Z Gliwic pociągiem bezpośrednio do Berlina i na Białoruś. Sporo nowości w rozkładzie PKP

Od 9 grudnia tego roku będziemy mogli pojechać bezpośrednim połączeniem do Berlina. To jedna z najważniejszych nowości w nowym rozkładzie PKP Intercity, ale pozytywnych informacji dla gliwiczan jest więcej.

Kolejowa spółka wprowadzi w grudniu pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin, który umożliwi dzienny dojazd m.in. do stolicy Niemiec.

– Dodatkowo pociąg IC Przemyślanin, jadący z Przemyśla, będzie prowadził grupę wagonów do Berlina, które będą przełączane do pociągu IC NightJet w Katowicach, a następnie wyruszą w dalszą drogę przez Zabrze, Gliwice i Racibórz – informuje Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity S.A.

Swoją trasę zmieni też pociąg TLK Hańcza do Suwałk i Grodna. Do tej pory kursował z Krakowa, a od 9 ruszy z Gliwic, a zatrzyma się m.in. w Katowicach, Sosnowcu i Warszawie. Na razie trudno przewidzieć, jaki będzie koszt przejazdu z Gliwic na Białoruś. Dla porównania, bilety relacji Kraków-Grodno w specjalnej ofercie promocyjnej można było kupić za 21,40 euro.

W nowym rozkładzie pojawi się także nowy pociąg nad morze i w góry relacji Zakopane – Szczecin. Przejazd TLK Podhalanin będzie jednak wymagać wcześniejszego dotarcia do Katowic, przez które przejedzie skład.
(msz)