60 nowych miejsc do parkowania na Osiedlu Kopernika. Inwestycja wybrana głosami mieszkańców

Z tej inwestycji cieszą się przede wszystkim kierowcy. Mieszkańcy dzielnicy Kopernika zyskali kolejne miejsca postojowe. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

Pomiędzy ul. Kopernika i Centaura na dawnym klepisku, które mieszkańcy wykorzystywali jako dzikie miejsce postojowe, powstał prawdziwy parking z 60 miejscami, w tym dwoma dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja kosztowała niemal 392 tys. zł. W ramach GBO zrealizował ją Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

(żms)/UM(mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
janek
janek

moim zdaniem tam jest takie usytuowanie terenu że śmiało można było zrobić parking podziemny. miejsca na autka by były i zielono też. ale cóż byle taniej

Marx
Marx

miał być ale miasto odmówiło finansowania, a spółdzielni na to po prostu nie stać.

Jan
Jan

Gdyby tam była strefa płatnego parkowania, to miasto wywaliłoby kupę kasy na ogromny parking. A tak… no cóż, nie opłaca się dla urzędników.

LOL
LOL

Słabo, tylko 60 betonowych miejsc. A okolica aż prosi się o większy rozmach w betonowaniu zieleni. Z betonem powinni dojść aż pod okna wieżowców, co mieszkańcom zapewni dodatkowe dogrzewanie podczas upałów.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Powinna być trawa, samochody na balkony!

LOL
LOL

Nie, powinien odbyć się miejski konkurs na najbardziej ukwiecony parapet debili, którzy zniszczyli zielone otoczenie na rzecz samochodów, które mieszkańcy os. Kopernik rzekomo muszą mieć z powodu fatalnej oferty zbiorczej komunikacji miejskiej. Gliwicki idiotyzm na tym polega, że ludzie, którzy najpierw bezkarnie zniszczyli zieleniec zamieniając go w rozjeżdżone klepisko, zamiast zostać ukarani, są dopuszczeni do decydowania o wydatkach z budżetu miasta i zostają nagrodzeni za dewastację środowiska urzędniczym sankcjonowaniem tej dewastacji w postaci wybetonowanego parkingu, na który wszyscy się złożymy. To jest DEBILIZM w czystej postaci.

Ted
Ted

Jaki zieleniec mądralo, od 1980 roku tam nic nie było zielonego. Najpierw była góra ziemi, służąca za miejsce zabaw dla dzieci, potem płaska polana i nic więcej. DEBILZM w czystej postaci to wypisać duperele w internatach.

Jan
Jan

Debilizm? To jak nazwiesz mieszkańców, którzy przez 30 LAT (sic!) przyglądali się nieużytkowi i nie zrobili NIC, żeby go zagospodarować? A przepraszam, jak już stać ich było na wraki z zachodu, to urządzili sobie dziki parking. :)

Imię
Imię

30 lat temu parking nie był potrzebny w tym miejscu. W międzyczasie była blaszana knajpa i wypożyczalnia kaset.

Kazik
Kazik

Lol pewnie masz rower i jesteś przeciw a co powiesz na zakaz wstępu do lasu wycinanka drzewa jeździ ciężki sprzed są polowania a nam się zamyka dostęp do lasu czyżby niewypały i miny którymi nas straszą nie zagrażają życiu pracowników lasu a my po świeże powietrze na Toszecka!

Paweł
Paweł

Sfinansowane z BO, a po chwili stanie tam pewnie znak “zakaz wjazdu za wyjątkiem mieszkańców” ;)

''
''

Pewnie, czy na pewno ?

Paweł
Paweł

Zobaczymy za pół roku – może za rok ;)

''
''

Lokatorzy okolicznego bloku wykupią od miasta teren parkingu ?

Paweł
Paweł

Nie będą się przejmowac wykupem.
Postawią znaki / szlabany bez jakichkolwiek ustaleń z miastem.

''
''

Czyli “znak” nie będzie ustawiony zgodnie z prawem przez uprawniony do tego organ, więc nie będzie znakiem drogowym a tylko wątpliwą “ozdobą parkingu” i można go wtedy swobodnie olać ?

Paweł
Paweł

Yhy – parkując – zawsze sprawdzam czy znaki ustawione są zgodnie z prawem ;)

''
''

I jakie wyciągasz z tego wnioski ?

Kazik
Kazik

Paweł pi… .biegniesz do drogowcow po info?czy miezysz jak głęboko wkopany?

''
''

Czyli na bezprawnie postawiony na terenie miasta szlaban przez niewiadomo kogo, będzie można do magistratu złożyć skargę a nawet zgłosić to na policję ?

''
''

Też tak masz zrobione koło swojego miejsca zamieszkania, czy tylko tę przypadłość przypisujesz innym ?

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Na Koperniku jest nawet gorzej, w niektórych miejscach Janusze administracji postawiły szlabany blokujące niegdyś dostępne ulice i parkingi. Policja powinna karać za takie samowolki.

Marx
Marx

liczba mnoga? bo ja kojarzę aż jeden szlaban

ewa
ewa

Grunty na Koperniku do kogoś należą, zresztą jak wszędzie. Właściciel może postawić szlaban jeżeli mieszkańcy /właściciele/ tak chcą. I pewnie mają zgodę ZDM.

Marx
Marx

a gdziekolwiek stanął w podobnej sytuacji? Czy tylko tak z przyzwyczajenia hejtujesz?

PRZEMO
PRZEMO

DOBRZE ZROBILI – JESZCZE WIĘCEJ TAKICH INWESTYCJI

wert
wert

Szkoda, że prawie cały parking to zwykła kostka betonowa. Nie można było użyć w całości płyt ażurowych? Najwyraźniej pojęcie “retencji wody” jest obce w Gliwicach. Po betonie woda szybko spływa do kanalizacji i do Kłodnicy. A potem jak mamy ulewne deszcze, to woda się przelewa po całych Gliwicach (nic dziwnego, skoro jest coraz więcej betonu, w który woda nie wsiąka).
Nie mówiąc już o tym, że dobrze wykonany parking z płyt ażurowych (z wyrastającą trawą) jest ładniejszy od szarego betonu.

Marx
Marx

szkoda że tylko hejtujesz a nie widziałeś na własne oczy. Kostka ażurowa jest.

Jan
Jan

Szkoda, że nie przeczytałeś komentarza “wert” ze zrozumieniem.
Napisał “w całości”, a nie “tylko na miejscach postojowych”.
Co ciekawe, coraz więcej miast buduje takie “zielone parkingi”. W Gliwicach oczywiście “nie da się”. Beton musi przeważać i absolutnie nie można dopuścić, żeby cokolwiek zielonego rosło.

ależ
ależ

piękny betonowy placyk. Jeszcze tam w głębi zieleń została, można by ją w przyszłym roku zabetonować.

ja234
ja234

Aż lub tylko 60 miejsc dla kochanych auteczek…więcej betonu, więcej gorąca…
Zamiast betonowej pustyni lepiej było zasadzić drzewa…klimat się zmienia…będzie jeszcze cieplej…ale ludzie jak zawsze egoistyczni, nic tylko oni i ich zakichane,trujące, smrodzące, śmierdzące auteczka…(12:10)

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

To że miejsca parkingowe są potrzebne to fakt, a lepiej żeby powstał parking niż żeby mieszkańcy rozjeżdżali trawniki. Chyba że ktoś z braku miejsca (a to że brakuje go to fakt) zaparkuje byle gdzie i nalepią mu karną naklejkę.

Bojków
Bojków

Mało. Wokół osiedla jest jeszcze dużo zieleni, którą trzeba zabetonować dla samochodów. Należy też zlikwidować przystanki autobusowe po obu stronach osiedla, bo jego zmotoryzowanym mieszkańcom autobusy utrudniają jazdę i ograniczają wolność samotnego jeźdźca w blaszanym gracie.

Jan
Jan

I zlikwidować chodniki, a każdemu zapewnić miejsce do parkowania przy wyjściu z domu i przy wejściu do pracy, sklepu, szkoły itd.

krzysztof
krzysztof

to nie BO tylko parking dla 60 aut dla mieszkańców tych bloków, CHORA władza pięknie trwoni kasę, jak mieszkańcy chcieli parking to za swoje mogli zlecić budowę,mnie to nie służy nie pojadę tam i nie zaparkuję .Tak samo jak chodniki ,oświetlenie uliczne – to z UM jest płatne, kursy gimnastyki dla seniorów z BO – nieporozumienie

''
''

Masz całkowitą rację CHORA władza wydała pieniądze na parkingi tam gdzie ty parkujesz a ja tam nie jeżdżę, nie pojadę i nie parkuję, mnie to nie służy.

krzysztof
krzysztof

mnie miasto jeszcze za mojego długiego życia nic nie dało tylko pięknie mnie skubie , a parking mam własny pod swoim domem za który ja sam zapłaciłem

''
''

Czyli twój samochód stoi tylko i wyłącznie na twoim parkingu, nigdzie nim nie jeździsz i nigdzie indziej nie parkujesz ?

Marx
Marx

pomyśl z ilu rzeczy nie korzystasz a jest za twoje. Bywasz w Sejmie? Jeździsz wszystkimi drogami w Polsce? Leczysz się w szpitalu w Szczecinie? Pomagają ci strażacy z Olsztyna? A to wszystko ze wspólnej kasy

Kazik
Kazik

Nie biadol jeszcze się taki nie urodzi..
Dokoncz sobie bo to Ciebie mam na myśli.