Współpraca z prezydentem Gliwic, a nie ciągła kontra. Borys Budka w programie “Gość Dnia”

– Patrzę na samorząd w kategoriach zgody, budowania, a nie sporów politycznych. Niepotrzebnie niektórzy mocno akcentowali sprawy zaszłości, sprawy osobiste

– mówi Borys Budka – wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

REKLAMA

W programie Gość Dnia Borysa Budkę zapytaliśmy m.in. o to dlaczego na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej zabrakło miejsca dla jednego z najpopularniejszych radnych PO, Dominika Dragona.

Wiceprzewodniczący PO wyjaśnia też kwestię startu z listy Koalicji Obywatelskiej, na drugim miejscu Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, prywatnie małżonki posła.
– Jeśli chodzi o kompetencje i kwalifikacje, to myślę, że one same się bronią. Nie będę rzecznikiem mojej żony, będę jej kibicował i wspierał w kampanii. Nie znalazła się na pierwszym miejscu właśnie dlatego, żeby ktoś nie mówił, że jest to w jakiś sposób moja zasługa.

Poseł z optymizmem patrzy na przyszłą współpracę nowych radnych z prezydentem.
– Jestem przekonany, że gliwiczanie docenią, że chcemy wspólnie realizować określone cele, niż tylko i wyłącznie aktywność przeznaczać na kłótnie na sesjach Rady Miasta, bo nie o to chodzi w samorządzie.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Hipokryta

Sam nie wierzy w to co mówi ! Słuchać się tego nie da ! Ale rozczarowanie, kto by się spodziewał :-O

PRL plus

Rozczarowani mogą być tylko naiwni, którzy do tej pory nie chcieli widzieć i słyszeć do czego zmierza poseł Budka. Zjednoczona opozycja ostro krytykuje polityków PiS za żony i pociotki na listach wyborczych i na państwowych posadach. U siebie nazywają to “kompetencjami i kwalifikacjami”. Ktoś pisał niedawno, że widzi posła Budkę jako przyszłego premiera. Po Morawieckim “w krainie czarów”, rzeczywiście ma duże szanse. Odkąd żona posła traci polityczne posady w urzędzie wojewódzkim, a niedługo w marszałkowskim oboje wymyślili dla niej nową platformę utrzymania. Dlatego Budka forsował żonę do zarządu PO w Gliwicach a teraz wstawił nieznaną w mieście kobietę na 2… Czytaj więcej »

Kot Jarosława

Jak ? … Katarzyna Misiewicz-Budka ?

Z przyzwoitości powinna się wycofać…

krzysztof

z jakiej przyzwoitości widziałeś gębę Schetyny wiecznie uśmiechnięty jak wyruchać ludzi ot całe PO takie cwaniaczki nieroby pasożyty na ciele społeczeństwa

Jerzy

Jako ,ze jestem wyksztalcony przykro mi ,ze ten Pan mieszka w tym samym miescie co ja.

polon

Jurku, interpunkcja i samo oświadczenie świadczą o tym, że może i jesteś wykształcony, ale bardzo źle.

Vicent

Polon bardzo zabawny jesteś, być może przez twoje nieciekawe wykształcenie albo jego całkowity brak?
Widzę; że bardzo lubisz PO-Budkować :) ale proszę nie w Gliwicach-

Uła

To mówisz, Vicent, że komentarz Jerzego jest wzorcowy? Interpunkcja, znaki diakrytyczne… Ortografia na medal? U ciebie też jest widoczna wręcz “pryncypialna dbałość” o język ojczysty. I jeszcze ten słowny “kalambur”… Majstersztyk intelektualny. Od razu widać, że twoje wykształcenie wysoko lata.

Daro

Olej, tu rządzą powstali z błota, którzy pojęcia ortografia nie znają, bo polskiego uczyli się w lasach z watahami wilków niezłomnych. Kora za kajet i gil z nosa za inkaust. Nieco zachwiany Reasuma będzie wiedzieć o kim mowa.

Vicent

Ja nic tu nie mówię tylko napisałem uła, a więc czepianie się mojego wykształcenia jest w twoim wydaniu bezprzedmiotowe, jeżeli nawet takiego drobiazgu nie rozróżniasz.Współczuję:)

STOP PO

Budka wpuścił do PO stronników Frankiewicza, którzy rozsadzili okręg od środka. Żona na 2 miejscu żeby nie było posądzeń o nepotyzm? Jaja sobie robi. Nawet ostatnie miejsce byłoby krytykowane.

DEMOKRACJA

Mam taką koncepcję, żeby w żadnym wypadku nie głosować na posła Budkę, żonę i kogokolwiek z tej rodziny.

wert

Najgorsze jest to, że nigdy nie wiadomo kto jest z rodziny. Czy osoba pierwsza na liście nie jest jakimś ciotecznym bratem od strony matki? Nigdy się tego nie dowiemy.

antyośmiornica

Toż to Himalaje hipokryzji! Szczyt cynizmu i koniunkturalizmu! To, że wyborcy nie chcą PIS nie oznacza, że skazani są na układ Frankiewicza i Platformy!

asdf

Kolesie dogadali się ze sobą. Jeden układ spotkał drugi układ. To dlatego Frankiewicz tak szybko porozumiał się z PO i Nowoczesną.
Panie Budka, proszę nam zdradzić – w jakiej spółce miejskiej żona dostanie stanowisko? Gdzie zasiądzie w radzie nadzorczej albo w zarządzie? Bo rozumiem, że stołki już rozdzielone. Wybory to dla was tylko formalność.

Jan

żona Sama se załatwiła pracę prawda ? Ty Borys jej w tym nie pomagałeś wcale :) śmiać mi się chce.

wyborca PO

borys grabarz PO – straciliscie moj glos

kredo

Chyba Koalicja Anty- Obywatelska>aka. Platforma Obywatelska czyli wszystko po staremu! Nie głosować na to dziadostwo.

Pucio

No, no. Budka mówi, że o losie Dominika Dragona zadecydował zarząd krajowy PO. A następnie bredzi, że razem z Frankiewiczem są absolutnymi przeciwnikami centralizmu. Samorząd wg niego nie może być miejscem sporów politycznych. To po co im ten cały antypis w samorządach?

pok

Zarząd krajowy samodzielnie zdecydował o odrzuceniu kandydata, który w Gliwicach zdobył rekordową liczbę głosów z listy PO? Wątpię.

asdf

To była cena za koalicję z Frankiewiczem. Wyrzucić Dragona. Jest problematyczny, niepokorny i bezkompromisowy. Wymaga działania, zadaje niewygodne pytania i stoi po stronie mieszkańców. A przecież miasto należy do Frankiewicza i do nikogo innego.
Chcecie więc porozumienia? Wyrzućcie wszystkich, którzy rzucają nam kłody pod nogi.

krzysztof

kto tak pięknie kłamie BORYS. już pokazaliście jak łapki się wam kleją

Mąż Haliny

Mnie przeraża nowy kandydat PO były rektor:-( jego historia jako ministra itp. stosunku do innych, traktowania innych … ja za taki dialog dziękuję.

Ponton

Żona posła zawsze pracuje tam, gdzie rządzi PO. Najpierw w urzędzie wojewódzkim, a po zmianie rządów w urzędzie marszałkowskim, bo tam jeszcze marszałkuje Saługa z PO. Po wyborach wylecą oboje to trzeba sobie nadmuchać materac ratunkowy. Ot i cała prawda o kompetencjach pani żony.

Analityk

PARODYJNE OBIBOKI (PO) z Gliwic tym ruchem się kompromitują jako partia polityczna bez wartościowych kadr. z braku jakiegokolwiek kontrkandydata dla zasiedziałego na stolcu satrapy składa mu hołd lenny. Hołd partii politycznej przed stowarzyszeniem na rzecz umacniania klik. Ciekawych czasów dożyłem.

wnerwiony

Niech pojawi się jakikolwiek sensowny kandydat spoza tego układu i spoza PiS. Ma mój głos. Na tych krętaczy więcej nie zagłosuję. A Pan, Panie Budka stracił cały mój szacunek. Szczyt hipokryzji i wciskanie farmazonów. Zabrakło jaj by powiedzieć jak jest naprawdę? Chrzanię takie wybory, gdzie nie ma żadnego wyboru. Pierwszy raz od wielu lat, chrzanię swój obywatelski obowiązek. Kraj zszedł na psy, Gliwice podobnie.

Anty PiSior

Zeszmacenie totalne gliwickiej PO .Czapkować przed banitą z mosznieńskiego zamku.TFUJ !

Maria

Gliwicka PO nic z tym wspólnego nie miała. Przecież to Budką wyciął ich reprezentantów do Rady. Mam tam znajomych – straszne oburzenie na Budkę. Coś mi się widzi, że mu się PO rozleci w Gliwicach. Ale żaden problem, przecież ma swoją rodzinę i znajomych do zapelnienia PO. Tylko, że to koniec PO a kdgzf bis.

Ssak

Darmozjady się zjechały z Warszawki. Pan Budka złotousty ignorant nawet nie raczył odpowiedzieć na mojego e-maila już nie mówiąc o podjęciu działań w sprawie mojej interwencji a teraz ma tupet znowu pchać się na administracyjne stanowisko i żyć za nasze podatki. Co za arogancja, i brak szacunku dla obywateli. Niech sobie własny biznes założy i swoje malowane palcem na piasku obietnice realizuje. Kandydat z niego niegodny uwagi, nierzetelny i pozorant.

student

Poseł Budka w ten sposób rozumie demokrację i uczciwe zasady w wyborach? To ma być twarz obrońców Konstytucji i ładu prawnego w Polsce? Przecież to śliski koniunkturalista, w niczym nie lepszy niż jego koledzy z PiS. Zrobiłem szybki wywiad wśród znajomych – nikt z ponad 30 osób więcej nie zagłosuje na cwaniaków z PO.

DEMOKRACJA

Żegnaj Platformo. Nie będę tęsknić.

Smuteczek

Ogarnia mnie coraz większy smutek!!!

Jan

jak dla mnie to opowiadasz pierdoły z tą żoną. Pierwsze o niej słysze a nagle to okazuje się że pełna kompetencji kobieta. Ty śmiesz twierdzić że jej w tym nie pomagałeś :) :) :) :) :) Jak dla mnie to załatwianie pracy po znajomości – jak dla mnie oczywiście mogę się mylić ;)
Już niedługo Po wylatuje z Katowic i teraz wszyscy sobie szukają ciepłych posadek.

asdf

Wylecieli już z rządu, wylecieli ze szczebla centralnego, teraz trzeba sobie załatwić miejscówki w samorządzie. Na 5 kolejnych lat. Jakby w przyszłym roku nie udało się powrócić do rządu, to zawsze można sobie zabezpieczyć przyszłość w mieście.

mieszkaniec 1966

Budka jakie ty masz szczęście że nie jesteś z drewna jak PINOKIO bo byś wykuł oczy redaktorowi swym długim nosem Kłamiecie jak z nut lecz w Gliwicach są mądrzy mieszkańcy a na takie wały jak wy nie dadzą się zrobić Dość przekrętów w GLIWICACH

MariannaA

Pitej do Czeladzi, gorolu!

wert

Budka uważa gliwiczan za idiotów. “Umieszczę żonę na drugim miejscu na liście, żeby nie myśleli, że to dzięki znajomościom”. Jakież to niby niezwykłe kompetencje posiada żona? Poza pracą w kilku urzędach, w dodatku poza Gliwicami. Czy udzielała się na rzecz Gliwic? Organizowała jakieś akcje społeczne, działała na rzecz mieszkańców, a może pracowała w którejś z gliwickich rad osiedlowych? Nigdy nie słyszałem, żeby cokolwiek zrobiła w Gliwicach. Jedyny jej związek z naszym miastem, to fakt, że tu mieszka. Czy to wystarczające kwalifikacje do bycia radną? Podobno winny się tłumaczy. Gdyby pan się nie odzywał na temat żony, to może część osób… Czytaj więcej »

rozsądny

24gliwice jak zwykle chce jak najbardziej rozreklamować działaczy PO i ich poplecznika Frankiewicza. Dla mnie ten Budka to typowy populista, który nic dobrego nie zrobił dla wyborców oraz mieszkańców.

Zamaskowany Muczaczo

Kolejny kretyn, który zobaczył obrazek i skomentował.

Urko

Jakoś tak Gliwice chyba nie mają szczęścia do osobników urodzonych w Czeladzi….

Wiki

Do tych urodzonych w Gliwicach mają szczęście?

ja234

Widać, że koalicja obywatelska dogadała się z Frankiewiczem.
Krytykują pisiorów a sami postępują podobnie.
Żeby się peło nie zdziwiło po wyborach samorządowych.

Steed

Maskra. Widzę jeden plus i światełko w tunelu. Może wyborcy PO w końcu zrozumieją co to za partia i dlaczego PO przegrało wybory parlamentarne. Wiele ludzi wiedziało już wcześniej jak Oni działają – co Wy teraz widzicie w Gliwicach. Partia kolesiów i cwaniaków – co tu robić żeby jakoś się “kulało” i żeby nic nie robić. Poza tym widać na kogo usługach nasz wspaniały gliwicki Pan Prezydent działał. To że popierał Komorowskiego w wyborach prezydenckich już powinno dać wszystkim do myślenia.

teknik

Skoro wybory mają w kieszeni, to może wyjątkowo w tym roku Zjednoczona Koalicja Frankiewicza nie zaśmieci całego miasta wizerunkiem prezydenta i akolitów? Zawsze mają problem ze sprzątaniem w mieście, ale po wyborach jest istny armagedon.