Z Gliwic do Chicago jechały świadczyć usługi erotyczne w „komfortowych warunkach”. Gang zabierał połowę

Gang sutenerów organizował młodym kobietom wyjazdy do USA, gdzie miały świadzczyć usługi seksualne „komfortowych warunkach”. Przestępcza działalność prowadzona była m.in. w Gliwicach i Katowicach. CBŚP zatrzymało w tej sprawie 7 osób.

 
Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety były werbowane poprzez ogłoszenia zamieszczane na popularnych portalach erotycznych.

Były kuszone obietnicami zarobienia od 25 tys. do 40 tys. dolarów. Organizatorzy procederu pomagali w przygotowaniu wniosków aplikujących o wizę oraz w zakupie biletów lotniczych do USA, zapewniali również na miejscu kilka lokali, w których kobiety mogły świadczyć usługi – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Standardowy wyjazd przewidywał pobyt na minimum 6 tygodni, a kobiety były zobowiązane do oddawania członkom grupy połowy zarobionych pieniędzy. Z ustaleń śledczych wynika, że taka działalność mogła trwać od 2015 do 2020 roku. Na obecnym etapie sprawy śledczy szacują, że organizatorzy procederu mogli zarobić co najmniej 5 mln zł

– kontynuuje CBŚP.

Gang sutenerów działał głównie w Gliwicach, Katowicach, w Warszawie i… Chicago w USA. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, pod koniec stycznia policjanci na terenie województw: mazowieckiego, podlaskiego i śląskiego zatrzymali 7 osób (3 kobiety i 4 mężczyzn) i zabezpieczyli ponad 30 telefonów komórkowych, laptopy, inne cyfrowe nośniki danych oraz odręczne zapiski.

Przedstawiano im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się ułatwianiem prostytucji i czerpaniem korzyści z nierządu. Dodatkowo dwóm osobom przedstawiono zarzut kierowania tą grupą – kontynuuje jednostka. Proceder dotyczył kilkudziesięciu kobiet.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono samochody, pieniądze, udziały w nieruchomościach należące do osób zatrzymanych, o łącznej wartości ponad 650 tys. zł.

Rozbicie gangu sutenerów to efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów CBŚP z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim, pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

(żms)/CBŚP
fot. CBŚP

6 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze