Zderzenie samochodów na ulicy Toszeckiej. Siła była ogromna, z BMW wyleciał silnik

Na prostym odcinku ulicy Toszeckiej w Gliwicach, z nieustalonych jeszcze przyczyn, doszło do zderzenia bmw i forda. Szczegóły wypadku zostaną wyjaśnione w dochodzeniu prowadzonym przez KMP Gliwice.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w 8 czerwca w Gliwicach (około godz. 15.30), na zalesionym odcinku ulicy Toszeckiej. Siła zderzenia bmw i forda focusa była tak ogromna, że z pierwszego pojazdu oderwany został silnik – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Załogi karetek pogotowia przewiozły obu kierujących do szpitala. To mężczyźni w wieku 52 i 54 lat.

Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca oraz samochodów. Wszczęte w tej sprawie dochodzenie pozwoli wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku – dodaje Słomski.

(nmm)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
T_o_m_1983

Szkoda drzew/ lasu na matołów. Zdrowy rozsądek i to wystarczy. Zrobią dwa pasy w obu kierunkach to się dopiero zacznie…

gmG

BMW to nie marka samochodu to stan umysłu. Tym razem im się udało….na szczęście.

Ad

Jeszcze nie wiadomo co było przyczyną wypadku a już wszyscy “mądrzy” osądzają tych kierowców.

Urko

Masz rację. Zatem antycypując ustalenia Policji, podaję możliwe przyczyny wypadku.
1. wypadek nastąpił na skutek punktowego, akcydentalnego zastosowania zasad mechaniki Lagrange’a
2. zajście było efektem ubocznym prowadzenia programu EHT
2. jednego z kierowców opętał diaboł ( stawiam na tego z BMW – z przyczyn oczywistych )

Z oczywistych względów nadmierna prędkość co najmniej jednego z samochodów nie mogła mieć z wypadkiem nic wspólnego .

Laszlo_egesz

Jak to nie wiadomo? Przyczyną był splot wielu niekorzystnych czynników takich jak: obowiązkowe szczepienia, A4, 5G, 4K, 3M, 666, GMO, LGBT, chemitraili, 4F i płaskiej Ziemii.

Cop

Domniemam, że pewnie jechali za wolno, a silnik wyskoczył, bo chciał być na miejscu szybciej. Tam są jednak jakieś ograniczenia prędkości, a kto tamtędy jeździ, doskonale wie jak tam niektórzy “przestrzegają” przepisów. Kierowców nie ma co nawet osądzać, winne są samochody, bo trafiły w ich ręce, ale z pewnością jeden z kierowców jechał rozsądnie inaczej.

WZ

Zajmijcie się czymś pożytecznym. Komentarze z dupy stada cudaków kradną mój czas. Do komentowania to wszyscy chętni ale wiedzy brak !!!

cudak

Czyli co tak właściwie chciałeś powiedzieć?

helmut

Do -WZ
Zapytam zatem, czego uczą na kursach prawa jazdy. O taką wiedzę się rozchodzi, czy o prawa fizyki, których oszukać się nie da. Czy ten wypadek lub setki innych coś zmienią. Nie. Nadal śmierć będzie zbierała żniwo. Z pewnością wyprzedza i wyprzedzać będzie Covid19. No panowie policjanci – do roboty, a nie pilnować komisariatów i tworzyć rozdętą sprawozdawczość, która mija się ze stanem faktycznym.

Urko

Nie mogę się oprzeć. Po prostu nie mogę. Mam nadzieję, że obaj kierowcy mieli zapięte pasy . Zatem wnioskując “a contrario” z niegdysiejszej wypowiedzi Słomskiego Marka Podinspektora, oczywistym jest, że Toszecka była przejezdna po upływie 4 minut i 32 sec od wypadku.

4WD

Jest taka grupa kierowców, której gdy wyznaczyć zbyt wąskie miejsca parkingowe i tak zaparkują równo między liniami nawet jeśli będą musieli wysiadać przez bagażnik. Mówię na nich kierowcy małpy. Na Toszeckiej swego czasu obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Jak na tę drogę była to prędkość absurdalnie zaniżona zupełnie nieadekwatnie do warunków. W efekcie kierowcy małpy żeby nie odbierać od innych sygnałów, że są kierowcami małpami zjeżdżali na oddzielone linią ciągłą pobocze i nawet po 23:00 (obowiązuje wtedy 60 km/h) wlekli się po nim 50-tką będąc wyprzedzanymi przez sznur jadących z prędkością adekwatną do war. ruchu pozostałych. Ile było wypadków na… Czytaj więcej »

A.Concrete

G#wno tam ustały. Na zjeździe do/z Łabęd i na czołgowej jak nie wjedziesz na pełnej petardzie, to zaraz jakiś pędzący z prędkością adekwatną do warunków (150 km/h) zaparkuje ci w d*pie…

Lup

Kiedy tam było 50 km/h? Ja od 30 lat pamiętam tam znak 70. pozdrawiam

cudak

To źle pamiętasz.

Lup

Możesz rozwinąć czy tylko tyle?

cudak

Owszem mogę. Wejdź na Street View i zobacz linie wyznaczające pobocze. Teraz jest przerywana, która została wprowadzona razem z 70-tką. Linia ciągła, która towarzyszyła 50-tce jest jeszcze doskonale widoczna, czyli nie było to tak dawno.

Lup

Dzięki. Czyli zapomniałem albo nie jeździłem tam w tych latach. Pozdrowienia

Lolek

No fakt, winni wypadkom są ludzie, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego, No szok, kto by przypuszczał. Od dziś nie staję na stopie, nie jadę mniej niż 120 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, nie chcę być odpowiedzialny za czyjąś śmierć lub kalectwo.

Obserwujący

No i znowu suwereny zaszalały.
W wieku 52 i 54 lata…powinni mieć więcej rozumu a nie pędzić jak szaleni.
PO mandaciku im plus zabranie praw jazdy i auteczek.

Ja.

Jestem ciekaw, kiedy Tobie ktoś klawiaturkę odbierze.

Odd

Wystarczyło wolniej i tyle.

ekspert

Nie rozumiem, dlaczego nie da się poszerzyć tej drogi i zrobić z niej 4-pasmowej? Wokół las, mnóstwo miejsca, można by pociągnąć coś w rodzaju ekspresówki

Bajtek

Po co? Żeby królowie szos w BMW mogli jechać jeszcze szybciej?

krystyna

Po Gliwicach jeździ sporo BMW. Jeśli mówić o królach szos to radzę przyglądać się nie marce samochodu, ale literkom na tablicach rejestracyjnych.

w pogoni za octem

wyasfaltuj sobie do końca mózg,bo tam miejsca sporo.ekspercie jakich wielu w tym mieście

Obserwujący

Jak już to zwęzić drogę i zamontować progi zwalniające plus fotoradary żeby mistrzowie prostej nie gnali.

Olo

Mam lepszy pomysl. Po co zwezac droge ? Montowac progi i fotoradary ? Po co !
Zabronic poruszania sie samochodami, autobusami i wszystkim co ma kola.
Do Obserwujacego. Jak ktos nie ma rozumu, to zadne ograniczenie go nie powstrzyma. A Twoj pomysl nie jest lekarstwem na tego typu zachowania.

Ja.

Panie. Rowereczek musowo musi zostać.

Kazek

Milo slyszec madre slowa. Szkoda ze nikt nie skomentowal -,, dobrze ze przezyli”
Ale oczywiscie uwielbiamy oceniac i sie madrzyc. Bo przeciez kazdy widzi kogos bledy. A tak naprawdę nie wiadomo co bylo przyczyną. Uwazasz krytyku jeden z drugim ze jesteś alfą i omegą?
Wypunktujcie siebie z bledów i wtedy zabiezcie sie za innych.

Kk

Dodatkowo postuluję zrobić autostradę po 3 pasy w każdą stronę od Toszeckiej do jeziora w Czechowicach, nie rozumiem czemu tam jest taka wąska droga. Przecież przez pole można zrobić:p