Zamiatarki na jezdniach i chodnikach. Rozpoczęło się wielkie sprzątanie Gliwic

Zagrożenie epidemią koronawirusa sprawiło, że w całym mieście rozpoczęły się wzmożone porządki. Na ulicach i chodnikach pojawiły się zamiatarki.

Sprzątanie obejmie nie tylko jezdnie, ale także chodniki, pasy zieleni, z których tylko w ciągu miesiąca zbieranych jest ok. 30 ton śmieci i różnego rodzaju odpadów. W sumie w najbliższych tygodniach pozamiatane i umyte będą ponad 3 mln m2 jezdni, 800 tys. m2 chodników i ok. 34 tys. m2 gliwickiej starówki.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną sprzątanie miasta to już nie tylko czynność ważna ze względu estetycznych, ale też higienicznych.


– Zarząd Dróg Miejskich szczególnie w tym roku liczy na zgłoszenia mieszkańców. Państwa wskazówki dotyczące miejsc, jak i jakości wykonanych prac nie umkną naszej uwadze. Jednocześnie apelujemy o przekazywanie informacji drogą mailowa zdm@zdm.gliwice.eu lub telefonicznie pod nr 32/30-08-626 o miejscach wymagających pilnej interwencji w zakresie oczyszczania – mówi Jadwiga Stiborska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Wykaz rejonów i wykonawców realizujących sprzątanie można znaleźć TUTAJ. (mf/ZDM)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
DD

Pani Stiborska, proszę zapytać swoich mocodawców czy ZDM może rozstawić znaki informujące o dniu i godzinie czyszczenia jezdni aby można było parkujący samochód przestawić na ten czas. To taka prosta oczywista współpraca urzędu z obywatelami.

Obserwujący

Czysto to powinno być ZAWSZE szanowne urzędasy.Nie tylko z powodu koronowanego wirusa.

Maciek

To samo chciałem napisać! W przypadku, w którym jezdnie(nawet nie chodniki) byłyby czyszczone REGULARNIE(przynajmniej raz w tygodniu) poziom pyłów zawieszonych (które wzniecane są przez poruszajace się pojazdy) byłby o wiele niższy… Podatki i daniny musimy płacić regularnie nawet strefa płatnego parkowania działa pomimo kwarantanny ale cóż najlepiej wrzucić 3-4 fotki z Gliwickiego Rynku i Boh. Getta usiłując wmówić światu że się sprząta walcząc C-ovid. Wielka akcja z powodu… tu należy wpisać jakiego – Polska(lokalna też) stoi akcyjnością jak za minionego już ustroju…

Rafał

Nie byłoby też problemu z rzekomym zagrożeniem powodziowym oraz potrzeby wywalania grubej kasy na poldery (przy okazji niszcząc przyrodę).
Przy regularnym czyszczeniu ulic piach nie dostawałby się w tak ogromnych ilościach do kanalizacji.

silverariel

Sprzątanie? Proszę zobaczyć co się dzieje koło sławetnego Domu Dziecka na Kościuszki….Wiem, że nie można zrobić wszystkiego na raz…poczekam jeszcze parę dni…

Urko

” przekazywanie informacji drogą mailowa zdm@zdm.gliwice.eu lub telefonicznie pod nr 32/30-08-626 ”
Podała ci ***** namiary ? Podała. Nie zaśmiecaj zatem ( nomen omen) forum swoimi pojękiwaniami .

w pogoni za octem

to szanownym gliwickim urzędasom trzeba zgłaszać, że miasto jest brudne i należy je systematycznie sprzątać???gdzie oni żyją ,że nie widzą że w tym mieście jest wszechobecny brud.

Urko

Żyją w mieście , którego mieszkańcy wyrzucają na ulice i pasy zieleni 30 ton śmieci miesięcznie. Czyli w brudnym mieście zamieszkanym przez śmiecących brudasów. Brudasów, którzy mają pretensje do wszystkich wokół, że nikt po nich nie sprząta…

Cieć Anioł

Czy jak nie będzie się sprzątać to będzie czyściej?

irek

syf na granicznej w stronę pętli

DD

Organ kontrolny ma świetne układy z organem wykonawczym. Śmieci muszą zalegać po kątach i być widoczne, aby mieć podstawy do podwyżek za nie.