Zmodernizowany oddział kardiologii będzie dysponował 32 łóżkami. Otwarcie jeszcze w maju

To dobra wiadomość dla pacjentów z chorobami serca. 29 maja w Szpitalu Miejskim nr 4 przy ul. Kościuszki 29 zostanie oddany do użytku zmodernizowany oddział kardiologii.

Rozszerzy on działalność o dwie nowe pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii.

Oddział kardiologiczny będzie dysponował 32 łóżkami – 26 w części oddziałowej i 6 łóżkami intensywnego nadzoru kardiologicznego. Uruchomiona zostanie też pracownia hemodynamiki, w której będą wykonywane zabiegi koronarografii, czyli udrażniania tętnic wieńcowych.

– Dotychczas zawałowcy musieli jeździć do szpitali w Zabrzu, Raciborzu czy Kędzierzynie. Od czerwca będziemy ich mogli przyjmować w gliwickim szpitalu. Oddział po modernizacji prezentuje się wspaniale, jest bardzo dobrze wyposażony

– zapewnia w rozmowie z Miejskim Serwisem Informacyjnym Marian Jarosz, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Otwarcie oddziału wiąże się z zatrudnieniem nowych specjalistów. Oprócz kardiologów zatrudnieni zostaną również specjaliści od wykonywania zabiegów na sercu, pielęgniarki i elektrotechnicy.

Inwestycja kosztowała w sumie 5,5 mln zł – 3,5 mln zł zostało przeznaczone na pracownię hemodynamiki i intensywnego nadzoru kardiologicznego wraz z wyposażeniem, a 2 mln zł na oddział. Całość została sfinansowania z budżetu miejskiego. (źródło: mf/UM)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
gliwiczanka
gliwiczanka

Wygląda imponująco!
Mam nadzieję, że wszystko będzie działało sprawnie i będzie dostępne dla wszystkich potrzebujących w ramach NFZ. Mam też nadzieję, że szpital zadba o wykwalifikowany personel…

Beton
Beton

Bardzo sprawnie i w komfortowych warunkach eleganckich wnętrz, będą pacjenci wyjeżdżać nogami do przodu.

ja234
ja234

Jednak ta wioseczka wyłożyła kasę na szpital. Szkoda, że dopiero po takich bólach.Jak zwykle glajwice cała naprzód tyłem do przodu i u wstecznym.

olo
olo

Robią wam wodę z mózgu , to nie z troski o pacjenta , bo zapotrzebowanie jest na 1 pacjenta w tygodniu.Została utworzona spółeczka Prof.Zembali( w postaci kardiologii śląskiej) i prezesostwa szpitala – kontrakt wzięto ze specjalnie zlikwidowanego na ten cel oddziału chirurgii dziecięcej.Teraz już można trzepać kasę.Pozdrawiam dzieciatych z Gliwic .