Lokale wyborcze czynne od 7:00 do 21:00. 7 kwietnia wybieramy prezydenta Gliwic i radnych

Dzisiaj wybieramy prezydenta Gliwic, radnych Rady Miasta, a także radnych Sejmiku Woj. Śląskiego. Lokale wyborcze są czynne od godziny 7:00 do godziny 21:00.

 

Każdy pełnoletni mieszkaniec miasta może udać się do lokalu wyborczego w swoim obwodzie głosowania. W Gliwicach jest ich 117. Aby sprawdzić, do jakiego lokalu należy się udać, warto skorzystać z wyszukiwarki na Geoportalu (link). Lista obwodów wraz z adresami siedzib OKW, a także oznaczeniem, która z nich jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami, dostępna jest też w formacie PDF: obwieszczenie-o-obwodach-246601-samorzadowe2024.

W Gliwicach wybieramy 25 radnych do Rady Miasta: z okręgu nr 1 – 6 członków RM, z okręgów nr 2 i 4 – po 7, a z okręgu nr 3 – 5. Listy ulic, które wchodzą w skład danego okręgu wyborczego, znajdują się tu: obwieszczenie-o-okregu-246601. Pełne listy kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach:


Kliknij, żeby powiększyć

Kliknij, żeby powiększyć

Kliknij, żeby powiększyć

Kliknij, żeby powiększyć

7 kwietnia wybierać będziemy spośród pięciu kandydatów na prezydenta Gliwic.

Kliknij, żeby powiększyć

Więcej na temat kandydatów tutaj:

Rozmowy ze wszystkimi kandydatami na prezydenta Gliwic, pytania, wywiady. W jednym miejscu

Wybierzemy także radnych Sejmiku Województwa Śląskiego. Jest to organ stanowiący i kontrolny samorządu województwa śląskiego, który składa się z 45 radnych, wybieranych w wyborach bezpośrednich na kadencję trwającą 5 lat. W naszym województwie jest 7 okręgów wyborczych, zaś Gliwice (podobnie jak Bytom i powiaty: lubliniecki, tarnogórski i gliwicki) należą do okręgu 4.

Wybieramy w nim siedmiu przedstawicieli. Swoich kandydatów zgłosiło 10 komitetów wyborczych.

Kliknij, żeby powiększyć

Dodatkowe informacje na temat nadchodzących wyborów samorządowych 7 kwietnia w Gliwicach znajdują się w BIP Urzędu Miejskiego – kliknij tu.

(żms)