Wspomnienia z Gliwic zawarte na zdjęciach sprzed dekad. Macie takie w domu? Projekt „Pokolenia” MBP

Biblioteka zaprasza mieszkańców Gliwic do udziału w projekcie „Pokolenia”. Zdjęcia nadesłane, lub dostarczone do MBP w inny sposób, staną się częścią wystawy, która przybliży, jak wyglądało miasto w minionych dekadach.

 
Najwięcej tego rodzaju pamiątek mają seniorzy, a więc to do nich kierowane jest zaproszenie do udziału w tworzeniu tej ekspozycji. Fotografie można przynieść osobiście do wszystkich filii biblioteki, lub przesyłać mailem na adres promocja@biblioteka.gliwice.pl. Do zdjęć należy dołożyć krótkie zdanie opisujące ich zawartość.

Zapraszamy Was do wyjątkowego projektu, który połączy przeszłość z teraźniejszością naszego ukochanego miasta – Gliwic! Chcielibyśmy, abyście podzielili się z nami swoimi wspomnieniami o Gliwicach i przesłali zdjęcia, które zatrzymały w kadrze najpiękniejsze chwile z Waszego życia

– informuje MBP Gliwice.

To niezwykłe, jak wiele może się zmienić na przestrzeni lat. Gliwice to miasto pełne historii, miejsc i ludzi, którzy zostawili w nim cząstkę siebie. Kolekcjonowanie wspomnień to nie tylko hołd dla przeszłości, ale także sposób na budowanie wspólnej przyszłości, pamiętając o korzeniach – dodaje organizator wystawy.

Zdjęcia i wspomnienia zebrane od gliwiczan staną się częścią wyjątkowej wystawy „Pokolenia”. – Razem pokażemy, jak nasze miasto zmieniało się przez dekady, jak rozwijało się i kształtowało w sercach mieszkańców – podsumowuje MBP.

Termin nadsyłania zdjęć i wspomnień: 31 lipca.

(żms)/MBP Gliwice
fot. MBP Gliwice

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze