Zajęła miejsce niepełnosprawnemu. Koszt? Czterocyfrowy

1177 złotych za parkowanie na kopercie. Kobieta kierująca samochodem osobowym na długo zapamięta lekcję, którą dostała w ostatni czwartek.

W godzinach popołudniowych gliwiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Górnych Wałów stoi zaparkowany samochód. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód zajmował miejsce przeznaczone osób niepełnosprawnych.
Jak się okazało, kierująca nim osoba nie miała uprawnień do zajmowania takiego miejsca parkingowego. Pojazd odholowano na parking strzeżony, a kierująca nim młoda kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 800 złotych. Do tego doszły koszty holowania w wysokości 350 złotych oraz 27 złotych za parkowanie.

Przypomnijmy: zgodnie z obowiązującymi przepisami znak D 18a oznacza „parking – miejsce zastrzeżone” – miejsce przeznaczone na postój pojazdu uprawnionej osoby. Natomiast umieszczona pod znakiem tabliczka T-29 informuje o miejscu przeznaczonym dla pojazdu samochodowego uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz dla kierującego pojazdem przewożącego taką osobę.


fot. archiwum