Wyniki kontroli zatrważają. Ponad 60 kierowców w województwie po alkoholu, co 6. w Gliwicach i powiecie

Niektórzy w weekend już świętowali Andrzejki. Czy to był powód poniedziałkowej jazdy na podwójnym gazie? W całym województwie przeprowadzono akcję Trzeźwość. Tylko w Gliwicach wpadło 10 osób.

 
Czterech kierujących (sami mężczyźni w wieku od 34 do 61 lat), popełniło przestępstwo – „wydmuchali” od 0,6 do 1,5 promila. Kolejnych sześcioro zatrzymanych pod wpływem, dopuściło się wykroczenia (do pół promila) – wśród nich znalazły się dwie kobiety (32- i 34-latka) i czterech mężczyzn (od 35 do 57 lat).

Nietrzeźwi wykryci w Gliwicach i powiecie stanowią dużą część kierowców „na podwójnym gazie” złapanych w poniedziałek – w całym województwie mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę ponad 60 osobom pod wpływem alkoholu.

Natomiast podczas trwającej od listopada kampanii „Prowadzę – jestem trzeźwy”, śląscy policjanci zatrzymali już 630 kierujących po alkoholu.


Od początku roku w ręce policjantów wpadło prawie 11 tysięcy nieodpowiedzialnych kierujących. Nietrzeźwi spowodowali 77 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 88 zostało rannych. Osoby takie były też odpowiedzialne za prawie 840 kolizji – informuje Śląska Policja.

Wspomniane wyżej statystyki dotyczą jednak jedynie wykrytych przypadków nietrzeźwych na drodze. Ilu uniknęło policyjnej kontroli? To pytanie otwarte, na które chyba nikt nie zna odpowiedzi.

(żms)

10 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze