Zbudowany z ponad 1,2 mln klocków model Sokoła Millenium na wystawie w Gliwicach. Dostępny już od soboty

7-metrowej długości i 4-metrowej szerokości supermodel pojazdu, który inspirowany jest Sokołem Millenium™ z Gwiezdnych Wojen, można oglądać na Wystawie Budowli z Klocków Lego® w Europie Centralnej w Gliwicach. Nowy eksponat (jak i sama wystawa po dwudniowym zamknięciu) będzie dostępny od 11 maja.

 
Zbudowany z ponad 1,2 klocków LEGO®, majestatyczny model z Gwiezdnej Sagi przyciąga uwagę od pierwszego spojrzenia. Jego imponująca skala oraz wierność względem oryginału sprawiają, że jest on niezaprzeczalnie centralnym punktem Wystawy.

Ta niezwykła replika wykonana z ponad miliona klocków to hołd dla kultowego statku kosmicznego, który zdobył serca milionów widzów na całym świecie. Nasz nowy model nie tylko przywraca go do życia, ale także umożliwia zwiedzającym odkrycie każdego szczegółu, który sprawia, że Sokołowi Milenium™ towarzyszy aura legendy – mówi Rafał Szymański organizator Wystawy.

Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków w Gliwicach kontynuuje tradycję przyciągania miłośników sztuki klockowej oraz fanów popkultury, oferując im niezapomniane doświadczenie i inspirując do własnych kreatywnych wyzwań. Sokół Milenium™ to jedna z wielu perełek prezentowanych na tej fascynującej wystawie, która zachęca do odkrywania magii i możliwości klocków LEGO®.

Na ponad 2000 m² przestrzeni wystawowej, można zobaczyć ponad 100 niesamowitych makiet i modeli, a wśród nich wpisaną do Księgi Rekordów GUINNESSA rekonstrukcje Katedry Notre-Dame, bohaterów filmów i bajek, figury gwiazd muzyki i sportu oraz przenieść się w magiczny i kolorowy podwodny świat, dzięki największej na świecie rafie koralowej z klocków LEGO®.

Wystawa Budowli z Klocków LEGO® w Gliwicach to nie tylko okazja do podziwiania imponujących modeli, ale także idealne miejsce do spędzenia wspólnego czasu dla rodzin, grup szkolnych i wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w kreatywnym świecie zbudowanym z klocków. Specjalnie wydzielona strefa zabawy klockami o powierzchni 400m² zapewnia możliwość doświadczenia magii tworzenia i pasji budowania.

Uwaga: Z powodu niezbędnych prac związanych z instalacją nowego modelu, Wystawa będzie zamknięta dla zwiedzających w dniach 9 i 10 maja 2024.

(żms)/mat. organizatora
fot. mat. organizatora

3 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze