„Współczesny świat dyskryminuje grubasa pod każdym względem”. Monodram na scenie CKS Mrowisko

Jak utrzeć nosa chudym zołzom i odnaleźć smak życia? Niezwykle pogodna i pełna humoru opowieść o walce o swoje… „Grubaska” czyli Życie w rozmiarze XXL – monodram w wykonaniu Izabeli Noszczyk wystawiony zostanie na teatralnej scenie CKS Mrowisko.

 
„Grubaska”, to sceniczna adaptacja opartej na faktach książki Wandy Szymanowskiej „Lardżelka” – Wydawnictwo „Białe Pióro”. Spektakl zaplanowano na czwartek, 5 października. Rozpoczęcie o godzinie 19:00.

Główna bohaterka ze względu na swą posturę bywa dotkliwie upokarzana. Nigdy nie jest chwalona, natomiast krytykowana przy każdej okazji. Również narzeczony nie szczędzi jej złośliwości. Nikt nie staje po stronie grubasów. Zofia często popada w rozpacz, lecz w końcu postanawia stanąć do walki.

Ma do zrzucenia 50 kg wagi, a do wyrzucenia wiele lat przyzwyczajeń. Mierzy się ze swoim łakomstwem, przeżywa tortury diet, wyrzeczeń i gimnastyki.

Czasem robi wielki krok do przodu, a czasem załamuje się i cofa. Walka jest ciężka, ale musi ją wygrać, gdyż współczesny świat dyskryminuje grubasa pod każdym względem, a media są w tym zagorzałym sprzymierzeńcem. Zobacz, jak stracić na wadze, nie tracąc na poczuciu własnej wartości.

Spektakl, którego producentem jest Teatr Scena Poczekalnia, przeznaczony dla widzów od 12 r.ż. Czas trwania: 65 minut.

BILETY są do nabycia w KASIE MROWISKA (ul. Pszczyńska 85)

  • ulgowy 10 zł,
  • normalny 25 zł.

(żms)/CKS Mrowisko
fot. mat. organizatora

10 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze