Zespoły disco polo na Muzycznym Pożegnaniu Wakacji. Impreza po raz pierwszy jest biletowana

Tegoroczne, muzyczne pożegnanie wakacji miasto proponuje w rytmach disco polo. Tym, którzy nie gustują w tego rodzaju dźwiękach, pozostaje koncert Gliwickiej Orkiestry Kameralnej.

W poniedziałek ruszyła sprzedaż biletów na Muzyczne Pożegnanie Wakacji. W tym roku nastąpiła zmiana miejsca tego koncertu – z placu Krakowskiego przeniesiono go do Areny Gliwice. Impreza po raz pierwszy jest też biletowana – w cenie 10 zł można wykupić miejsce na płycie, a za 5 zł miejsce w sektorze widowni. Promocyjne stawki obowiązują do końca sierpnia, później wzrosną, do odpowiednio 15 i 10 złotych, sam koncert odbędzie się natomiast 6 września.

REKLAMA

Kto wystąpi? W programie znaleźli się twórcy disco polo – Miły Pan, Piękni i Młodzi, After Party i MIG.

“Olśniewająca, najpiękniejsza za wszystkich dam
Zdumiewająca, 100 pomysłów na wszystko ma
Właśnie taka, której dziś potrzebuje świat
Której na tym świecie nie było 1000 lat
Nosi cały czas swe małe okularki
I wygląda jak z animowanej bajki
La, La, La, Lalunia z niej!
La, La, La, Laleczka!
Chyba w niej zabujam się.
Daję Ci słowo chcę być tylko z Tobą”

Osoby, którym tegoroczna oferta na Pożegnanie Wakacji nie trafia w gust, mają jednak alternatywę – Gliwicka Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert “Na Pożegnanie Lata”. GOK można usłyszeć m.in. podczas Otwartych Salonów Muzycznych Eleganza, Wiedeńskiego Ogrodu Muzycznego, Muzyki Wielkiego Ekranu i wielu innych koncertów, wśród których wiodącym motywem jest muzyka klasyczna.

W tym roku, 15 września o godzinie 19:00 w Parku Chopina wraz z artystami z Gliwic wystąpi zespół „Affabre Conciniu”. W programie przewidziano przeboje muzyki popularnej, musicalowej, a także standardy jazzowe w opracowaniu na sekstet wokalny i orkiestrę. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

W Gliwicach w minionych latach w ramach Muzycznego Pożegnania Wakacji zapraszano znanych i popularnych wykonawców – W 2018 roku na placu Krakowskim odbył się koncert Sylwii Grzeszczak i Kamila Bednarka, w 2017 roku występował tam Krzysztof Zalewski, zespół LemON oraz Kombii.
W 2016 roku, również we wrześniu, podczas koncertu z okazji 20-lecia strefy ekonomicznej na scenie pojawili się Mateusz Ziółko, Margaret i zespół Perfekt. Co roku miasto zlecało organizację tych wydarzeń agencji, za co płaciło każdorazowo około 132 tys. zł.

(żms)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gorycz

Podaż = popyt. Widać obecni mieszkańcy Gliwic wraz z decydentami gustują w tego typu muzyce ….. smutek!
Nie tak łatwo oderwać się od korzeni tkwiących w przysłowiowejj remizie strażackiej.

Lolek

Ty jesteś żenada I smutek.

:)

W centrum miasta krążą traktory z przyczepami, czasem nawet kombajn przejedzie, to i kultura jest na wiejskim poziomie. Trudno się dziwić kiedy w urzędach pracują ludzie ze wsi.

Tadeusz

A co masz do ludzi ze wsi? Pracują niekiedy ciężej niż PAN miastowy.

:)

Nic, ale oni jak widać mają coraz więcej do miastowych. Jeżeli ciężka harówka uszlachetnia, to powinni słuchać Mozarta i Coltrane’a zamiast Martyniuka i wymienionych w artykule. Ale są pozytywy: chociaż niewiele, to fani sieczki wreszcie zapłacą i nie będzie tego słychać w mieście.

Damian

Nie dość, że wkrótce skończą się wakacje to oni jeszcze będą uprzykrzać muzyką dla niewymagających.

christoph

To mnie upewniło tylko w tym, że poziom kultury w tym mieście jest na poziomie wyborcy pisu :(

Ostatni Sprawiedliwy

@christoph. Mogę Ci przypomnieć, że aspiracje z ramienia PO miał były Komendant Straży Miejskiej. Niechlubnie wsławił się bandyckimi wyskokami, dwoma które obejmowały §KK. Jedno to pobicie, drugie kradzież kostki brukowej w takiej skromnej ilości 30 ton. Też masz taką samą dewizę jak On ; “Czym chata bogata co zap*erdoli tata”?

Żoliborska kanalia

Czym jest kradzież jakiejś tam kostki brukowej przy cynicznym okradaniu przez PiS całego narodu z jego perspektyw na przyszłość przy jednoczesnym wciskaniu mu łgarstw przy każdym otwarciu ust…?
A co do “dewizy” – nie słyszałem tego. Ale ty jak widać masz ją opanowaną do perfekcji. Gdzie tego uczono? Przy zap*erdalaniu 4 000 000 000,00 zł ze SKOKów?

ja234

Masakra…a jak komuś nie pasuje disko polo ani koncerty kameralne tylko lubi np. rock lub hewi metal to nie ma czego posłuchać…dobrze, że są płyty CD…

No, ale jest to impreza muzyczna na miarę możliwości glajwic na wstecznym…czegoś lepszego nie można się spodziewać.(1032)

przechodzień

Właśnie wróciłem z koncertu Scorpions w Arenie. Była prawie pełna

Josef

Super. Przychód z biletów zapewni hali zysk co najmniej do końca roku.
A okoliczne skupy złomu zanotują gwałtowny wzrost dostaw puszek z Vipa i Żubra.

Observer

To mamy KULTURĘ w tym mieście! Na BOGATO!

Mj

A jakiej wszyscy Państwo wyksztalceni słuchają muzyki proponuje przetłumaczyć teksty z angielskiego przykre to czytać bo obrażać to ludzie na poziome potrafią

Gruntowy przymrozek

Disco polo pod względem tekstów leży i kwiczy, natomiast od strony muzycznej stanowi coś w rodzaju odpadu-papki. Tu nie ma czego porównywać, tu się trzeba wstydzić.

obserwator

Twój wpis mnie upewnie,ze typowy lewak to jednak ameba

budowniczy bob

Twoja odpowiedź na ten wpis również nie świadczy o Tobie najlepiej.
PS, co to za moda na “lewaka”? żydzi i cykliści już się znudzili?

Żoliborska kanalia

Przecież on powtarza tylko to, co dostanie od żoliborskiego padalca w “przekazie dnia”. Gdyby ktoś się pomylił i zamiast “lewak” wpisał “lewar” to on by to też powtarzał bez jakiejkolwiek refleksji czy tez próby zrozumienia czegokolwiek. Taki jest bowiem każdy neobolszewik, który nazywa siebie “prawicą”.