Zmiany przed gliwickim dworcem PKP. Wysadzenie pasażera pod wejściem na stację już bez mandatu

Do tej pory straż miejska wystawiała mandaty za wjechanie tam autem, ale to się zmieni. Już za kilka dni w rejonie wejścia głównego na dworzec PKP wyznaczone zostaną trzy miejsca postojowe typu kiss&ride (pocałuj i odjedź) umożliwiające pozostawienie pojazdu do 3 minut.

 
Wcześniej położenie tego rodzaju stanowisk postojowych było nieoczywiste, były one oddalone od drzwi wejściowych, więc wysadzenie osoby np. z bagażami w bezpośrednim sąsiedztwie stacji było niemożliwe, a wjechanie na teren oznaczony zakazem ruchu obarczone ryzykiem. Pisaliśmy o tym tu:

„Pod same drzwi” może tu kosztować bardzo drogo. Straż miejska: Maksymalna kwota mandatu to 5 tys. zł

Działania te podejmowane są w odpowiedzi na głosy mieszkańców, jakie w tej sprawie pojawiły się w ostatnim czasie. Zmiany mają być udogodnieniem dla gliwiczan i podróżnych korzystających z transportu kolejowego – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

Tuż przy wejściu do dworca powstanie też stanowisko dla osoby niepełnosprawnej.

Zwiększona zostanie również liczba miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania funkcjonująca przy dworcu. Będzie to możliwe po przeniesieniu – bliżej wejścia głównego na stację kolejową – kilku miejsc przeznaczonych dla postoju TAXI

– dodaje Zarząd, zaznaczając przy tym, że zmiany te nastąpią po decyzji wiceprezydenta Mariusza Śpiewoka, który kandyduje obecnie na urząd prezydenta Gliwic z ramienia KdGZF.

Drogowcy apelują do kierowców o przestrzeganie oznakowania i pozostawianie swoich pojazdów w miejscach tylko do tego wyznaczonych, by nie utrudniać przejazdu autobusom poruszającym się w rejonie dworca PKP.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. ZDM Gliwice/(M. Buksa/UM Gliwice)

36 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze