Arena Gliwice będzie miała nowego zarządcę. To koniec współpracy z PWIK


Miasto nie przedłuży umowy dzierżawy Areny Gliwice z gliwickimi Wodociągami. Nowym zarządcą obiektu zostanie Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju (GAPR).

Gliwicki PWIK pełnił funkcję menadżera projektu w trakcie budowy hali. Po zrealizowaniu inwestycji, miasto rozpoczęło poszukiwania dzierżawcy obiektu. Po trzech nieudanych przetargach, w 2017 roku władze Gliwic przekazały obiekt ponownie miejskim Wodociągom (w dzierżawę na okres 3 lat). PWIK natomiast po osiągnięciu porozumienia z Fundacją Radan poddzierżawił obiekt specjalnie utworzonej na ten cel spółce Arena Operator.

Teraz z tej dość skomplikowanej, wielostopniowej układanki wypadnie PWIK, a hala wraz z gruntem zostanie wniesiona aportem do GAPR-u. Formalnie więc obiekt nadal będzie pod kontrolą miasta. W Wodociągach miasto ma niespełna 89% udziałów, w GAPR 83%. Skąd więc potrzeba takich zmian?


– Zdecydowały kwestie podatkowe, a przede wszystkim charakter działalności GAPR-u, który zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami

– mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic.

– GAPR ma potencjał kadrowy odpowiedni do dalszego zarządzania takim obiektem – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały Rady Miasta, zatwierdzającej zmiany.

Spółka zarządzana przez Bogdana Traczyka ma w swoim portfolio m.in. opiekę nad Stadionem Miejskim w Gliwicach, kompleksem nieruchomości na Nowych Gliwicach czy terenem gliwickiego lotniska.

Czy zmiana zarządcy będzie wiązać się też z wymianą firmy obsługującej Arenę? Magistrat kategorycznie odrzuca takie spekulacje.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z działań spółki Arena Operator i nie zamierzamy robić żadnych ruchów w tej sprawie – komentuje Łukasz Oryszczak.

Rzecznik prezydenta ucina także spekulacje, jakoby zmiana dzierżawcy hali mogła być spowodowana kwestiami personalnymi. Przypomnijmy, że przed paroma miesiącami nowym wiceprezesem PWIK został były wiceprezydent Gliwic za czasów Zygmunta Frankiewicza Krystian Tomala. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora MZUK, a transfer do Wodociągów powszechnie potraktowano jako próbę jego marginalizacji.
Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Oburzony

Ależ to wszystko pokrętne.Przydałaby się solidna kontrola w tym urzędzie.Mam nadzieję,że CBA jeszcze siedzi w urzędzie.Bizancjum kwitnie

Zachwycony

CBA to niech najpierw pilnuje swoich afer w swoim wnętrzu, żeby kasjerka 10 milionów z CBA nie wynosiła.

PAWEŁ dudek

PIS W GLIWICACH TO ZERO DZIAŁANIA. TO CO ROBI MIASTO TO BANDYTYZM. FRANKIEWICZ I JEGO MAFIJNE ZWIASKI Z ANTONIM L. TO SMUTNA PRAWDA

AndrzejD

“Miasto nie przedłuży umowy dzierżawy Areny Gliwice z gliwickimi Wodociągami. Nowym zarządcą obiektu zostanie Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju (GAPR).:
…czyli wszystko zostaje w rodzinie. Jeszcze jest trochę kasy do wyrwania z publicznych pieniędzy, zanim jedyną możliwością będzie wyburzenie tego gniota gdy definitywnie skończy się kasa.

xants

Hahaha Spółka zarządzana przez Bogdana Traczyka ma w swoim portfolio m.in. opiekę nad Stadionem Miejskim w Gliwicach, kompleksem nieruchomości na Nowych Gliwicach czy terenem gliwickiego lotniska.. Jakiego lotniska? Ile kasy wydano na wylanie tam asfaltu żeby jakieś stare złomki sobie latały bucząc nad osiedlami? Zakazano wejścia na teren “lotniska” a bardziej pastwiska … Czy samoloty na lotnisku w Gliwicach tez uziemił COVID19??? Wiwat spółki i spółeczki. Dyrektorzy i sekretareczki. Dzielmy się kasą.. Powołajmy znowu nowego twora , wybierzmy nań nowego prezesa i sztab ludzi. Wcześniej Radan ponoć był taki super teraz już nie jest?

Gliwiczanin

Gliwice sa slynne z takich interesow miejskich

gliwicjus

Jedyny pożytek z tego wirusa to brak tego samolotu, który przez każdy weekend buczał nad miastem.

spoko, spoko

A motocykle buczące po wszystkich ulicach codziennie jakoś ci nie przeszkadzają, czy udajesz że zapomniało ci się o tym napisać ?

xants

Nie. Służą one przemieszczaniu się ludzi a nie lataniu bez sensu nad osiedlem. Latanie na tym “lotnisku” to jakieś drogie hobby dla elity… Zwykły śmiertelnik nie ma żądnej korzyści z tego że wybudowano tam wielki pas startowy dla garstki ! Sorry ale z tego lotniska do Egiptu się nie poleci… Zatem twór dla samej idei jest nonsensem !

spoko, spoko

Jeszcze nie widziałem aby motocyklem ktoś jechał na zakupy do sklepu. Motocykliści latają bez sensu po osiedlach tylko po to aby się przejechać i ty również wiesz o tym doskonale. Odkręcanie manetki gazu na maksimum służy tylko i wyłącznie przemieszczaniu ? Ma dostarczyć adrenaliny bo to hobby dla elity.

xants

A w jakim celu nad osiedlem lata ta kupa złomu ???? Hałas jakikolwiek jest utrudnieniem. Idąc dalej samochody z tłumikami też mogą irytować. Te dziadostwo latające nad głowami jest zbędne.

kiedys gliwice

Nic, tylko Bismarck’a cytowac…

Perez

A ja w dalszym ciagu czekam, az najwieksi krzykaczo-optymisci uderza sie w piers i przyznaja ze Hala to jedenakjedna wielka pomylka :D

Gliwiczanin

To jeszcze sobie poczekasz, winowajca prysnal do warszawki

Perez

Pamietam ile ludzi tutaj obrazalo innych za wypowiedzenie sie w tej sprawie….gdzie dzis sa?

TADEUSZ

Hala “Bankrut” od początku do końca. Franco pod sąd.

Dziadek

Następnym dzierżawcą za trzy lata będzie tylko w 51 % własnością miasta,za następne trzy lata …….;)

Sal Solo

GAPR rozpoczął już prywatyzację budynku po kopalni w tzw. Nowych Gliwicach. My za remont zapłaciliśmy 80 mln, a prywatna firma dostanie w prezencie.

Mosiek

Teraz z tej dość skomplikowanej, wielostopniowej układanki wypadnie PWIK, a hala wraz z gruntem zostanie wniesiona aportem do GAPR-u.
– czy uszczęśliwianie na siłę takim aportem i związanymi z nim kosztami nie jest działaniem na szkodę tych jednostek? Tak tylko pytam.

mag

Byłam raz na koncercie i podziękuję. Sam koncert fajny, bo zespół super, ale organizacja tragedia. Toalety nieczynne, zamiast tego toitoie na zewnątrz (koniec października), gdzie można się było inhalować dymem papierosowym, ponieważ przy okazji była to też palarnia. Szatnie obsługiwali chyba licealiści z łapanki, dezorganizacja i latanie jak kot z pęcherzem pomiędzy już ustawionymi kolejkami i wyznaczanie jakiś nowych (nie to żeby mieli 2-godzinny koncert, żeby to porozkładać). Do MCK w Katowicach się nie umywa.

Serwus malkontenci

A kto był organizatorem tej imprezy? Czy jak autobus którym jedziesz wjedzie do rowu to obwinisz producenta pojazdów, czy kierowce?

ale się uśmiałam

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z działań spółki Arena Operator i nie zamierzamy robić żadnych ruchów w tej sprawie – komentuje Łukasz Oryszczak.

To trzeba było przed wybudowaniem hali jasno powiedzieć, że budujecie, żeby było zbudowane, a nie po to, żeby się tam coś ciekawego działo. Teraz Buszman robi jakieś pokaleczone koncerty i oglądalność nie przekracza 300 widzów, a średnia oscyluje koło 50.

Ja.

może zamiast głupio pisać, to wybierz się na jakiś koncert i sprawdź. Ewentualnie zostaje Ci znany portal video do obejrzenia czy aby na pewno na te koncerty chodzi “średnia 50 widzów”

jabekam

Te, debeściak, mowa o transmisjach koronawirusowych w internecie.

hehehehe

On nie wie, że hala jest nieczynna, a koncerty transmitują na you tube. On ciągle chodzi na koncerty do hali i świetnie się bawi.

Stanislas

Idź się wybierz na jakiś koncert? Do Ja. nie dotarło, że hala jest zamknięta?

KAROL

To teraz podziekujcie tym waszym platwormesom niezrzeszonym czyt. Frankiewicz, no i najważniejszymu i najlepiej oplacanemu człowiekowi z Gliwic który bierze gróbo ponad 30, 000 tys zl za miesiąc wiceprezydentowi nie pamietam nazwiska, który ma 5 staniwisk i za wszystkie bierze pieniądze. Po prostu gratuacje dla Was i gliwickiej mafii, pomijając podnoszenie za wodę i smieci bo przecież trzeba teraz płacić za wywóz bo pod osłoną nocy i szyldem firmy Remondis tiry że śmieciami wyjeżdżają na gliwickie wysypisko. Jednym słowem kolaboranci, szpicle i zdrajcy POLSKI !!!!!!!

PAWEŁ dudek

Frankiewicz uciekł. MIASTO OSZUSTÓW BEZ ZMIAN. NAJWYŻSZE UPOSAŻENIA DLA KUMPLI BEZ ZMIAN I BEZ SZANS DLA MŁODYCH. LOBUZY.

Zabrzanka

Zapraszam do Zabrza. Docenisz Frankiewicza.

Zabrzanka

Zapraszam do Zabrza. Nasze prezydentka niestety nigdzie nie uciekla. Miasto jest jak wymarle, tylko w Platanie cos sie dzieje, widac ludzi. Na glownej ulicy miasta, w gestym smrodzie z niedalekiej sortowni smieci, snuja sie menele i nastolatki bez pomyslu na zycie.
Gliwice po wieloletnich rzadach Frankiewicza to w porownaniu z Zabrzem inny swiat. Zacznijcie to doceniac, malkontenci.

KAROL

To dalej sponsorujcie całymi rodzinami tego waszego bożka górnika a za niedługo dogonicie waszych cyganów a wasza szulikowa też z po więc nie dziw się że tak jest, to jest mafia po a wy cały czas na nich głosujecie w swej pysze slazski a na ludzi których nazywacie gorolami patrzycie teraz z zazdrością, po drugie nikt by nie chciał mieszkać w zabrzu !!!! A mafia z Gliwic w końcu upadnie!!!!!!!!!!

xants

A czy nie lepiej było wybudować w Gliwicach jakiś porządny szpital? Tyle kasy poszło na takie g**** to przypomina mi scenę z filmu Konsul.. pytają się dygnitarzy co miasto może zrobić z pieniędzmi a oni na to miasto ma tyle potrzeb… Może jakiś pomnik????

helmut

Przecież ten blaszak z uwagi na brak odpowiedniej akustyki nie nadaje się na jakikolwiek muzyczny koncert. Wiadomo było o tym już na starcie. Urojone wizje Frankiewicza i jego kumpli (dziadka także) o przybywających do Gliwic gwiazdach światowego formatu, by napchać kasę ze sprzedaży biletów, przynoszą dziś milionowe straty dla miasta (czytaj podatników). Ktoś już pisał o zaciągniętej pożyczce i potrzebie spłat. Frankiewicz wiedział co robi ulatniając się z Gliwic. Faktem jest, że kiedy trwała budowa owego blaszaka, wtedy płynęła kasa, bynamniej nie do budzetu miasta. Każdy kto ma odrobinę wiedzy w temacie, wie o co chodzi. Fakt, to nie moja… Czytaj więcej »

Zabrzanka

Wolalbys miec stadion z trzema trybunami jak ten w Zabrzu? Juz do tej pory kosztowal wiecej niz ta Wasza Arena. A jeszcze te brakujaca trybune trza dobudowac. I po co? Dla przeplacanych kopaczy czy dla kibolstwa? Miasto jest w czolowce zadluzonych miast, mamy najwyzsze w regionie i chyba w calej Polsce ceny wody i sciekow. Ale miejski ZPWK ma kase na pozyczki dla Gornika! Mamy za to sortownie smieci niemal w centrum miasta, ktora sprawia, ze w calym srodmiesciu i nie tylko, cuchnie tak jak na wysypisku, albo gorzej. Smieci zwoza do nas z calej Polski. Taki pomysl na biznes.… Czytaj więcej »

Dziadek

@ Zabrzanka.CV w Urzędzie Miasta Gliwice już złożyłaś?(wolne etaty w propagandzie).

Gliwiczanin

Kto miał zarobić to zarobił więc kończą współpracę teraz tylko muszą się wykazać kreatywną księgowością żeby nikt tego nie odkrył

Wuj Tarabuk

Zdaje się, że chodzi tylko o to, żeby tak zamącić, by żaden dociekliwy dziennikarz czy też obywatel nie połapał się w tym, ile naprawdę dopłacamy do wiekopomnego dzieła.

Robert

No dobra, Arena czy też Koloseum, a w Szpitalu nr 4
ostro. Ostre i szybkie zmiany. ORTOPEDIA. Dziś można
przewidzieć kto wygrał w błyskawicznym konkursie,
i postawic na powrót :”syna marnotrawnego”.
Podobno na układy nie ma rady. A z kim te układy,
niechaj sobie każdy zgadnie.
Także, niech każdy kombinuje, kiedy miasto spłaci
zaciągnięty dług na coś, co potrzebne było jak dziura w moście.

Daniel

Szatnia w czasie imprezy 50 zł, i jakie imprezy zawsze spodek będzie miał lepszą infrastrukturę

Laszlo_egesz

Za karę PWiK zakręci im wodę.

guy fawkes

Cyt. Zdecydowały kwestie podatkowe, a przede wszystkim charakter działalności GAPR-u, który zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami.
A ten GAPR powstal wczoraj? Nie można było powierzyć mu zarządzania od razu, zamiast bawić się z Radanem?

Sal Solo

Przecież zabawa z Radanem trwa w najlepsze. Oni zmienili tylko zarządcę obiektu z wodociągów na GAPR.

PAWEŁ dudek

Prokurator to jedyny cel dla wyczyszenie Gliwic.

Imiu

Od razu na sercach Gliwiczan robi się lżej, weselej i ceplusio ;-D
Reszta nie ma znaczenia a koszta tym bardziej, MA BYĆ na SŁODKO!

Beton

Studnia bez dna. Chyba jednak działalność PWiK ze studnią kojarzy się bardziej niż GAPR.

Zbrojenie

Masz rację Piast to więcej niż studnia bez dna to wyrwa aż do piekielnych czeluści.

Obserwujący

Czyli hala-porażka- bankrut przeszła z jednego molocha do drugiego.Chyba ktoś z kimś gdzieś się dogadał.Co nie urzędasy? wiemy, nie puścicie pary z ust. Względy podatkowe….a ja mam porszaka.
Dalej będzie podatnik dopłacał do tego interesu.

Tymon

Z tego chaosu wyłoni się nowy porządek personalny….. I wtedy wszystko się poskłada do kupy…oj będzie o czym plotkować…

gliwicjus

Nie, absolutnie kwestie personalne nie miały tu nic do rzeczy. Tak było, nie zmyślam.