44. Memoriał Zenona Sęka. Na Arenie przy ul. Syriusza zawodnicy zmierzą się w wielu konkurencjach

fot. MSI

Arena lekkoatletyczna przy ul. Syriusza w Gliwicach będzie gościć uczestników 44. Memoriału Zenona Sęka. Wyjątkowe sportowe wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 15 września.

Podczas imprezy z udziałem gwiazd lekkiej atletyki zostaną rozegrane najbardziej atrakcyjne dla kibiców konkurencje: skok w dal, o tyczce i wzwyż, rzuty kulą, młotem i oszczepem, a także biegi sprinterów i biegaczy na średnich dystansach. Warto zarezerwować sobie czas między 14:00 a 18:00 – wstęp wolny.

REKLAMA

Memoriał poświęcony będzie pamięci zmarłego przedwcześnie wybitnego trenera lekkiej atletyki i wychowawcy młodzieży. To Zenon Sęk wypatrzył i wyszlifował talent młodziutkiej Ewy Gryzieckiej – późniejszej rekordzistki świata i uczestniczki Igrzysk Olimpijskich. Warto przypomnieć, że jeszcze zanim przebudowano gliwicki stadion piłkarski przy ul. Okrzei, to właśnie tam w okolicach 7 września (czyli daty śmierci Sęka) zjeżdżali się lekkoatleci z Polski i zagranicy.

Gliwiczanie mieli okazję zobaczyć na żywo m.in. Irenę Szewińską i Władysława Komara.

– W ostatnich latach kontynuowaliśmy tę tradycję w formie memoriału dla młodzieży szkolnej, łączonego z mistrzostwami Gliwic w lekkiej atletyce. Obecnie, gdy na gliwickim Koperniku mamy nowoczesną arenę lekkoatletyczną z prawdziwego zdarzenia, powracamy do pierwotnej rangi tych zawodów – mówi Wojciech Rutyna, wiceprezes GKS Piast. Do udziału w gliwickim Memoriale Zenona Sęka zaproszono znane zawodniczki i zawodników z Polski i zagranicy, w tym najbardziej utytułowane nazwiska.

Niedziela, 15 września, Arena lekkoatletyczna ul. Syriusza, godz. 14:00-18:00

(żms)/MSI

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Paweł

A Gliwickie Marudy coś cicho siedzą. Gliwicka rzeczywistość dała im z liścia

Imiu

tak wygląda postęp w Gliwicach.

Tolik

Ale jak to przy arenie?????? Nie po to obiekt był budowany zeby wydarzenia były obok areny. Prawda Glajwiccy Narzekacze?

Laszlo_egesz

To oznacza, że mamy w Gliwicach 3 Areny – CH, prezydencką i lekkoatletyczną. Zamiejscowi muszą czuć się zagubieni.

Paweł

A o basenach nie wspomnisz? Mamy ich kilka -zamiejscowi tez muszą czuć się zagubieni.

ja234

Coś za dużo tych aren.Przypadek?Nieee to mania NAJ,NAJ w wioseczce na wstecznym gdzie przeszłość jest tu.
Wystarczyłoby gdyby stadion pozostał stadionem…tylko tyle i aż tyle.(1311)

Sprint

Kilka lat temu na zaproszenie władz miasta Irena Szewińska gorąco namawiała gliwiczan do budowy hali widowiskowo-sportowej. Podobnie jak gliwiczanie została oszukana, bo imprez lekkoatletycznych w hali jak na lekarstwo albo omijają halę, żeby jakoś uzasadnić wydatki na otwarty stadion, który przez 99% roku zwyczajnie się marnuje. Może do 15-go września przestanie padać i jeszcze się ociepli. Inaczej memoriał odbędzie się przy pustych trybunach jak większość imprez sportowych w Gliwicach.

ala

Gdyby Arena Hala byłaby przynajmniej w połowie tak wykorzystana jak arena lekkoatletyczna to dużo by się działo w Gliwicach. Arena to zaplecze sekcji lekkoatletycznej klubu Piast i przede wszystkim uczniów ZSO8, w którym są klasy sportowe. Moja córka w 6 klasie ma 4h obowiązkowego wfu i 7h lekkoatletyki. Jak nie ma śniegu (a ostatnimi laty zimy słabo śnieżne) to obiekt całoroczny. Wielu gliwickich biegaczy korzysta również wieczorami z bieżni.

\o/

przez płot skaczą jako forma rozgrzewki?

gość

o tyczce