Zalety rowerów i hulajnóg elektrycznych

W obecnych czasach wiele osób kładzie nacisk na ochronę środowiska i podejmuje różne proekologiczne działania: używanie torby materiałowej zamiast foliowych siatek, zakup butelki filtrującej zamiast plastikowych butelek, jak również jazda rowerem, na przykład elektrycznym.

 

W obecnych czasach wiele osób kładzie nacisk na ochronę środowiska i podejmuje różne proekologiczne działania: używanie torby materiałowej zamiast foliowych siatek, zakup butelki filtrującej zamiast plastikowych butelek, jak również jazda rowerem, na przykład elektrycznym.

Zalety rowerów elektrycznych

Jak sama nazwa wskazuje, rower elektryczny jest napędzany prądem. Jest on wyposażony w akumulator, który ładuje się tak samo jak telefon lub laptopa – przy użyciu specjalnej ładowarki, którą podpina się do gniazdka. Rowery elektryczne można zatem naładować wszędzie tam, gdzie będzie dostęp do prądu.

Rowery elektryczne są przyjazne środowisku – nie wytwarzają spalin ani nie przyczyniają się do produkcji gazów cieplarnianych (w tym CO2) i ich emisji do atmosfery. 

O ile koszt samego roweru elektrycznego jest nieco wyższy od tradycyjnego roweru, to należy pamiętać, że nie każdy może korzystać ze zwykłego jednośladu. Elektryk posiada system wspomagania, który odciąża użytkownika w odpowiednich momentach, dzięki temu mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku i o każdej kondycji. A należy pamiętać, że e-bike to nie tylko środek transportu do pracy lub szkoły, ale także doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu!

Dodatkowo, koszt eksploatacji e-bików jest dosyć niski. Po zakupie ponosimy jedynie opłaty za prąd, z którego tak czy siak korzystamy codziennie i za który będziemy musieli zapłacić. Rowery elektryczne nie wymagają tankowania ani tak częstych wizyt u mechanika, jak motocykl lub samochód. Elektryk będzie wymagał serwisowania, ale szanse na to, że się zepsuje, są minimalne. 

Rowery elektryczne są nie tylko ekonomiczne, ale pozwalają również uniknąć korków, tłoczenia się w komunikacji miejskiej i stania na przystanku w oczekiwaniu na tramwaj lub autobus. 

Hulajnogi elektryczne

Sklep z rowerami elektrycznymi Electofun ma w swojej ofercie nie tylko wysokiej jakości rowery elektryczne, ale również hulajnogi elektryczne. Tak jak inne elektryki, ładuje się je przy użyciu ładowarki i energii elektrycznej. Mają ekologiczny charakter, gdyż nie wydzielają spalin, które są szkodliwe dla ludzi i środowiska. Są lekkie w transporcie i można je łatwo przetransportować do mieszkania. Co więcej, ich złożenie nie jest problematyczne, dzięki czemu zajmują dużo miejsca. 

Sposób użytkowania hulajnogi elektrycznej jest niemal identyczny jak jej tradycyjnego odpowiednika – różnica polega na tym, że e-hulajnogę napędza przede wszystkim energia elektryczna, a nie siła ludzkich mięśni.

materiał partnera