Aktorzy gliwickiego Teatru Miejskiego na wyjątkowych zdjęciach. Otwarcie wystawy i wernisaż w Czytelni Sztuki

Aktorzy Teatru Miejskiego zostali uwiecznieni na fotografiach Dariusza Trześniowskiego. Otwarcie wystawy „Gliwice – Teatr. Miasto jak scena” odbędzie się 29 lutego. Wernisaż zaplanowano tego dnia o godzinie 18:00 w Czytelni Sztuki Willi Caro. Wstęp jest wolny.

 
Łukasz Kucharzewski przy kontenerze Teatru Miejskiego, Aleksandra Maj na placu Piastów, czy Cezary Jabłoński w lokalu z zapiekankami – to niektóre z prac, jakie będzie można zobaczyć na nowej ekspozycji gliwickiego Muzeum, które opublikowano w mediach społecznościowych organizatora.

Czarno-biała fotografia towarzyszy mi w każdej chwili życia – myślę fotografią, patrzę na świat wyobrażonym pryzmatem średniego formatu albo matówką kamery wielkoformatowej. W ten sposób powstają pomysły – mijam jakieś miejsce, jakiś element miejskiego krajobrazu, który zwraca moją uwagę, i zastanawiam się, w jaki sposób mógłbym go wykorzystać do zdjęć – pisze autor fotografii, Dariusz Trześniowski.


To miejsce przyciąga mnie, wracam do niego wielokrotnie, sprawdzam zmieniające się światło, notuję w pamięci wszystkie szczegóły i to, jak wyglądają w różnych warunkach pogodowych, wybieram najodpowiedniejszą porę dnia. Wieczorem przygotowuję sprzęt. Zasypiając, jeszcze raz przeglądam w głowie kolejne kadry, zdarza się, że zupełnie inaczej jawią mi się później we śnie… Wstaję przed szóstą rano, nastawiam kawę i idę do ciemni. Biorę pierwszy, głęboki wdech, wypełniam się jej zapachem. Od tej chwili wiem, że to będzie dobry dzień. Kolejny dobry dzień w Gliwicach – dodaje.

DARIUSZ TRZEŚNIOWSKI (ur. 1975) – absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 2004–2015 mieszkał w Luksemburgu i Brukseli, gdzie ukończył L’Académie Constantin Meunier w atelier fotografii artystycznej prof. Paula Fumieura. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Czwartek, 29 lutego, godzina 18:00, Czytelnia Sztuki, Willa Caro ul. Dolnych Wałów 8a. Wystawa będzie dostępna do 7 kwietnia br.

(żms), MwG
fot. Dariusz Trześniowski/MwG

3 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze