Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie już w niedzielę od 7:00 rano

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Warto sprawdzić, jak można oddać głos i gdzie załatwić najważniejsze sprawy związane z uczestnictwem w głosowaniu.

Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7:00 do 21:00 (zobacz, gdzie zagłosować).

Można głosować tylko na jedną listę kandydatów. Głos będzie ważny, jeżeli wyborca postawi na karcie do głosowania tylko jeden znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska wybranego kandydata.

Głos będzie nieważny, jeżeli: wyborca postawi na karcie do głosowania więcej niż jeden znak „X”; wyborca nie postawi znaku „X” na żadnej liście; wyborca postawi znak „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku kandydata, którego lista została unieważniona przez okręgową komisję wyborczą.

Nieważne są karty do głosowania inne niż urzędowo ustalone lub nieopatrzone pieczęcią obwodowej komisji wyborczej.

Wszelkie niezbędne informacje dot. eurowyborów znajdują się Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach (bip.gliwice.eu).

(żms)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Na wybory!
Na wybory!

Trzeba skończyć z duopolem partyjnym i głosować na nowe młode partie. Podkreślam słowo “młode”, czyli nie na szczęść boże, muchy, hip-hopy i mieczyki.

Ranny Ptaszek.
Ranny Ptaszek.

O ! Proszę Pan głosuje: “byle na młodych”. Komunista czy zielony, nie ważne. Byle młody. Siedź Pan lepiej cicho i głosuj se Pan na kogo chcesz.

Wernyhora
Wernyhora

Chyba nie ma nic gorszego od głupoty jaka obecnie opanowała nasz kraj, więc bez znaczenia czy zielony czy komunista czy inny młody, byle nie ciemnota półgłówka z Żoliborza!

(_x_)
(_x_)

@Wernyhora. Lepszy wiosenny półdupek?

Wernyhora
Wernyhora

Nie, lepsza jest KE

(_x_)
(_x_)

@Wernyhora. Same tuzy. Dobrze że są powszechnie dostępne listy ze zdrajcami Polski. Nie trzeba zbytnio szukać. Parada TW i innych.

Wernyhora
Wernyhora

Większych tuzów inteligencji niż te pisowskie nie ma! Tarczyński, Pawłowicz, Terlecki, Kempa, Jaki, to prawdziwe diamenty. O Piotrowiczu, dawnym członku egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie nawet wspominać nie będę, bo zwyczajnie się brzydzę taką hipokryzją i cwaniactwem. Nie ma nic gorszego niż prawica podpierającą się kościelną skorumpowaną zgnilizną dlatego jedynym wyborem jest KE!

(_x_)
(_x_)

@Wernyhora. To zaczynamy wyliczankę KE: Janusz Lewandowski, Magdalena Adamowicz, Radosław Sikorski, Janusz Zemke, Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Halicki, Michał Boni, Ewa Kopacz, Leszek Miller, Dariusz Rosati, Joanna Mucha, Róża Grafin von Thun und Hohenstein, Jerzy Buzek, Paweł Kobyliński, Bartosz Arłukowicz i inni.
Ilu wśród nich jest TW?

Wernyhora
Wernyhora

Dodaj do nich jeszcze przede wszystkim TW Balbine z Żoliborza i skończ już pierd… bo się zwyczajnie osmieszasz.

(_x_)
(_x_)

@Wernyhora. Bardzo merytorycznie, o kulturze nie wspomnę.

anna
anna

Ten to z kulturą na bakier oni tak mają

Imię
Imię

Dobrze, że Redakcja przypomina o wyborach bo to ważna sprawa, ale raczej nie liczyłbym na wielką frekwencję.

Mieszkaniec Gliwic
Mieszkaniec Gliwic

Te wybory to pierwszy krok do całkowitego usunięcia rządzącej ciemnoty na śmietnik historii!

ja234
ja234

Trzeba iść na wybory.Trzeba głosować na siły prodemokratyczne, prounijne.Pisiory wespół z innymi populistycznymi oszołomami będą niszczyły unię tak jak pisiory niszczą polskę.
Najpierw głosowanie potem latanie po marketach.
Namówcie przyjaciół, rodzinę, znajomych,kolegów, koleżanki, dzieci, wnuczusie.
Trzeba i warto głosować, tym bardziej, że prawo uchwalane w UE ma wpływ na nasze życie.(13:57)

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@ja234. Już widzę te tysiące które identyfikując się z ja234 oddadzą głos na KE, PO lub Wiosnę. Jaki elektorat tacy idole, albo na odwrót – wychodzi na to samo.

ja234
ja234

@Ostatni Sprawiedliwy, a żebyś się nie zdziwił.Takich identyfikujących się ze mną są tysiące.Lepiej oddać głos na KE, lub Wiosnę gdyż są to siły prounijne i pro demokratyczne.Nie można dopuścić by pisiory demolowały unię wespół z innymi populistycznymi oszołomami.
ZA to elektorat pisiowski ma tragicznych swoich idoli i przywódcę.No, ale to przecież wszystko jedno…(10:50)

krzysztof
krzysztof

@ja234 – ten klaps po porodzie który dostałeś ma skutki nieodwracalne do tej pory

krzysztof
krzysztof

klaps przy porodzie ciągnie się za tobą do tej pory

Warszawiak
Warszawiak

Nie jestem pewny ze prostowanie bananów ma wplyw na moje zycie….tym bardziej ze ich nie jadam….;)

ja234
ja234

Prostowanie bananów to jeden z bzdurnych mitów…powinieneś jadać banany są to zdrowe owoce.(12:05)

Imiu
Imiu

niestety nie ma na kogo głosować, szkoda że PIS tak bezczelnie kłamie a mógł zachować się inaczej niż PO itp platfusy czy inne Korwiny i Cukierasy.
Brać odpowiedzialność i przepraszać jeśli się zawiniło oraz szczere postanowienie poprawy a nie zakłamanie i obrzucanie się swoim łajnem, PoPis nie służy Polakom a OBCYM i ich kapitałom.

Niestety takie mamy zawsze wybory że nie ma na kogo głosu oddać:-(
Polacy muszą na wyborach kombinować jak wybrać mniejsze zło a i tak będzie syf.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Imiu. Jest na kogo głosować. Trzeba tylko ruszyć głową a nie rectum.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Po co w wyborach do Europarlamentu startuje ten zakłamany PiS?! Przepraszam ale kto porównywał flagę UE do szmaty, kto ściągał flagi unijne podczas uroczystości, wreszcie kto mówił o wyimaginowanej wspólnocie? Zastanówcie się ludzie na kogo oddacie swój głos, bo PiS idzie tam wyłącznie po to aby niszczyć UE od środka!

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Gliwiczanin – po co startują wszyscy TW – na listach KE? Po to by dla swoich własnych interesów zaprzedać suwerenność Polski za garść srebrników?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Jakoś nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek z KE porównywał UE do szmaty i nazywał wyimaginowaną wspólnotą, która niczego nie daje, więc pomyśl 2x zanim kolejny raz zrobisz z siebie idiotę. Za garść srebrników sprzedała się część społeczeństwa, tzw. pińćsetplusy i w zamian za datki głosują na swoich dobroczyńców!

Ampuła
Ampuła

Ratunek dla świeckiej Polski tylko w Europie. Kato-cenzura już krępuje prywatne media. Monit kurii o przysyłanie zdjęć PapyJanaBisa z pobytu w Gliwicach jest pozbawiony możliwości komentowania. Oczywiście redakcja ma prawo decydować, co tu wolno, a czego nie. Ja mam prawo się za to wstydzić.

LOL
LOL

Nie można dawać łatwej okazji do “bezprzykładnych ataków na kościół” pod płaszczykiem zdrowej krytyki poczynań papieża, który nie dość, że z pedofilią księży nie chciał się zmierzyć, to nagradzał i wywyższał takich, którzy byli publicznie oskarżani o zbrodnie na dzieciach.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@LOL. Zapomniałeś dodać, że pełną wiedzę na ten temat miała SB-ecja. Na dodatek wprowadzali, hodowali i futrowali pedofilów w Kościele Katolickim. Tak, żeby żyło się Polakom lepiej.

LOL
LOL

Z rozbawieniem przyjmuję, że święceń kapłańskich udzielała a potem awansowała pedofilów w sutannach SB. Wierzę w to i domniemuję, że SB organizowała wewnętrzne życie kościoła katolickiego i hodowała nie tylko pedofilów ale wszystkich księży, biskupów, arcybiskupów, aż po papieży. Kierując się twoim porąbanym myśleniem zakładam, że Wojtyłę papieżem też zrobiła SB po uprzednim wprowadzeniu, wyhodowaniu i futrowaniu. Powód tego wyboru musiał być jeden: umieścić żarliwego obrońcę pedofilów na najwyższym stołku w Watykanie. Dziękuję za otworzenie mi oczu.

Red Army
Red Army

O! To w Meksyku o.Marciala Maciela też wyhodowała SB? W USA, Chile, Australii, Niemczech, Austrii, Irlandii, Hiszpani i w Afryce też SB wprowadzała pedofilów do kościoła katolickiego? Jakie bierzesz leki? A raczej dlaczego nie bierzesz?

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Red Army. Odpowiem Tobie konkretem. W Stanach Zjednoczonych niejaka Bella Dodd, zeznała pod przysięgą, że komunistyczna agentura wprowadziła do stanu kapłańskiego 1100 ateistów i homoseksualistów, aby niszczyli Kościół od wewnątrz.

Poczytaj na ten temat, później się wypowiadaj, bo robisz z siebie pajaca.

LOL
LOL

Jedna pani przed skompromitowaną komisją McCarthy’ego opowiedziała bajkę, na którą było zapotrzebowanie podczas polowań na czarownice, ale jakoś żadnego z tych 1100 “agentów” nie ujawniła i ani jednego nigdy nie znaleziono. Amerykańska organizacja pozarządowa Bishops Accountability oceniła, że w latach 1950–2016 w Stanach Zjednoczonych przestępstw pedofilii dopuściło się 6721 księży. Jak na pedofilów, to “agenci” SB w USA szybko się rozmnożyli, a wiedząc, że wszystkich nie udało się ujawnić, to ta liczba może być nawet trzykrotnie wyższa. Albo dziesięciokrotnie. Ale ty opowiadaj sobie prawackie klerykalne bajeczki dla pedofilów. One z pewnością robią ci dobrze.

Red Army
Red Army

Można zapytać kiedy kościół rozliczy się z tajnych współpracowników SB? Po pedofilach trzeba będzie zabrać się za TW.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Red Army. Nie tylko w Kościele Katolickim ale WSZĘDZIE. Widocznie komuś bardzo zależało na tym, żeby stan rzeczy pozostał nienaruszony. Możesz mieć pretensje tylko i wyłącznie do wszystkich krzykaczy, żeby nie rozliczać komuchów. Kto najbardziej darł japę, żeby zlikwidować IPN i pozostawić w spokoju (swoich)?

LOL
LOL

Co komentarz, to fałsze. Akurat cała dokumentacja SB z teczkami TW katolickich księży trafiła do Episkopatu i najprawdopodobniej została zniszczona bez weryfikacji i oczyszczenia stanu kapłańskiego. A teczki zakładano nie tylko pedofilom, ale złodziejom, waluciarzom, łamiącym celibat i cudzołożnikom w sutannach. Biskupi załatwili ten deal z Kiszczakiem i Jaruzelskim w kuluarach podczas Okrągłego Stołu. Jak to świadczy o polskim “świętym” klerze? Ściemniaczu, jak byś nie kręcił, d..pa zawsze z tyłu. :)

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@LOL. Ty w to wierzysz że wszystkie dokumenty zostały przekazane Episkopatowi ? Na jakiej podstawie masz takie przypuszczenia?

LOL
LOL

Turlam się. :))) Można wierzyć neofitce w jej bajkę o komunistycznych i homoseksualnych agentach w amerykańskim kościele i przekładać ją na polski grunt, ale nie w rzeczywisty zgniły układ między Episkopatem a PZPR. Problem w tym, że kościół w Polsce nigdy nie zrobił lustracji, nie są znane przykłady samoujawnień, a na całym świecie rozwalają go ukrywani przez biskupów oddani Bogu pedofile, a nie homoseksualiści i komuniści w komżach. O ile rozumiesz na czym polega różnica między homoseksualistą a pedofilem. Tak jest też w Polsce, gdzie system ochraniania pedofilów przez biskupów trwa w najlepsze pomimo wielu ujawnionych skandali. W sumie to… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@LOL. Rzeczywiście świetny temat do polewki. Pedofile i pederaści za wiedzą i akceptacją służb (SB-ecja, Prokuratura) latami są w Kościele Katolickim, bezkarni.

Wśród homoseksualistów jest najwięcej pedofilów (powyżej 40%) – śmieszne co nie?

LOL
LOL

:))) Facet, 30 lat po rozpędzeniu SB usiłujesz bronić się jej odpowiedzialnością za przestępstwa księży, biskupów, papieża-Polaka? Gdyby to nie było tragicznie żenujące, to byłoby śmieszne, że zamiast wziąć winę i pokutę za grzechy swojego środowiska na klatę i wyrazić skruchę, ty, podobnie jak wielu biskupów i ich nielicznych fałszywych obrońców, szukasz “bardziej winnych” gdzie indziej, nawet kilka dekad temu zupełnie pomijając ofiary. O nich nie napisałeś słowa chociaż nawet wedle zaniżonych kościelnych statystyk pedofilów, ofiar jest wielokrotnie więcej! Ale wiele słów napisałeś w obronie i oczyszczaniu strukturalnej kościelnej, a nie SB-ckiej, ochrony przestępców na każdym szczeblu kościelnej hierarchii. Bez… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

Dla mnie pedofil to pedofil, który za swoje zbrodnie powinien ponieść zasłużoną karę.
Wbrew Twoim przypuszczeniom, SB-ecja nie została rozpędzona. Sprywatyzowali się na majątku wszystkich Polaków, czerpiąc z tego korzyści materialne. Mając haki na różne osoby, także w Kościele Katolickim, w tym pedofilów o których doskonale wiedzieli ale nie upublicznili ich.
Tak zaciekle bronisz powstałego zdegenerowanego układu.

(_x_)
(_x_)

@Red Army. Całą plejadę TW masz na listach KE. Zobacz jakie w dalszym ciągu mają poparcie. To jest dopiero patologia umysłowa.

Wernyhora
Wernyhora

(_x_) wystarczy poczytać twoje wpisy i przed oczami jawi się obraz pisowskiego ciemniaka wpatrzonego w propagandę TVP i ogłupianego szkodliwym wpływem fal radiowych z toruńskiej rozgłośni niejakiego ojca businessmana. Zanim zaczniesz krytykować i oskarżać środowisko KE, zrób porządek we własnym ogródku, bo wasz TW Piotrowicz to właśnie jeden z przedstawicieli umysłowej elity, a takich tuzów “inteligencji”, cwaniactwa i zwykłej hipokryzji macie niezliczone rzesze.

(_x_)
(_x_)

@Wernyhora. Nigdzie nie napisałem że popieram PiS. Najlepiej jest wylać zakodowany jad na wszystko i wszystkich dookoła pod jedno dyktando.
Przestrzeń publiczna powinna być wolna od wszystkich TW, bez wyjątków.
Teraz wszyscy którzy donosili, czerpali korzyści i poszli na współpracę z komunistycznym okupantem są orędownikami europejskości. W tym przypadku hipokryzji nie widzisz.

Wernyhora
Wernyhora

Komunistyczny okupant, no k..a spadłem z wrażenia z krzesła. Gościu co Ty bierzesz? Albo to odłóż natychmiast albo zmniejsz dawkę. Okupacja to byla za czasów III Rzeszy, a prawdziwego komunizmu nigdy u nas nie było, więc przestań chrzanić o jakiejś okupacji i dziękuj Jaruzelskimu, że wprowadził stan wojenny, bo wtedy miałbyś prawdziwą okupację Czerwonoarmistów! Oto przykład co propaganda TVP czyni z mózgiem człowieka. Brawo ty!

(_x_)
(_x_)

@Wernyhora. Tacy jak Ty i Twoi idole skazywali na śmierć polskich bohaterów jak np. rotmistrza Witolda Pileckiego.
Wy macie swoich bohaterów, my Polacy mamy swoich i nie pomogły wasze próby wymazania ich z pamięci.

Wernyhora
Wernyhora

Zapomniałeś o kilku innych “Waszych” bohaterach z Józefem Kurasiem ps.”Ogień” na czele. Jeśli nie pamiętasz co to za jeden, polecam lekturę “Bieszczady w ogniu” A.Bata.
Dla nas Polaków to bohater przeklęty, dla takich jak ty wyklęty i właśnie jemu podobnych trzymacie w pamięci. O bohaterze z Żoliborza, który własną piersią obronił Polskę od ustroju komunistycznego, Głódziach, Rydzykach i tej całej reszcie zwyrodnialców w sutannach, przez grzeczność nie wspomnę.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Wernyhora. Legendę Józefa Kurasia “Ognia” władze ludowe starały się zatrzeć za wszelką cenę. Był “solą” w oku. +Ogień+ wykonywał wyroki śmierci w stosunku do zdrajców i donosicieli, także tych żydowskich. Ot, cała prawda.

Wernyhora
Wernyhora

Kompletnie nie znasz historii tego zwyrodnialca, który mordował kogo popadnie nie oszczędzając nawet dzieci, coś na wzór Bandery na Wołyniu. Gardzę takimi “bohaterami” ale dla takich **** jak Ty to wzór…na wymioty się zbiera.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

*****
Gdybyś tylko znał historię Polski oraz przekazywane wartości i ideały, to twoja rozmowa nabrałaby innego tonu.
*****

Wernyhora
Wernyhora

Nie mów nic o ideałach i przekazywaniu wartości, skoro nie rozumiesz ich sensu i znaczenia, za to ton Twoich wypowiedzi skażony jest znajomą propagandą, która dąży do pisania własnej historii.

Radek
Radek

gościu a ty ONR i inne faszystowskie ścierwo??!!

Imię
Imię

Pamiętam, że na skutek wizyty Białego Papy w Gliwicach zadeptano stanowiska lęgowe mnóstwa ptaków zamieszkujących okolice lotniska.

roll
roll

Ale za to odmalowano kilka kamienic na Rybnickiej, którą szły owce i barany. Cud, że farbą trawy nie malowano. Pewnie zabrakło zielonej.

Gliwice bez pis
Gliwice bez pis

Niebawem doczekamy się zapewne kroków zmierzajacych w kierunku dekanonizacji ów kremówkowego proroka, który świadomie pozwalał na rozkwit pedofilii w ramach kościoła katolickiego. Ta przerażająca i niewygodna dla wszystkich dewotów i moherów prawda, wychodzi właśnie na światło dzienne. Co zrobi z tym obecnie rządząca partia? Obawiam się, że nic, bo podniesienie reki na kościół nie jest dla nich opłacalne w obawie o gniew żelaznego elektoratu. Zapewne zamiotą wszystko pod dywan, realizując jakieś pozorowane ruchy, naturalnie konsultowane ze środowiskiem kościoła. Potem wyszukają sobie temat zastępczy albo zwalą winę na Tuska. Ciekaw jestem jak długo wytrzyma jeszcze to teoretyczne państwo, zanim nie runie… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Gliwice bez pis. Może doczekamy czasów gdy Gliwice będę bez TW i ludzi umoczonych w starym układzie.

Gliwice bez pis
Gliwice bez pis

Kolejny, który wykształcenie zdobył zapewne w czasach komuny, a teraz pluje na tamten ustrój. Takich cwaniaków jest wielu, więc proponuję anuluj wszystko i zacznij od początku, najlepiej od podstawówki. Przy tak fantastycznej reformie systemu edukacji w wykonaniu minister Zakewskiej, po jakiś 4 latach będziesz już mieć maturę. Podejmiesz wyzwanie?!

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Gliwice bez pis.
Nie ma to jak awans w Wojsku Polskim zgodnie z hasłem “mierny, bierny ale wierny” i “nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera”. Wtedy nie potrzebowano nawet 4 klas szkoły elementarnej.