Wreszcie! Znamy datę ponownego otwarcia lodowiska „Tafla”. Dlaczego dopiero teraz?

Po długiej przerwie wraca możliwość skorzystania ze ślizgawek na lodowisku „Tafla”. Pytanie dlaczego dopiero w grudniu pozostaje jednak otwarte.

 
Lodowisko zostanie otwarte 11 grudnia. Doba wiadomość jest taka, że cennik pozostanie na podobnym poziomie jak w lutym tego roku:

Bilet normalny:
20 zł/h
Ulgowy (do 18 r. życia): 12 zł
Rodzic z dwójką dzieci: 15 zł rodzic i 10 zł za dziecko
Bilety z kartą dużej rodziny: rodzice: 10 zł; dzieci 6 zł
Grupy szkolne: 10 zł za dziecko

W górę pójdzie opłata za wypożyczenie łyżew (było 10 złotych, teraz trzeba będzie zapłacić 12 złotych). O 2 złote, do 14 złotych wzrośnie też opłata za ostrzenie łyżew. Niestety lodowisko nie jest objęte zniżkami z Gliwickiej Karty Mieszkańca.


Co do dostępności obiektu dla mieszkańców, od dłuższego czasu krążą „miejskie legendy”. Nie ulega wątpliwości, że rozpoczynanie działalności lodowiska w połowie grudnia wydaje się grubym opóźnieniem. W tej sprawie otrzymaliśmy kilka zapytań od zaniepokojonych Czytelników. Oficjalnie, za późną datą uruchomienia „Tafli” stała modernizacja układu chłodniczego. Nieoficjalnie mówi się o konieczności zaciskania pasa i oszczędnościach spowodowanych wysokimi cenami prądu.

Ten drugi wariant znajduje pokrycie w faktach. Zeszłej zimy lodowisko miało być otwarte jedynie do końca ferii zimowych. Ostatecznie termin ten został wydłużony do końca lutego, a pokrycie połowy kosztów energii zużywanej przez lodowisko zadeklarowało miasto. Przypomnijmy, Politechnika Śląska jest dzierżawcą obiektu. Zgodnie z umową, uczelniany Ośrodek Sportu ma prawo pobierania opłat za korzystanie z obiektu, ale w zamian musi ponosić koszty jego funkcjonowania (w tym energii elektrycznej).

W kontrze do Gliwic warto spojrzeć na Bytom. Tamtejsze lodowisko zarządzane przez miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu działa od 17 września. Na start dla mieszkańców przygotowano darmowe ślizgawki połączone z nauką jazdy na łyżwach. Jest też sporo taniej. Za godzinę ślizgawki zapłacimy 14 złotych (ulgowy 10 zł).

Amatorom ślizgawek pozostaje jedynie cieszyć się, że w tym roku lodowisko w Gliwicach zostanie uruchomione i tak wcześniej niż w zeszłym sezonie zimowym. Wówczas pierwsza ślizgawka wystartowała 18 stycznia.
(msz)

18 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze