865 zbiorników z odpadami chemicznymi o pojemności tysiąca litrów odkryto w hali przemysłowej

Funkcjonariusze z Gliwic wraz z policjantami z Krakowa skontrolowali w naszym mieście, w rejonie ul. Pszczyńskiej, trzy zestawy ciężarowe, będące w trakcie rozładunku. Przewoziły nielegalne odpady chemiczne. Przy okazji odkryto, że w znajdującym się nieopodal budynku składowano poprzednie dostawy.

We wszystkich sprawdzonych tirach (jeden na kieleckich numerach rejestracyjnych, dwa na katowickich) znajdowały się opakowania, paletopojemniki typu mauser, a w nich ciecz nieznanego pochodzenia. Poza tym w hali przemysłowej, do której przewożono opakowania z ujawnionych pojazdów, odkryto dodatkowo 865 zbiorników o pojemności około tysiąca litrów każdy, również z zawartością cieczy niewiadomego pochodzenia, o woni charakterystycznej dla materiałów ropopochodnych i lakierowych.

Transport pochodził z miejscowości w województwie małopolskim, zaś w dokumentacji adresatem był fikcyjny podmiot gospodarczy.

Na miejsce wezwano inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach oraz strażaków z KM PSP w Gliwicach. Podjęto czynności administracyjne i śledcze.

Pojazdy ciężarowe zostały skierowane do Katowic, na parking wskazany przez marszałka województwa śląskiego, tj. w miejsce strzeżone i przeznaczone do magazynowania zatrzymanych transportów odpadów.

W toku prowadzonych czynności śledczych policjanci ustalili sposób działania sprawców oraz sieć powiązań między różnymi podmiotami i osobami z trzech województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego. Sprawę przejął prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód. Należy ona do rozwojowych, dlatego, dla dobra śledztwa, więcej szczegółów zostanie przedstawionych dopiero po zakończeniu postępowania.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Imiu
Imiu

1000€ kary za każdy jeden kilogram rozwiązałby problem/proceder a tak mamy nowe wysypiska w Gliwicach i pewnie wielu miastach Polski o wsiach oczywiście nie wspominając bo włodarze/decydenci nie chcą wiedzieć gdzie one się znajdują (wsie i odpady).

Rysio
Rysio

Po co 1000€ za kazdy kilogram, wystarczyło by obciążyć wszystkimi kosztami tego cwaniaczka, “biznesmena”, który nielegalnie wyrzucił te świństwo i dodatkowo drugie tyle, co koszty, grzywna. Wówczas by skończyły się takie cyrki. Ale w tym kraju nigdy do tego nie dojdzie, bo te moralne zera ustalają prawo pod swe przekręty.

Imiu
Imiu

niby masz rację ale ten co wyrzucił to świństwo mógł to zrobić legalnie a firma pośrednicząca mogła to wszystko taniej nam dostarczyć…Nożownik jest winny a nie nóż czy kierowca, choć jeśli kierowcy mają wiedzę a pewnie mają bo wiedzą co wożą jeśli robią to po raz Nty to i on jest współwinny a nawet i bardziej winny bo nie podierdylił nikogo do których miał przypuszczenia. Baaa na pewno jest to ogromny proceder w Polsce bo taki mamy klimat jak nie w społeczeństwie to w polityce

:-)))
:-)))

Palaczy odpadami węgla należy traktować tak samo, prawda? :-)

Ssak
Ssak

Za jakiś czas to cholerstwo by się paliło i za nasze podatki byłoby gaszone. A radni podnieśli by nam stawki za odpady.

Szambonurek ratuszowy
Szambonurek ratuszowy

Właściciel tego biznesu ? Dla mnie kolejny kandydat do tytułu “Lew Gliwicki”

trabant
trabant

Jak małopolska to pewnie Cliff. Wrzuć w google.

edi
edi

znani z akcji tvn w bytomiu i zakopywanych tam odpadów w zeszlym roku wybuchl u nich pożar tzw szybka utylizacja odpadu

RealistA
RealistA

Bravo dla śledczych z Gliwic i Krakowa. Winnym należałoby skonfiskować majątek i rozdać na szczytne cele. A tych nie brakuje.

Hugo
Hugo

Tylko jto to ma zrobić?

Jest faja
Jest faja

To z pewnością ten arsen, który dzięki swej niezwykłej bystrości i lotności umysłu, przewidziała już wcześniej Magda Gessler.

Rysio
Rysio

Albo Gesslerka brała udział w tym przekręcie i dlatego wiedziała jaka trucizna jest w Gliwicach.

Adam
Adam

Dla czego nie ma konfiskaty mienia oraz takiej grzywny zeby taki truciciel placil do konca zycia praz wiezienie minimum 10 lat

dfgh
dfgh

Bo waaadzy na tym nie zależy. Proste?

Radek
Radek

A co byś skonfiskował ? Parę hakowców i hałdy odpadów??

AMF
AMF

Tak, bo te odpady wziął za bóg zapłać i miętusa na drogę!?

PS: bo władza liże tyłki oszołomom od ochrony płodów niechrzczonych, a ludzkie życie ma gdzieś.

Lukasz
Lukasz

Jak wyżej pisze sprawa jest rozwojowa, czyli co za tym idzie że tak naprawdę jeszcze nie wiedzą kto i w jakim stopniu jest odpowiedzialny, albo sprawa utkwi w martwym punkcie albo prędzej czy (raczej)później dowiemy się kto i w jaki sposób został ukarany ;)

Maria
Maria

KONFISKATA MIENIA JEGO CAŁEJ RODZINKI I PRZYDUPASÓW POWINNI ZOSTAĆ W SAMYCH SKARPETKACH

Marcin
Marcin

Ja mam pytanie co na to pan Frankiewicz bo poki co to 2gie odkryte wysypisko na przestrzeni 4 miesiecy ciekawe ile ich jest w gliwicach

dfgh
dfgh

Pan frakiewicz liczy franki….

Ryszard
Ryszard

Czy ktoś zauważył,że od jakiegoś czasu śmierdzi w Gliwicach i nie ma czym oddychać czyli jest smog,temat ściśle powiązany z niebezpiecznymi odpadami.

krzysztof
krzysztof

zwożą ścieki i śmieci bo tak wygląda miasto jak śmieciowisko

Janusz
Janusz

Kocham Gliwice choć gorol jestem , spedzilem tam pare pieknych lat , dzieci sie tam urodzily ,finansowo tam wlasnie stanelem na nogi (GPIS) ale przyszedl czas ,zę trzeba bylo uciekać z Gliwic. Dzis po latach nikt z rodziny nie załuje , ze wyjechaliśmy …tu gdzie jestem zero wyscigu szczurow , na wszystko jest czas . Gliwice jakoś nei maja szczescia do odpadow , pamietam pierwsza ogolnopolsak aferę z odpadami z Niemiec dotyczyla Gliwic ..pamietacie te skladowisko opon na Pszczynskiej? Ciekaw jestem ktos beknał za to czy rozeszlo sie po kosciach? obstawiam to drugie

bekas
bekas

Człowieku, kto tu beknie za to?

Ssak
Ssak

A ja się obawiam czy za tymi przewozami odpadów nie kryją się bardziej poważne przekręty. Bo może te były przeznaczone do wpadki ale gdzie pojechała reszta albo jeszcze co innego przemycono.

Anna
Anna

Pan Frankiewicz tylko podnosi z Rada Miasta ceny wywozu smieci. To ludzie placa za swoje i za przywiezione. A oni nic.nierobia ztym. W tym kraju korupcja goni korupcje.

strzelec
strzelec

W Polsce mamy zdecydowanie za małe kary, szczególnie finansowe

bajzel
bajzel

Wczoraj za saochodem (smieciarką) o rejestracji SY jechałem od Sośoncy A4, styropian i odpady wjchały na wysypisko przy Rybnickiej,

Pyskowiczanin
Pyskowiczanin

Dostaną po portfelu i kryminał na pare lat

boruc
boruc

przecież na terenie dawnego Carbochemu stoją setki palet z odpadami, widać to z ul. Płażyńskiego i co?

Ampuła
Ampuła

Odpady, odpady… Może i odpady. A może magazyn środków architektonicznego wyrazu lokalnego wizjonera Kałdonka Damiana? Gromadzonych zapobiegliwie na zbliżający się czas Wielkiej Zwycięskiej Rearanżacji…
Przecież gdyby te prawie 1000 pojemników ze żrącą melasą rozstawić w przemyślny sposób na całej długości i szerokości ulicy Zwycięstwa, to oczywiście doszło by do znaczącego spowolnienia ruchu! Z jednej strony elegancka czerń połyskliwej folii, dostojeństwo prostej formy i uspokojenie powtarzalnością bryły, zaś z drugiej słodka udręka tajemnicy labiryntu ale też niepokój natury toksykologicznej. Uwolniona wizja spowolnionego ruchu, a nie magazyn odpadów!