Transgourmet Polska, właściciel marki Selgros Cash & Carry, realizuje kolejną inwestycję w Gliwicach. Na niezagospodarowanych dotąd działkach przy ulicy Sikorskiego 122 w Sośnicy buduje halę logistyczną wraz z infrastrukturą.
Pozwolenie na budowę przyznano pod koniec grudnia ub. roku. Wcześniej, w listopadzie, Wydział Środowiska gliwickiego magistratu wydał decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko (uprzednio pozytywnie zaopiniował to m.in. RDOŚ i Wody Polskie).
Inwestycja powstaje na działce nr 1671/4 w obrębie Sośnica. To tereny przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod nowe i istniejące usługi i produkcję. W przeszłości w tym rejonie znajdowały się zabudowania przemysłowe, które wyburzono. Od strony ulicy Sikorskiego znajduje się budynek cechowni zlikwidowanej Kopalni „Sośnica – Pole wschód” pełniący funkcję usługową.
– Zadanie jest o tyle skomplikowane, iż teren pod inwestycje stanowi obszar dawnej kopalni węgla kamiennego Sośnica – Pole Wschód, na której znajdowały się dwa szyby wydobywcze I i II. Stopniowe wyłączanie wydobywania nastąpiło w latach 80., a ostateczną eksploatację zakończono w latach 90. XX wieku. Z uwagi na specyfikę i położenie obszaru inwestycji należało wykonać dodatkowe badania geotechniczne pod nowe wymagania inwestycyjne dla hali logistycznej wraz z parkingami i infrastrukturą towarzyszącą – czytamy na stronie poznańskiej spółki KKBud, pełniącej funkcję inwestora zastępczego dla tego przedsięwzięcia. Z informacji na stronie firmy wynika, że planowany w Gliwicach obiekt będzie stanowił Centrum Logistyczne FoodService.
Nieruchomość objęta inwestycją ma powierzchnię 11,4 hektara, z czego pod halę magazynowo-logistyczną, przepompownię ppoż i portiernię zajęte zostaną blisko 2 ha, zaś około 2,5 ha przeznaczone zostanie na drogi, chodniki, parkingi i place manewrowe.
Oprócz tego powstanie tam ponad półhektarowy teren utwardzony rezerwowy, zaś pod powierzchnię biologicznie czynną przeznaczone zostanie około 6,3 hektara.
Hala będzie miała dwie kondygnacje i wysokość około 12,4 metra. W części parterowej znajdą się magazyny suche, chłodni i mroźni, strefy wydawania i przyjęcia towaru, pomieszczenia techniczne, obsługi towarowania hali oraz biura obsługi i serwisu. Na piętrze zaplanowano biura logistyczne oraz pomieszczenia techniczne. Budynek zostanie wyposażony w zbiornik retencyjny, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.
Planowana w obiekcie działalność, jak można spodziewać się biorąc pod uwagę branżę inwestora, będzie dotyczyła artykułów spożywczych oraz przemysłowych (tekstylia, artykuły gospodarstwa domowego, gastronomii, biurowe, techniczne i sportowe).
Na terenie inwestycji przewidziano około 150 miejsc parkingowych (z możliwością powiększenia o 36 miejsc), z czego 12 ma być wyposażonych w gniazda do ładowania pojazdów elektrycznych.
Oprócz tego będzie tam parking dla 10 ciężarówek i punkty ładowania samochodów-chłodni (15 miejsc).
Plany inwestycyjne na Śląsku były znane od dawna
Już w 2017 roku na łamach portalu wiadomoscihandlowe.pl zapowiadano, że firma Transgourmet chce rozwijać sieć magazynów, z których będą obsługiwani klienci i firmy na polskim rynku, i – jak wskazywano – kolejne centrum logistyczne miało znaleźć na Śląsku. Wcześniej halę magazynową uruchomiono w Ożarowie Mazowieckim. Oprócz tego spółka posiada na terenie kraju sieć hurtowni spożywczych, z których jedną w 2012 roku otwarto przy ulicy Toszeckiej 11 w Gliwicach.
Transgourmet i Selgros Cash & Carry to marki handlowe używane przez Transgourmet Polska. Spółka wchodzi w skład Transgourmet Holding AG, która należy do szwajcarskiej Grupy Coop z siedzibą w Bazylei
– czytamy na stronie inwestora.
– Transgourmet to dystrybucja do gastronomii, HoReCa i punktów zbiorowego żywienia. Posiadamy własną profesjonalną flotę samochodów, nowoczesne Centrum Logistyczno-Magazynowe oraz doświadczoną kadrę – są to filary naszej działalności, dzięki którym marka Transgourmet jest solidnym Partnerem. Nasz cel to pozycja lidera w dostawach do gastronomii w Polsce, poprzez zapewnienie Klientom wysokiej jakości produktów, szerokiego asortymentu oraz najwyższego poziomu Service Level – informuje Transgourmet Polska.
(żms)
fot. 24GLIWICE, materiały ŚCL, mat. KKBud, scr. MSIP Gliwice
Yeeeejjj… Nowe miejsca pracy z „atrakcyjnym wynagrodzeniem” tyci, tyci większym od minimalnej krajowej!
Yeeeejjj…
1. Wybuduj halę
2. Zatrudnij ludzi kompletnie bez kwalifikacji
3. Płać im 10kPLN netto na etacie
– wszystko z własnej kieszeni.
A potem piłuj ryja
I tak się dzieje.Tyle,że nie polsce.I jeszcze pracownicy stają się współwłaścicielami firmy.
Tak więc zażyj leki uspokające.
Ale glupoty piszesz. W zyciu tyle prawdy ile matematyki :)
Z własnej kieszeni powiadasz… To, że masz w tej kieszeni to zawdzięczasz poniekąd właśnie tym ludziom między innymi bez kwalifikacji, bo podczas rekrutacji przecież nie można zweryfikować umiejętności kandydata, prawda? A jeśli już ów kandydat kompetencje ma to pewnie go nie zatrudnisz, ponieważ ma „wygórowane wymagania płacowe” a tu tylko „atrakcyjne wynagrodzenie” Chytry dwa razy traci.
Wszędzie w Gliwicach są obozy pracy
„Gliwice Centrum Logistyczne Europy”
Widziały gały na kogo głosowały.
Byc szczesliwy ze masz robote,bo jak Ukraina wejdzie do Uni to firmy zachodnie sie przeniosa.
A na Polskich wysoko wykszauconych nielicz,bo i tak nic nie wymysla.
ja pamiętam czasy, kiedy tych „obozów” nie było.
wbrew pozorom to nie tak dawno temu, bo wystarczy się cofnąć w czasie o 20 lat. Bezrobocie chwilami nawet powyżej 20%.
Człowiek chodzil jak żebrak od firmy do firmy, a pracy brakowało. Cżesto się pracowało u lokalnego Janusza biznesu na czarno za stawki poniżej minimalnej krajowej z pominięciem wszelkich zasad kodeksu pracy.
Te zagraniczne firmy naprawde mocno zmieniły rynek pracy, a mając na uwadze, ze teraz jest czas pracownika mozna przypuszczać, że firmy w staraniach o pracowników będą musiały sie bardziej postarać
Osobiście nie znam żadnego… ale widocznie Ty masz pecha…
Po co to narzekanie
Trza było umowy nie podpisywać
A potem płacz bo za mało zarabiam
Gdzie towarzysząca inwestycji decyzja władz miasta o rozszerzeniu strefy tonażowej o Sośnicę? Czy władze chcą żeby tiry jeździły przez środek dzielnicy?
tak będą jeździć aby zjechać na dtś czy a1 przez ten wąski przejazd (mostek koło giełdy)
Wincyj blaszaków, wincyj betonu, wincyj donic, wincyj suchych przeskalowanych polderów, wincyj lata g….w głowy wyborców, a wincyj lóż na Okrzei!!!!
Popieram! :)
Terenow lezacych odlogiem jest u nas od zeje……. ale nNIE, trzeba wyciac ogromny las zeby postawic hale.Przyszlosc jest tu :P
A wycięli coś? :/
No tak geniusz Kłodnicy wykończył handel wrzucając polhurt ludzi wygonił na Kopernika a teraz holla do roboty na ziemię obiecana
Za mało złej żywności sprzedają,to następną halę trzeba postawić aby wybić ludzi chemiczną żywnością.
Glifo-Sat to jakaś nowa gliwicka telewizja?
Tak narzekacie a i tak pierwsi polecicie złożyć tam CV.
Narzekacie – przecież wzięli nas do UE jako siłę roboczą, teraz głowę podnosimy i gnoją nas na każdym kroku.
Dziwne, że taki szwajcarski i wogóle bogol ten koncern, a wolał na gołej ziemi się budować z halą jak tu od zabytków aż duszno, choćby ten Pałac Druta, co aż się osypuje pod ciężarem ornamętów i witrażów w stanie ażurowym.
Nie podano informacji o powierzchni przeznaczonej na kaplicę. Nie wiemy też ilu kapłanów będzie ją obsługiwało.