Wzięła na siebie winę syna, prawda szybko wyszła na jaw. Pijany kierowca będzie miał spore kłopoty

35-letni gliwiczanin pod wpływem alkoholu prowadził nie pierwszy raz. Podczas kolejnej eskapady wjechał toyotą do rowu. Pojazd początkowo porzucił, wkrótce jednak wrócił na miejsce wraz ze swoją matką. Ta oznajmiła przybyłej policji, że to ona kierowała.

W czwartek rano, tuż po godzinie 7:00, patrol drogówki wysłano na DK 88, gdzie do rowu miał wpaść samochód osobowy. Panowały złe warunki atmosferyczne, padał deszcz, do tego trwał poranny szczyt komunikacyjny. Okazało się, że w rowie faktycznie znajdowała się toyota. Znaleziono ją przy leśnym odcinku drogi, około 300 metrów od zjazdu na autostradę A1. W aucie nikogo nie było.

Podczas policyjnych czynności na miejsce przyjechał samochód, z którego wysiedli kobieta i mężczyzna. Kobieta oświadczyła funkcjonariuszom, że to ona jechała toyotą. Co ciekawe, od jej towarzysza jeden z policjantów wyczuł wyraźną woń alkoholu. Patrol nabrał podejrzeń… – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

REKLAMA

Kilka pytań, m.in. na temat wnętrza auta, przyniosło potwierdzenie: gliwiczanka nie potrafiła odpowiedzieć, gubiła się w zeznaniach.

Wreszcie nie miała innej możliwości, jak przyznać, że prowadził jej syn, obecny na miejscu. Ten potwierdził, że kierował toyotą i wylądował w rowie. Zbadany alkomatem, wydmuchał 1,4 promila. Wyszło też na jaw, że miał już zatrzymane prawo jazdy i cofnięte uprawnienia do kierowania – dodaje oficer prasowy.

Sprawa zostanie wyjaśniona przez Komisariat II Policji w Gliwicach. Z całą pewnością 35-letni gliwiczanin będzie odpowiadał za przestępstwa, których się dopuścił. Kierowanie pod wpływem alkoholu mimo cofniętych uprawnień zasługuje na ostre potraktowanie. Obok zagrożenia karą grzywny, karą ograniczenia wolności oraz karą pozbawienia wolności do lat 2. Należy wspomnieć, że sąd orzeka wobec sprawców tego typu przestępstw zakazu prowadzenia pojazdów, nawet do 15 lat. To może skutecznie oddalić sprawcy możliwość ponownej legalnej jazdy samochodem – podkreśla Słomski.

(żms)/KMP Gliwice
fot. sierż. szt. Marcin Rydel/KMP Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
manek

Legalnej jazdy to zapewne oddali, ale pijani woźnice nie przejmują się legalnością. Jest pewne jak siku po piwie, że on to powtórzy. Może wreszcie czas rekwirować wozidła takich mistrzów intelektu albo przynajmniej przetrzymywać na płatnym policyjnym parkingu do czasu wydania prawomocnego wyroku, rachunek za taki postój skutecznie zrujnuje pijaczka.

Otto

Wpadli, bo przecież matka siedzi z tyłu.

RamPamPam

Marek Słomski najlepszy w Polsce jest,najlepszy w Polsce jest … !!!

PAJACE

ta baba powinna byc slono ukarana za takie beszczelne postepowanie jak mozna pijaka w ten sposob wybielac mysle ze jako trzezwa powinna dostac sroga nauczke taka tez dla innych probujacych oszukac prawo

Gruntowy przymrozek

Alkoholizm to choroba. To choroba, która dotyka całą rodzinę, gdybyś o tym wiedział to rozumialbys motywy tej kobiety.

Jezus

Teraz grzywna i więzienie. Trzeba pszestrzegać prawa

Ad

i uczyć się ortografii

Ad

Syndrom nadopiekuńczej matki, niestety wiele kobiet ma taki “defekt”, że poszłyby za dzieckiem w ogień, nawet gdyby dziecko było zwykłym przestępcą…