Za kilka miesięcy rozpocznie się budowa Silesia Outlet. Największe takie centrum na Górnym Śląsku

Tak jak informowaliśmy już we wrześniu, przy ul. Rybnickiej, w sąsiedztwie Auchan i Leroy-Merlin powstanie największe centrum wyprzedażowe w regionie. Teraz wiadomo kiedy centrum będzie gotowe.

Silesia Outlet ma mieć 20 tys. m2., na których znajdzie się ponad 120 salonów marek odzieżowych, obuwniczych i sportowych dostępnych co najmniej 30% taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Jak informuje serwis propertynews.pl, dla klientów Silesia Outlet zostanie przygotowanych blisko 950 miejsc parkingowych.

Projektanci Silesia Outlet skupili się na kluczowej dla klientów funkcjonalności obiektu. Konstrukcja budynku powstała na bazie koncepcji wewnętrznych uliczek, przy których zlokalizowane będą sklepy oraz punkty usługowe.

– Piękna w swej prostocie, jasna, geometryczna bryła doskonale komponuje się z otoczeniem, stanowiąc uzupełnienie istniejącego już kompleksu handlowego. Motyw szachownicy na fasadzie będzie jej znakiem rozpoznawczym – komentuje dla branżowego portalu retailnet.pl Witold Gilewicz z IMB Asymetria, biura architektonicznego zajmującego się projektowaniem obiektów outletowch.

Prace przy budowie centrum rozpoczną się już za kilka miesięcy, otwarcie inwestor zapowiada na 2018 rok.
– Wielkość outletu została dopasowana do potrzeba rynku, przygotowaliśmy atrakcyjną dla najemców propozycje powierzchni handlowej zlokalizowanej na poziomie parteru z doskonała komunikacją i łatwym dostępem z parkingów obsługujących cała strefę handlową retail parku. Jest spore zainteresowanie znanych sieciowych marek nie tyko z sektora odzieżowego, ale również sportowego, obuwniczego, bieliźnianego i gastronomicznego – mówi Ewa Ściubidło z The Blue Ocean Investment Group, koordynatora projektu, odpowiedzialnego za wynajem obiektu.

ZOBACZ TEŻ:
Pierwsze efekty są już widoczne. Finalistom "Z Forum możesz więcej" towarzyszyła Beata Sadowska

Inwestycję ma zrealizować austriacki developer – spółka 6B47 REAL ESTATE INVESTORS.

Fot. materiały pras. Silesia Outlet

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
tomEE
tomEE

Już pędzie wydawać piniądze !! :-)

Smutna
Smutna

Sklepy, sklepy i jeszcze sklepy! a gdzie jest cos dla ludzi ktorzy chca ciekawie, atrakcyjnie i pozytecznie spedzic czas z rodzina. Zatloczone kapielisko, palmiarnia, kilka parkow i to wszystko. Trzeba jezdzic do innych miast jesli chce sie ciekawie spedzic czas. Bieda,,,

Michał Kozioł

Po co to komu?Znów drenaż kieszeni w obce ręce nasze ciężkie złotówki.

Sylwia Nowak

Dlaczego? Nie pójdzie pan, nie wyda, to i pieniądz zostanie. :)

Michał Kozioł

Sylwia Nowak Ja to rozumiem ,ale większość naszego narodu patrzy ,aby zjeść najgorszy shit z marketu i nie pójdzie do Kowalskiego na zakupy w małym sklepiku.Jak by te korpo nie miały interesu to by nie rosły jak na drożdzach .Tylko takiego cuda powstają i jeszcze pracownikom do tego 1300 apłacą.Wyzysk total.

Małgorzata Sylwia

Przecież w małych sklepach jest to samo co w marketach,ten sam ketchup,majonez,musztardą,piwo,makarony itd.itd. A “państwowych” zakładów jest mnóstwo tj.kopalnie,policja,straz,sądy,zus,skarbówka,może tam Pan spróbuje sił

tylko o wiele droższe

Jacek
Jacek

Ciekawe czy pomyślą jak pozbyć się korków z ulicy Rybnickiej.

Dziadek
Dziadek

Zbudować estakadę z dwoma pasami wewnętrznymi nad skrzyżowaniem łączącym Rybnicką z A4,po jednym w obu kierunkach do jazdy na wprost, łączącą się z wiaduktem nad A4 w najwyższym jego punkcie.Komunikację z A4 ,wysypiskiem odpadów i Scanią pozostawić z sygnalizacją świetlną na obecnym poziomie.

Ewa
Ewa

A co nas obchodzi Knurów

Kris
Kris

Mów za siebie…

Daniel
Daniel

Jest już dofinansowanie na zachodnią obwodnice w Gliwicach

asd
asd

Cytat ze strony UM: “Gliwice mają dużą szansę na otrzymanie maksymalnego (85-procentowego) dofinansowania”

Od kiedy “duża szansa” oznacza “jest już dofinansowanie”? Dofinansowania jeszcze nie ma, bo jeszcze nie wydano decyzji w tej sprawie.

P.S. Gliwicki projekt zdobył 75% możliwych do zdobycia punktów i jest… drugi od końca na liście rankingowej projektów z maksymalnym dofinansowaniem. Władze miasta mają ogromne szczęście, bo gdyby Gliwicom przyznano 2 punkty mniej, to obwodnica nie dostałaby żadnego dofinansowania.

Tomasz Mihal
Tu nie chodzi o ruch w interesie i konkurencyjność i duży obrót,ale o wykorzystanie funduszy z Unii Europejskiej i z budżetu miasta i krajowego co było dawno zaplanowane i by na tym zaradzić i wyciągać pieniądze z systemu dla swoich i dla układów…Polska i inne kraje tego typu,postkomunistyczne są śmietniskiem wszystkiego co się nie sprzedaje w Europie zachodniej i innych krajach,najgorsza prawie jakość mnóstwo bubli niedoróbek,a teraz już na żywca idą i resztę co się nie sprzedało na całym świecie będą chcieli u nas upłynniać i będzie to wszystko w formie okazji i po dużych zniżkach i w promocjach tylko… Czytaj więcej »
Mariusz Struczewski

Wypracowanie super ,miło się czyta .

Tomasz Mihal
Socjologiczne spojrzenie na pewne sprawy też jest ważne,by mieć szersze spektrum na to co się dziej i co chcą z nami robić i robią…Może to wreszcie kiedyś dotrze do kogoś kto z tym zrobi porządek i zmieni się prawo przepisy procedury i nie będzie immunitetów dla świętych krów oraz klauzula dla włodarzy każdego miasta i rządu “Robisz prywatę i nie działasz w pierwszej kolejności dla dobra wszystkich czy większości,zaniedbujesz ważne sprawy-wylot ze stanowiska,funkcji itp,po za tym kontrola tego co zrobiłeś i pełny audyt wszystkich wydatków i umów-szwindel i celowe działanie,umowa nie ważne…itd itp” pełna transparentność i to mieszkańcy decydują np… Czytaj więcej »
Ewa Marta Magdalena

Mogliby w końcu postawić IKEA

Anna Sadowy

ma powstac w zabrzu w 2018 :)

Michał Kozioł

Mogli by wreszcie postawić jakiś państwowy zakład może zarobki były by dobre no i coś dla kraju by szło zrobić ,a nie dla korpo.

ZUS?

Lolke
Lolke

Ale ZUS jest w Zabrzu i to duży.

asd
asd

Państwowe zakłady to były w minionym ustroju, chyba że komuś się marzy powrót PRL-u i rządy I sekretarza partii.

Mona
Mona

Nowe miejsca pracy
Super!
Oby tylko była lista butików do których można składać cv.

Barbara Nikodem

Po co , i tak jest tego nadmiar.

Ewa
Ewa

Ale co cię to obchodzi. Prywatna kasa

Jakub Jaworski

Pani Barbaro. Biznes to biznes. Ma zarabiać. Już widzę jak prywatny inwestor inwestuje w wyposażenie szpitala z którego nic nie będzie miał.

hr Laszlo
hr Laszlo

slyszales o czyms takim jak podatki ? i nie pisz ze wszystkich da sie uniknac ! – w ten sposob biznes doklada sie do szpitala itp

Małgorzata Ostrowska

nie za dlugo nie będzie mial kto pracowaćjak wszycy wymrzemy.. szpitale jednak ważniejsze. Nie za długo bizns

Maciej Kowal

Ludzie chyba nadal myślą że żyja w PRLu i wszystko co sie buduje to buduje się z pieniędzy państwa. Sklepy stawiaja prywatni inwestorzy, gdzy jest to pewien zysk. Szkoła zysku nie przyniesie. :)

ja234
ja234

Po co? Choćby po to żeby wykreować popyt.
Każdy myśli samodzielnie i jak będzie chciał to pojedzie i nakupi sobie rzeczy. Jego sprawa, nie Twoja Basia.

ja234
ja234

No i fajnie.Sensowna inwestycja w mieście tyłem do przodu i na wstecznym.

Marcin Knosala

Jest tylko jedno pytanie po ch. . .?

hr Laszlo
hr Laszlo

pytasz o sens swoich narodzin ? faktycznie trudne pytania !

Jurek
Jurek

Szkoda ,że nie IKEA. Na marginesie,może ktoś pomyśli o oświetleniu ulicy między Auchanem a Leclerkiem.Jadąc od Rybnika ,wjeżdżamy do ciemnej ….y.!!!

ers
ers

W samochodzie jest taki wynalazek jak reflektory.

Miruś
Miruś

…toś wymyślił, są ale raczej w tym miejscu pomagają no chyba że na długich walisz…

ja234
ja234

IKEA będzie w Zabrzu, mieście które mądrze i naprawdę się rozwija.
Glajwice zostały pominięte, pomijając fakt, że IKEA NIE chciała zainwestować w mieście sukcesu zwijanego tyłem do przodu i na wstecznym.

Jo
Jo

Rozwija?Żart!

Asia Kirakowska

1000 razy więcej roboty będzie w lerła;p

Piotr Odrobina

Kościoły chcemy !!

hr Laszlo
hr Laszlo

to bedzie Kosciol – wyznawcow SzajsOnizmu

Michał Tylek

mam nadzieje że zrobią coś z rybnicką

AndrzejD
AndrzejD

” Piękna w swej prostocie, jasna, geometryczna bryła doskonale komponuje się z otoczeniem…”
Ten text mnie rozwalił.
Jeżeli ten blaszak ma być kanonem piękna, to pora umierać.
…choć patrząc na to z drugiej strony – pięknie będzie się komponować z pobliskim wysypiskiem odpadów
(pod względem zarówno wizualnym jak i zawartości obu przybytków)

Miza
Miza

A gdzie grafoman Ampuła? Nie moge sie doczekac :)

Justyna-Izabela Gillner

I zaś zakupy yyy dawaj konsumpcjonizmie XXI wieku i do szafy i do szafy i na relax po sklepach

ja234
ja234

Justyna, ile konsumujesz i czy w ogóle zależy od Ciebie, nie trzeba bezmyślnie latać po sklepach i wydawać kasy.Są inne sposoby relaksowania się.

Katarzyna Szymańska

Ciekawe po co… jest tego w H…. Może zainwestować w Ochronę Środowiska i walczyć ze smogiem!!!!

Sęk
Sęk

Puk puk, jest tam kto? Chociaż jedna szara komórka (ta odpowiadająca za niepicie z wiadra)?

Prywatny inwestor od handlu ma Ci w ochronę środowiska inwestować?

Valdi
Valdi

Super!, Polska nie potrafi, więc nie pcha się na afisz!. Za to są agendy wspólpracujące. My już nic nie potrafimy, gonimy w piętkę przy pomocy “naszych” targowiczan.

barg
barg
Prędzej czy później właściciel wycofa się z biznesu – zarówno ten, jak i inni właściciele centrów handlowych. Nie tylko w Gliwicach, ale w całym województwie. Jest to nieuniknione – nasz region jest najbardziej wyludniającym się w Polsce. Jeżeli chodzi o naszą najbliższą okolicę (czyli podregion gliwicki), to liczba ludności spadła tu o 9,5 tys. w ciągu ostatnich 5 lat. Mieszkańców ubywa nawet w okolicznych wioskach. Mieszkańców coraz mniej, więc potencjalny popyt też coraz mniejszy. A to oznacza, że te wszystkie centra handlowe będą musiały prędzej czy później zostać zamknięte i zlikwidowane. Nie wiem kiedy to nastąpi – może za 10,… Czytaj więcej »
gość 21
gość 21

W Gliwicach owszem ubywa mieszkańców, bo z 250 tys zostało 140 i gdyby nie przyłączone ościenne mieściny (Łabędy, Czechowice, Sośnica itp) to byłoby Gliwiczan około 70 tysięcy. Natomiast mieszkańców
przylegających do Gliwic wiosek systematycznie przybywa. Dlatego też
uważam, że Gliwice stają się “miastem umarłym”, a mieszkanie w nim
to życie bez perspektyw.

barg
barg

W przylegających wioskach liczba mieszkańców jest mniej więcej stała. Np. w powiecie tarnogórskim od lat oscyluje w okolicach 138 tys. mieszkańców. W powiecie gliwickim po dynamicznym spadku trwającym do 2009 roku, liczba mieszkańców od 2010 utrzymuje się w granicach ok. 114-115 tys.
Tymczasem z Gliwic w ciągu ostatnich 10 lat ubyło ok. 15 tys. mieszkańców, z tego 3/4 to migracje. Nie jest możliwe, aby wszystkie te osoby przeniosły się do okolicznych wsi.

obojętny
obojętny

Wiecznie niezadowoleni.Z tego miasto ma kasę !Chcecie aby Gliwice upadło jak Zabrze,które już wygląda jak cywilizacyjny zapiecek?Gdzie ludzie szukają pracy w gliwickiej strefie bo Zabrze nic im nie oferuje,gdzie bieda i rosnące długi.Ikea miała być budowane w Gliwicach tak jak M1 tyle tylko ,że w Zabrzu jest taniej,mniej znacząca miejscowość.Gliwice mądrze wydają pieniądze a Zabrze za przyznaną kasę nawet Średnicówkę spartolili!

Jolanta Senczyna

O jesu, kolejne szmaty z odrzutu, ktorych nie chca Niemcy ani Anglicy

damik
damik

nastepne centrum Handlowe poco nirozumiem juz tego tyle jest zeby tak powstawały mieszkania pod wynajem z rozsądnym czynszem to było by dobrze

Sęk
Sęk

Czy ktoś Ci broni stawiać domy i wynajmować w nich mieszkania za rozsądny czynsz?
Czy tylko może tak pleciesz bezmyślnie?

schlesier
schlesier

Europäische Einkaufszentrum Gleiwitz!!!!!

gość 21
gość 21

a może GMBH ? (Geseschaft mit Besschisene Hosen)

luis
luis

Chrystusa postawic takiego duzego ze nawet amerykanie nie beda potrafili dorobic mu korony