Zawracał na DK88 i zderzył się ze strażą pożarną. Jechała do wypadku, gdzie inny kierowca… też zawrócił

W poniedziałek rano na DK88 aż dwóch kierowców zdecydowało się zawracać na podwójnej ciągłej. Najpierw kierujący fiatem ducato doprowadził do zderzenia z mazdą. Kiedy policjanci prowadzili czynności przy wypadku, pół kilometra dalej doszło do kolejnej kolizji.

Czekający w korku kierujący postanowił zawrócić w miejscu niedozwolonym i doprowadził do zderzenia z samochodem straży pożarnej. Kierowcy byli trzeźwi. Czynności w sprawie trwają.

Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek rano, na zabrzańskim odcinku drogi krajowej 88 w rejonie Biskupic. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56-letni kierujący fiatem ducato jadąc w kierunku Gliwic, w miejscu niedozwolonym postanowił zawrócić w stronę Bytomia. W wyniku wykonywanego z prawego pasa manewru, doprowadził do zderzenia z jadącą lewym pasem w kierunku Gliwic mazdą. Na miejsce zostali skierowani policjanci zabrzańskiej drogówki, straż pożarna, a także załoga karetki pogotowia.

42-letni pasażer mazdy z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że byli trzeźwi.

Droga na Gliwice została zablokowana, a mundurowi skierowali ruch w obu kierunkach, na drugą stronę jezdni. Niestety, jednemu z kierowców tak bardzo się spieszyło, że tuż przed zwężeniem postanowił zawrócić w miejscu niedozwolonym. W trakcie tego manewru kierujący fordem doprowadził do zderzenia z pojazdem służbowym straży pożarnej. W tym zdarzeniu kierujący fordem został ukarany mandatem karnym. DK 88 została całkowicie zablokowana na czas obsługi zdarzeń, a policjanci kierowali pojazdy na zjazd w ul. Ziemską i w ul. Mikulczycką.

(żms)/KMP Zabrze
fot. KMP Zabrze

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dym
Dym

Kiedy tacy ludzie zaczną używać mózgu i korzystać ze zjazdów?! zawsze można zjechać na najbliższym zjeździe, wjechać bezpiecznie kolejnym wjazdem w przeciwnym kierunku i po problemie, a tak narażają innych i siebie na utratę zdrowia. Kary za takie wykroczenia powinny być surowe i bezwzględne – może w tedy by się 3 razy zastanowili przed wykonaniem manewru.

Jak stoją w korku to właśnie nie mogą zjechać

JAś
JAś

To lepiej zawrócić według Ciebie i zrobić z kogoś kalekę albo zabić bo takim jak Ty spieszy już za takie rozumowania powinni prawo jazdy zabierać jak ktoś nie ma rozumu nie powinien wsiadać za kółko

Bogusia
Bogusia

W Polsce wysokość mandatów jest żenująco niska i nie spełnia swojej roli.

AndrzejD
AndrzejD

…dlatego tego typu przygłupom którzy odwalają numery tutaj opisane, należy natychmiast i dożywotnio odbierać uprawnienia do prowadzenia pojazdów, zanim przy następnej okazji kogoś zabiją.

Imię
Imię

W nawiązaniu do drugiego wypadku – kiedyś w czasie zimy przyszło mi spędzić 10 godzin w korku na autostradzie przed Berlinem. Nikomu nie przyszło do głowy cofać, kombinować czy nawracać. Ludzie wysiadali z samochodów i solidarnie lepili bałwany na poboczu.

AndrzejD
AndrzejD

….bo cywilizacja kończy się na linii Odry. Dalej na wschód to już ruski kraj.

Lolek
Lolek

Niestety coś w tym jest. Nie raz jechałem z Holandii do Polski, całą drogę nikt nie mrugał światłami siedząc na zderzaku. Ale wystarczy przejechać przez Niemiecko-Polską granicę i zaczyna się dyskoteka.

Gość
Gość

Zjeżdżaj na prawy pas i jedź max 140- dyskoteka nawet się nie pojawi

FatMan
FatMan

Właśnie wczoraj jechałem A2 do W-wy. 140, wyprzedam ciąg ciężarówek (nie ma jak zjechać) i dojeżdża do mnie jakaś Skoda (PH?) i daje mi po oczach. Odległość tak mała, że w lusterku nie widziałem rejestracji

No tak.
No tak.

Jak widać ze zdjęć nie były tam wzdłużne garby rozdzielające pasy ruchu.

O te garby, aby je nie zakładać ZDM Gliwice przez wiele lat walczył z mieszkańcami.

Jednak “drodzy urzędnicy”, takie prymitywne, a skuteczne przeszkody warto było zastosować.

Irek
Irek

Te garby to obraza dla normalnych ludzi. Powiedz mi, czy my naprawde jestesmy tak tepi, ze oznaczenie w postaci podwójnej ciągłej jest dla nas niezrozumiałe? Naprawde trzeba nam dodatkowych barrier bo inaczej nie potrafimy się stosowac do powszechnie znanych zasad?

AndrzejD
AndrzejD

….dla normalnych ludzi tak – ale 80% polaków to pospolite przygłupy

Matematyk
Matematyk

Nie bierz tego do siebie, ale jeżeli piszesz, że 80% polaków (czyli większość) to pospolite przygłupy, to pozostałych 20% nie możesz już nazwać normą, tylko mniejszością. Normalny (przeciętny) człowiek to taki, który zalicza się do większości. Está todo claro? ;-)

AndrzejD
AndrzejD

@Matematyk
Pisząc “normalnych” miałem na myśli zdroworozsądkowy sposób myślenia i działania, a nie normę w sensie ilościowym – to taki skrót myślowy. Paniał ?

Matematyk
Matematyk

@AndrzejD Rozumiem co miałeś na myśli i możesz powiedzieć, że czepiam się słówek, ale w dalszym ciągu twierdzenie, że 80% ludzi nie jest “normalnych” i nie kieruje się zdrowym rozsądkiem kłóci się z intuicją. Takie tam statystyczne refleksje ;-)

Urko
Urko

@AndrzejD.@ Matematyk. Obaj popełniacie błąd w założeniu . Nie zdefiniowaliście znaczenia sformułowania “normalny człowiek” w kontekście bycia Polakiem :-)

FatMan
FatMan

Oni piszą o “polakach”, a nie o “Polakach” ;-D

Beton
Beton

@IREK, patrz artykuł u góry. Chyba jednak garby są potrzebne na całej długości tej przeklętej drogi. Przecież pomiędzy zjazdami jest nieraz aż3 kilometry ;((

FatMan
FatMan

Pomiędzy zjazdami z autostrady bywa i 40 km. Czy to znaczy, że powinno się pozwolić na zawracanie na niej? 8-|

JAś
JAś

Najlepiej zabierać prawo jazdy a nie inwestować w jakiejś bajery brak rozumu barjera nie z rekompensuje

FatMan
FatMan

Te garby powodują, że zimą efektywna szerokość pasa ruchu spada drastycznie – pług nie oczyszcza jezdni z dokładnością aptekarską. Do tego w razie czego nie ma jak przeskoczyć na lewo (czasem to konieczność).

Urko
Urko

Na polskich drogach tego typu separatory są niezbędne . Wysokości 1,5 m , betonowe, najeżone stalowymi kolcami długości 30 cm po obu stronach, pod prądem i zaminowane. Pomalowane fosforyzującą farbą z symbolami “trupich czach”

JAś
JAś

Zakaz jazdy do końca życia skoro jest nie normalny to znaczy że nie powinien siadać za kółko a pokrzywdzonym odszkodowanie do końca życia bo takich baranów spotykam codziennie i oprócz dużych kar nic ich rozumu nie nauczy

Miruś
Miruś

…takim debilom powinni dożywotnio prawojazdy zabierać…

Ad
Ad

To są zwykli bandyci. Ostatnio na wysokości zjazdu na Maciejów, hamowałem za takim bandytą. Jechałem w kierunku Zabrza, wyjeżdżam zza zakrętu a tu na lewym pasie stoi taki bandyta z kierunkowskazem w lewo, ostre hamowanie, za mną hamują kolejni a ten bandzior zawraca na podwójnej ciągłej w stronę Gliwic, kierowca na moje oko ok. 70-80 lat…

Adam
Adam

Powinni gakim kierowcom odrazu prawo jazdy zabierac

!!!
!!!

Tak trzymać, kochane moje kierownice i kierowcy.

Agnieszka
Agnieszka

Ja dodam jeszcze trzeciego, ktory zawracal wczoraj rano na dk88 na Maciejowie i jeszcze zaparkowal na pasie. O maly wlos bylaby tragedia. Idiotow nie brakuje!

TakieTam
TakieTam

Takiego to na tydzień w dyby to by się nauczył.

Joe
Joe

Zobacz Frankiewicz jak ogłupiłeś mieszkańców – zawracają na podwójnej ciągłej kiedy nadjeżdża Straż Pożarna. Pozdrawiam strażaków, wyrażając nadzieję, że żaden nie wciśnie “nie lubię” w przeciwieństwie do ogłupionych przez prezydenta czytelników forum.

Irek
Irek

Dodaj komentarz…jesteś w stanie mi wytłumaczyć w jaki sposób Frankiewicz zachęca tępych kierowców do zawracania na podwójnej ciągłej? Bardzo ciekaw jestem tej argumentacji

Joe
Joe

W taki sam sposób jak doprowadził do epidemii zachorowań na grypę – zobacz na artykuł sprzed kilku dni. Napisałem “zobacz Frankiewicz do jakiego stanu doprowadziłeś to miasto” i od razu cała zgraja frankowych klakierów zaczęła bez opamiętania wciskać “Nie lubię”.

Beton
Beton

Nieuzasadniona nienawiść do Frankiewicza, nadmierny dostęp do internetu, oraz nie zdiagnozowana homofobia powodują, że ludzie tacy jak Joe publicznie lecz anonimowo robią z siebie idiotów. Joe, apeluję – zmień dawki leków.

Joe
Joe

No dobra – bądźmy poważni. Żal mi się zrobiło Franka, że wszyscy tak po nim jeżdżą. A przecież nawet Hala Gliwice za 500 mln to drobny pikuś w porównaniu z kartą ŚKUP za 200 mln. Hala zostanie na lata a po ŚKUP-ie za niedługo śladu nie będzie. Napisałem absurdalny komentarz, żeby obudzić sumienia gliwiczan. Niestety – lata rządów Frankiewicza zrobiły swoje – większość czytelników nie rozumie najbardziej oczywistych podtekstów – beton w mózgach zastygł kompletnie, żadne leki nie pomagają…

,,
,,

Frankiewicz ogłupił mieszkańców jakich miejscowości ?