ZDM odświeża oznakowanie poziome na ulicach. Z uwagi na ruch, prace są prowadzone wieczorami i nocą

Trwa odnawianie poziomego oznakowania na drogach publicznych administrowanych przez Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Pomalowano już 1/3 z ponad 100 tys. m2 przeznaczonej do odnowienia powierzchni.

Malowanie oznakowania poziomego na gliwickich drogach rozpoczęło się w kwietniu. Po niewielkim spowolnieniu, spowodowanym niesprzyjającą majową aurą, w czerwcu prace zostały wznowione. Odświeżane są oznakowania przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, powierzchnie wyłączone z ruchu, strzałki, linie krawędziowe i segregacyjne, linie bezwzględnego zatrzymania czy wyznaczające miejsca postojowe.

– Dla komfortu kierowców, roboty prowadzone są w godzinach wieczornych i nocnych – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

(żms)/UM(mf)
fot. ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
qwevg

Łatanie ubytków, potem malowanie załatanej jezdni (jak na ostatnim zdjęciu), a na porządny remont nie ma kasy. A jak kasa się wyjątkowo znajdzie, to PRUiM robi remont przez rok albo więcej. Witamy w Gliwicach.

Fiku Miku

Hmmmm. Świeżo namalowane oznakowanie na ul. Marcina Strzody (tam gdzie zmieniono organizację ruchu) już nadaje się do poprawy. A remont mostu planowo ma potrwać rok.

Marcin

Weźcie się do roboty za synchronizację świateł w Gliwicach cymbały. Ten który to ustawiał powinien kopa w dupę dostać i codziennie pieszo sprawdzać czy wszystko w porządku.

eol

Ciekawe kiedy wezmą się za koszenie trawy wzdłuż ulic. Trawa sięga już do pasa.

22:22

Synchronizacja świateł, koszenie trawników? Nie za dużo byście chcieli? Co niektórzy mają urojenia na temat “wielkości” tego miasteczka. Za niedługo wam się zamiatanie ulic i zmywanie pawii zamarzy.

Gliwiczanin

A za co płacimy podatki? Za siedzenie i pierdzenie w stołek?

22:22

Yyyyy… nooo… ?? Tak

Jan

Trawa powinna być skoszona w maju.
Bo teraz skoszą na 1 centymetr i w upalnym słońcu trawniki szybko zmienią się w pustynię. Albo miasto z naszych podatków będzie prowadziło szeroką akcję podlewania trawników, żeby przetrwaly.

Michał

Malowanie oczywiście jest bardzo potrzebne u nas w Gliwicach. Ale ciekawi mnie czy nasze służby utrzymania ruchu nie potrafią się dogadać co do terminów.
Tunel na DTŚ jest zamknięty TYLKO (wstyd, że musi być zamykany) jedną noc w tygodniu! I ciekawe dlaczego akurat tej nocy malowane są pasy na drogach będących objazdem tunelu! Ciężarówki mają problem pomieścić się z malarzami.
Czy kiedyś w naszych Gliwicach będzie logicznie?

kolik

W zeszłym tygodniu jadąc ul. Jasnogórską trafiłem na takich orłów! Skrzyżowanie z ul. Powstańców W. obstawili pachołkami tak że nie było przejazdu by nie doprowadzić do wypadku!