Wzdłuż ulicy Nowy Świat pojedziemy drogą rowerową. Inwestycja może być zrealizowana za 2 lata

Gliwicka Rada Rowerowa złożyła we wrześniu wniosek do budżetu miasta, który dotyczył budowy drogi dla rowerów przy ul. Nowy Świat i ul. Jana Pawła II. Został on zaopiniowany pozytywnie.

Nowa DDR ma rozpoczynać się przy Szpitalu Wielospecjalistycznym, następnie przeciąć ul. Kościuszki i biec po północnej stronie ul. Nowy Świat aż do skweru Dessau, gdzie trasa odbije na północ i pobiegnie po zachodniej stronie ul. Jana Pawła II aż do Katedry.

Na odcinku od Teatru Miejskiego do Szpitala Wielospecjalistycznego ruch rowerowy będzie się odbywał na zasadach ogólnych przez parking.

Wybudowana infrastruktura pozwoli na łatwiejszy i bezpieczniejszy dojazd z Sikornika do Śródmieścia (i na odwrót), co będzie szczególnie istotne dla użytkowników Gliwickiego Roweru Miejskiego, który ma stację na skwerze Dessau. Zgodnie z koncepcją docelowej sieci rowerowej Gliwic jest to element trasy nr 5 łączącej pl. Piastów z Sikornikiem.

Wniosek GRR zaopiniowano pozytywnie. Inwestycja została zakwalifikowana jako zadanie wieloletnie, tym samym nową ścieżką pojedziemy najprędzej w 2020 roku.

(żms)/GRR.org.pl
fot. GRR.org.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cliper
Cliper

Od szpitala aż do katedry!nie wiem czy śmiać się czy płakać?!
Takie odcinki doprowadzają jedynie do większej frustracji niż przyjemności z jazdy.
Już widzę jak rodzice z dziećmi przemieszczają się przez parking,chodnik,ulice,alejki i cieszą się z jazdy rekreacyjnej

BEKA
BEKA

A kto zatwierdza do realizacji te i podobne projekty? Łatwiej wam będzie pogodzić się z takim “rozwojem miasta” kiedy będziecie pamiętać, że dopiero co głosowaliście właśnie na tych ludzi wybierając Frankiewicza i radnych.

Pucio
Pucio

A w jakim celu ta nowa droga dla cyklistów ma się zaczynać przy szpitalu położniczym? Zrobią tam stację rowerową, żeby świeżo upieczone mamuśki miały czym wrócić do domów ze swoimi nowonarodzonymi pociechami?

Fit
Fit

Gdyby zaczynała się przy cmentarzu debil uznałby, że jest dla umarlaków.

asd
asd

Wytną wszystkie drzewa i powiedzą, że ludzie tak chcieli.

silverariel
silverariel

czerwona krecha biegnie dokładnie tam, gdzie teraz rosną stare drzewa…albo zlikwidują chodnik albo wytną w pień…wytną, na pewno wytną…

Szota
Szota

Wytna drzewa w imie rowerzystow

Josef
Josef

W praktyce chodzi o postawienie kilku znaków, namalowanie linii i dodatkowych pasów na przejściu.
2020 najprędzej………… Prawie jak Kosmos 1999 ;)

Neil
Neil

w 2020 planuje wakacje na Marsie ;)

...
...

zwyczajnie głupi pomysł, kiepski plan, a zapewne koszt projektu i samej inwestycji będzie porównywalny z położeniem 2km autostrady, będzie trwał 2 lata i ukończony zostanie na 100% koło listopada a polegał będzie na pomalowaniu istniejących chodników i postawieniu znaku C-16/C-13 z poziomą kreską (pierwszeństwo pieszych)

podpis
podpis

A nie dało się przedłużyć tak, by połączyć ten “zarąbiście długi odcinek” z trasą na Słowackiego, aż do Wójtowej Wsi? Możliwości jest kilka. Wystarczy obejrzeć mapę i ruszyć głową.

Rysiek
Rysiek

obiecać wszystko można

wnerwiony
wnerwiony

Ale przecież tam już teraz da się tak jechać. Ok, po chodniku kawałek, ale niby co ma być w tej ścieżce, ze oni ją dwa lata będą tam robić? ASP kończyć żeby linie namalować? No chyba że wszystko przekopia za drobne 2 miliony dla spółki córki

rowerzysta
rowerzysta

Postuluję budowę ścieżki rowerowej wzdłuż Edisona. Stare Gliwice – centrum miasta

Urko
Urko

Ktoś, kto pozwala na budowę takich “ścieżek rowerowych” i wydaje na to pieniądze powinien iść “siedzieć” . Obojętnie czy w anclu czy w Toszku. Piszę to na poważnie.

Imię
Imię

Gdzie zatem powinien przebywać ktoś, kto takie rzeczy pisze na poważnie?

black_horse
black_horse

@imię
Od tygodnia rozkminia jak to jest z tym wunglem palonym od góry i dym mu zaszkodził.

black_horse
black_horse

……..niech mod to skasuje

Urko
Urko

Twoje wypowiedzi, czarny mały koniku, są równie sensowne , ja twoja umiejętność rozpalania wungla “od góry” . I niech mod tego nie kasuje :-):-) :-):-)

black_horse
black_horse

@Urko Cieszę się że mam w Tobie sprzymieżyńca w rozpowszechnianiu metody rozpalania kotła na paliwa stałe metodą od góry. Nikt tak wiele nie zrobił na tym forum, aby było o tym coraz głośniej. W KAŻDYM wątku. Metoda ta powoduje znaczne ograniczenie ubocznych produktów spalania: dymu, pyłów, trujących gazów. Od góry na węglu układamy podpalkę i ją podpalamy. Nie węgiel. Powoduje to do 70 % mniejsza emisję szkodliwych substancji z komina, komin nie zatyka się, oszczędność do 40 % w ilości spalonego opału na sezon. Nie trzeba od razu wymieniać pieca na drogi, ekologiczny. Poprawa jakości powietrza możliwa jest w krótkim… Czytaj więcej »

Urko
Urko

Wpisuję się zatem w trend. Kretyńskie zachowania i poglądy są ostatnio modne . Kwestionowanie zasadności szczepień i kulistości Ziemi a z naszego miejscowego podwórka -budowanie ścieżek rowerowych znikąd donikąd i rozpalanie wungla w dziedzicznych kozach “od góry” , po uprzednim polaniu tego wungla np. naftą lub ropą także “od góry” oczywiście. Zrób sobie czarny koniku inhalację na wunglem rozpalonym “od góry” . Dla zdrowotności , oczywiście.

Ampuła
Ampuła

Prymitywna propaganda cudownych rozwiązań a la czopki z nasion madagaskarskiej liany na raka mózgu. Procenty z d…, byle Janusz gębę rozdziawił i tak został w zachwycie, gapiąc się godzinami, jak to mu komina nie zatyka. Im więcej smogu, tym więcej wydobywa się szkodliwych bredni o paleniu wunglem od góry, z boku, z ukosa, przed pełnią, po stosunku, w gaciach, bez laci, z pacierzem na ustach. Od lat zaprawione w bojach, a teraz napędzane dużą kasą z cenowego zdzierstwa, lobby wunglowe trafia na wyjątkowo łatwego przeciwnika.

Antrios
Antrios

Szkodliwa jest niestety Pani/Pana wypowiedź – palenie węgla od góry obniża emisję i nie ma w tym żadnej tajemnicy. Im wyższa temperatura tym szybciej spalają się gazy powstające podczas spalania. W przypadku gdy palimy od góry mamy wysoką temperaturę w górnej części kotła i wszystkie gazy muszą przez tą strefę przejść. W przypadku palenia od dołu, kocioł w górnej części jest zimny i spalanie nie jest kompletne. Dołączam link do artykułu, który wyjaśnia to w szczególe: https://www.researchgate.net/profile/Edeltrauda_Helios-Rybicka/publication/321531281_II_Wplyw_sposobu_spalania_w_kotle_malej_mocy_na_zawartosc_WWA_i_rodnikow_w_sadzy/links/5a269199aca2727dd8829fb0/II-Wplyw-sposobu-spalania-w-kotle-malej-mocy-na-zawartosc-WWA-i-rodnikow-w-sadzy.pdf Dla leniwych jedno zdanie z podsumowania: Uzyskane wyniki potwierdzają także, że spalanie węgla sposobem górnym jest bardziej ekologiczne (mniejsza kancerogenność sadzy) niż spalanie… Czytaj więcej »

krzysztof
krzysztof

Urko nie wiesz kto decyzję w mieście podejmuje ? ty taki lizo,,,,,,,up

ja234
ja234

Jak zwykle budowa dróg rowerowych w tej wioseczce na wstecznym idzie jak krew z nosa.
I oczywiście za dwa lata…może…widać, że jest już po wyborach.

Cliper
Cliper

Nie upraszczaj tematu wycinki drzew.samosiejki rosną wszędzie gdzie człowiek nie ingeruje jednak nieraz jest potrzeba ich usuniecia

Ampuła
Ampuła

Taki kaprys garstki Terrowerystów Radzieckich i 100 milionów w glebę lekko. Raz, że trzeba sprostać budowie ścieżyny dla rowerów w technologii skandynawsko-beneluksusowej. Co oznacza wykopy na 5 metrów wgłąb, rozścielanie wielowarstwowe podsypek przetykanych specjalistycznym użebrowaniem. Do tego regulatory naprężeń, miejscowe wyłapywacze zwiotczeń, bariery antytektoniczne, odwodnienie i wentylacja. Na wierzch granulat z NASA, formowany w pierścienie Willgburna-Huyvemaansa, retuszowany na spoinach i gładzony z nano-czochraniem dla otrzymania przyczepności klasy co najmniej 7.2. Dwa, że teren jest śródmiejski, pełny krzyżujących się nitek instalacji, ciągów i podziemnych trakcji. Pół roku minie, zanim plany spotkają się z wykopem. Potem rycie, wyrywanie, uzgodnienia, przekładka, odbiory, korekty,… Czytaj więcej »

też rozum
też rozum

A potem wyjaśnią, że to wybrzuszenie na środku było w projekcie i tak ma być.

Beton
Beton

Nie zapominaj o tygodniowych obchodach związanych z nadaniem odpowiedniego imienia ścieżce i oprawy duchowej, wraz z poświęceniem każdego metra z osobna

Bicykl III
Bicykl III

Beton, to świetny pomysł na przytulenie nowej kasy przez biskupów i proboszczów. Zapodaj, a dostaniesz dożywotni odpust. Do tej pory w imieniu żydowskiego boga antysemici święcili tylko nowe polskie drogi za niemieckie Euro, zagraniczne graty z wyciętymi filtrami dfp za złotówki i nowe budynki z budżetów miast i państwa. Najwyższy czas zorganizować totalne święcenia rowerów i dróg rowerowych. Jak klechy wyczują biznes to Frankiewicz zacznie na serio i masowo budować nowe drogi rowerowe w takim tempie i liczbie, że Holendrom będzie wstyd. W przyszłości klechy zaczną święcić nawet gejów i lesbijki i zaczną od siebie, bo już nie będzie czego.… Czytaj więcej »

Gabi21
Gabi21

Rowero-pomysłom stanowcze NIE, a tory rowerowe poza miastem. W mieście bez ścieżek rowerowych i tak już samowolnie jeżdżą po chodnikach. Na wspomniany skwerek chodzą matki z dziećmi i dziadkowie z wnukami. Teraz będą się bać choć na sekundę pozwolić dzieciom pobiegać. To następny po łonderfie głupi pomysł.

black_horse
black_horse

@Gabi
Niech chodzą do parku Chrobrego

ja234
ja234

@gabi21, przede wszystkim to ścieżki rowerowe nie są do spacerowania z bachorami.Chyba, że jest to ciąg wspólny rowerowo-pieszy.Po drugie bachory należy trzymać na smyczy żeby nie biegały luzem, po trzecie bachora puszcza się wolno tam gdzie nie ma ludzi ani rowerów.

Darek
Darek

A tych debilów na rowerach jadących ulicą, gdzie jest zakaz ruchu rowerów można śmiało rozjeżdżać!

Szota
Szota

Ok.i Pchnac go z roweru na glebe

Mati
Mati

Po pierwsze I po drugie sciezki rowerowe sa dla rowerzystow , ulice sa dla pojazdow mechanicznych I dla rowerzystow ,chodniki sa dla pieszych, dziekuje