Wyłoniono mistrzów parkowania 2022 roku. Zobaczcie zdjęcia i nigdy nie naśladujcie tych kierowców

Kierowca samochodu marki KIA, ustawionego po ukosie na chodniku, na początkowym odcinku ulicy Zwycięstwa, został wybrany niechlubnym „Mistrzem Parkowania 2022 roku”. Drugie i trzecie miejsce to także przykłady, jak pojazdów pozostawiać absolutnie nie należy.

 
Głosowanie mające wyłonić „laureata” najbardziej zasłużonego mandatu odbyło się na fanpage’u straży miejskiej w mediach społecznościowych. Złoty medal trafił do wspomnianej Kii, której kierowca nie wiedział (nie widział znaków?) bądź zignorował zakaz parkowania (bez stosownego zezwolenia) na całej długości tej najbardziej reprezentacyjnej ulicy Gliwic.

Drugie miejsce zajął kierujący z czerwonego Forda, ustawionego czterema kołami na chodniku, w miejscu, gdzie kończy się przejście dla pieszych. Nieznajomość znaków i przepisów kodeksu ruchu drogowego czy zwykłe ignorowanie innych uczestników ruchu? Odznaczony srebrnym medalem zapewne najlepiej wie, co nim kierowało.

Trzecią lokatę w tym plebiscycie, brąz, zdobył kierowca białego Range Rovera zaparkowanego również czterema kołami, tyle że na drodze dla rowerów wzdłuż ulicy Kościuszki w Gliwicach. Nagrodzonym (NIE) gratulujemy!

(żms)
fot. Straż miejska Gliwice