Zygmunt Frankiewicz już wie, kogo zaproponuje na swojego następcę. Nie będzie to Marta Golbik

Już prawie wszystko jasne. Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej prezydent Zygmunt Frankiewicz ujawnił, że po jego ewentualnej wygranej w wyborach do parlamentu, będzie namawiać do głosowania na jednego ze swoich zastępców.

– Nigdy tutaj nie pracowałem sam, budowałem zespół, który funkcjonował na podstawie daleko idącego zaufania. Mam grono bardzo dobrych, doświadczonych współpracowników, i zamierzam wskazać osobę, na którą będę prosił gliwiczan, aby w razie czego oddali głos, jeżeli ja się dostanę do parlamentu. Nie ukrywam, że zamierzam wskazać jednego ze swoich zastępców – deklaruje Z. Frankiewicz.

Prezydent podjął już decyzję, ale nie chciał na razie wskazać, o którego z zastępców chodzi. – Nastąpi to (ujawnienie kandydata – red.) wtedy, gdy będzie na to pora. Przed wyborami mówienie o tym, to jest, delikatnie mówiąc, dzielenie skóry na niedźwiedziu – powiedział prezydent.

REKLAMA

Nieoficjalnie mówi się, że będzie to I zastępca, 60-letni Adam Neumann. Kandydatura III zastępcy Krystiana Tomali wydaje się mało prawdopodobna, podobnie, jak sprawującego funkcję zaledwie od lutego II zastępcy prezydenta, Mariusza Śpiewoka.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z udziałem Z. Frankiewicza (kandydata do Senatu) i M. Golbik (lidera listy KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni do Sejmu) największe zainteresowanie dziennikarzy wzbudziły oczywiście motywy dość zaskakującej decyzji prezydenta o kandydowaniu.

– To nie jest pochopna decyzja, tylko efekt tego, co się dzieje w Polsce. to co już się stało i co jest zapowiadane i stanie się w najbliższym czasie, to może być koniec samorządu, jaki znamy. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ja akurat interesuje się tymi sprawami, śledzę je bardzo dokładnie (…) i stawiam tezę, że przy tym zamachu finansowym na samorząd, który teraz obserwujemy, za rok samorząd się może zrobić niewydolny. Tacy jak ja będą odchodzili z samorządu, tylko to się wtedy może odbywać w niesławie, bo będzie się mówiło o nas, że sobie nie dajemy rady – mówi prezydent.

– To nie jest ewakuacja, ja właśnie stawiam czoło temu co się dzieje i podejmuję wyzwanie, a nie się gdziekolwiek chowam. Zawsze tak robię – dodaje Z. Frankiewicz. – Zgromadziłem dość duży potencjał, liczą się ze mną nie tylko ludzie w samorządzie i mam wpływ na to co się dzieje, mogę powiedzieć, nawet dość szeroko w Polsce i zamierzam to wykorzystać do obrony tego samorządu. (…) Stąd ta moja decyzja o kandydowaniu w trakcie kadencji. Dla części gliwiczan to może być odejście bardzo akceptowalne, jako, że były też takie głosy, że 26 lat to bardzo długo.

Prezydent nie zostawia suchej nitki na rządach Prawa i Sprawiedliwości.
– Myślę, że PiS-u należy się obawiać, dlatego, że to co robi z Polską jest groźne. To, że się w tej chwili wszystkim wydaje, że jest świetna koniunktura, są pieniądze, 500 plus, premier opowiada bajki o sytuacji gospodarczej, to jest ukrywanie faktu, że pod większością najważniejszych dziedzin naszego życia są podłożone miny, które eksplodują, i to obawiam się, że wnet. Jakby przyszło spowolnienie gospodarcze, to się to wszystko rozsypie jak domek z kart – ostrzega Z. Frankiewicz.

(oprac. mf / TV Łukasz Gawin)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Uczciwość

Skoro chcesz kandydować do Senatu to zrezygnuj ze stanowiska prezydenta miasta i prowadź sobie kampanię, a nie czekaj z rezygnacją do momentu kiedy będziesz mieć mandat senatorski w kieszeni.

Gitniak

A czy całe chmary przedstawicieli PISu zasiadający na tysiącach płatnych stołków właśnie złożyli wypowiedzenia bo kampania wyborcza się rozpoczeła ???

Imiu

jeszcze się nie dostanie i gdzie później pójdzie do roboty? W PUPie go już znają i nie znajdą dla Niego roboty.

JAś

Ulice zamiatać po za tym on ma tyle kasy że nie musi już pracować

Imiu

tramwaje zwiną a teraz chcesz aby zwinął i asfalt?
Bruk pewnie po kieszeniach by chował.

Olo

Jasiu
Od zamiatania ulic mamy Ciebie. I to wystarczy

Misiu

“– Myślę, że PiS-u należy się obawiać, dlatego, że to co robi z Polską jest groźne. To, że się w tej chwili wszystkim wydaje, że jest świetna koniunktura, są pieniądze, 500 plus, premier opowiada bajki o sytuacji gospodarczej”
Myślę, że te alergiczne i paniczne obawy franka przed PIS em to żaden żarcik, na co wskazuje jego próba ucieczki w senacki immunitecik. A w razie niepowodzenia bezpieczny powrót pod żyrandol, naturalnie jeżeli tymczasowy komisarz się do czegoś nie dogrzebie;-)

Janek

To niech Morawiecki zrezygnuje ze swojego stanowiska, skoro kandyduje do sejmu.

Też zmartwiony

Jak widzę jego pochyloną głowę, zatroskaną i zmartwioną twarz, to aż chcę go przytulić i razem popłakać nad losem Polaków.

Panie Frankiewicz, kończ waść, wstydu oszczędź.

AndrzejD

frankiewicz – ty nie pi…..ol o zamachu finansowym na samorząd !
Uciekasz jak szczur z tonącego okrętu, bo dobrze wiesz że pomnik który sobie postawiłeś w postaci “Hali Bankrut” za blisko 500mln PLN w najbliższej przyszłości zatopi finansowo Gliwice.
Na dodatek wiesz że smutni panowie ze stosownych służb już zaczęli węszyć wokół spółek miejskich, więc po prostu zaczyna ci się palić pod dooopą
Ja mam jednak nadzieję, że prędzej czy później, dokładnie prześwietlą ciebie i twoich kolesi z magistratu i powiązanych spółek gdzie “piastowałeś” różne fajne stanowiska będąc jednocześnie preziem tej prowincjonalnej dziury.
Pamiętaj – każdy wałek kiedyś wychodzi na wierzch.

ewa

Prześwietli farma troli

Miruś

…odezwała się zrozpaczona odejściem swojego chlebodawcy …

:)

Czyli kandyduje do Senatu, żeby czmychając uniknąć odejścia z urzędu w (niezasłużonej) niesławie? A ten jego następca nie będzie mieć takich obaw i za namową wodza swego jedynego pójdzie na rzeź jak baran? Dziwny to strach po 25 latach wzorowej i nagradzanej służby dla mieszkańców, jeszcze dziwniejsza odwaga pomazańca.

Tolik

Ale on nie ma co czmychać bo niby czego ma się bać? Wybory wygrywa raz za razem. Prędzej sam odejdzie niż go odwołają….

Ostatni Sprawiedliwy

Kto by pomyślał, Rejtan polskiej samorządności. Proszę się przyznać z jakich konkretnie kwot podatków zostały zwolnione firmy w KSSE, przez całe lata. Jakie podatki nie wpływały przez oddziały zachodnich koncernów, które ulokowane są w Gliwicach. Przypomnę, że z takich przywilejów nie mogli i nie mogą skorzystać przedsiębiorcy: od mikro do tych dużych.Ta cała g*wnoburza o wpływy z mniejszego PIT od młodych osób do 26 roku życia. Na tym bazuje budżet Gliwic?

Gitniak

Ostatni to ty byłeś jak w szkole średnią ocen liczyli… Mądralo zwolnienia podatkowe firm w KSSE nie uderząją w Miasto – rekompensowane to zawsze było z budżetu Państwa. Ponadto osiołku to nie Prezydent Miasta decyduje o ulgach w KSSE.

Ostatni Sprawiedliwy

@Gitniak. A budżet Państwa to z czyich pieniędzy się składa jak ww. firmy nie dokładały się do niego? A kto jak nie Prezydent Miasta decyduje o kierunku rozwoju miasta. W zamian 20 małych sklepów i 1 piekarni powstaje np. Lidl.

rysiek

akurat w tym przypadku się mylisz. Firmy płacą min CIT, któego parę procent zostaje w kasie miasta. Gliwice mają najmniejszy udział CIT miast swej wielkości ok 2,6%. Przykładowo BB to jakieś 8% a Katowice 6%

:)

@ rysiu, a tłumacz to pisiakom. Mnie nurtuje inna rzecz: “Prezydent nie zostawia suchej nitki na rządach Prawa i Sprawiedliwości”. I tu ma rację, ale co proponuje, oprócz tego, że ktoś się z nim rzekomo liczy? Nie widzę zapowiedzi co chce w tym nowym parlamencie robić oprócz sprzeciwiania się, co już opozycja robi nieskutecznie bez jego udziału. Bo Senat, to jak wiadomo, bardziej Izba kontemplacji niż działania, którą łatwo daje się obejść, więc jeżeli on się nie chowa, a, jak twierdzi, “stawia czoło”, to dlaczego nie w Sejmie? A może, jeśli zostanie senatorem, to jako szeroko znanemu w Polsce likwidatorowi,… Czytaj więcej »

Imiu

Od razu byś chciał poznać nieoficjalne dane. Bezczelny jesteś ;-) Nam wolno wiedzieć tylko oficjalne informacje a nie wchodzić i zaglądać pod ICH stół.

black_horse

A cóż to za mesjańska postawa ? Zygmuncie ? Czyżby budżet hali się nie spinał ? Czyżby zaniechanie koszenia trawników i pozbieranie rzeźb kwiatowych nie przyniosło spodziewanych oszczędności ? Nawet wywalenie tramwaju nie pomogło i czarna dziura bez dna ssie miejską kaskę jak ta lala. Kończ waść wstydu oszczędź, zrezygnuj już teraz i zapłać za przedterminowe wybory.

:)

Nikt normalny nie zakładał, że budżet hali może się spinać, tak jak nie spinają się budżety innych miejskich atrakcji, bo nie temu służą. Niestety ludzie nie myślą i pozwolili sobie wmówić atrakcję pod nazwą hala prezydenta. No i teraz mają nowe stałe zlecenie opłaty na własne życzenie, zamiast wygodnie podróżować do ościennych miast na imprezy wedle własnego uznania i na poziomie, którego wieś Gliwice nigdy nie osiągnie. Zwłaszcza w okolicznościach dostrzeganego przez prezydenta rychłego zawału gospodarki. Już redukcje zatrudnienia w jego osobistym sukcesie, Oplu, musiały zszargać mu nerwy, a co dopiero wizja kolejnego światowego krachu zapowiadanego jako nieuchronny. W tym… Czytaj więcej »

krzysztof

wyszła parodia samorządowca i się chwali jaki on dobroduszny człowieczek i nawet o swojej klice wspomniał jak ciężko ją budował mozolnie przez lata – czemu bazujesz – gdy mnie wybiorą ZREZYGNUJ TERAZ i startuj ,lecz nie ,bo gdy nie wybiorą to cieplutki stolec spod zada ucieknie-całe życie w zakłamaniu A PASZOŁ TY………………

Tomek

Ja akurat nie widzę w dalszym ciągu kogoś, kto mógłby być prezydentem miasta Gliwice niż Frankiewicz. Na to stanowisko głosowałbym tylko na niego. Mimo iż go bardzo cenię, to w wyborach do senatu nie zagłosuję na niego – chcę by tu został i tu pilnował interesów miasta – jako senator sam nic nie zdziała a tak to ma wpływ na Gliwice dużo dużo większy.

łabędziak

nigdy nie myślałem, że będę głosował na Z.F…
ale skoro się wybiera do senatu to… przeżyję to jakoś i oddam ten głos… z dopiskiem…”obym cię tu już nigdy więcej nie widział !!!”..
Ale na kolejnego kandydata z tej sitwy obecnie rządzącej miastem na pewno nie dam głosu…
z obrzydzeniem, ale zagłosuję na kandydata z PiS !

Gitniak

Z obrzydzeniem patrzę na ludzi, którzy deklarują że zagłosują na kandydata, którego nie znają jeszcze, nie wiedzą jaki będzie miał program, ale wiedzą, że w klapie będzie miał broszkę z emblematem PIS…

ToBi

Za bez obrzydzenia należy patrzeć na Tomalę czy Neumana…
To prawdziwi wizjonerzy którzy od wielu lat nam swoją wizję miasta w przyszłości przedstawiają…
Może ktoś je usystematyzuje i tu przedstawi – by było jasne.

A3UC

Labedziaku drogi, Frankensztain uciekl przed promieniowaniem 5G z Brzezinki do Czechowic. Wiec chcac niechcac bedziesz go tam widywal, wystarczy ze pojdziesz na msze do Jerzego

guy fawkes

“… i mam wpływ na to co się dzieje”. Panie Prezydencie, o czym Pan mówi? Przecież Pan nie ms wplywu nawet na to, zeby trawa rosla na skwerku na DTŚ i żeby pl. Piastow byl posprzatany i wolny od pijaczków. Na linie autobusowe też nie ma Pan wplywu (bo Pan nie chce) a jest Pan organizatorem komunikacji w mieście. Na wiele innych spraw ważnych dla mieszkancow też nie chce mieć Pan wplywu.

Gliwiczanin

Piżmak wylazł z nory, cud!! Widać wybory blisko.

ZYGA

pierwsze co zrobi jako senator to wybuduje halę za 10mld i zlikwiduje metro.

to tylko on POtrafi !!!!!

Egon

Frankiewicz jest niereformowalny, jego czas już dawno powinien się skończyć, miasto rozwija się, ale przede wszystkim ze względu na skrzyżowanie autostrad. Firmy przychodzą same, tak dzieje się na całym świecie. Porównajcie sobie np jak wyglądają po 30 latach Katowice, a jak Gliwice, wstyd. Jak wygląda wjazd z autostrad do miasta, patrz: Rybnicka, Daszyńskiego, Tarnogórska, wstyd – wjeźdza się jak do wiochy z PRL-u. Ktoś inny na tym stanowisku zrobiłby wielokrotnie więcej

prawda

Jakie propozycje do zaoferowania ma jego partia poza tolerancją dla gejów? Mieli już swoje 8 lat, którego nie potrafili ich wykorzystać.

Dawid

Mówi Pan ,Panie Frankiewicz,że kiedy uderzy spowolnienie gospodarcze to wszystko runie. Otóż uderzyło już dawno – proszę popatrzeć na gospodarkę Niemiec(ujemne PKB) a także innych krajów UE. I co, miny w Polsce wybuchły ? To straszenie,że jak wygra PiS to wszystko runie, już się znudziło i jest po prostu nieprawdziwe. 4 lata to zweryfikowało.

aku

Niemcy mają ujemny PKB? To chyba wyczytałeś w Świerszczyku!

ToBi

Dane Eurostatu – PKB RFN Q2 +0,1%, ale należy dodać że pomiary mają odchylenie standardowe na poziomie +- 0,1. Propaganda nienawiści… wszystko jest źle – jak źle pokazują to wyniki sondaży. Uważam że P.Frankiewicz to nieudolny zarządca – jako przykład podam szkołę – a raczej projekt jej zaistnienia GWSP – tak planował, planował… że powstała kiedy cała górka edukacyjna zaczęła się zwijać – w tym czasie w Katowicach powstało 12 podobnych uczelni. Obwodnica miasta planowana jest już 25 lat – ruszyła – w końcu ale kiedy się skończy – nie wiemy. Za to wiem że Hitler zbudował ją jako bezkolizyjną… Czytaj więcej »

NRD

Przytoczyłeś dane Eurostatu dla PKB RFN-u??? To one muszą być stare jak kulawy prezes.

The Tiger@

Akurat określenie RFN jest najbardziej prawidłowe – to Republika Federalna Niemiec, czyli oficjalne określenie tego Państwa. Ale nie mają ujemnego PKB – mają co najwyżej ujemny wzrost PKB.
Czy ZF jest złym zarządcom? Nie, nie jest. Gliwice się regularnie przewijają w Top 10 miast Polski pod różnymi względami (głównie dochodowymi). Czy jest wybitny? Nie, pewnie kilka rzeczy można było lepiej załatwić.

:)

Zarządcom może nie jest złym. Ale już zarządcą jest słabym. Inaczej gliwickie ulice nie nadawałyby się w 2019 roku do odgrywania w filmie Warszawy pod okupacją hitlerowską.

ToBi

Skoro tak, to proszę o źródła Pana wnioskowania, może ma Pan lepsze źródło.
Jeśli Pan nie poda to sam wystawia sobie cenzurę, ale dlaczego Pan tak pisze? Czy nienawiść zasłania Panu obiektywizm postrzegania.

Normals

Ten Neumann to jakiś fircyk. Na swojej stronie internetowej najpierw wspomina Wojtyłę a potem pisze, że zodiakalny Byk to to i tamto. Figurant. Marionetka. Ja nie zagłosuje.

Observer

Zgromadziłem potencjał, mam wpływ, stracę pozycję, jaką obecnie mam… Ależ żałosny KOLO! Buhaha…

Adam

A wałek z “Centrum przesiadkowym”. Jak pamiętam chodzi o 160 baniek. Firma z Nadarzyna koło Wołomina. Kto kumaty to doskonale wie, o co chodzi. Również “Koloseum” napchało Zygmusiowi kieszenie. Jednak ta łatwość z jaką robił “wałki” nie mogła ujść uwadze, komu trzeba.Teraz “Figurant” wystawia pionki, by ci bekli za jego ewidentne przekręty. Zresztą szkoda pisaniny

silverariel

Ale asekurant! Boże , jak on ma takie wpływy i tak się z nim liczą, to jeszcze może zostać Prezydentem Polski…I CO WTEDY?

Magda

Naprawdę jest tu dużo prostackich komentarzy. Pisząc takie rzeczy ludzie są odpowiedzialni za zło, którym zioną. Sprzeciwiam się temu.

Gliwiczanin

Po prostu nie rozumiesz że w ten sposób próbują leczyć swoje kompleksy Frankiewicz jest tyle lat ile razy były wybory ile razy były jakieś dziwne referenda ? A oni co zrobili? Nic bo potrafią tylko gadać nic więcej psy szczekają a karawana idzie dalej

Joe

A co konkretnie planujesz zrobić? Przykujesz się do kaloryfera?

Tomasz

@Joe
Magda napisała konkretnie,że się sprzeciwia. Gdyby napisała, że w ramach sprzeciwu zamierza coś zdziałać to Twoje pytanie miałoby sens. Ale nie ma.
Gdyby tacy jak Ty mieli przynajmniej osiem klas skończone to w Gliwicach a nawet w kraju mielibyśmy lepiej.

Joe

A można zapisać się do Ciebie na korki z polotu i ciętego języka?

gość

pani Magdalena Budny się sprzeciwia, bo z tego żyje

ja234

To nie jest ewakuacja?serio? a kosmici istnieją…tłumaczenie co najmniej niepoważne
Wiadomo, że JEST to ewakuacja, nie może tego powiedzieć wprost bo mógłby się nie dostać do senatu.Większy wpływ na politykę ma jako prezydent, wraz z innymi prezydentami.Senator nic nie może, jest tylko dodatkiem do sejmu. I tyle.
Poza tym, ciekawe czy pisiory mają coś na zygmunta i szambo wybije po wyborach…dlatego pewnie chce uciec…na ciepłą posadkę.

W jednym ma rację,pisiory dewastują ten kraj.Niszczą instytucje, budżet, dzielą społeczeństwo.
Faktem jest, że będzie zapaść finansowa i gospodarcza.Będzie grecja plus.Nie będzie pińćet.(1051)

naiwny optymista

Narzekacze ,los jeszcze raz dał wam niepowtarzalną szansę.Gdy pan Prezydent Frankiewicz wejdzie do senatu Wy wreszcie będziecie mogli spośród siebie wybrać przyszłego zbawiciela Gliwic.Tylko się nie rozpychać.Przy takich trafnych i dogłębnie przemyślanych argumentach wasze działania pozwolą na zadziwienie maluczkich.

Tolik

I tak to spaprają Gliwiccy narzekacze. Jak co wybory, jak co referendum

VAkk

Nie wiem co przyniesie przyszłość? Może być różnie no wybuchnie kryzys finansowy jak w roku 2008. Natomiast pamiętam co głosiły cztery lata temu w trakcie wprowadzania programu 500+ tzw autorytety ekonomiczne jak np. L. Balcerowicz, J. Rostowski… pieniędzy nima i nie będzie i zaraz nastąpi krach. Jak widać pomimo wprowadzenia następnych programów socjalnych ( u nas to nazywają rozdawnictwem, a na zachodzie słusznymi programami socjalnymi) gospodarka rozwija się najszybciej w Europie. Frankiewicz narzeka, że ma coraz mniej kasy przez PiS. To fakt, partia obniżyła ludziom podatki, to w miejskiej kasie musi być mniej. Czyli Frankiewicz byłby zadowolony gdyby było odwrotnie.… Czytaj więcej »

:)

Sprawiedliwa redystrybucja dóbr, to kluczowe założenie socjalizmu, które zachodni kapitalizm udanie zaadaptował. Ale to ten sam zlaicyzowany, bezbożny zachód który rechrystianizować chce premier. Wyznawcy PiS głęboko nienawidzą socjalizmu i bogatego zachodu (a w zasadzie wszystkiego), ale socjal jest fajny, potrzebny, a nawet po prostu się należy? No to jeżeli już wszyscy konserwatyści od PO do PiS pogodzili się z kluczową formą socjalizmu w kapitalizmie, to czekam na dalsze wypłukiwanie konserwatywnych poglądów. Na zachodzie socjal jest jedną z wartości cywilizacyjnych jak wolne sądy, prawa człowieka, w tym LGBTQ+, małżeństwa jednopłciowe, czy adopcja dzieci przez takie pary, itd, itp. Tylko patrzeć, kiedy… Czytaj więcej »

Jan Grey

No to kicha. Szykuje się II dulkiewicz.

Od rana mam dobry chumor

… i dlatego nie klikam – PLAY

Gość

Pan Frankiewicz zapomnial od kogo dostał kiedyś zolta kartkę a teraz mowi jak mu kaza poza tym chyba mu zal ze ludziom lepiej sie powodzi a nie tylko elicie