Zarząd Szpitala Miejskiego odwołany. Nowy prezes już kierował innym szpitalem w Gliwicach


Podczas posiedzenia Rady Nadzorczej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach został odwołany dotychczasowy zarząd, tj. prezes Renata Bryła oraz członek zarządu, Zbigniew Więcek.

Uchwałą Rady Nadzorczej na prezesa zarządu został powołany Przemysław Gliklich – obecny zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, który obejmie nowe stanowisko 1 września. Do tego czasu Rada Nadzorcza, ze swojego składu, delegowała do kierowania szpitalem Grzegorza Mańkę.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach jest w złej sytuacji finansowej. Zmiana na stanowisku prezesa podyktowana została potrzebą poprawy kondycji finansowej szpitala przy koniecznym zachowaniu świadczeń medycznych na dotychczasowym poziomie.


Przemysław Gliklich

Przemysław Gliklich posiada odpowiednie wykształcenie i doświadczenie zarządcze, również w zakresie kierowania podmiotami leczniczymi. W swojej karierze menadżerskiej kierował m.in. NZOZ Vito-Med. Sp. z o.o. przy ul. Radiowej w Gliwicach. Dzięki wieloletniej praktyce może zapewnić odpowiedni poziom zarządzania tak ważną dla mieszkańców placówką. (MSI/kdz/BPM /24gl)

Nagranie archiwalne z udziałem Przemysława Gliklicha i Zbigniewa Wygody.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
xxx

zarządy, rady nadzorcze, komisje….. wszystko twory, aby załatwić stołki swoim znajomym. Pacjent tu nie ma żadnego znaczenia. Ważne, ile kasy da się wyciągnąć dla siebie przez te parę lat

Przykro

Zmiana zarządu, co to zmieni? A może zacząć od góry, patrz UM w Gliwicach.

krzysztof

wypie,,,,,,,ć frankiewicza z bandą urzędniczą, zlikwidować zależne spółeczki , zlikwidować prezesów -dziwny twór niby demokracji. a tak ten który nie patrzy w oczy i nigdy prawdy nie powiedział futruje takich samych jak on nieudaczników za podatki mieszkańców.Wszystko by działało tylko klika złodziejska opanowała miasto – jak długo jeszcze mieszkańcy będą utrzymywać pajaców na stanowiskach

ewa

Tak długo aż nie rozbierzesz skrzyżowania autostrad, dtś-ki, strefy ekonomicznej razem z OPLEM, spowodujesz, że bezrobocie z 4 wskoczy na 20 % itd itp.

krzysztof

widzę ,że myślenie nie jest twoją najmocniejszą stroną

Helmut

A co ten administracyjno-techniczny naukowiec z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma dokonać, by były Szpital Wojskowy (MON) odzyskał dawną, dobrą renomę. Kolejny personalny manewr, który nie uzdrowi chorej sytuacji gliwickich szpitali. Nie wspomina się, że nie ma dobrej kadry medycznej i nie będzie, bo niby skąd. Większość to niedouczeni felczerzy. Oczywiście, że można natrafić na lekarza z prawdziwego zdarzenia. Jednak jest ich garstka. Faktem jest również, że zarządzanie miastem ponad 30-lat przynosi ponure żniwo. Czy coś się zmieni. Owszem ale tylko prognoza pogody.

ggg

Jestem dobrej myśli. Gliklich zarządzał tym szpitalem, który nie znalazł się w sieci szpitali, ale wiedział,że oddanie się pod zarząd miejskich” uzdrowicieli ” i speców finansowych jest jeszcze niebezpieczniejsze.
Odnoszę wrażenie, że po śmierci Wieczorka zarząd miasta przejrzał już na oczy i zaczął rozumieć co spieprzono w ciągu ostatnich 20. lat. Za 20 – 30 lat Gliwice mogą mieć całkiem dobry szpital, ale wymaga to delikatności w zarządzaniu, rozsądku w planowaniu i trochę pieniędzy – na pewno nie więcej niż dostał Piast Gliwice.

Czar

Brawo w końcu Rozsądny głos

ja234

Zmiana dwóch osób w zarządzie jest kosmetyką.Niech miasto dofinansuje szpital, a nie, że jakość “świadczeń medycznych” jest tragiczna.Na piasta-porażkę, halę-bankruta, kamerki, elektronikę wywalane są miliony.
Porażka te glajwice.(1617)

DD

Właściwie to mieszkańcy gminy są radą nadzorczą każdej instytucji państwowej, która ma dostęp do naszej wspólnej kasy. I jednym wielkim przekrętem jest, na przykład to, że część radnych miejskich należy do koalicji prezydenta a równocześnie są jako radni organem kontrolnym dla UM. Kto zgadnie czyją stronę będą trzymać za naszą kasę?

Stary

Jeżeli Radzie Nadzorczej zależy na zachowaniu dotychczasowego standardu leczenia, to po co zmiana zarządu ? Obecny zarząd realizuje te standardy znakomicie…

dada

Takiego syfu i tak haniebnego podejścia do człowieka nie widziałem nigdzie oprócz tego miejsca. Kilka godzin na izbie przyjęć, a potem kanał; lepiej se zdechnąć pod mostem. A tych co wyciągają z tego trupa jeszcze kasę to niech szlag …

hanek mały

Dla tego szpitala najlepsze by było zrównanie z ziemią.

Gliwiczanin

Następny pobratymiec z pisuaru ?