Adam Neumann musi sprostować słowa na temat Kajetana Gorniga – orzekł Sąd Apelacyjny

“Kajetan Gornig też jest wspierany przez PiS” – powiedział Adam Neumann w wywiadzie dla 24gliwice.pl i Gazety Miejskiej. Teraz musi wycofać się ze swoich słów. W poniedziałek Sąd Apelacyjny wydał orzeczenie w tej sprawie.

Sąd zmienił stanowisko gliwickiej okręgówki i zakazał Neumannowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Nakazał też byłemu wiceprezydentowi, kandydatowi Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, zamieścić sprostowania na portalu 24gliwice, w Gazecie Miejskiej oraz na jego własnym profilu.

Zobacz treść postanowienia (pdf)


W opinii Sądu apelacyjnego Kajetan Gornig, będący kandydatem prowadzącym kampanię wyborczą, posiada legitymację czynną do domagania się ochrony sądowej.

Wypowiedź Neumanna organ postrzega nie jako opinię, jak kandydat twierdził, a jako agitację.

– Ja mogę tylko powiedzieć, że postanowienie jest zgodne z naszymi oczekiwaniami i zgodne z prawdą – komentuje krótko Kajetan Gornig, niezależny kandydat na prezydenta Gliwic.

Przypomnijmy, w miniony piątek Sąd okręgowy oddalił wniosek Gorniga o sprostowanie słów wypowiedzianych w wywiadzie, uzasadniając, że do momentu rejestracji nie jest formalnie kandydatem na prezydenta. Sąd uznał również, że sporna wypowiedź jest opinią Adama Neumanna. Od momentu wydania orzeczenia Kajetan Gornig miał 24 godziny na złożenie odwołania od decyzji sądu, z czego skorzystał z pozytywnym dla siebie wynikiem.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
krzysztof

KŁAMAŁ,KŁAMIE I BĘDZIE KŁAMAĆ I OSZUKIWAĆ DLA WŁADZY I CIEPŁEGO STOŁKA

BLONDYNKA

Krzysienku ale kto kłamie ?
Kto ?, Janusz ? , że nie jest z Pisu ?

papa smerf

A wy dalej z tym PiSem?

Maciej

papa smerf

> A wy dalej z tym PiSem?
A ty dalej udajesz, że nie jesteś zwolennikiem tej partii? Naprawdę, jestem cholernie ciekawy dlaczego ludzie się tak wstydzą związków z tą partią. Kajetan Gornig rozumiem – to po prostu nie prawda. Jakby był choć ślad w tym prawdy Adam Neumann wygrał by w sądzie. Ale w przypadku Janusza Moszyńskiego? Po co to udawanie?

GlupiaBlondynka

@Blondynka Przecież pisze jak byk ze kłamie Neuman, tak orzekł sad

Fiku Miku

@GlupiaBlondynka. Jest napisane. Sad nie orzeka, co najwyżej sąd.

Laszlo_egesz

1) po pierwsze primo nie “pisze”, a “jest napisane”,
2) po drugie primo “sad” co najwyżej “rodzi owoce”, ale też tylko w sezonie.

:)

Do gry w salonowca wszedł Frankiewicz. Oburzył się, że akolici i sam Moszyński powołują się na poparcie Frankiewicza, co ma nie być prawdą. Czy to zapowiada ciąg dalszy sądowego pieniactwa na polskiej prawicy?

AndrzejD

To teraz czekamy na pozew Pana Moszyńskiego przeciwko Neumanowi w tym samym temacie.
…i oczywiście że Neuman również go przerżnie (proces – rzecz jasna, czego mu serdecznie życzę)
Ktoś już tutaj zauważył że jak kończą się argumenty, to zaczyna się straszenie PIS-em.
Całkowicie się zgadzam z tą opinią, a bynajmniej nie należę do zwolenników PIS-u.
Swoją drogą – jakież argumenty może mieć marionetka frankiewicza, która powiesiła swój gigantyczny bilboard,
na ścianie z odpadającym tynkiem, przy placyku przypominającym Bangladesz w centrum Gliwic ?
Toż to doskonałe podsumowanie ich 26-cio letniej działalności w Gliwicach – nieźli jajcarze z nich :)

OBY NIE W OKRĘGÓWCE … BO CHYBA TAM NEUMAN MA SZANSE :)

Maciej

Dlaczego zwolennicy PiS tak się wstydzą swoich poglądów politycznych? Czy to pan Moszyński czy ty?

Przemo

AndrzejuD zobacz/sprawdź kto jest rzecznikiem prasowym szefem sztabu Pana Janusza Moszyńskiego. Może wtedy oczy ci się otworzą. Podam nazwisko Robert Kłosowski KANDYDAT NA RADNEGO – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ wybory z 2018 roku 28 lat, a reszta osób zbierających podpisy to całe zaplecze PiS w Gliwicach.

AndrzejD

@Przemo Coś Ci wyjaśnię – generalnie wali mnie dokładnie, kto występuje pod jakim szyldem – i nie dotyczy to jedynie przedmiotowych wyborów, a polityki w ogóle. Dla mnie dany kandydat – wszystko jedno w jakich wyborach, może występować nawet pod szyldem Partii Zwolenników Skarpetek Bawełnianych. Jedynym wyznacznikiem, jest jego wiarygodność, to co sobą reprezentuje, jaki ma program i jak oceniam realne szanse jego realizacji. Natomiast w temacie kandydatów na prezydenta Gliwic. Ja nie jestem zagorzałym fanboyem żadnego z wystawionych – jak kilka nicków na tym forum – co daje mi duży komfort. Natomiast uważam że – po pierwszej: Każdy kandydat… Czytaj więcej »

Ola

popieram w 100 %. Bardzo mądre słowa i można śmiało stwierdzić, że wiele osób zagłosuje na osobę spoza frankiewiczowskiego układu, bo jest to nic innego jak skrajna patologia. Ten układ trzeba, przynajmniej spróbować, rozbić.

Przemo

No tak z jednym się zgodzę, że Moszyński, chyba lepiej odnajduje się w tym gliwickim układzie biznesowym niż Neumann.
Tak są rządzone Zabrze, gdzie są teraz?
W Gliwicach inwestycje były i są przemyślane na rozwój, a nie na to, żeby dać zarobić temu układowi biznesowemu, w którym własnie Moszyński znacznie lepiej się czuje.

Przemo

A mnie nie wali, bo wiem, że większość stołków dostaną osoby z gliwickiego PiS’u czyli tacy Misiewicze, Kałuże i inne osoby, bez żadnego przygotowania, tylko powolni partii i szukający sposobu na dziwne zarobki. Już PO próbowała Frankiewicza jakieś 3 lata temu nasyłając na spółki miejskie NIK i co? Nie mieli do końca co to znaleźli jakieś niedociągnięcia w PRUiMie i nic poza tym.
A wrażliwość architektoniczną zostawia się specjalistom – architektom, a nie politykom.
Jeśli Moszyński jest wrażliwy architektonicznie to niech się realizuje na tym polu a nie na polu polityki udając, że jest niezależny.

PiS czy PO co z tego

Bo PIS w tym mieście to jak dżuma. PO skutecznie nią straszy ‘ciemny lud’ a ciemny lud żeby nie był ciemny to to kupuje. A Pan Neuman jest tak bezpartyjny i stroni od polityki że aż popierają go Pan Buzek i Pan Steinhoff :) Pięknie wypracowane stereotypy: jesteś z PIS jesteś głupi, jesteś z PO jesteś dobrze wyksztalconym inteligentem. Jak śpiewał Kazik ‘ czy Ty wiesz, że pozory często mylą?’

papa smerf

Nie jestem zwolennikiem żadnej z wymienionych partii, ale z moich obserwacji wynika, że ludzie popierający otwarcie PO często z tzw. inteligencją mają niewiele wspólnego. Wręcz przeciwnie. Nie chcę generalizować, ale wielu z nich spędza wolny czas wlepiając wzrok w telewizor, a jedyną rozrywką kulturalną są talent show na tvn. Gdy zapytać ich, dlaczego w ogóle tak są za PO, to nabierają wody w usta i w końcu coś tam dukają w stylu “żeby nie wygrał PiS”, “precz z Kaczorem” itd. Druga grupa to ci, którzy w wygranej PO wietrzą własny interes, głównie lokalne cwaniaczki i wszelkiej maści krętacze. Ci ostatni… Czytaj więcej »

Zdzisława Niepiernik

Za to wyznawcy PiS to tytani intelektu: 85% ludzi z podstawowym wykształceniem głosuje na PiS. To jest najlepsza rekomendacja. Jak za rewolucji październikowej. Sama partia to też wybitni myśliciele.Taka Kempa na przykład, która zna angielski perfekcyjnie na poziomie A0. Albo Kruk. No, ta ostatnia to działa nie tak sama z siebie, trzeba ją podlać etanolem, ale potem jak już się rozpaszczy to gada i gada, co prawda “cośtam-cośtam”, jak na weselu o trzeciej nad ranem – ale wyznawcom to nie robi różnicy. Mogłaby mówić po retoromańsku – oni by się i tak nie zorientowali. No i przecież wszyscy są uczciwi,… Czytaj więcej »

papa smerf

Jak już wspomniałem, nie jestem zwolennikiem żadnej z tych partii. Na dzień dzisiejszy nie ma ugrupowania, na które mógłbym z przekonaniem zagłosować. W każdej opcji są jakieś patologie, ogólnie polityka to dość śliski temat. Napisałem tylko swoje własne spostrzeżenia. Dodałbym jeszcze do tego, że zadeklarowani wyborcy PO nagminnie obrażają ludzi popierających PiS. Właśnie wyzywając od nieuków, prostaków. Do tego dochodzą rozpowszechniane stereotypy, że ktoś kto jest za PiS jest zahukany przez kościół, ma tyle dzieci, że mógłby założyć drużynę piłkarską, nie zna języków, nie ma wykształcenia itd. Dochodzi do tego, że ludzie, którzy są za PO chętnie się z tym… Czytaj więcej »

Maciej

Wszystko pięknie. Tylko, że masz typową chorobę zwolennika PiS – projekcję. To co opisałeś to cecha PiS i jego zwolenników a nie PO i jej zwolenników. Polecam artykuł o obsadzaniu stanowisk przez PO a potem przez PiS bodajże pulsu biznesu. Tam widać, której partii zwolennicy patrzą na Polskę jako koryto.

papa smerf

Czytaj dokładnie i ze zrozumieniem. Nie jestem zwolennikiem PiS, tylko wyrażam swoje własne zdanie. Tak ciężko to pojąć?

Maciej

Ciężko pojąć zapierania się swoich poglądów. Jak ktoś cytuje typowe poglądy zwolennika danej partii to jest tym zwolennikiem jakkolwiek by się zaklinał, że to nie prawda. Jak nie chcesz być utożsamiany z jakąś partią to jej nie popieraj. Bo tak nikogo do niczego nie przekonasz po za tym, że jesteś niewiarygodny.

papa smerf

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, bo kompletnie mi na tym nie zależy. Nie lubię tylko, gdy ktoś na siłę stara się mnie zaszufladkować twierdząc, że wie lepiej ode mnie jakie mam poglądy. Dla ciebie Maciej to wszystko musi być czarne albo białe, a życie takie nie jest. Wyluzuj i przestań na siłę wrzucać mnie do jakiegoś worka. Zaakceptuj, że społeczeństwo nie dzieli się tylko na tych, co za PiSem i przeciwko.

Maciej

I nie przekonasz tak jak się nie udało to Adamowi Neumannowi. Po prostu coś jest prawdą albo nie jest. Prawdą jest,m ze stajesz w interesie PiS i powtarzasz ich propagandę – jesteś więc zwolennikiem PiSu. Naprawdę ani ja ani ty nic na to nie poradzisz póki nie zmienisz poglądów. To nie twoje hasła o tym kogo rzekomo popierasz czy nie popierasz czynią cię zwolennikiem tej czy innej partii ale co głosisz. >A tak z ciekawości to dlaczego uważasz, że mam poglądy zwolennika PiS? Bo nie oglądam TVN, nie toleruję krętactwa, jestem przeciwny stereotypowemu myśleniu i nie popieram szczucia? To są… Czytaj więcej »

papa smerf

A tak z ciekawości to dlaczego uważasz, że mam poglądy zwolennika PiS? Bo nie oglądam TVN, nie toleruję krętactwa, jestem przeciwny stereotypowemu myśleniu i nie popieram szczucia? To są te poglądy, które czynią ze mnie PiSowca? :)

Lbj

I dobrze, Neumann jest taki bezpartyjny, że jego główną strategią jest przekonać wyborców, że wszyscy inni “są z pisu”, bo a nuż się przyklei. Wstyd. Całe szczęście są jeszcze normalne sądy.

Maciej

Zwróć uwagę, że wszyscy 3 główni kandydaci są “bezpartyjni”. Tylko że jednego jawnie, drugiego po cichu, a trzeciego w ogóle partie nie popierają.Przy okazji razem z panem Moszyńskim wszyscy jakoś tam się otarli o PO czego akurat pan Moszyński się nie wypiera ale dość zręcznie zapomina przypomnieć. Jak Kurski o tym że za odmowę służby w wermachcie nie tylko dziadkowi Tuska ale i jego rodzinie groziła śmierć.

Stasiu

Neumann nie został jeszcze prezydentem, a już pokazał, że jest **** **** mogą głosować na takiego człowieka. Powinien sam skoczyć po rozum do głowy i zrezygnować z kandydowania. W żadnym z kandydatów nie ma tyle złości co w tym człowieku.

:)

Platformiane Gliwice, PiSowe Katowice? Naparzające się plemiona jakoś będą musiały to sobie zracjonalizować. Gornig przynajmniej osiągnął jedno – potencjalni wyborcy, sympatycy PiS, właśnie postawili na nim krzyżyk. Zabraknie go na karcie wyborczej.

Pucio

NEUMANN KŁAMAŁ I MUSI PRZEPROSIĆ

Moszyński powiadał w swoim czasie, że … nie po to remontowaliśmy sądy, żeby w nich przegrywać. W Gliwicach to nadal działa, ale na szczęście Sądu Apelacyjnego nie remontowali ;)

Maciej

Rozumiem, ze również wypierający się z całych sił ze związków z PiSem pan Moszyński jednak będzie dalej popierany przez działaczy i zwolenników tej partii>

Edmund

A w miejskim informatorze z dzisiaj nie ma sprostowania ? to tak mozna olać nakaz sądowy ?

Ad

Mogą się obgadywać a potem przepraszać, przepychać a potem przytulać a prezydentem i tak zostanie Moszyński…

Maciej

Pan który udaje, ze z PiSem nie ma nic wspólnego, mimo że działacze PiS robią mu kampanię?

DD

Słusznie, bo tylko frajer wierzy, że wyniki wyborów są odzwierciedleniem głosowania.

DD

Dopiero po likwidacji wszystkich partii, koalicji i innych hien finansowych jest nadzieja na w miarę wiarygodne wyniki głosowania. Dziwi tylko, że młodzi ludzie tacy naiwni po doświadczeniach swoich rodziców.

Wuj Tarabuk

Nagle wszyscy pozują na niezależnych. Dochodzę do wniosku, że najcięższym zarzutem wobec polityków nie jest to, że mogą być kłamcami, krętaczami, złodziejami a nawet dewiantami obyczajowymi. To nic w porównaniu z tym, że są związani z jakąś partią polityczną.

Obserwujący

“…. posiada legitymację czynną do domagania się ochrony sądowej.” Zgadza się,ale niewiele z tego wynika.
Postanowienie tego nie rozstrzyga, tylko określa warunki przeprosin.
Co jednak nie wyklucza, że gernig jest wspierany przez pisiorów.Pewne jest to…że tylko on i pisiory wiedzą jak jest…a może, trochę odwagi cywilnej i przyznanie się kajtka do tego czy jest czy nie jest wspierany przez pisowców.

Lbj

Postanowienie sądu rozstrzyga, że tekst “Gorniga wspiera PiS” jest nieprawdziwy. Neumann mówiąc to powiedział nieprawdę. Nie był w stanie udowodnić prawdziwości tego zdania w sądzie. Ale Ty jesteś mądrzejszy.

Przemo

Mi się wydaje, że Neumann nie przedstawił niezbitych dowodów. A jak jest naprawdę to wie Gornig i PiS i Moszyński. W drugiej turze Gornig poprze Moszyńskiego i to jest właśnie ten deal, nad którym czuwają w partii.

Fildon

Szczerze? W drugiej turze to już wolę Moszyńskiego. Obaj mają prawie identyczną historię polityczną ale jeden przynajmniej coś kuma i ma jakiekolwiek podejście do ludzi.

ta z sikornika

Obserwujący … a co ty wlasciwie obserwujesz ,ze wypisujesz informacje z kosmosu wziętę ? Obserwujesz gwiazdy ? czy czasami widzisz biale myszki ?

Czy tak ? .....Czy siak ? ....

PREZYDENT jest tylko jeden ! ADAM NEUMANN !
I to wszystko w temacie wybory !
Dziękujemy !

AndrzejD

Łubu dubu, łubu dubu nich żyje nam prezes naszego klubu, nieeeeeeech żyję naaaam !
Wyślę ci zgrzewkę wazeliny na Zwycięstwa 21 Nie dziękuj.

ta z sikornika

ale masz poczucie humoru !!! :))))

Fiku Miku

Twój entuzjazm szybko zgaśnie zwłaszcza, że CBŚP i KAS złapało przemyt kokainy za ponad 2 mld złotych. Bez przypudrowania noska rzeczywistość Cię przytłoczy.