Wybory w gliwickich strukturach PiS i PO. Znamy nazwiska liderów

Zbigniew Wygoda w PO i Jarosław Wieczorek w PiS zostali wybrani na przewodniczących swoich partii w Gliwicach.

Dla wojewody Wieczorka wynik głosowania to spodziewana kontynuacja i umocnienie pozycji w strukturach PiS, dla Wygody natomiast to coś nowego – wcześniej PO w Gliwicach kierowali posłowie, najpierw Andrzej Gałażewski, a ostatnio Borys Budka.

– Dziękuję Koleżankom i Kolegom za oddane głosy i zaufanie, którego postaram się nie zawieść. Przed nami dużo pracy u podstaw – napisał Wygoda na facebooku. – Jest u nas wielu mądrych, dobrych ludzi, którzy są w stanie pokazać, że na szczeblu samorządu miejskiego najważniejsze jest skupienie się na merytorycznym działaniu dla wspólnoty lokalnej. I na tym powinniśmy przede wszystkim budować wizerunek – podsumował.

PO: MIĘDZY MIASTEM A REGIONEM

Wiceprzewodniczącymi koła PO w Gliwicach zostali: radna Ewa Potocka, radny Dominik Dragon i Miłosz Chruściel. Wynik głosowania może (choć nie musi) oznaczać wzmocnienie opozycyjnego wobec gliwickiego Magistratu skrzydła gliwickiej PO. W ostatnich miesiącach pojawiały się plotki o współpracy Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza z Platformą Obywatelską, a nawet wystawieniu wspólnego kandydata w przyszłorocznych wyborach samorządowych (miałby nim być urzędujący prezydent).
Zwolennikami takiego rozwiązania miała być góra partyjna, która starała się też wywrzeć wpływ na gliwickich radnych PO podczas ostatnich głosowań w Ratuszu (w sprawie uchwały dotyczącej odpadów komunalnych). W spotkaniach na temat wsparcia inicjatyw prezydenta Gliwic brał udział m.in. marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, który z kolei w sobotę wybrany został szefem śląskiej PO. To od jego decyzji może więc zależeć strategia polityczna lokalnych struktur PO w najbliższych miesiącach.

ZOBACZ TEŻ:
Czy Zygmunt Frankiewicz może być spokojny o reelekcję? Do wyborów zostało kilka miesięcy

PIS ZA WOJEWODĄ, ALE NA PREZYDENTA KTOŚ INNY?

Mniej skomplikowana sytuacja panuje w gliwickim PiS. Nominacja na wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka w jasny sposób rozłożyła układ sił, czyniąc z byłego radnego naturalnego lidera swojej formacji. W sobotę wybory wygrał jednogłośnie, a do zarządu komitetu gliwickiego PiS wszedł także poseł Jarosław Gonciarz (9 głosów) i radny osiedlowy Łukasz Chmielewski (7 głosów).
Czy ktoś z tej trójki wystartuje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich? Partia nie wyznaczyła jeszcze kandydata, ale nieoficjalnie mówi się, że jeśli nie będzie to Jarosław Wieczorek, PiS postawi właśnie na Jarosława Gonciarza, który nim jeszcze zaczął pracę na Wiejskiej, był w latach 2010-2015 radnym w Gliwicach.
Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ciekawy
Ciekawy

A ja Patryk CHałtura ? Z jakiej partii kandyuja ?

imię jego dk44
imię jego dk44

Chodzi o tego oszusta wyborczego i kłamczuszka?

Ciekawy
Ciekawy

Dyć o nim godom

imię jego dk44
imię jego dk44

wiem, ale nie mogłem się powstrzymać

Carlson z dachu
Carlson z dachu

Patyku Chałtura ! Pamiętamy ! Oszukani gliwiczanie .

Valdof
Valdof

Zwalić ze stołka jaśnie panującego Króla Frania destruktora miasta Gliwic i to w trybie natychmiastowym .

wybory
wybory

Sam zrezygnował bez twojego durnego komentarza a szkoda bo bym na niego zagłosował jak większość Gliwiczan.

Prosty_człowiek
Prosty_człowiek

Drogi wyborco, to że ty jesteś pro-frankensteinowym palantem to nie znaczy że większość Gliwiczan podziela twoje chore poglądy.

Urko
Urko

No to już widzę jak Wygoda , Wieczorek albo Gonciarz prowadzą swoje partie do zwycięstwa w następnych wyborach samorządowych :-)

pucio
pucio

Zobaczymy jaka będzie ordynacja.

Urko
Urko

W przypadku tych panów nie ma to żadnego znaczenia :-)

pucio
pucio

Jednak ma. Jak nie będzie wybierania wójtów w wyborach powszechnych, to Franio będzie musiał się z którymś z nich dogadać oddając w zamian część spółek gminnych. A co będzie gdy panowie dogadają się, żeby wyciąć sitwę i postawić na nowych ludzi? Zwycięży antypis, czy dobro miasta?

Urko
Urko

A contrario . Zwycięstwo PiS = dobro miasta ? :-)

pucio
pucio

Zwycięstwo PIS w Gliwicach jest mało realne. Natomiast porozumienie PO-PIS dla przejęcia władzy w mieście jest jedynym sposobem na pozbycie się obecnej sitwy. Takie samorządowe koalicje działają w wielu miejscach w Polsce z pożytkiem dla lokalnych społeczności. Zobaczymy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Problem w tym, ze mam gdzieś porozumienie PO-PIS. Niech przejmują władzę w kraju najlepiej dalekim ale to już inna sprawa. Gliwicom jest potrzebny gospodarz z prawdziwego zdarzenia, manager, wizjoner.
PO-PIS niech się dogadują na szczeblu krajowym, natomiast lokalnie mogą się nie wtrącać

pokora
pokora

On podobnie jak Ty, to widzi:)
http://www.zmp.poznan.pl/aktualnosci/prezes-zwiazku-o-kodeksie-wyborczym
Wygląda na to, że w przyszłym roku w Gliwicach będą prawdziwe jajca:)

Tomasz Mihal

Na PO głosuje pewnie ktoś P.O. czyli Pełniący Obowiązki dyżurnego głosującego na tą partię :-) ;) :D Nie ma przekonania,nic mu się nie podoba,ale jak wilczy pęd,albo podróż za stadem baranów trzeba bezmyślnie zawsze za tym samym :-)

Piotr Żylski

Żadne partie, sterowane gdzieś z Warszawy, tylko miejscowi i bez partyjni, politycy obsadzają stołki, wyłączają myślenie i tylko podlizują się swoim prezesom, nigdy partie.

krzysztof
krzysztof

nie liczą się mieszkańcy tylko ciepły stołek pod zadem, już się tworzy układ z zf Czyli dalej degrengolada – wspaniała przyszłość mieszkańców się rysuje

ta+z+sikornika
ta+z+sikornika

CZY TO TEN SAM PIS CO JEST ZA OPLATĄ ŚMIECIOWĄ OD METRA ???

Robert
Robert

Widać kto kuma się z Platformą Obywatelską – destruktator miasta od 24 lat, czyli Zyga Frankiewicz. Teraz dla mnie PO jest tak samo skończona jak zawsze był prezydent naszego miasta.

Krystyna
Krystyna

Radni PO jak widzę stawiają się Frankowi. Śmieci mu znowu uwalili. Ale ponoć ciągle góra na nich ciśnie

Anna Kurzaj

Gratulacje

Adam Zabielowicz

Nie no nikt nie nakazuje myśleć, wolny kraj. Jeżeli ktoś lubi być dymany i chce wspierać mafie to chyba nadal można głosować na po.

Him
Him

Albo na PiS

Krystyna
Krystyna

Mam rozumiec że Wygoda wygrał z Budką? Ciekawie

kanalia52
kanalia52

Byle przy korycie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Czyli wciąż nie mamy kontrkandydata lub kogoś zamiast obecnego Prezydenta…..
Ależ mamy wizjonerów w Gliwicach……..
A potem wyskoczy ktoś z kapelusza i nie będzie czasu ani na dyskusję ani na przedstawienie planów na zarządzanie miastem

obywatel Gliwic
obywatel Gliwic

Frankiewicz = PO od lat tak było i jak widać nie służy to temu miasto. W końcu trzeba się temu przeciwstawić.

luis
luis

a ja proponuje nie zwracac uwagi na polityke tylko nalezy sluchac co mowia i co zrobia ewentualnie jak ´dzialali wczesniej.Nalezy pamietac ze oderwanie geby od koryta jest trudne dla wszystkich opcji politycznych

ja234
ja234

“W ostatnich miesiącach pojawiały się plotki o współpracy Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza z Platformą Obywatelską, a nawet wystawieniu wspólnego kandydata w przyszłorocznych wyborach samorządowych (miałby nim być urzędujący prezydent)” Niby frankiewicz miałby znowu startować na prezydenta…oby to faktycznie były plotki…gdyż oczywiście niestety ponownie zostałby prezydentem…
Pisiory jak na razie robią przymiarki jednocześnie grzebiąc w ordynacji samorządowej.

Szymon
Szymon

co boli-ma boleć.

Kazimiera Lassak

Muszę zapamiętać kogo wybrać a kto na zieloną trawkę .

Adela
Adela

Wieczorek – cyniczny karierowicz, kolejny pampers żoliborskiej kanalii, wierny ratlerek “dobrej zmiany”

Ampuła
Ampuła

Opakowanie Wygody mówi wszystko. Czarny wyszarzały albo szary przechodzący w czerń i ze Rzgowa śmiertelna koszula. Do tego adwentowy połysk z żurnala mody czyśćcowej. To sznyt Ostatniego Pożegnania, pochówkowy standard. Godny wieka.

Adriana
Adriana

Mam nadzieje ze pisowskie gnidy polegna z kretesem.

Mab
Mab

Będzie wyrównana walka ⚔ o fotel prezydenta

pucio
pucio

No to gliwickie PO ma wreszcie przyzwoitego szefa. Brawo.

Aki
Aki

przyzwoity i szef-koń by sie uśmiał.

kanalia52
kanalia52

Kogo to, koo…rka wodna, obchodzi?