Zygmunt Frankiewicz powrócił. Ale nie zrobił tego w wielkim stylu. I podniósł mi ciśnienie (felieton)

O byłym prezydencie Gliwic, odkąd poszedł w senatory, słuch zaginął. Mimo że świat tam, w stolicy, tak wielki, mimo że senat, że wokół kręcą się dziennikarze największych mediów. Senatora z Gliwic w telewizji, na przykład, brak. Nikt nie prosi go o komentarz, nie biega za nim z mikrofonem po korytarzach.

 
Na szczęście, są jeszcze media lokalne, które byłego prezydenta zawsze… (gdybym pisała to na Facebooku, wrzuciłabym w tym miejscu krwiste serduszko).

Zygmunt Frankiewicz ujawnił się więc jako Głos. Dotarł do gliwiczan za sprawą lokalnego radia i w swoim stylu skomentował aferę w miejskiej spółce Śląska Sieć Metropolitalna. Aferę, która dotyczy czasów, gdy Głos był jeszcze w Gliwicach głównym solistą. A w stylu: nic się nie stało, to wpadka, a te się zdarzają.


Słuchałam Głosu, mając przy sobie butelkę wody mineralnej niegazowanej (1,5 litra), bo ponoć taka niegazowana pomaga obniżyć ciśnienie. Co było konieczne. Raz z powodu Głosu, dwa – tła.

Ciśnienie 120 na 80. Książkowe.

Głos krytykuje to, czego my, obywatele, oczekujemy od rządzących na wszystkich szczeblach: współpracę. Otóż Głos ma za złe radnej Koalicji Obywatelskiej, Katarzynie Kuczyńskiej-Budce, że ta od początku kadencji w radzie miasta współpracuje z radnym Prawa i Sprawiedliwości, Łukaszem Chmielewskim. Bo zgoda nie buduje, zgoda rujnuje – układy, wizerunki i takie tam…

Ciśnienie 138 na 88. Lekko podniesione.

Głos, zamiast mieszkańców – podatników przeprosić za utratę milionów przez miejską spółkę, krytykuje ludzi, którzy skandal ujawniają. Cytat: próbują robić tzw. kontrole. Koniec cytatu. Zamiast przeprosić, Głos głośno zastanawia się na radiowej antenie, „kto za tym chodzi”, „kto to nakręca”. I sam sobie odpowiada: „Kuczyńska-Budka i spółka”. Zdaniem Głosu, wszystkie ślady prowadzą do tej radnej, a także jej męża posła. Jakie konkretnie? „Może ja nie jestem od tego, żeby te szczegóły tutaj przedstawiać”.

Aha, czyli „wiem, ale nie powiem”. Wygodne.

Ciśnienie 140 na 90. Graniczne.

Głos bagatelizuje. Media donoszą, że straty miejskiej spółki, więc i miasta, i podatników, z powodu zakupionego i nieużywanego sprzętu, to 30 milionów złotych. Tymczasem Głos odlicza VAT i już robią się jedyne 22 miliony. A to już niewiele, prawda? (Nie wiem, jak czytelnicy, ale 22 miliony to ja rocznie na kosmetyki wydaję.)

Ciśnienie 143 na 92. Podwyższone.

Głos, nonszalancko, informuje, że jest wpadka. Ale to normalne, to się zdarza, gdy zarządza się setkami instytucji, organizacji i spółek. Mało tego, Głos przyznaje bez krępacji, że takie wpadki były już wcześniej, tylko ich nie nagłaśniano.

Nadciśnienie.

Głos mówi, a w tle słychać muzykę. Umta, umta, umta, umta. Nie pasuje do powagi senatora. Ale pasuje do tego, co mówi. Tak samo podnosi ciśnienie.

Dobra, czas na tabletkę, zmianę stacji i polityków.

sława


Wywiadu można posłuchać na stronie radia CCM

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Waldy

Bardzo celne spostrzeżenia co do niebytu Zygmunta w mediach i kompletnego braku zainteresowania jego osobą….. a przedstawiano go nam zawsze jako tak niezastąpionego i pożądanego , a gdy został senatorem …. cisza ….. on tam coś w ogóle robi dla Gliwic w tym Senacie ? Ktoś coś ?

gliwicjus

Odwieczny dylemat – czy być dużą rybą w małym stawie czy małą rybą w dużym stawie?

Waldy

W punkt!!

Z OSTATNIEJ CHWILI !

Nie dziwię się Szanownym Komentatorom, że nie wiedzą co robi Pan Senator ale Pani Redaktor powinna wiedzieć, że Pan Senator Frankiewicz jest Przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz nadal Prezesem Związku Miast Polskich.
Wystarczy zajrzeć na odpowiednie strony a tam mnóstwo poruszanych spraw /praktycznie codziennie/ obejmujacych pełen zakres tematów związanych z funkcjonowaniem miast.
G.n.

Gerlach

Tak? Rany! I co tam dla naszego miasta zrobił? Jest przewodniczącym i prezesem i? Coś dalej? Jakaś aktywność jego własna? No nic nie widać nic nie słychać.

PO ROZUM DO GŁOWY !

Wystarczy pokazać “Środkowy Palec !”lub nazwać opozycję “bydłem” , flagę unii “szmatą” i stać się “slawnym posłem” a wtedy za takimi posłami “biegają dziennikarze z mikrofonem”. Praca merytoryczna w komisjach się nie sprzedaje prawda ? Kogo interesują takie nudy !

Miki

No nie musi nic robić-taka prawda.
Poszedł na wyższe stołki i ma inne sprawy na głowie to dlaczego ma sobie zawracać głowę Gliwicami?? Bo Ty tak chcesz?
P.s. A tak przy okazji to jaka jest Twoja aktywność dla tego miasta? Udzielasz się gdzieś czy tylko tu na forum się wypowiadasz ?

lol

tyle z tego miasta z koleżeństwem wydusili, że z przyzwoitości warto pomyśleć, z tym że trzeba umieć cokolwiek przeprowadzić w jakimś stopniu czuć sprawy miejskie potraktować miasto jako harmonijną całość co nigdy nie było mocną stroną bo dla nich to obszar pozyskiwania robola dla firm ze strefy inne aktywności mieszkańców poza wskazaną są niepożądane nie należy wspierać promować należy zniechęcać

Mini

Miki ty tak na poważnie? Jak tak to jesteś mierny umysłowo. Senator ci się z emerytem pomylił. Senator MUSI robić , bo po to go wybraliśmy i za to mu płacimy.

Tobi

Klakier

Arco

Co on tam robi dla Gliwic?
W jakimś stopniu odciążył budżet miasta od swoich apanaży.
Teraz doi budżet państwa.

Niech doi budżet !

Przecież PIS ma budżet wielki !
Kupi sobie 20 domów i działek !
A jeszcze mu dadzą 2 miliony dotacji na remont pałacu !

Tobi

Tak zgnoić PIS nawet kosztem Polski – tak jest POprawne

Miki

A kto powiedział że on cos tam ma robić dla jakiejś pipiduwy Gliwice?
Przeczytaj sobie jak się spełnia czym się zajmuje za czym biega.
A tak A doi A co przeszkadza Ci to.? To pisz chopie na policje i do prokuratury donosy na niego. Nie marnuj czasu. Pisz! Pisz! Pisz.tak długo ..aż się zesrasz!

Mini

Miki jesteś taki poinformowany to napisz za czym nasz senator biega! Bo trudno gdziekolwiek cokolwiek znaleźć

Niestety.

W swojej książce (wywiadzie), były prezydent miasta Gliwice napisał: „Lepiej siedzieć cicho i wyglądać jak idiota niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości”.

Nic dodać, nic ująć.

Swoją drogą, czy mam się cieszyć, że zostało roztrwonione nie 30mln, a np. 22mln zł?

666

@Niestety
Na co dzień widać, jak mocno część radnych z Koalicji dla Gliwic wzięła sobie do serca słowa byłego szefa.

Ostatni Sprawiedliwy

Jeżeli wcześniej urzędnicy mileli takie “wpadki” tylko ich nie nagłaśniano, to może ktoś zrobi małe podsumowanie. Mnie bardzo interesuje, ile pieniędzy zostało umoczonych w różnych projektach.

Informacja Turystyczna

Tyle samo tam robi dla Gliwic co robił siedząc w zarządzie transportu naszej metropolii.
Czyli jedno bardzo wielkie ……

Talmud

Gliwice to prowincja. Oni myślą o Warszawie,Gdańsku,Krakowie i innych dużych miastach.

LTV

Ale czego się spodziewaliście po przeciętnym inżynierze bez dorobku naukowego, któremu trafiła się kariera w samorządzie, który posłużył do wzbogacenia się dzięki układom i znajomościom? Gdyby nie beznadziejna sytuacja opozycji w parlamencie Frankiewicza nigdy by nie wzięto na jakąkolwiek listę wyborczą. A ten deal prawdopodobnie też został okupiony obietnicą bezkarności.

Gliwiczanka niegazowana !

Słabiutko ! Pani Redaktor ! baardzo słabiutko !
Chyba czas na zmianę portalu i felietonistki !
Umta, umta,umta – no chyba, że to gorszy dzień.
“Świat tam w stolicy taki wielki” tu w Gliwicach prowincjonalny i taki też felieton !

mieszko

Jak na niegazowaną, to bije wielka sodówa.

....

Ten “Świat “w stolicy jak go Pani nazwała to najazdowy Motłoch z całego kraju .
Rodowitych inteligentnych warszawiaków jest znikoma ilość

Tobi

Pewnie napisze gdzie trzeba i “Familia gliwicka” uwali Panią Redaktor. Gliwiczanko Twoje słowa to tylko kwik zarzynanych świń…

SS3

No właśnie czy coś jest na rzeczy z jego karierą naukową?
Bo pytanie o to na ile było w tym udziału partii doprowadza do białej gorączki jego piewców.

Jan

No cóż, cały Franek….narobić bagna, dac dyla do W-wy i krytykować tych, co ujawniają to bagno. A przy tym w senacie siedzi cicho, cichutko, by wszyscy o nim zapomnieli. Ale senatorem jest, ciekawe, ile razy zabrał głos w komisjach, na sali plenarnej, ile sesji opuścił….

WD-40

A ja żeby w niedzielne popołudnie pozostać przy swoim 100/60 zrezygnowałem z kliknięcia linku do Głosu. Dziękuję Pani Redaktor za wyręczenie mnie i wzięcie na siebie traumy z tym związanej. Choć po przeczytaniu streszczenia tego słuchowiska, ciśnienie jednak mi skoczyło.

Maciej

Wysłuchałem tego wywiadu – to porażka. Radio CCM zawsze było blisko władzy i Frankiewicza, widać nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Dirk

CCM jest pisowskie i co tu od nich wymagać?

Szczery

Świetnie napisane – prawda w czystej postaci!

Osa

Szczery: świetnie napisane?! REWELACYJNY felieton red. Sławańskiej! To wirtuozeria pióra! Brawo!

PoPo

Fani Frankiewicza i tak nie zrozumieją, że on z demokracją i transparentnym samorządem ma tyle wspólnego co świnia z frakiem. A jak porównać jego rządy z tym co wyprawia PiS w skali kraju, to widać, że jest z tej samej gliny.

mieszko

“sława” obraziła uczucia religijne wyznawców Frankiewicza. Spodziewajmy się zorganizowanej akcji składania doniesień do prokuratury z Artykułu 196. Takiego bóstwa muszą bronić każdymi metodami bo inaczej ich prowincjonalny światek szczęśliwości upadnie jak domek z 30 mln minus VAT.

Kawka

Lepiej ująć tego nie można było

Kawka

Ekstra felieton! Sama prawda pokazana w ciekawy sposób. Fajnie się to czyta. Dzięki 24gliwice

Dżordż

SSM trzeba jak najszybciej zlikwidować zamiast zlecać spółce zamówienia z tzw “wolnej ręki” na miliony w celu jej ratowania. Pani vce prezydent Weber z Zabrza po odejściu ze spólki na swoje obecne stanowisko mianowała jego prezesem tzw swoją osobę. Bylą księgową spółki. Teraz zaczęła się kosztujaca miasto wiele milionów zlotych akcja ratowania spólki. Najwiecej bez przetargu zleca chyba Zarząd Dróg Miejskich. Ssm jest operatorem strefy płatnego parkowania i ma jeszcze wiele innych intratnych zleceń bez zadnej konkurencji. Trzeba to jak najszybciej zlikwidować. Ta spólka to pasożyt. Wodociągi przynajmniej robia coś konkretnego. Efektów pracy ssm nie znają chyba nawet sami pracownicy.

lol

oni kiedyś kładli światłowody w miejscu potrzebnym dla firm ze strefy pod “infrastrukturę” kwoty 100 kilkadziesiąt mln bodajże, nie wiem jakim cudem to się miało zwrócić i czy faktycznie było potrzebne wtedy i dziś pomijając fakt, że firmy w potrzebie powinny sobie same to przeprowadzić po najwyżej udostępnieniu terenu w ogóle cisza może chodziło o danie komuś zlecenia

lol

ynwestycje z serii Misiów od pana Barei

xants

WON! Chłopie znikaj z życia publicznego i już się bardziej nie ośmieszaj. Twój sługus kończy twoje żałosne dzieło. Dumny jesteś z tego w jakim stanie zostawiłeś Gliwice? Jak wygląda to miasto? Na szczęście w stolicy jesteś nikim ważnym, nikt się tobą nie interesuje, twojego dzieła nikt nie podziwia!

AFD

Xants,SUPER NAPISALES!!!!!!

Szuwary

Dziennikarz Adam Sosnowski z kunsztem najemnego klakiera przeprowadził opłacony pato-wywiad. Podobne w radiowej Jedynce robi Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, gdzie każdy jej rozmóca z PiS jest wybitny, godny i uczciwy. Polecam odsłuchać wywiad z Obajtkiem z 13.12.2020 czyli jeszcze sprzed wybuchu serii afer z jego udziałem. W obu przypadkach widać ten sam “styl” ludzi przekonanych o własnej nieomylności i bezkarności.

666

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nie odchwaszczamy samorządów, sejmu, senatu itd. tylko świadomie pakujemy się w to bagno. Jaki poziom edukacji taki poziom świadomości.

BiKo

Szkoda że gliwiczanie dopiero dziś spostrzegają prawdziwą twarz tego satrapy. On zawsze taki był i traktował społeczeństwo jak czworakowy barłóg, nie licząc się z ich głosem. Fikcyjne konsultacje np,: dotyczące Podium, czy też likwidacja tramwajów – które przecież jak twierdził tylko zawiesił – wyrywając torowiska. Referendum w Jego sprawie nazwał hucpą – podważając jednoznacznie obowiązujący porządek prawny. Był ponad prawem. “… porządni mieszkańcy nie pójdą głosować…” Bardzo mnie to zabolało – to znaczy że nie mam głosu, że jestem dla Niego i Jego Otoczenia Nikim.
Mam nadzieję że prokuratura prześwietli rządzących Nieomylnie Gliwicami przez lata.

Przemo

A ja jestem ciekawy jak na taką współpracę Katarzyny Budki-Kuczyńskiej z radnymi PiS patrzą media ogólnopolskie w kontekście jej męża i totalnej opozycji?
To smutne, że działania Budkowej motywowane są zemstą za ujawnienie propozycji dealu Neumannowi czyli stanowiska zastępcy za poparcie, a nie działaniami dla mieszkańców. Liczy się tylko czarny negatywny PR.

gmG

Cóż można o panu Senatorze Frankiewiczu? Ano wystarczy rozejrzeć się po niedokończonych obwodnicach , obskurnym wyglądzie kamienic, dziurawych drogach, drucianych czołgach i ptaszkach… bagienko zrobiło się bardziej grząskie, trafiła się okazja to dał dyla. Mieszkańcy mają w tym swój udział, przez trzy dziesięciolecia godzili się na takie zarządzanie, nie chce mi się pisać….

Obserwator

Przez dwadzieścia kilka lat głosowaliście na niego – ha, ha, ha. ‘Głos’ to także Wasza mentalność:))))))) Zostanie już z Wami…

Gość

Uciekł przed odpowiedzialnością…

Obserwujący

Zygmunt co zwiał do senatu w typowym dla siebie stylu ciamkał,mlaskał i tyle.Niech siedzi cicho w tej warszafce.Miał kandydować a nie zwiewać do senatu.

w pogonii za octem

frankiewicz to taki gliwicki donald tusk,te same maniery internetowego trolla

Jorguś

Więcej takich felietonów prosimy sława i @24gliwice

Błąd, James Błąd

Takich felietonów powinno być jak najmniej właśnie. Felietonistów tak, jak najwięcej. Ilość powodów do takich felietonów świadczy o poważnych chorobach miasta, państwa.

Dirk

A chcesz mieć druty o napięciu kilku tysięcy woltów w centrum miasta przywieszone do twojej sypialni? Ja nie.

Dirk

A o którym senatorze dużo słyszycie? Czasem coś tam słychać o pisowskich oszołomach, ale to tylko negatywy.

Tobi

Czasem o POwskich złodziejach słychać – a dowódca kopertuje

Miki

Drętwy jakiś ten artykuł. Suma sumarum rola senatora nie polega na tym by się nakrzyczec ale na tym by odpocząć za godziwe wynagrodzenie.
Sam franek jest jaki jest. Osobiście go nie lubię ale dużo Gliwiczan uważa że zrobil bardzo dużo dla miasta bo np arenę wybudował.
To odwieczny problem na co lepiej przeznaczyć publiczne pieniądze.

Mini

Miki bredzisz jak mało kto. Senator to nie emeryt. Masz drętwy umysł. Arena w której teraz nic się nie dzieje to nie jest „zrobienie bardzo dużo dla miasta”

Imię

Nie umiem tego czytać…Jestem po zawodówce a lepiej interpunkcją oferuję…

Liceum

To może dlatego że po zawodówce to nie umiesz , bo tu gruchę wyższy poziom jednak … sorry

Polonista

Autorce można zarzucić niesamowitą kąśliwość, brak obiektywizmu i widoczna niechęć do władzy, ale nie błędy interpunkcyjne – pod tym względem , jak i pod względem gramatycznym, tekst napisany został „perfect”. Imię… się zblaźniłaś, może skończ jeszcze po tej zawodówce jakieś trzyletnie technikum?

Marty

Tuba Lisowskiej propagandy znów rozbrzmiała. A za czyich rządów zwolniono prezesa i zgłoszono sprawę do prokuratury ? To podwaliny do przyszłych wyborów samorządowych cóż za dziennikarstwo ?

:))..

A wiesz jak się nazywały tuby frankistowskie? Były we wszystkich mediach.
MSI Gliwice w każdym był Franco gratulujący odbierający honory.. Korea Pn.
I Marty piszesz o … niezgodności z poprzednią linią jedyną i słuszną – tak to rozumiem

Obserwujący

Odnosząc się do tytułu artykułu ( artykuł słaby).Zygmunt nie wrócił, tylko sobie ciamkał,mlaskał i tyle.Tak jak całe peło.Budkowy też coś tam ostatnio memlał,bulgotał na konferencji,słabe to było.Potem się okazało,że pisiory błyskawicznie skopiowały pomysł pełło.

Mózg

Obserwujący jesteś kiepskim obserwatorem niestety. Tytuł artykułu raczej nie jest dosłowny tak jak i felieton który jest forma satyry