Zła passa trwa, tym razem porażka w Lublinie. „W I połowie było dobrze, nie powinniśmy tego przegrać”

Piast-gliwice.eu

W niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast przegrał na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:1 (0:0).

Na początku spotkania lepiej wyglądali piłkarze Piasta, którzy dłuzej utrzymywali się przy piłce i częściej stwarzali sobie sytuacje strzeckie. W 8. minucie z rzutu wolnego uderzał Stojan Vranjes, ale nie trafił w światło bramki.
W 33. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Łukasz Sekulski. Napastnik Niebiesko-Czerwonych otrzymał podanie od Vranjesa i oddał strzał, który skutecznie wybronił Sergiusz Prusak. Chwilę później zza pola karnego uderzał Radosław Murawski, ale także nie zdołał trafić do siatki.

W końcówce pierwszej połowy swoje sytuacje mieli także gospodarze, ale strzały Bartosza Śpiączki i Grzegorza Bonina były niecelne.

DRODZY CZYTELNICY! TRWA CISZA WYBORCZA. DO ZAKOŃCZENIA WYBORÓW WSZYSTKIE WASZE NOWE KOMENTARZE BĘDĄ MODEROWANE, MOGĄ WIĘC UKAZAĆ SIĘ Z OPÓŹNIENIEM. KOMENTARZE MAJĄCE CHARAKTER AGITACJI ZOSTANĄ OPUBLIKOAWANE PO ZAKOŃCZENIU CISZY WYBORCZEJ.

W drugiej części gry na boisku pojawił się Lukas Cmelik. Debiutujący w barwach Piasta Słowak miał okazję bramkową chwile po pojawieniu się na murawie. Piłka po jego strzale przeleciała jednak obok słupka.
Miejscowi także mieli swoje szanse, jednak zarówno Śpiączka, jak i Grzegorz Bonin nie zdołali pokonać Jakuba Szmatuły.
Gospodarze przejęli nieco inicjatywę i zaczęli groźniej atakować na bramkę Piasta. Dariusz Jarecki uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bramkarz Piasta popisał się skuteczną interwencją.
Górnik powiększył swoją przewagę po czerwonej kartce Aleksandara Sedlara. Ich starania przyniosły pozytywny rezultat w doliczonym czasie gry.

Trener Radoslav Latal przyznał na konferencji prasowej, że Piast nie powinien przegrać z Górnikiem Łęczna. – Graliśmy dobrze do 70. minuty. Później stało się to, co się stało – mówił czeski szkoleniowiec.

Przegraliśmy mecz, którego nie powinniśmy przegrać. W pierwszej połowie było dobrze, mieliśmy swoje sytuacje i mogliśmy strzelić bramkę…

– powiedział opiekun Niebiesko-Czerwonych.