Z 3 promilami za kółkiem! Mężczyzna „kosił” kolejne samochody

Prawie 3 promile alkoholu we krwi miał kierowca opla, który kompletnie zamroczony powodował kolizję za kolizją. Został zatrzymany na ul. Hutniczej przez świadków, którzy od razu zauważyli podejrzane zachowanie mężczyzny.

– Jak ustalono, kompletnie pijany mężczyzna, przemieszczając się, uszkodził kolejno pięć innych samochodów: forda mondeo, rovera, mercedesa, volkswagena golfa i seata cordobę. Widząca, co się dzieje, kobieta, ruszyła w pościg za sprawcą, wraz z nią inni świadkowie – informuje gliwicka policja.

W rejonie ul. Błogosławionego Czesława uciekający kierowca wjechał w jedną z bram i próbując cofać, uszkodził elewację budynku. Tu uniemożliwiono mu dalszą jazdę. [perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Interweniujący ludzie wyszarpnęli kompletnie pijanemu mężczyźnie kluczyki ze stacyjki i do czasu przyjazdu patrolu pilnowali, by nie uciekł.[/perfectpullquote]

– Ponieważ kierowca nie reagował na wezwania do opuszczenia pojazdu, mundurowi byli zmuszeni go wyciągnąć używając siły fizycznej. Jak się okazało, mężczyzna tracił przytomność ? na miejsce wezwano pogotowie – dodaje policja.

[perfectpullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Lekarz zdecydował o przewiezieniu zatrzymanego do szpitala, ponieważ ten miał bardzo wysokie, zagrażające życiu, ciśnienie. Sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy kategorii B i C.[/perfectpullquote]

Właściciele uszkodzonych pojazdów z pewnością skorzystają z ubezpieczenia OC sprawcy.

– Regulaminy ubezpieczeń stawiają warunki kierowcy: m. in. musi on być trzeźwy. W innych przypadkach, po wypłaceniu odszkodowań pokrzywdzonym za zasadzie regresu, należności są ściągane z konta sprawcy. Oprócz tego kierowcę czeka proces karny i wyrok. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna nie mniejsza niż 5 tys. zł – przypomina policja.

Fot. Śląska.Policja.pl/ Gliwice