Zmiany w ruchu przy dwóch cmentarzach. Sprawdź jak zaparkować auto

Dzień Wszystkich Świętych już tradycyjnie wiąże się zmianą organizacji ruchu przy niektórych gliwickich cmentarzach.

O najważniejszych utrudnieniach informuje Zarząd Dróg Miejskich,

Inaczej na św. Wojciecha

Na ul. św. Wojciecha oraz na ul. Myśliwskiej na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. Dojazd do cmentarza znajdującego się przy ul. św. Wojciecha będzie możliwy od ul. Toszeckiej. Na ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania się i postoju.

Jadący od strony Drogi Krajowej 88 kierowcy poprowadzeni zostaną objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką. Objazd dla samochodów ciężarowych ? od DK88 do ronda na ul. Pionierów i dalej do ul. Toszeckie.
Zmiany w organizacji ruchu zaczną obowiązywać 29 października i potrwają do 1 listopada.

Przed Centralnym auta nie pojadą

Z kolei przy Cmentarzu Centralnym od 29 października do 1 listopada zamknięta dla ruchu zostanie część ul. Kozielskiej na odcinku od ul. Okulickiego do ronda. Na tym odcinku samochody będą mogły kierować się tylko stronę ronda.

Od 31 października od godziny 18:00 do północy 1 listopada wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Okulickiego.

Przejazd będzie możliwy od ul. Kozielskiej w kierunku DK88 oraz od ul. Kozielskiej do ul. Andersa.

Arena udostępnia parkingi

W celu zaparkowania samochodu, kierowcy jadący od strony węzła DK 88 będą mogli dojechać do parkingu przy Parku Handlowym Arena oraz parkingu usytuowanego z tyłu Cmentarza Centralnego. Z kolei kierowcy jadący od ul. Kozielskiej będą mogli zaparkować tylko przy parkingu znajdującym się przy PH Arena. Dodatkowo parkować będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz po jednej stronie ul. Okulickiego.