Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Tak głosowaliśmy w naszym okręgu

Frekwencja w niedzielnych wyborach w okręgu katowickim (obejmującym m.in. Gliwice i powiat gliwicki) wyniosła 45,86%.

W Gliwicach frekwencja była wyższa niż w całym okręgu – 49,71%, natomiast w powiecie gliwickim do urn poszło 41,30% uprawnionych. W naszym okręgu wyniki rozłożyły się następująco: Prawo i Sprawiedliwość 43,25%, Koalicja Europejska 40,24%, Wiosna 5,82%, Konfederacja 4,61%, Kukiz’15 3,80%.

Zupełnie inaczej zagłosowali gliwiczanie, gdzie zdecydowanym zwycięzcą okazała się Koalicja Europejska, uzyskując ponad połowę oddanych głosów 51,39%. PiS otrzymało 32,16%, Wiosna 5,67%, Konfederacja 5,02%, Kukiz’15 3,42%.

Kogo z obwodu katowickiego zobaczymy w Parlamencie Europejskim?

Mandaty europosłów zdobyli: Jerzy Buzek (KE), Jan Olbrycht (KE), Jadwiga Wiśniewska (PiS), Izabela Kloc (PiS), Grzegorz Tobiszowski (PiS), Marek Balt (KE), Łukasz Kohut (Wiosna).

W całej Polsce PiS uzyskało 45,38% (27 mandatów), KE 38,47% (22 mandaty), Wiosna 6,06% (3 mandaty). Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

No cóż: Polacy to naród, któremu nie przeszkadza, że ktoś kradnie, kłamie, uprawia nepotyzm, łże, chroni pedofili przed karą.
Ważne żeby płacił na wódeczkę.
A że pojutrze trzeba będzie te pieniądze oddać – to nieważne: jak je przechlamy to i tak nie będziemy mieli z czego oddawać. Zawsze zresztą znajdą się tacy, którym można będzie do**bać wyższy podatek. Mają pieniądze to niech płacą.

Zbyszek
Zbyszek

Nie wszyscy jesteśmy tacy sami dlaczego nazywasz ludzi co pobierają 500+ alkoholikami ja nie pije alkoholu i powiesz na to

The Tiger@
The Tiger@

Przecież on (ona?) nic takiego nie napisał.

Beton
Beton

To się zmuś, Zbyszku

Asik
Asik

szczególnie pracując w banku widać jak na konta dla dzieci, których komornik nie może zająć, wpływa 1000 albo i więcej ( w zależności od ilości dzieci) złotych. Inne konta mają te rodziny pozajmowane bo nic nie robią tylko żyją z 500+.
I jak ci “trzeźwi”, “uczciwi” rodzice przychodzą je wybrać na alko. TRAGEDIA.
Dzieci zaniedbane i brudne nieraz przychodzą i pewnie nawet lizaka nie dostaną.

Dziadek Rainhold
Dziadek Rainhold

Lizaka to im do farosz, a może nawet snikersa da, coby nie wygodały nikomu

Jolie
Jolie

Ja też nie pije nie palę, dziecko już wychowałam, pracuje i płaci podatki w Polsce. Moje płace od dziesięciu lat stoją w miejscu, za to podwyżki konsumpcyjne muszę płacić jak każdy, więc moja sytuacja finansowa się pogarsza, a ktoś zrezygnował sobie z pracy bo mu się nie opłaca pracować, a emeryturę i tak dostanie to chyba jest coś nie tak…?

MARA
MARA

sama prawda

ToBi
ToBi

Oczywiście zgadzam się dlatego 5 PZPR owców jest w PE – i wielu którzy z nimi współpracowali – pamiętam te czasy prawdziwych uczciwych Polaków.

Cześć Boże
Cześć Boże

Jak mam wybór między byłymi PZPR-owcami w KE a czynnymi pedofilami w PiS, to wybieram KE.

(_x_)
(_x_)

Czynny pedofil to był akurat w gnieźnieńskim PO.

LESBICKA
LESBICKA

Był jeden? A setki jeśli nie tysiące są w PiS. Ręka rękę pieści.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Areszt śledczy Białołęka:
KE 67,91%
Wiosna 7,71%
PiS 7,44%
Kukiz’15 5,79%
Konfederacja 5,65%

Ach pyłkiem być na smogu
Ach pyłkiem być na smogu

@ Ostatni Sprawiedliwy Czyli w więzieniach pisowców siedzi więcej. Bo jak wiesz, wymienieni przez ciebie w aresztach śledczych wychodzą bez szwanku i z wielkimi odszkodowaniami zasądzonymi w Strasburgu, które opłaca wasz wyborca. Przestań, głupota musi mieć jakąś granicę:)

Dziadek Rainhold
Dziadek Rainhold

A jak tam w szpitalu w Toszku, abo w Rybniku na Gliwickiej. Zacytować?

Ad
Ad

“Areszt śledczy Białołęka:”

I tu widać, jak to złodziej popiera złodzieja…

Gerrda
Gerrda

Aha pęd…ta

Kina
Kina

Chwileczkę, jesli chodzi o Millera, owszem był w PZPR ale potem zmienił myślenie i to za jego rządów Polska weszła do Unii, to on negocjował zażarcie wszystkie korzystne dodatki unijne. Cimoszewocz był zawsze socjaldemokratą.

Gęśler
Gęśler

Tak, a póżniej skretyniały bóg Miller na kacu w niedzielę stworzył Ogórek. Teraz PiS ją łyka jak mizerię zamiast kapusty, chociaż prezes woli zasmażaną.

new
new

Zasmuciło mnie to, że PIS wygrał – ale pocieszyło mnie to, że mniej będzie w TV Szydło, Mazurek, Zalewskiej itp… Szkoda że sam Prezes nie startował bo dziś by już jego dwór pakował jego walizkę… Trochę wstyd że jadą do PE ludzie, którzy żadnego języka obcego nie znają… Dziwi mnie że teraz tym plującym jadem na EU – mamona nie śmierdzi i z chęcią będzie brać kasę… No ale przecież “im się tę pieniądze należały”. Wstyd i żenada. Ale to pokazuje jacy my sami jesteśmy łasi na pieniądze… Dostaliśmy 500+, 888+ no to “I love PIS…. Rozdaje się pieniądze na… Czytaj więcej »

Xtz
Xtz

A wcześniej nic nie dostałeś…

new
new

ani wcześniej ani teraz nie jestem beneficjentem żadnego socjalu. Pracuję żeby się utrzymać i swoją pracą zarabiam na siebie. Dlatego nie sprzedałem się za 500+

Ad
Ad

Znaczy się wygodny bezdzietny nastawiony na zabawę…

Always look for the bright sid
Always look for the bright sid

Na szczęście lizydoopa Czarnecki nie wszedł. Cieszy również niski wynik szczęśćbożan-konfederatów.

Kina
Kina

Właśnie okazało się, że jednak wszedł….

anna
anna

co ci przeszkadza że ktoś dostaje 500+ żałosny jesteś lemingu

Imię
Imię

Żeby ktoś dostał to ktoś inny musi zostać pozbawiony

gość
gość

nie koniecznie jak złodzieje rządzą to na nic nie ma ani na 500 + ani na nic innego dla ludzi odpowiedniego, zabiorą wszystkim tylko o sobie i kolegach POmyślą

Kina
Kina

“Gościu”, zamulony masz mózg fałszywą, kłamliwą, agresywną propaganda pisoswką i rydzykową… Współczuć trzeba…

demokracja jest dla debili.
demokracja jest dla debili.

Słusznie, bo ktoś musi nie mieć aby ktoś miał i to nie rzadko w nadmiarze. W społeczeństwie zorganizowanym podział powinien być odpowiednio równy.

Ad
Ad

Ciebie to pozbawili rozumu…

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

To mi przeszkadza, *****, że to jest rozdawanie moich, ciężko zarobionych pieniędzy, wiesz? To mi przeszkadza. Nie będzie dróg, elektrowni atomowej, odnawialnych źródeł energii, inwestycji w oświatę, bo cała kasa pójdzie do rozdania. A nie ma nic bardziej demoralizującego niż rozdawanie cudzych pieniędzy.

MariannaA
MariannaA

Hola, hola! Licz się ze słowami, zacietrzewiony ****!

waldemar
waldemar

A jak złodzieje kradli twoje zarobione pieniądze to nie było ci ich żal, tych twoich ciężko zarobionych
pieniędzy

Stachu
Stachu

Nie było mu żal bo fikcyjne faktury były zawyżane o 100 %

Kina
Kina

Żałosny to jest elektorat pisowski, który nie myśli, że za chwilę będzie duża inflacja, podwyżki prądu a więc i wszystkich produktów i usług…

waldemar
waldemar

A skąd ta pewność, że w Polsce będzie inflacja!!!?

Imię
Imię

Oj tam oj tam, może nie będzie. A właściwie to co to jest ta inflacja?

Stachu
Stachu

Bo pietruszka jest po 70 zeta…

Trąbo
Trąbo

No rzeczywiście spotkał mnie zaszczyt, że darmozjady korzystają z mojego dorobku życiowego. Jak się każdy dorobi własną pracą to będzie to szanował, a rozdawnictwo cudzym kosztem to uczenie zachowań roszczeniowych, które ma negatywny wydźwięk w społeczeństwie. Wystarczy zaobserwować młodych jak się zachowują w stosunku do innych.

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

Obawiam się, że możesz być w tzw “mylnym błędzie”. Towarzyszka Szydło okaże się nagle lokomotywą, którą trzeba tu będzie zostawić do jesiennych wyborów, inni też, więc “zrzekną się” mandatu ku zaskoczeniu “sutenera”, który na nią głosował i NIE zaskoczeniu innych, a do PE wejdą jakieś inne, jeszcze głupsze niż Szydłowa.

Gerrd
Gerrd

Niezły zlodziejaszek

Evžen
Evžen

Jak patrzę na te wyniki to przestaję mieć wątpliwości jak to było z tymi szmalcownikami, co wydawali Żydów za pieniądze. w czasie drugiej wojny.
Przecież połowa tego narodu za pieniądze (tu 500+) zrobi absolutnie wszystko, nawet wpakuje własny kraj w nędzę, byle tylko było za co się na*ebać.

Zbigniew
Zbigniew

Nie wszyscy jesteśmy tacy sami dlaczego nazywasz ludzi co pobierają 500+ alkoholikami ja nie pije alkoholu i powiesz na to.

Kapsel
Kapsel

Oj Zbysiu Zbysiu, uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ty może nie pijesz i Twój sąsiad też może nie pije, ale są tacy co piją. I tak się dziwnie składa, że Ci co piją mają tych dzieci więcej od tych niepijących. Taki dziwny przypadek prawda? I nie pisz, że tak nie jest, bo jest i każdy kto nie ma pisowskich klapek na oczach to widzi.

Dante
Dante

Masz jakieś prawdziwe statystyki albo dasz sobie rękę uciąć za te głupoty co wypisujesz?

kasia
kasia

W pełnie się zgadzam jak judasz sprzedali kraj nieudacznikom którym zależy na wprowadzeniu dyktatury i wyprowadzenia nas z UE to wszystko przed nami

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Co powiesz na “żelazny elektorat”.
Wszyscy siedzą za niewinność, brakuje haseł “wolne sądy”. Tęczę już mają.
Areszt śledczy Białołęka:
KE 67,91%
Wiosna 7,71%
PiS 7,44%
Kukiz’15 5,79%
Konfederacja 5,65%

kop
kop

Wklej to jeszcze z pięć razy… ale jeśli myślisz, że działania wzorowane na TVPis znajdą tu jakiekolwiek uznanie to sądzę, że możesz się przeliczyć.

helcia
helcia

ZDECYDOWANIE SIĘ ZGADZAM

gość
gość

helcia co za komuny dobrze po komendach sprzątała, kto te głosy liczy, że ta cała Wiosna ma jakichkolwiek wyborców

ToBi
ToBi

Widzę Pana perspektywę postrzegania otoczenia,… i współczuję że w takim musi żyć

Kina
Kina

Święta racja…

Jjj
Jjj

Komuna wraca

Tylko nie mówcie nikomu
Tylko nie mówcie nikomu

Komuna to była w latach 80-tych kiedy większość Polaków zakupy musiała robić na kartki, a w sklepach były puste półki. Wtedy właśnie rządzili ludzie, którzy obecnie siedzą w ugrupowaniach Koalicji Europejskiej.

SG4604
SG4604

Mieli pięć, albo sześć lat, ale już rządzili.

gmG
gmG

Miller , Cimoszewicz mówią Panu coś te nazwiska? No tak ale oni nie komuchy tylko socjaldemokraci.

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

Wzorem do naśladowania był natomiast towarzysz Jan Pietrzak, towarzysz Piotrowicz (obecny poseł PiS) i paru innych UBeków promowanych przez Jarosława Rajmundowicza Kalksteina.

Halina z Komprachcic.
Halina z Komprachcic.

Tak jest , to są przechrzty z bitego komucha na socjaldemokratę .

Arnold Boczek .
Arnold Boczek .

Panie Ferdku , za komuny nic nie było , a wszystko było . A teraz wszystko jest , a nic nie ma .

Kina
Kina

Miller jako szef zwycięskiej SLD w demokratycznych wyborach został premierem i to on wprowadził Polskę do Unii. Bardzo zasłużył sie w zdobyciu dodatkowych kwot finansowych dla naszego kraju. Cimoszewicz nigdy niczym złym nie zasłynął? Więc o co chodzi? A u Kaczyńskiego w Sejmie siedzi były prokurator Stanu Wojennego, który ma grzeszki na sumieniu, nie tylko w Stanie Wojennym ale broniąc księdza pedofila… A sedzia Kryże?

waldemar
waldemar

Towarzysz Cimoszewicz nie był za PRL-u dzieckiem.

Gliwiczanka
Gliwiczanka

Tak, a teraz jest dużo lepiej. Na półkach produktów do wyboru do koloru! Szkoda tylko że nie ma za co tego kupić….

Fiku Miku
Fiku Miku

@Gliwiczanka. Kupić można tylko nie wymieniać co chwilę na nowsze.

Pipi
Pipi

I wcale nie żałuję, że nie ma za co kupić bo to świństwo i niska jakość.

kasia
kasia

Poczekaj jeszcze trochę i będziesz miał wszystko na kartki bo te plusy trza będzie kiedyś zwrócić za darmo nic nie ma zapamiętaj to sobie Gierek też rozdawał i co musieliśmy to wszystko oddać i dla tego nasza deformacja była tak trudna

(_x_)
(_x_)

@kasia. Jesteś przekonana o tym, że pieniądze wytransferowane z Polski przez koncerny wróciły i zostały wydane u nas? A co z luką VAT i karuzelami które wyłudzały pieniądze?

Kanada
Kanada

Trzeba zapytać senatora PiS Bernackiego uwalonego po szyję w SKOKi. Ale kto by wtedy ze Szwajcarii finansował prawackie gazetki bez czytelników i portale dla świrów?

The Tiger@
The Tiger@

Luka VAT została zatkana przez wprowadzenie JPK… za POPSL.

Bonita
Bonita

Ty co nikomu nie mówisz, nie mów więc… Bo głupoty opowiadasz… Żal…. Żal… Kto Wam te głupoty do głowy kładzie ten dobrze wie jak Wami manipulować… Już niebawem będziesz mieć lata 80 w kraju… Problem będzie tylko odwrotny… W sklepach wszystko a w portfelu nawet kartek… Nic… Żal…

Kina
Kina

Jacy? Chodzi pewnie o Millera, Czarzastego i Cimoszewicza…Miller rzeczywiście był w PZPR ale po zmianie ustrojowejSLD demokratycznie została zwyciężczynią w wyborach. Miller, jako premier wprowadził Polskę do Uniii zagorzale walzcył o jak największe kwoty dodatkowe dla Polski z Unii. Cinmoszewicz zawsz był socjaldemokratą, którzy w Europie tez są. To porządny człowiek, niczym wrednym się nie wsławił. Co do Czarzastego to dużo nie wiem ale sławy w gnębieniu ludzi też nie ma… Rozumiem, ze nie przeszkadza Ci hołubienie przez Kaczyńskiego byłego prokuratora Stanu Wojennego i sędziego ze Stanu Wojennego… A są w Sejmie…

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Kinia. Odnośnie Włodzimierza Cimoszewicz. Ojciec Marian Cimoszewicz był żołnierzem Armii Czerwonej, a po wojnie oficerem Informacji Wojskowej… Walczył z polskim podziemiem.
Dlatego tak zażarcie Włodzimierz (ciekawe skąd takie zamiłowanie u ojca do tego imienia) walczy o zlikwidowanie IPN.
Oczywiście Ty nie widzisz w tym żadnych powiązań.

Alex
Alex

Po trzydziestu latach od przełomu wyborczego w Polsce, nadal nie wykształciła się w społeczeństwie kultura “człowieka stąd”. Trudno w tym wypadku mówić o wyborze, skoro na “jedynkach” są rozstawieni ludzie bliżej nieznani lokalnej społeczności poza wiedzą czerpaną na ich temat z mediów. Może jakaś wiedza o politycznej karierze, osiągnięciach, programie wyborczym? Sądzę że najwięcej ludzie wiedzieliby na temat Buzka – i nie jest to dziwne, bo w końcu z Gliwic “wyszedł”. A co ludzie wiedzą o osobach startujących z dalszych części list wyborczych? Zdaję sobie sprawę, że dzisiaj głosuje się na partię, ale dobrze byłoby mieć swojego człowieka w tej… Czytaj więcej »

Joe
Joe

Okręgi jednomandatowe są najlepszym sposobem walki z partyjną patologią. Zamiast spadochroniarzy i “liderów list” proste “wiedzą sąsiedzi jak kto siedzi”.

Sprzedawczyk
Sprzedawczyk

K0byliński chorągiewka, który był w 3 partiach nie wszedł hahahaha jakie szczęście. Otwieram szampana.

Dobra zmiana
Dobra zmiana

Renia “Nowoczesna” Caban też przepadła, jaka szkoda.

ja234
ja234

Caban nie miała szans.Dobrze, że się nie dostała.(13:15)

AndrzejD
AndrzejD

…jak patrzyłem na te żałosne plakaty z żałosną Cabanką, to dostawałem ataku śmiechu :)
Taki mózg i się nie dostał, no patrz pan ! :))))))

Slązok
Slązok

Ciężko to widza…Trza pomyśleć będzie nad emigracją , zwinąc interes ,sprzedać maszyny ,ziemię i spróbować w innym normalnym kraju

Wieśniak
Wieśniak

W Niemczech przyjmują wszystkich szeroka droga ,ja wolę zostać i walczyć o Ten Kraj

anna
anna

Nie ten Kraj tylko Nasz Kraj wieśniaku

AndrzejD
AndrzejD

@Wieśniak
Przeciwko komu chcesz walczyć “o ten kraj” ?
Wy to nawet w walce jesteście cieńcy jak sik pająka – we wszystkich powstaniach dostawaliście wp……..ol
…że nie wspomnę o pracy.

(_x_)
(_x_)

@Slązok. Szparagi w Niemczech czekają.

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

… i chmary ciapatych popaprańców wołających “Allah jest wielki!”

The Tiger@
The Tiger@

Byłeś, że to wiesz?

gmG
gmG

Byłem widziałem ..

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

Ja też byłem i nie widziałem. Kolejna propaganda żoliborskiego *****

The Tiger@
The Tiger@

No cóż – ja nie widziałem, a się dokładnie przyglądałem. Ale może Ty byłeś w ośrodku dla imigrantów, bo sam chciałeś wjechać?

AndrzejD
AndrzejD

@gmG
tak – w du….ie byłeś i gó…..o widziałeś

(_x_)
(_x_)

@AndrzejD. O wszechwiedzący najlepiej. Nikt inny tylko Ty miałeś nawet zaszczyt spróbować. Podobno to była Nutella.

Kina
Kina

No rzeczywiście, nie jesteś “prosty” tylko zwyczajny “prostak”… Nie masz żadnego szacunku dla innych ludzi, wstyd! Nie wszyscy o ciemnejszej karnacji, nie wszyscy muzułmanie czy innej wiary są terrorystami!

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Kinia. Tyle że wszyscy terroryści są o ciemniejszej karnacji i muzułmanami.

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

To wyjeżdżaj nie potrzeba tu d..bili co poprawnie po polsku pisać nie potrafią!

albert
albert

Jak można głosować na Śląsku na partię której wodzirej mówi o Ślązakach że są zakamuflowanymi Niemcami i ludźmi drugiej kategorii ,ubliża i obraża powstańców śląskich i ich pomniki ,pytam gdzie jest godność tych ludzi którzy na nich głosowali

ja234
ja234

No cóż, suweren ogłupiony kopulacyjnym( inaczej pińćet) wybrał pisiorstwo.Do europarlamentu pojadą cieniasy.
Pewnie niewiele osób odróżniło te wybory od wyborów krajowych, parlamentarnych, które odbędą się we wrześniu/październiku.(10:49)

Dziadek
Dziadek

Czytając Twoje wpisy na tym forum ,często się zastanawiałem czy udajesz idiotę? Dzisiaj stwierdzam,że jednak nie udajesz!

ja234
ja234

Co Ty nie powiesz….popatrz, popatrz jaki “oświecony” się znalazł…(14:32)

gmG
gmG

Wprawdzie nie u nas ale…Miller i Cimoszewicz współautorzy i architekci kilkudziesięcioletniego opóźnienia cywilizacyjnego Polski..

Kina
Kina

Nie przesadzaj! Miller i Cimosiewicz w czasach komuny nie mieli nic szczególnego do powiedzenia ani nie mieli siły wpływu na cokolwiek… Cimoszewicz przeszedł pomyślnie lustrację. Miller wprowadził Polskę do Unii i walczył o jak najlepsze warunki przyjęcia, umorzenie długów po Gierku, itp.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

TW Carex pozytywnie przeszedł lustrację?
A kiedy ta lustracja była i wykluczała wszystkich TW? Bo coś mnie chyba ominęło.

KK
KK

Za łapówkę w tym katolickim kraju wszystko da się załatwić. A teraz przygotujcie się na oddawanie mienia bez spadkowego.

Ampuła
Ampuła

Delegując Szydło i Kempę – czyli postacie o intelekcie w stanie głębokiego niedotlenienia dewocyjnym kołtunem,
ze znajomością języków obcych na poziomie prenatalnym i bezwładem decyzyjnym jak u oborowego awansowanego przez partię na mównicę – do ciała zarządzającego Unią Europejską, Polska ugruntowuje swoją pozycję. Na marginesie międzymorsko-wyszehradzko-priwatykańskim.
Od strony rodzimego podwórka patrząc, można by było być zadowolonym, że scena władzy w Polsce oczyszcza się z takich złogów i miernot.
Z drugiej jednak straszy świadomość, jak nędznym, marnotrawnym i ciążącym ku samozagładzie tworem staje się Unia Europejska, skoro będzie przez kilka lat sowicie opłacać takie Szydła i Kempy u swoich sterów.

Kina
Kina

Gratuluję giętkiego i swawolnego języka… :) Tekst świetny tym bardziej, że prawdziwy!

Szef
Szef

Drukuj sobie komentarze kolegi Ampuły i wieszaj je nad łóżkiem. Sam to robię od dawna i już kilka osób zwracało mi uwagę, że bardzo poszerzył mi się zasób słów a wypowiadane zdania są dłuższe i bardziej kwieciste. Spotkałem się też z objawami zawiści – niektórzy posuwają się do stwierdzeń typu “p*j*b*ło?” albo “co ty q***a p*rd*l*sz?”. Moim marzeniem jest, że kolega Ampuła spotka się kiedyś ze mną osobiście, wygłosi krótką mowę a potem na którymś z wydrukowanych komentarzy złoży własnoręczny podpis.

Cc
Cc

Bóg, Honor, Ojczyzna – wszystko po 500+

Szef
Szef

Czym się tu podniecać – synekurami, w dodatku nie swoimi?

Tak działa ten cały śmieszny parlament. https://www.youtube.com/watch?v=TXC-guxKrhs Autor filmu był na liście w Gliwicach.

LOL
LOL

Autor, syn pisiaka też załapał się na synekurę ale tylko dlatego, że Korwin zrobił mu miejsce na kilka miesięcy. Na szczęście drugi raz się na nią nie załapie i nie będzie musiał cierpieć w europarlamencie.

Szef
Szef

No i jaką karę proponujesz za ojca z PiS-u? Kastrację czy banicję? A film Ci się podobał?

LOL
LOL

Pomyliłeś mnie z kimś. Takie kary proponują pisowcy i konfederaci. Jako korwinowiec wieczorem witałeś się z gąską, a ranek zastał cię z traumą, stąd niesładne myślenie.

Szef
Szef

Sugerujesz, że podniecam się synekurami, w dodatku nie swoimi?

LOL
LOL

Dziwię się, że kolportujesz płaczliwe filmiki smarkacza bez mózgu, który nie chce Polski w UE ale kasę z niej bierze. Oczywiście tak jak ty z Chrystusem na ustach, więc jedyne co sugeruję, to wizytę u psychiatry.

Szef
Szef

Daj już sobie sobie spokój z tą PISią propagandą.

Dobra zmiana
Dobra zmiana

PiSia propaganda załatwiła was w ciągu jednego tygodnia. Mieliście mieć 10 % a nie dosięgnęliście progu, narodowe karzełki. :)

VAkk
VAkk

Czyli zwyciężyła opcja ped…niemiecka

ministrant
ministrant

Biskupi wygrali?

Zdrajca
Zdrajca

wstyd, że aż tyle osób dało się nabrać na kobylińskiego…

Takatam
Takatam

Szkoda że zabraknie Marka Plury :(

Anomin
Anomin

No tak, nie podoba się…

obserwator
obserwator

No coż w Gliwicach dużo ameb, dlatego i franek tak długo trwa

Ryszard
Ryszard

W areszcie śledczym zdecydowaną ponad dwukrotną większością wygrała Koalicja Europejska. To już świadczy o tym kto głosuje na tą formację, Sami przestępcy, pedofile, złodzieje i gangsterzy.

Dolina Krzemowa
Dolina Krzemowa

Na PiS głosowało najwięcej osób z wykształceniem podstawowym, zawodowym i średnim. Na KE z wykształceniem licencjackim i wyższym. PiS wygrał wśród emerytów, robotników i bezrobotnych. Koalicja przede wszystkim wśród przedsiębiorców i specjalistów. Premier twierdzi, że Polska jest doliną krzemową Europy, a Frankiewicz, że doliną krzemową są Gliwice. I w Gliwicach i w Polsce wygrały osoby słabo lub niewykształcone w wieku 50+.

Kryzol
Kryzol

Ta, informacje palcem z tyłka wygrzebane, ale tak właśnie tworzy współcześnie “newsy”

pec
pec

To z sondażu IPSOS, tabako w rogu.

kierownik
kierownik

“newsy” to tworzy TVPiS. to są fakty i nie ma się czego wstydzić. Taki macie elektorat i dzięki niemu macie synekury, nagrody i porozbijane limuzyny rządowe.

gmG
gmG

Wyższe wykształcenie: socjolog, kulturoznawca …..
połowa ludzi z wyższym wykształceniem nawet nie potrafi nazwać kierunku który “ukończyła” a kim jest z zawodu : magistrem…

LOL
LOL

@gmG A tę “wiedzę” o lepiej wykształconych masz z zakrystii, czy z klubu gazety polskiej?

gmG
gmG

z bezpośredniego otoczenia, z pracy

LOL
LOL

Prawacy chętnie używają socjalistycznych narzędzi do wygrywania wyborów, ale wstydzą się swoich wyborców. Bogohonorowi wyborcy powinni się obrazić, ale kasa jest ważniejsza. Jak się skończy, to skończy się uwielbienie dla prawactwa.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@LOL. Dobrze że Ty przyznajesz i identyfikujesz się z wyborcami KE.
Areszt śledczy Białołęka:
KE 67,91%
Wiosna 7,71%
PiS 7,44%
Kukiz’15 5,79%
Konfederacja 5,65%

Areszt Śledczy w Gdańsku:
KE 72,9%
PiS 9,5%
Kukiz’15 5,8%
Wiosna 5,0%
Konfederacja 4,5%

Gratulacje!!! Dla wszystkich głosujących na KE.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

KE jak zwykle największą frekfencję miała w zakładach karnych i aresztach śledczych.
Areszt śledczy Białołęka:
KE 67,91%
Wiosna 7,71%
PiS 7,44%
Kukiz’15 5,79%
Konfederacja 5,65%

Areszt Śledczy w Gdańsku:
KE 72,9%
PiS 9,5%
Kukiz’15 5,8%
Wiosna 5,0%
Konfederacja 4,5%

Taki zbieg okoliczności.

Imię
Imię

Właśnie zastanawiam się cóż mają dowodzić statystyki, którymi onanizujesz się wielokrotnie przy tym i innych tematach? Twoje wpisy noszą znamiona pisowskiego spambota.

szczera prawda
szczera prawda

Wcale nie dziwi mnie taki dobry wynik Prawa i Sprawiedliwości. W końcu dużo zrobili dla kraju przez swoje 4 lata. A co zrobiła Platforma przez 8 lat rządów? Podwyższyła podatek VAT, wiek emerytalny, zabrała pieniądze z OFE. W skrócie co dokonał już pis przez rok swoich rządów: – obniżenie wieku emerytalnego – rejestr pedofilów – ustawa deregulacyjna – ustawę antyaborcyjną, która dla każdego prawdziwego katolika powinna być istotna – wyższa kwota wolna od podatku – podwyższona najniższa krajowa – minimalna płaca w wysokości 12 zł – program stop patologiom – pieniądze dla rodzin, które urodziły niepełnosprawne dziecko – program mieszkanie… Czytaj więcej »

SG4604
SG4604

1. Rejestr pedofilów nie zawiera księży katolickich a PiS konsekwentnie broni pedofili w koloratkach mimo pozornego zaostrzania kodeksu karnego 2. Wyższa kwota wolna ale podatek PIT średnio WYŻSZY a nie niższy 3. Program stop patologiom nie dotyczy samego PiSu (kradnie na potęgę, zatrudnia przedszkolanki na stanowisku dyrektorów w NBP) 4. Pieniędzy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci jak nie było tak dalej nie ma 5. Mieszkanie Plus na połowę lutego 2019 to 490 (czterysta dziewięćdziesiąt) mieszkań 6. Uszczelnienia podatków nie ma: wzrost wpływów z VAT jest mniejszy, niż by to wynikało ze wzrostu gospodarczego (ale ciemnota PiS tego nie pojmuje) 7. “Ochrona… Czytaj więcej »

Pablo
Pablo

Nic dodać nic ująć. Tyle PiSPolacy z PiSmediów dowiedzą się tylko o prezentach i wielkich sukcesach władzy. Połapią się jak już będzie za późno. Wenezuela coraz bliżej.

gmG
gmG

Fandzolisz jakby nie było TVN i Polsatu

pec
pec

Na wieś nie docierają. TVPiS jest wszędzie.

Hieronim
Hieronim

A o której to wsi jasnie oswiecony opowiada,ze coś nie dociera?, bo ja jestem ze wsi, a jakoś wszystkie programy posiadam…, uwazasz że tylko TVP robi propagandę?, żartujesz sobie czy nie włączyłeś myslenia?,albo uwazasz ze prawda objawiona jest tylko w TVN

RealistA
RealistA

Odniosę się TYLKO do pierwszego punktu bo pomyślałem sobie ach sprawdzę “CHOPA” bo się postarał z komentarzem… I już w punkcie pierwszym dopuściłeś się kłamstwa. Wg Patryka Jakiego – wiceministra sprawiedliwości, wśród osób skazanych za pedofilię jest 2 księży i 1 zakonnik. Obecnie za pedofilię karę odbywa 877 osób. Teraz drogi “SG4604” jak wygląda wiarygodność Twoich pozostałych punktów to już wiesz tylko Ty. Może jak będę miał czas przyjrzę się pozostałym punktom na zasadzie weryfikacji. WARTO TERAZ POLICZYĆ: 3 duchownych spośród 877 skazanych. Ile to procent??? Dla mających obsesję na tym punkcie dodam: każdy czyn pedofilski to ogromne zło i… Czytaj więcej »

Imię Józef
Imię Józef

Sam kłamiesz. Wyjaśnij jaka jest różnica między skazanymi a odbywającymi karę. :)))
Nic dziwnego, że tylko 3 pedofilów w sutannach skazano w państwie, które pozwala na ukrywanie przestępców przez biskupów, a prezes PiS jak strawestował słynną groźbę komunistów: kto podniesie rękę na kościół, podniesie ją na Polskę. To pokazuje, że Polska jest Iranem Europy.

RealistA
RealistA

Podam jeszcze bardziej szczegółowe dane dot. pedofilii, nie ze względu na Ciebie bo TY MASZ KLAPKI NA OCZACH (MOŻE CZAS NAZWAĆ SIĘ BETON???), ale ze względu na pozostałych czytelników, z którymi można merytorycznie rozmawiać…(…) “Jak wynika z informacji podawanych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Ministerstwo Sprawiedliwości, średnio każdego roku sądy państwowe za wykorzystywanie seksualne małoletnich, sądy skazywały 1515 osób świeckich oraz 3 duchownych. Natomiast sądy kościelne skazywały rocznie przeciętnie 8,7 duchownych. Spośród wszystkich skazanych przez państwo jak i ukaranych przez Kościół – duchowni stanowią 0,88 procenta. Wedle statystyk dotyczących „wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych”, 85 duchownych zostało skazanych… Czytaj więcej »

Lolek
Lolek

Czyli potwierdzasz, że klechy tuszują takie przypadki i ukrywają swoich pedofilów przed wymiarem sprawiedliwości. Piszesz “sądy kościelne skazywały rocznie przeciętnie 8,7 duchownych”, w tym samym czasie sąd państwowe skazują 3 duchownych”. To gdzie się reszta winnych traci? Czy taki kościół ma swoje więzienia, jakoś izoluje takich zwyrodnialców? Oczywiście, że nie. Taki ksiądz pedofil jest przenoszony do innej parafii i wykorzystuje dzieci dalej. I źródło które podajesz jest mało wiarygodne w tym temacie. PCH24. to strona ultra katolicka, tam nigdy złego słowa nie napiszą o księdzu czy biskupie.

RealistA
RealistA

Nie wiem kto to jest klecha. Po pierwsze. Po drugie nie piszę a cytuję. Po trzecie nie rozumiem terminu ultrakatolicki. Po 4 Twoje zdanie, że PCH jest mało wiarygodne brzmi jak jakaś abstrakcja bo nie wiem kto Ty jesteś a chcesz dawać mi rady, że coś jest mało wiarygodne;) Po piąte dokonujesz SAMOZAORANIA STWIERDZENIEM, że “tam nigdy złego słowa nie napiszą o księdzu czy biskupie.” a to właśnie tylko w tym artykule PCH24, KTÓRY CYTUJE, podaje NIEWYGODNE I DRAMATYCZNE INFORMACJE DLA Kościoła w postaci statystyk jakich m.in. duchowni się dopuścili a kto wie czy pozostali skazani też nie byli katolikami…… Czytaj więcej »

Lolek
Lolek

“Klecha” – pogardliwe określenie duchownego. “Ultra” – (ekstremalny) morfem przedrostkowy, pierwszy człon wyrazów złożonych oznaczający najwyższy poziom lub skrajną postać tego, co wyraża drugi człon złożenia. “Katolicki” chyba nie muszę tłumaczyć. Nie dziwie się, że jesteś zwolennikiem obecnego rządu i obrońcą pedofili w sutannie, jak masz problem ze zrozumienie słowa “ultrakatolicki” czy “klecha”. I trzeba takie rzeczy tłumaczyć. Masz rację nie wszyscy księża to pedofile, ale tu nie chodzi czy było to jeden przypadek na rok czy 20. Nie chodzi o statystyki, w którym zawodzie pedofilii jest więcej. Chodzi o to, że hierarchowie pedofili w swoich kręgach ukrywali i tuszowali… Czytaj więcej »

RealistA
RealistA

Takim ludziom jak Ty powinni zakazać pisania na forum. Ponieważ publicznie oczerniasz mnie o obronę pedofilii w sutannie mogę z czystym sumienie powiedzieć, że jesteś zwykłym kłamcą, z którym właśnie kończę rozmową bo szkoda czasu. Przegiąleś na maxa. Gdzie tacy ludzie jak Ty się uchowali? Dramat…

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Lolek. Faktem jest że pełną wiedzę o pedofilach w Kościele Katolickim miała SB-ecja. Doskonale wiedzieli że mają pedofili i nic z tym nie robili. To jest odrażające.
Można domniemać że posiadając “papiery” na duchownych postawionych “wyżej”, tuszowali sprawy ujawnienia TW pedofili żeby utrzymać swoje kontakty w KK. Tak samo jak w Prokuraturze i Milicji.
Tak to działa.

Lolek
Lolek

@Ostatni Sprawiedliwy to się zgadza. SB mała wiedzę o pedofilach w sutannie, i który ksiądz jakie ma upodobania. A nie ujawniali, tego żeby mieć na takich haka. Ale z tego co się orientuję to ta formacja ostatecznie została rozwiązana w 1990 roku, czemu przez ten prawie 30 lat, hierarchowie kościelni nie dokonali samooczyszczenia? Ciężko zrozumieć. A SB chyba była powołana do walki z wywrotowcami systemu, więc mnie to nie dziwi, że mili dowody na pedofilów w sutannach, a nic nie robili. Taką mieli parszywą robotę. @RealistA czy wybielanie, spłycanie grzeszków kleru, przez cytowanie statystyk, że gdzie indziej tych pedofili jest… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Lolek. Nie znasz powiedzenia że “papier jest cierpliwy”?. Co z tego że formalnie SB-ecja została rozwiązana w 1990 roku. Teczki mają swoją wartość. Nikt nie ma pewności co się z nimi stało, kto jest ich właścicielem. Dla FSB, BND to są groszowe kwoty żeby mieć wpływ na politykę w danym państwie.
Co Kiszczak trzymał w szafie i po co tyle lat?

Krymski
Krymski

Teczki ksieży tajnych współpracowników SB dostał Episkopat. Załatwili to z Kiszczakiem i Jaruzelskim przy Okrągłym Stole i w Magdalence, gdzie Lech Kaczyński równo pił. O pedofilach w kościele wiedziała SB ale jeszcze lepiej inni księża – koledzy i biskupi, cały Episkopat. Do dzisiaj rżną głupa, że to dla nich nowość, ale każdy z nich ma w historii epizod homoseksualny albo pedofilski. To taka instytucja mafijna.

Lolek
Lolek

@Ostatni Sprawiedliwy dlatego mieli wyprać te swoje brudy 20-30 lat temu i grzecznie, na bieżąco przy pomocy państwowych organów ścigania, rozprawiać się z takimi zachowaniami. Teraz nie było by problemu. W końcu kiedyś te szambo musiało się wylać. Film Sekielskiego nie sięgał, aż 30-40 czy 50 lat wstecz, nie posiłkowano się tam aktami SB.

Kanada
Kanada

@RealistA Adres IP Kurii wszystko wyjaśnia, ale róbcie tak dalej, a zostaniecie zmieceni jak w każdym innym kraju, gdzie stosowano tą samą małpią strategię wypierania, ślepoty i głuchoty. Kościół Katolicki na świecie ma dziś taką opinię jak Volkswagen z czystym dieslem. Nikt normalny was nie chce. Oszustwo “za niską cenę” wciskacie już tylko biedakom, którzy was nie potrzebują, ale oszukujecie ich tak jak banki na frankowe kredyty. Piekło was nie przeraża, bo z Jezusem na ustach, nie wierzycie w Piekło. Durnie jeszcze wierzą, ale im też przejdzie. :)

Ampuła
Ampuła

Haha, po IP ich poznacie… Miałem go za wojującego dewota, takiego wpół obłąkanego krzyżowca klawiatury, na tyle już osamotnionego, żeby budzić politowanie wobec straceńczej desperacji. A to po prostu klasyczny etatowy kuRiealistA…Może aparatczyk w administracyjnej machnie watykańskiego okupanta, po odpowiednich kursach rzucony przez biskupa na odcinek manipulacji i propagandy katolickiej.
Teraz w obronie wiejskich krzywdzicieli – kleruchaczy, bezkarnych pedofilów konsekrowanych, zwąchanych z władzą biskupów tuszujących zbrodnie i Wojtyły kryjącego pustym bełkotem grzechy całej skompromitowanej instytucji.
Posługa podła, ale pieniądz nie śmierdzi. Szczególnie, jak się ma sumienie tylko na niedzielny pokaz.

RealistA
RealistA

Adres IP Kurii??? Dobre;););) A możesz podać adres tej kurii??? Przecież znasz IP;););) Z przykrością stwierdzam, że @Kanada to człowiek niepoważny, który fantazjuje i snuje tu jakieś teorie spiskowe na mój temat ( wcale bym się nie zdziwił gdyby to była jedna osoba używająca wielu nicków….) . Nie jestem kapłanem i nigdy nie byłem w Kurii… Waszej ocenie pozostawiam wiarygodność komentarzy forumowiczów plujących na Kościół. O jednym sam się przekonałem. Dyskusja z nimi to strata czasu. Katolików zachęcam do modlitwy w ich intencji zamiast jałowej dyskusji…

Dżeki Czan
Dżeki Czan

Wg Patryka Jakiego pan Morawiecki jest kryształowo uczciwy.
I to tyle jeśli chodzi o jego wiarygodność.

LOL
LOL

Patryk “hatakumba” Jaki? Te dane masz z 2013 roku, ale na pewno to wiesz, tylko “zapomniałeś” się pochwalić.

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

Skazanych jest dwóch księży i jeden zakonnik?
A reszta dlaczego do tej pory lata wolna? Chociażby kieckowy z Tylawy, który jeszcze w zeszłym tygodniu na antenie Radia Ma Ryja klepał zdrowaśki?

Perez
Perez

masakra. Jesli oni sa tacy sprawni, dlaczego nie daja 1000+ na dziecko, 1000+ na zone i 1000+ na meza…przeciez wtedy by sie jeszcze lepiej wszystkim zylo!

Socjal forever
Socjal forever

Bo Dacia nie nadążyłaby z produkcją

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Co ty ćpiesz?

Geralt
Geralt

Hahahahhahahaha jaki bait. Połowa z tego co piszesz jest kłamstwem, a druga połowa jest picem na wodę. Idź się lecz na nogi…

anna
anna

nic dobrego nie zrobili nawet płace były najniższe

Kina
Kina

Co Ty opowiadasz? Jesli “szczera prawda” wg Ciebie to ta płynąca z TVP i TV TRwam to nie mam żadnego komentarza… :(