Wyremontują dojazd do pól, skorzystają rowerzyści. Inwestycja jeszcze w tym roku

Ponad kilometrowy odcinek trasy rowerowej na gliwickich polach w rejonie ul. Kozielskiej wkrótce przejdzie solidną modernizację. Miasto chce odtworzyć nawierzchnię ścieżki.

– Remont cieszy, ale pamiętajmy, że tak naprawdę mówimy nie o drodze dla rowerów, tylko o polnym ciągu komunikacyjnym – zauważa Andrzej Parecki z Gliwickiej Rady Rowerowej.

Modernizacja obejmie odcinek drogi od wjazdu na wysokości ul. Chemicznej do skrzyżowania z pozostałymi trasami rowerowymi wgłębi pól.

Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, odtworzenie nawierzchni polegać będzie na wyrównaniu nawierzchni poprzez wbudowanie warstwy kruszywa oraz destruktu. Ścieżka ma zostać dostosowana wysokościowo do przyległego terenu, tak aby nie wynosić jej powyżej istniejących poboczy.

– Realizacja tego zadania to kontynuacja działań prowadzonych przez Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych UM w ramach utrzymania tras rowerowych

– mówi Joanna Lenczowska z biura rzecznika prasowego Prezydenta Gliwic.

Urzędnicy podkreślają, że w ostatnich latach wyremontowanych zostało wiele fragmentów tras rowerowych poza pasami drogowymi. Wśród nich m.in. ścieżki łączące ul. Bojkowską z ul. Św. Brata Alberta, Bojkowską z Rybnicką, Sowińskiego z Lasem Żyznawa, Tulipanów i Lekarską. Łącznie to prawie 10 kilometrów.

Dzięki tym inwestycjom łatwiej jest poruszać się na rowerze po szutrowych ścieżkach, choć, jak uważa Andrzej Parecki z GRR, to nie dobro rowerzystów stoi na pierwszym miejscu przy okazji tych remontów.
– Te drogi są dojazdem do pól i tak naprawdę, przez to też się psują. Te inwestycje to forma uspołecznienia kosztów. Na przykład takie same drogi w Bojkowie robią obecnie za dojazd do budowy. Jakby miały faktycznie oznaczać nową jakość, to byłyby z asfaltu, bo taki jest standard budowy. To, co powstaje na polach jest po prostu częścią trasy rowerowej, ale funkcją prymarną jest dojazd do pól – komentuje.

Do czasu rozstrzygnięcie przetargu (9 lipca), Magistrat nie chce podawać, jaki jest szacunkowy koszt inwestycji przy ul. Kozielskiej. Urzędnicy natomiast zapowiadają inną rowerową inwestycję w tym rejonie Gliwic.

– Trwają przygotowania do zbudowania chodnika wraz z droga rowerową w ciągu ul. Kozielskiej na odcinku od końca zabudowy do ścieżki rowerowej w rejonie ronda przy ul. Wyczółkowskiego – mówi Lenczowska.

Odcinek będzie miał 310 metrów po stronie prawej w kierunku na Brzezinkę. Zadanie jest na etapie projektowania, realizacja może nastąpić w 2019 roku.
Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
"Biały rower"Grupy Korba
"Biały rower"Grupy Korba

Wybory ,wybory,wybory . Kto tego nie widzi ten “frajer pompka” ten chory.

misiek
misiek

Czyli ja wybory to juz nie nalezy nic robic? A tak przy okazji,zdaje sie ze nie wiesz jakich slow uzywasz. Poczytaj co to i kto to jest frajer i przeprosz ludzi. W wiezieniu za nazwanie kogos frajerem mozna dostac kose pod żebro.

"Biały Rower" Grupy korba
"Biały Rower" Grupy korba

@ misiek Szanowny i cny (???) adwersarzu. Zalecam z uwagą i zrozumieniem (???) przeczytanie materiału redakcyjnego powstałego npdst. rozmowy z Joanną Leńczowską. Nie o budowaniu w nim mowa. Mowa o planach,przypuszczeniach,życzeniach,obietnicach . Zero,powtarzam zero konkretów. Czyli drożdże nadziei dla” wyborczego oszołoma” którego pozwalam sobie kolejny raz nazwać frajerem pompką. Ps. w więzieniu nie bywam i nie mam zamiaru się tam pojawić, więc dintojry kryminałów wiszą mi kalafiorem. Pozdrawiam,życzę miłej niedzieli.

Gość
Gość

@Bialy Rower
„Zero,powtarzam zero konkretów„-ale to tak samo jak z komentarzami na tym forum. To dlaczego jednym mozna a drugim nie?

"Król szczurów"
"Król szczurów"

@ Gość “Jednym można” bo to internauci maja prawo ale zgodnie z regulaminem portalu (moderator) pisać co chcą . Przedstawiać nawet najbardziej krytyczne prawdziwe bądź nie uwagi. Co innego urzędnik ratuszowy. Ten powinien wyrażać się jasno podawać fakty nie zaś przedwyborcze “Frankowe bajania”

Druga strona lustra
Druga strona lustra

@Gość …Gościu siądż,zastanów się i odpowiedz. Znasz powiedzonko . Nie dziel cholero przez zero ? A tak bardziej przyswajalnie. Jak można napisać komentarz z konkretami w odpowiedzi na informacje urzedniczą zawierajacą zero konkretów .

A co
A co

Dojazd do pól to niech bambry własnym sumptem sobie robią. Unię na dość kasy naciągnęli nic w zamian nie dając.

"Frenki goł tu Holiłud"
"Frenki goł tu Holiłud"

Państwo wybaczą moje być może naiwne pytanie. Może mnie ktoś oświeci ? Jaka jest zasadność budowania drogi z pieniędzy gliwickiego podatnika, drogi na prywatne pola.

Jan
Jan

“Odcinek będzie miał 310 metrów po stronie prawej w kierunku na Brzezinkę. Zadanie jest na etapie projektowania, realizacja może nastąpić w 2019 roku.”

Szok. 310 metrów, przecież po takim odcinku to można godzinami jeździć. Nareszcie solidny kawał połączenia drogowego. Dzięki wam, łaskawcy!
Mam tylko wątpliwość – czy etap projektowania nie będzie tak długi jak w przypadku Zabrskiej i Jagiellońskiej? Tam od początku 2016 nie potrafią zebrać dokumentacji.

Raz dwa trzy
Raz dwa trzy

Drogę zrobią dla cwaniaka krewnego lub znajomego królika . Pole odrolnią. Cwaniak halę postawi przy drodze za friko.

Anonim
Anonim

m.in. tak będzie… w gliwicach zawsze jest (hala-1)

Kora
Kora

Kto wie czy nie odrolnią dla TBS ów bo miasto ma w nich 30% udziałów czyli naszych podatków. A co my z tego mamy? Grubą i długą kiełbasę wyborczą.

Kolarski
Kolarski

Pani Lenczowskiej znowu trafiła się niewdzięczna rola opowiadania bajki, o której ma mgliste pojęcie, a tekst podsunął jak zwykle kto inny. Gliwiccy urzędnicy mają dostęp do internetu, co widać podczas odwiedzin w biurach i niewielkim wysiłkiem mogą się dowiedzieć gdzie i jak robi się dobre rowerowe drogi. To naprawdę wystarczy, nie trzeba robić kosztownych wycieczek do Trójmiasta albo Lidzbarka Warmińskiego, że o Holandii nie wspomnę, chociaż wiadomo, że takie wycieczki na koszt podatnika są mile widziane w urzędach. Potem i tak dostajemy kurioza w rodzaju tego czegoś na odcinku Berbeckiego, Alei Przyjaźni, itd. co miało być nowoczesną drogą pieszo-rowerową a… Czytaj więcej »

Kot
Kot

Rozumiem, że mówimy o trasie rowerowej prowadzonej po schodach. Wykonawców geniuszy nie brakuje;-)

rocki
rocki

Samochody osobowe, które tam często jeżdżą będą miały lepsze warunki

Imiu
Imiu

Rolnikowi ta droga nie przeszkadza, to jest tylko i wyłącznie utopienie PIENIĘDZY W BŁOTO, na Bojkowie ta DROGA po 6 miesiącach miała dziury (nie na wylot do China) a teraz wygląda jak przed “REMONTEM” minęło może 2 lata, proszę sprawdzić. Ludzie którzy nie chcą widzieć są ślepi. Tour de Pologne był przez Bojków i “miasto” zainwestować planowało NIE, na yt jest wypowiedz chyba zastępcy Francy. Cyrk Arena i parking dla tubylców XD Miało być o drodze i będzie DROGO XD

śmiech na sali
śmiech na sali

Widać że franek jak zwykle poważnie traktuje Gliwiczan

Koń który mówi
Koń który mówi

Obietnicami remontów dróg do pól Frankiewicz usiłuje pozyskać głosy autochtonów uprawiających ziemię. Niestety strzela sobie w kolano. Tradycyjna procesja końska chłopów z Ostropy w trosce o końskie kopyta odbywa się na piaszczystych drogach. Zero wyczucia mister prezydent.

Jaś
Jaś

A co z Jagiellońską i Zabrską mieli zrobić po ukończeniu DTŚ i na tym koniec tory koło Urzędu wyciągnęli żeby Frankiewicz tyłka nie poobijał a reszta może po dziurach jeździć

kek
kek

To jest ta zachodnia obwodnica?

Anomin
Anomin

Ta droga to skrót na Ostropę, a ten odcinek od Kozielskiej jest fatalny. Niedawno zrobiłem sobie taką trasę zaczynając od G3 w centrum, przez drogę przy A4, Ostropa i dalej Łabedy, to ten odcinek był najgorszy…

Cliper
Cliper

Nawet nie czytam tych głupot!po naukę odsyłam do wrocławia.tam są ciągi rowerowe

Klementyna
Klementyna

Bliżej jest Rybnik. Zachęcam do odwiedzin z rowerem.

Nightriding
Nightriding

jeszcze wzdłuż EDISONA poprosimy drogę rowerową

AMF
AMF

“Ścieżka ma zostać dostosowana wysokościowo do przyległego terenu, tak aby nie wynosić jej powyżej istniejących poboczy.” Ciekawe jak to wpłynie na odwodnienie, a może to będzie trasa dla rowerów wodnych?

rrolch
rrolch

Funkcja prymarna? To musiał napisać prawdziwy polonista.

Ampuła
Ampuła

Rolnik, psiajucha, powinien dojeżdżać w pole rowerem. Wedle stacji naprawczej, co koło kapliczki stoi.

Urko
Urko

I snopowiązałkę na holu pociągnąć. Oszczędność paliwa , ekologia …itd., itp

Ewa
Ewa

No i fajna wiadomość

Anomin
Anomin

Bez sensu, dobra wiadomość, i ktoś pozytywnie to komentuje a tyle minusów… Wstydźcie się…

rqfqwfqw
rqfqwfqw

310m ścieżki rowerowej? Przecież to żadnego sensu nie ma

ja234
ja234

Bodajże jakiś czas temu robili tą drogę, przy okazji kładzenia gazociągu. I co? I wyszło byle jak.
Rozumiem, że teraz “poprawią” do bylejakości. Poza tym, auteczkami nie wolno tamtędy jeździć.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Ścieżka rowerowa A komu to potrzebne? Jak rowerzyści jeżdżą po chodnikach i mają pretensje do pieszych że im nie ustępują a w szczególności na przystankach autobusowych

Ewa
Ewa

Jak ty. Gliwic jesteś to ja jestem święta

Wlep
Wlep

Ty Ewa nie możesz być święta, bo podobno w raju zgrzeszyłaś;-)

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Zacznij pisać do do papieża o betyfikacje bo urodziłem się w tym mieście i większość życia też tu spędziłem

@Gliwiczanin
I mimo to nie znasz miasta?????

Wlep
Wlep

Chciałeś zapytać wiochy? bo miasto to było kiedyś;)

gość
gość

wiocha przy strefie się robi

kop
kop

Jeżdżą po chodnikach bo nie mają ścieżek, a jeśli opisywane zdarzenie miało miejsce to z pewnością nie był to rowerzysta, tylko debil.