“Zostańcie w domach” – apeluje marszałek województwa i metropolita katowicki

CC BY-SA 4.0

– To nie jest właściwy moment na gromadzenie się w miejscach publicznych. Rozumiem, że mamy wiele problemów do rozwiązania, ale to nie jest właściwy moment, by dokonywać tego gremialnie

– czytamy we wspólnym apelu wystosowanym przez marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego (PiS) i metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca.

To reakcja na codzienne akcje protestacyjne w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Przypomnijmy, Trybunał orzekł, że dopuszczalność aborcji z powodu ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. W efekcie, w Polsce będzie funkcjonowało najbardziej restrykcyjne prawo antyaborcyjne w Europie. Wyrok, który wywołał ogromny sprzeciw społeczny, został ogłoszony w środku pandemii, przy istniejących obostrzeniach dotyczących prawa do zgromadzeń.


Jakub Chełstowski: Nie przekraczajmy granicy prawa

– Znaleźliśmy się w bardzo trudnym momencie związanym z epidemią koronawirusa. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że druga fala tej niezwykle groźnej dla zdrowia i życia pandemii uderzyła z podwójną siłą. Z jej skutkami boryka się w tej chwili cały świat, walka z wirusem jest dziś bodaj największym wyzwaniem, z jakim musimy się wszyscy zmierzyć. Stąd apeluję, by pozostać w domach, ograniczyć możliwie wzajemne kontakty, stosować ścisłe zasady społecznego dystansu. To nie jest właściwy moment na gromadzenie się w miejscach publicznych. Rozumiem, że mamy wiele problemów do rozwiązania, ale to nie jest właściwy moment, by dokonywać tego gremialnie. Dobro najwyższe – a takim przecież jest nasze zdrowie i życie – winno stać ponad podziałami, ponad wszelkimi poglądami. Dziś sprawą sumienia jest przede wszystkim ochrona tego dobra. Nie mam wątpliwości, że łamiąc te zasady, przyczynimy się do dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, czego efekty będą tragiczne.
Zwracam się do mieszkańców, polityków, samorządowców, wręcz do wszystkich ludzi dobrej woli: zostańmy w domach, nie przekraczajmy granicy prawa, którą jest potencjalne sprowadzanie zagrożenia epidemicznego na innych
– apeluje marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

– Mając na uwadze aktualny kontekst, w którym żyjemy, wzywam Was do modlitwy i postu w intencjach ustania pandemii, a także o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie. Oddając Bożej Opatrzności nasze aktualne intencje i wzywając wstawiennictwa Matki Bożej Piekarskiej, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, życzę wam, Drodzy Bracia i Siostry, łaski zdrowia oraz pokoju – pisze do mieszkańców województwa metropolita katowicki.

(emfab)
fot. CC BY-SA 4.0

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Stoperan

To nie jest właściwy moment żeby majstrować przy ustawie antyaborcyjnej. Chcecie pokazać troskę o ludzi? Wiecie co trzeba zrobić. Wasz ruch.

mms

I zaraz za tym uchwalić brak jakiejkolwiek odpowiedzialności naszych “elit” i urzędników za los naszego kraju z uwzględnieniem abolicji ws mienia zdobytego w trakcie pandemii.

Mama

Najpierw podpalaja stodole a pozniej chca zeby wszyscy galili pozar oprocz nich … bo to nie oni…
falsz i obluda!!

Informacja Turystyczna

Nie zapominaj o rozgrzewce czyli 5 dla zwierząt niedwunożnych oraz tarczy o mocy tektury a cenie tytanu.

Ocelota

Na taki wyrok pseudotrybunału był odpowiedni moment, więc na spacerowanie tym bardziej.

mms

W którejś Republice Bananowej nie pamiętam nazwy był srogi dyktator i własnie on uchwalił sobie prawo w myśl którego w dniu podpisania, uniewinnia siebie samego za czyny przeszłe i przyszłe bezwzględnie i uniewinnienie to będzie dożywotnie i nieodwołalne. Czy czegoś wam to nie przypomina?

Gruntowy przymrozek

To tylko opinia kilku “sędziów”, żaden wyrok.

Dziadek Rainhold

Znowu ręka w rękę: wójt i pleban

DD

Panie plebanie obudź się, wiesz z kogo żyjesz, i kto ci co rusz te nowe ubranka funduje? My w domu a elyta dalej będzie kasę brała ze wspólnego. Słyszał kto czy który obłowiony decydent czy arcy czy biskup z pensji zrezygnował?

Piotrek

To nie myśmy wybrali ten moment tylko Kaczyński, I to nie przez przypadek, tylko z premedytacją. Więc skończei pierd**** i miejcie pretensje do Kaczesku!!

kanalia52

***** *** !

AndrzejD

“…czytamy we wspólnym apelu wystosowanym przez marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego (PiS) i metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca.” – a oni mieszkają ze sobą czy sobie trzymają że taki wspólny apel spłodzili ?
Ale na pewno jedno ich łączy – obaj wraz ze swoimi firmami są już przegrani (choć pewnie jeszcze to do nich nie dotarło)

Jaś

Skworc – ukrywał pedofilów w sutannach. Chełstowski – marszałek dzięki zdradzie Kałuży. Doborowe towarzystwo bez kwalifikacji do pouczania kogokolwiek.

Obserwujący

Powiedział pisiowski funkcjonariusz.Nikt by nie wychodził na ulice,gdyby wasz wodzu nie wrzucił granatu.Umiecie pisiory siać zamęt, chaos i nic poza tym.Więc najpierw zapanujcie nad sobą i swoim wodzem a potem moralizujcie.
A w ogóle to siedźcie cicho razem z klerem i nie udawajcie kryształowych.Dosyć już tego waszego bełkotu.

Gruntowy przymrozek

Kler siedzi w kieszeni PiS i niech nie udaje niezależności. To tylko ruchy pozorowane celebrytów w złotych sukniach i śmiesznych czapkach.

Jasiu

Nie chodzić do kościoła!
Nie posyłać dzieci na religię!
Nie musisz dziecka chrzcić, posyłać do komunii, bierzmowania!
Facet, który ubiera śmieszną czapkę i kolorową suknię nie jest bogiem!!
Bóg ( jeśli istnieje ) nie potrzebuje złota i pieniędzy!!!

helcia

Niech mi marszałek sekty pisowskiej wraz z klerem, który nie rozliczył się z pedofilii, nie mówi co mam robić

Urko

Jako katolik ( statystyczny ) i obywatel bezpartyjny , czując się głęboko poruszony apelami obu “znamienitych” osobistości odpowiem krótko. WYPIER***AĆ .

Informacja Turystyczna

Onkologia to 100k (2/3 zdiagnozowanych chorych) rocznie tak dla przypomnienia i prawidłowej oceny tego bełkotu.
Zaś ten typek metropolita wzywać sobie może swoje owce a nie mieszkańców, kuria jego mać.

PS: kiedy zamknięcie kopalń i minimalizacja niskiej emisji w ramach tego najwyższego dobra zdrowia i życia?

Imiu

Ja stosuję filtr montowany na ekran TV / Monitora i żaden wirus z mediów nie przejdzie, jest to podobna konstrukcja co lampa na komary XD
Działa na każdy Kanał nawet te z YT ;-D
Orędzie Prezesa ostatnio mi tak przefiltrowało że go nie zauważyłem…emisji XD na PDeny też działa

Stach

Rozumiem, że to właściwy moment na obalenie kompromisu aborcyjnego? Właściwy momeny na atakowanie ludzi LGBT?
W Y**** !!!

Laszlo_egesz

Pan w złotej sukience i śmiesznej czapce (pomimo pierwszego skojarzenia, jednak odcinający się od LGBT) nie skorzystał z możliwości milczenia. Na szczęście społeczeństwo coraz mniej poważnie traktuje wypowiedzi przedstawicieli tej specyficznej kasty.

Tomek

Teraz marsze, za 2 tygodnie trumny. Tak mogą skończyć się te wrzaski podczas pandemi koronawirusa.

Ocelota

Pana wolność zostanie zabrana przy kolejnym pomyśle PiSu. Wtedy i pan będzie wkurzony

Tymon

Wolność wolnością, ale nie wolno zapominać o swoich obowiązkach wobec Ojczyzny. Pamiętajmy również o solidarności że słabszymi współobywatelami oraz naszymi Medykami. Nieroztropne działanie w imię egoistycznie pojmowanej wolności, może sprowadzić kryzys na nasz Kraj. Nie życzę młodym wejścia na rynek pracy w sytuacji kryzysu jak w roku 2008…

Batalion Parasol

@Tymon, a gdzie współczucie wobec kobiet, które nie dość, że są traktowane gorzej na rynku pracy, to jeszcze zaczynają się bać zachodzić w ciążę? Bo jakiś karakan sobie wymyślił, żeby przykryć swoją niekompetencję aferą o o aborcję?

Tymon

Odpowiem Ci za jakiś czas, ale najpierw ty będziesz musiał wybrać komu podłączyć respirator. Co zrobić z ludźmi którzy będą mieli pustą miskę. Tych aborcji w skali roku było około 1000..to jest margines przypadków… znam więcej par co starają się o dziecko mimo przeciwności losu.

Batalion Parasol

@Tymon pusta miska to się dopiero pojawia, jak ci się trafia niepełnosprawne dziecko i to nie takie, któremu można pomóc, tylko roślinka. A państwo, które tak broni płodów ma cię w tylnej części i w wielkim poważaniu. Albo jak się trafia dziecko bez głowy, które i tak musisz urodzić, a potem jesteś przez rok wyłączony z życia przez traumę i problemy zdrowotne. Co do respiratora – bardzo przykre, ale jest to identyczny wybór jak ten, czy nosić uszkodzony płód do końca ciąży albo usunąć zanim się rozwinie. Musisz tego wyboru dokonać i każdy będzie zły. Jeszcze co do 1000 przypadków… Czytaj więcej »

Tymon

Akurat ten argument dotyczący braku pomocy państwa podzielam. Mało tego uważam, że osoby które złożyły ten wniosek do TK, dokonali swego rodzaju świństwa. Gdyby w pierwszej kolejności zabezpieczyli los rodzin i dzieci niepełnosprawnych a później złożyli wniosek to myślę że skala protestu była by mniejsza.
Dodam że zgodnie z tą interpretacją konstytucji przez TK, to właśnie samo państwo łamie konstytucję nie udzielając pomocy.

Gustaff

Tak się martwisz o respiratory to powiedź gdzie są te zamówione (zapłacone) przez rząd

Tymon

Mam tą świadomość, że nie ma tych respiratorów i siedzę na d***. I nie namnażam wirusa, jak ludzie z ograniczonym rozsądkiem. Staram sie przez to nie narażać medyków na konieczność podjęcia decyzji czy podłączyć babcię kolegi czy koleżanki.

Urko

Siedź siedź , Tymonku. Nie chcesz wyjść, to oni przyjdą po ciebie . Prędzej czy później.

Informacja Turystyczna

Tam gdzie certyfikaty na większość sprzętu którym tak się chwalili.

Informacja Turystyczna

Państwo też łamie konstytucję kwotą wolną od podatku.
TK jasno choć mocno nieśpiesznie (!) orzekł, że zdzieranie podatku z osób których dochody nie zapewniają egzystencji legalne nie jest. Oczywiście klechów, polityków i ich dzieci problem nie dotyczy więc to barbarzyństwo ma się dalej dobrze.

Informacja Turystyczna

Pusta miska będzie dzięki 5 dla zwierząt niedwunożnych, która jak widać okazała się nie dość ludzi wku… Respiratorów jest nadmiar, a jak jeszcze przyjdą te od szumowskiego…

Zaś jeśli by miało braknąć czemu jeszcze wiosną nie odłączono miłośników dopalaczy?

Informacja Turystyczna

W ramach tej solidarności tak czuli na krzywdę maluczkich biskupi biblijnym wzorem wszystko oddali i w szmatach zostali.

PS: Ojczyzna wbrew kościelnym pierdom potrzebuje ZDROWYCH, SILNYCH, MŁODYCH. Upośledzone owieczki są potrzebne wyłącznie do kościelnych interesów.