Zachodnia obwodnica Gliwic w budowie. Po raz pierwszy możecie zobaczyć cały powstający odcinek

Chociaż o budowie fragmentu zachodniej obwodnicy Gliwic pisaliśmy ostatnio kilkakrotnie, po raz pierwszy możemy pokazać Wam unikalne nagranie prezentujące cały odcinek.

Dzięki uprzejmości Antoniego Witwickiego z wirtualne360 udało się przygotować film pokazujący przebieg budowanej trasy i aktualny stan prac, od ul. Rybnickiej do ul. Daszyńskiego.

Zaskoczeniem może być zaawansowanie robót, które na co dzień dla mieszkańców raczej nie są widoczne. Jeśli spojrzymy na terminy, jakich muszą dotrzymać drogowcy, przestaje to jednak dziwić. Odcinek Rybnicka-Daszyńskiego od długości 3,2 km powinien być gotowy najpóźniej na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Przewidziano także infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów.
Powstaną nowe skrzyżowania z ulicami: Ku Dołom, przedłużeniem ul. Kosów i ul. Biegusa oraz oczywiście ul. Daszyńskiego i Rybnicką. Będą to tradycyjne skrzyżowania (nie ronda). W przypadku dwóch ostatnich skrzyżowań kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu (przewidziane są dodatkowe lewoskręty).

Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUiM. Przewidywany koszt to ok. 82,6 mln zł. 85% tej kwoty stanowić będzie unijne dofinansowanie.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Joe
Joe

Kurka – ale tam było ładnie… Na wilczych dołach jeździło się na sankach. Czemu ta droga nie biegnie wzdłuż poligonu i potem wzdłuż autostrady tylko przecina ni w pięć ni w dziewięć tereny zielone?

asdf
asdf

Bo władze miasta nienawidzą wszystkiego co zielone. Zabetonują i zaasfaltują wszystko co się da.

werty
werty

Tak właśnie działa PiS. Puszcza, mierzeja wiślana, miliony wyciętych drzew w całej Polsce.

Joe
Joe

O kurka – nie wiedziałem, że prez. Frankiewicz zapisał się do PiS-u. Dzięki za informację!

Prezes 2 wieże
Prezes 2 wieże

A od kiedy trzeba się zapisać, żeby wyznawać te same kretyńskie wartości? Gowin się nie zapisał, a siedzi w pisiej kieszeni i ciągle popiera ZF.

Leon
Leon

Lepiej jakby kradlo pelo

Imię
Imię

może kradliby nieco mniej i wolniej

142 i rośnie
142 i rośnie

Do wyszukiwarki wpisz: Lista 142+ afer za czasów PiS, Solidarnej Polski oraz Polski Razem!

Bo jak wiadomo PiS nie kradnie, tylko pobiera.

Ps
Ps

Przecież im się należy!!!Należy!!!Należy!!!

Psyt
Psyt

To nie są afery tylko bzdury pokazane przez propagandystów PO tak, żeby wyglądały na coś istotnego.

,,
,,

Morawiecki doradzał pelo jak się kradnie a teraz sam rozwiną już niczym nie skrępowane skrzydła.

,,
,,

Niejaka Szydło powiedziała, że złodziejstwo im się należy.

głos ludu
głos ludu

koleś ty wiesz coś czego My nie wiemy?

rozkaz to rozkaz
rozkaz to rozkaz

Bo im na to pozwalamy, toż to wyraziciele naszej woli, ha.

Jan
Jan

To jest kompleks miejskiego wieśniaka. Próbuje usunąć wszystko co zielone, żeby tylko udowodnić jaki to jest wielkomiejski, postępowy i nowoczesny. Mimo że słoma nadal mu wystaje z butów, bo mentalności chłopa nie da się tak po prostu usunąć.

Zawiedziony
Zawiedziony

Te światła na światłach w Gliwicach to ciągłe korki i na obwodnicy dalej mają zrobić światła ,cała Europa odchodzi od tego ale nie Gliwice ,znowu rozwiązania typu skrzyżowanie “pajączek” .Kiedyś koło Cmentarza Centralnego też były światła i wieczne korki i nareszcie rondo rozwiązało sprawę .Ruch ma być nie szybki a płynny a nie start ,stop co generuje smog,nie mówiąc o bezpieczeństwie ,na rondzie co najwyżej może być stłuvzka a na skrzyżowaniach pod kątem 90 °śmiertelne katastrofy .Widać ,jak na dłoni ,że osoby decyzyjne w tym względzie w Gliwicach do dinozaury przedemerytalne i nikt takim nie podskoczy.

Largo
Largo

To rzucaj w nich kamieniami

RealistA
RealistA

W dużej mierze się z Tobą zgadzam, ale nie można zapominać, że są skrzyżowania świetlne mające na celu zapewnić bezpieczeństwo pieszym lub zapobiegać częstym wypadkom w danym miejscu. Ronda wydają się dobrym rozwiązaniem, ale światła też powinny być bo trzeba regulować natężenie ruchu w godzinach szczytu… Te czujniki ruchu też pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Sam nowoczesny system inteligentnych skrzyżowań to porażka. Działają jak stare komputery atari czyli za wolno “myślą” i to w sytuacjach,gdy kompletnie nic nie jedzie przez skrzyżowanie, czujniki ruchu śpią…. Mam poważne wątpliwości po co miasto Gliwice wydało na to tak duże pieniądze. Są skrzyżowania wołające… Czytaj więcej »

BB
BB

jakoś nie jestem zdziwiona co by nie robili ludzie niezadowoleni , to się rzygać chce

wnerwiony
wnerwiony

sęk w tym, że dla mieszkańców niewiele się robi. Tylko dla kierowców, aut, firm – drogi, parkingi, beton, wycinki. Dla kogoś, kto mieszka w Gliwicach i chciałby mieć czystsze powietrze i szansę spędzenia czasu na aktywności na dworze… nie robi się nic. Nic. Dlatego masz rację, patrząc jak mogą wyglądać miasta i miasteczka w całej Europie, gdzie natura i zieleń nie są wrogiem urzędników, to tak, u nas chce się rzygać.

Zz
Zz

Koniec terenów zielonych

gość
gość

zdrowy psychicznie gość zrobiłby tam ładne tereny zielone dla mieszkańców skoro i tak są odrolnione, “bizmesmen” strefowy zrobił następną dojazdówkę dla TIR-ów

gość
gość

kiedyś dzieci były zdrowsze i normalniejsze, nie siedziały przed ekranem w bloku, miały gdzie wyjść i się bawić, teraz tereny pobetonowane, ogrodzone przez pieski obsrane to siedzi w domu, mamusia potem musi po psychologach biegać, pewnie nasz miejski planista już 2 pokolenia temu tak siedział sam w domu, zechciał całą resztę miasta tak urządzić

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Obraz dewastacji środowiska i krajobrazu w pełnej krasie.

Bogna
Bogna

Mówimy o całokształcie inwestycyjnym w Gliwicach a nie tylko o kawałku nowej drogi. Jest on przyczyną coraz większego smogu.

Ja
Ja

Zgadzam się. Dobre dobre tereny na spacer.. ledwo poznaje miejsce przy Rybnickiej…a kilkanaście m dalej bramki…syf,kiła i człowiek

Adam
Adam

Gliwice Kraina Brukiem i asfaltem płynąca, Całą zieleń wycinająca…

olo
olo

Myślę że to i tak się będzie korkowac przez te wąskie gardło na moście- ciekawe jak to zrobią, od Rybnika prosto bez świateł a w lewo estakada:) marnie to widzę

Zz
Zz

Cały teren jest już posiatkowany drogami w planie przestrzenym pod kolejną strefe

jurek
jurek

A co z odcinkiem od Sowińskiego do Daszyńskiego pieniądze z UE były i się zmyły dalej tak p. prezydencie

RealistA
RealistA

Tak jak tą obwodnicę powinno budować się nowe budynki w Gliwicach. CZYLI NA OBRZEŻACH MIAST ODROLNIAJĄC GRUNTY ROLNE. Oglądając filmik myślałem o mieszkańcach tych pięknych domków jednorodzinnych, którzy mieli tam do tej pory oazę spokoju. Dziś buduje im się obwodnicę. Dla nich to szok. Współczuję, ale obwodnica niestety jest potrzebna. Sytuacje można częściowo jeszcze załagodzić, nieco naprawić, sadząc na terenie między domami a obwodnicą drzewa czyli stworzyć las. To i ściana dzwiękochłonna dadzą bardzo dużo. Gdyby miastu zależało na dobru mieszkańców, to postaraliby się o to. Jeśli mieszkańcy tych terenów nie będą działać narażają się na to, że ktoś wykupi… Czytaj więcej »

Zz
Zz

Za pózno kochane miasto te teteny w planie przestrzenym przeznaczyło już po zabudowe mieszkaniową i przemysłową

RealistA
RealistA

No to pozamiatane…

gość
gość

plany są do planowania, zawsze można zmienić, albo planistę, miasto powinno być dla mieszkańców do życia a na dziś jakby miało się rozwijać w kierunku obozów pracy chińskim wzorem pod zapotrzebowanie biznesowe jakiegoś Koreańca czy innego Mao

ja234
ja234

Nie współczuję domkarzom. Budując chałupę musieli wiedzieć o przebiegu drogi, ewentualnie zapoznać się musieli z planem zabudowy miejscowej( czy jak to się tam nazywa).Poza tym, nie wiem, czy tym ludziom w ogóle będzie przeszkadzał ruch auteczek, pewnie nie.
Pewnie powstaną kolejne chałupy, ludzie uwielbiają mieszkać przy ruchliwej drodze.(16:19)

Yanosik
Yanosik

W wielu miastach Polski są budowane obwodnicę, aby odciążyć centra miast. Zawsze wszyscy mieszkańcy popierają takie inwestycje, aby ruch był przeprowadzany poza obrzeża miast. Wyjątkiem są mieszkańcy Gliwic, którzy wolą zatłoczone śródmieście z natłokiem ilości pojazdów.

2 i 2=4 a nie 2.0
2 i 2=4 a nie 2.0

Nie generalizowałbym, ma tym forum dyżurni malkontenci wyszydzą wszystko. Ale to tylko nic nie znaczący ułamek mieszkańców Gliwic.

smuteczek
smuteczek

Jak teraz dojechać do ścieżki rower biegnącej obok A4?

Edek
Edek

Ludzie kupili, działki, domy pobudowali i są w CzZARNEJ DUPIE!!!

,,
,,

Nie wiedzieli gamonie, że budują przy planowanej obwodnicy ? Czy mają czarną tam gdzie powinni mieć głowę ?

miś
miś

Smutny widok! Bardzo smutny !

krzysztof
krzysztof

Wg badań firmy doradczej PricewaterhouseCoopers średni koszt budowy 1 kilometra autostrady w Europie wynosi 9,4 miliona euro.Tymczasem, koszt budowy 1 km autostrady w Polsce w badanym okresie wynosił 9,61 mln euro – teraz koło 4,30 zł A u nas w Gliwicach ulicę budują za 82,5 mln zł ulicę ,a nie autostradę czyli za te pieniądze można zbudować coś porządnego , lecz za frankiewicza natrwonić kasy i postarać się o minimalizm , aby kasa we własnej kiesie się zgadzała.frankiewicz sadzaj zad w auto i na Sowińskiego po nowej drodze wyremontowanej przez spółkę miejską się przejedź rusz się chłopku zobacz jak miasto… Czytaj więcej »

Grzesio
Grzesio

Przypominam że Pan Prezydent uzyskał w jesiennych wyborach 73% poparcia po 25 latach swojej pracy. Czemu nie kandydowałeś skoro taki jesteś cwany krytyk?

Jan
Jan

Przy jakiej frekwencji?

Hubu
Hubu

Przy takiej frekwencji która zapewniła mu zwycięstwo.
Frekwencja przy okazji pokazała ilu jest przeciwników obecnego Prezydenta.

Psyt
Psyt

Frekwencja pokazała, że mało kto wierzy w zwycięstwo kogoś innego.

21:18
21:18

Pokazała też ilu jest zwolenników hy hy hy

krzysztof
krzysztof

jesteś tak samo rozgarnięty jak on

gość
gość

uzyskał po hasłach przyszłość jest tu tylko nie wyjaśnił dla kogo i czyim kosztem

Nara
Nara

To czemu pisowcy ciągle głosują na ZF?

atris
atris

Pisowcy? Zapomniałeś zdjęcia Budki z ZF???

asdf
asdf

Bo wykonawcą jest PRUiM, czego tu nie rozumiesz?

miserable git
miserable git

Ale to nie jest autostrada………

Greg
Greg

W krajach zachodnich nie występuje dluga przerwa przy kazdej zmianie świateł i to właśnie jest największy problem.. Czasami mija 5-10 s i nikt nie jedzie czy tez nie ma pieszego na przejściu. Rowno z czerwonym następny dostaje od razu zielone. Mozna my wyliczać ile takich wolnych nie inteligentnych świateł w Gliwicach. Czasami na światłach tylko z przejściem dla pieszych mozna oszalec. Pieszy przeszedł a światła odliczają jakis tam czas. W końcu ruszają auta i kolejny wciska przycisk i znowu zmiana na czerowny. Dramat.

miki
miki

jak Yanosik radzi sobie z tymi korkami???

Ganimedus@gmail.com
Ganimedus@gmail.com

Rozumiem że trzeba zarabiać ale ten film to dziecko chyba kręciło dronem z Tesco. Nie ma lepszych droniarzy jak już chcecie publikować? Czytelnicy to nie matoły i byle chłamem się nie zachwycą. A jak już płacicie to kupcie coś dobrego. Pozdrawiam, taka prawda.

ja234
ja234

Masakra.Rozkopane, zdewastowane, środowisko…po to by auteczkowcy mogli zajeżdżać pod same drzwi.Porażka te glajwice na wstecznym.(16:16)

Szpagin
Szpagin

Porażka to dotychczasowy przebieg DK 78 – niedokończony projekt z lat 70-tych, który, nie bójmy się użyć tego słowa, rozwalił centrum miasta. Problem w tym, że jak na razie nie ma żadnych pomysłów, jak wykorzystać ograniczenie ruchu po wybudowaniu obwodnicy