ASOT w Arenie Gliwice – parkowanie, dojazd, wejścia – to trzeba wiedzieć przed imprezą

30 maja po raz pierwszy rusza Arena Gliwice. Tysiące fanów z całego świata przyjadą do Gliwic na “A State od Trance 850”. Każdy, kto wybiera się na to megatransowe show, powinien zapoznać się z tymi informacjami.

Na czas koncertu Arena Gliwice przygotowała płatne miejsca parkingowe. Wjazd na parking dostępny jest od strony ulicy Kujawskiej. Wjazdówkę można kupić na miejscu, płacąc gotówką. Bilety można nabyć również drogą elektroniczną na stronie Abilet.pl. Cena zależna jest od wielkości samochodu i waha się od 30 do 100 zł. Ilość biletów jest ograniczona.

Przypominamy, na imprezę można dostać się również specjalnie przygotowaną komunikacją – z dworca w Gliwicach oraz z Katowic. Trasy będzie obsługiwać GTV BUS (oficjalnego partnera ASOT 850) z Dworca Głównego w Katowicach oraz Dworca Głównego w Gliwicach. Bilety do kupienia wyłącznie u kierowcy w autobusie.

Specjalne autobusy

Wyjazd Gliwice – Gliwice dworzec PKP wejście boczne -> Arena Gliwice (5zł): 18:00, 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30

Powrót Gliwice – Arena Gliwice -> Gliwice dworzec PKP wejście boczne (5zł): 3:30, 4:30, 5:30, 6:30

Wyjazd Katowice – Plac Andrzeja przystanek MPK -> Arena Gliwice (10zł): 18:00, 19:30, 21:00

Powrót Katowice – Arena Gliwice -> Plac Andrzeja przystanek MPK (10zł): 3:00, 4:30, 6:30

Jak wejść do Areny Gliwice?

WEJŚCIA:

bilety sektor A/B: wejście A
bilety sektor C: wejście E
bilety konkursowe: E
osoby niepełnosprawne: wejście A
bilety VIP: wejście C
bilety SKY BOX: wejście C
media/press: brama od ulicy Akademickiej

O godzinie 20:00 zostaną otwarte wejścia na sektory: A, B, C. Wejścia VIP i SKY BOX – o 20:30.

Osoby, które wygrały bilety w konkursach będą musiały zweryfikować tożsamość przed wejściem ważnym dokumentem. Osoby znajdujące się na sektorze C nie mogą zejść na sektor A/B i odwrotnie.

UWAGA! Wyjście z imprezy równa się z utratą ważności biletu i nie można już wrócić do środka.

Przy głównym wejściu A znajduje się recepcja oznakowana jako informacja. Tam również mogą kierować się osoby, szukające pomocy. Udzielana będzie ona zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Na miejscu znajdować się będą punkty medyczne oraz piesze patrole ratowników medycznych. Osoby, które muszą mieć przy sobie leki czy pompy insulinowe, proszone są o zgłaszanie tego faktu ochronie przy wejściu. Wszelkie wątpliwości co do leków będą konsultowane przez służby medyczne.

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku mogą wejść na koncert za darmo wraz z opiekunem, który posiada bilet wstępu. Organizator zapewnia asystę do miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Wejście A posiada specjalną platformę, gdzie zapraszamy osoby niepełnosprawne.

Każda ze stref posiada własne zaplecze gastronomiczne, gdzie dostępne są napoje, jedzenie oraz przekąski. Płatności można tam dokonywać tylko i wyłącznie za pomocą żetonów.

Każdy sektor ma swój punkt (tokens – na mapce), gdzie można kupić żetony za gotówkę lub zapłacić kartą. Żeton wyemitowany jest w nominale o wartości 6 zł i jest podzielny na dwie części po 3 zł. Złotówki wymienić można najmniej na 5 żetonów (1 pasek). Wartość takiego paska to 30 zł. Punkty nie przyjmują zwrotu wymienionego i niewykorzystanego żetonu.

Na każdym poziomie, z wyłączeniem płyty, znajdują się szatnie. Zostaną one otwarte również o 20:00. Szatnie są płatne. Za każdą rzecz pozostawioną w szatni pobierana jest opłata 5 zł. Natomiast na zewnątrz, w pobliżu głównego wejścia dostępne są szafki depozytowe. Pozostawione tam rzeczy będzie można odebrać dopiero po wyjściu z Areny.

Koszt pozostawienia tam rzeczy, to 30 zł. Dodatkowo osoby, które będą chciały skorzystać z depozytu, muszą również liczyć się z kontrolą bezpieczeństwa.

Na teren imprezy nie można wnosić profesjonalnych bądź półprofesjonalnych aparatów fotograficznych i kamer. Dotyczy to również kamer typu GoPro. Nie można wnosić również selfiesticków. Można natomiast mieć ze sobą urządzenia typu: powerbank oraz gimbal. Dokładny regulamin imprezy znajduje się na stronie organizatora – www.tme-event.com

(żms)/MSI

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione

No, proszę …i jaka promocja hali Gliwice , ogolą z kasy gdzie się tylko da.

nie rozumiem jednego zdania “Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku mogą wejść na koncert za darmo wraz z opiekunem, który posiada bilet wstępu”
czyli opiekun i tak musi go sobie kupic?

???
???

A niby dlaczego ma być inaczej? To i tak tylko 50% ceny 2 biletów. Inaczej opiekunów byłoby więcej niż niepełnosprawnych, których by porywano byle wejść na krzywy ryj i porzucano bez opieki.

nie no wiadomo, powinno być za darmo przecież XD generalnie ludzie powinni pracować charytatywnie a dj powinien grać dla samej satysfakcji, że ktoś łaskawie przyjdzie (oczywiście za darmo bo bez przesady żeby płacić za to żeby posłuchać muzyki) go pooglądać. przecież hala wybudowała się za darmo, ludzie pracują tam w imię wyższych celów a prąd pozyskiwany jest z tajnych surowców (oczywiście darmowych).

śledź
śledź

Głosujący za budową hali w słynnych “konsultacjach Frankiewicza” tak właśnie myśleli – że dostaną dożywotni wstęp gratis. A taki wstęp mają tylko znajomi królika. Pocieszeniem dla przygłupów głosujących za budową może być to, że pozwolono im pooglądać pustą halę, a kalendarz imprez w Arenie wywołuje co najmniej uśmiech politowania. :)

Gość
Gość

Racja bo w innych halach wszystko jest za darmo, ehhhhh

luki
luki

“Tysiąc fanów z całego świata”… może od razu z całej galaktyki?

Ja
Ja

Tak. Z całego świata. Byli Kanadyjczycy, Amerykanie, Rumuni, Niemcy, Ukraincy, Włosi i pewnie kilka innych narodowości. Na szczęście nie było ciebie i nie trzeba było słuchać twojej zawiści i chyba żalu, że jesteś taki ponury

bileter
bileter

Hahaha tylko że wszyscy mieszkają w Polsce. Ale jak chcesz dalej rozśmieszać, to przekonuj, że są debile, którzy na dyskotekę przylecieli zza oceanu.

"Frenki goł tu Holiłud"
"Frenki goł tu Holiłud"

GLIWICE PRZYSZŁOŚĆ JEST TU ! Co dobitnie pokazuje wspaniały starannie powieszony baner “witacz” uwieczniony na fotce nr 1. WSTYD DO N,tej potęgi

asdf
asdf

Mamy szczęście, że dojazd do hali nie wymaga oglądania całych Gliwic. Byłby wstyd gdyby przyjezdni z całego świata zobaczyli te płachty reklamowe wywieszone na płotach, billboardy reklamujące schab bez kości w hipermarkecie albo pomidory w promocji, budynki z oknami zaklejonymi reklamą pożyczek-chwilówek, tabliczki z napisami “sprzedam lub wynajmę”. Dobrze że przyjezdni nie natrafią na kiboli ani nie będą oglądać budynków obsmarowanych sprayem “Piast Gliwice całe życie”, “Górnik pany” itd. Większość nie zrobi spaceru po mieście, gdzie wiele drzew jest oznaczonych pomarańczowym znakiem X – “do wycięcia”, wdychać spalin, czekać na przejściu dla pieszych 5 minut na zielone światło – a… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa

Spadaj skąd przyjechales . Po co ty żyjesz?

pok
pok

Żelazny elektorat Frankiewicza – ludzie, którym wszystko się podoba. Są gotowi wdychać nawet spaliny i wmawiać sobie, że to górskie powietrze, patrzeć na kibolskie bazgroły i mówić, że to sztuka itd.
A jak tylko pojawi się ktoś bez różowych okularów, kto dostrzega gliwickie problemy, to żelazny elektorat z nienawiścią sugeruje, że taka osoba nie powinna żyć. Frankiewicz powinien się cieszyć z tak wspaniałych wojowników.

Solomon
Solomon

To nie wojownicy – to pożyteczni idioci.

gdańszczanin , były gliwiczani
gdańszczanin , były gliwiczani

Miejscowym proponuję dotrzeć na miejsce z buta . Dobrze radzę , a zamiejscowi zobaczą co to znaczy przyjechać autem na godzinę przed imprezą – połowa imprezy pójdzie się j ………ć – tak jest wszędzie przy tych ,, Arenach ” / chaos i nerwy aby dostać się na parking mimo , że ma się wykupione miejsce /. Miłej zabawy .

gdańszczanin , były gliwiczani
gdańszczanin , były gliwiczani

Dodam jeszcze , że przy gdańsko- sopockiej Ergo Arenie bilet parkingowy w dniach imprez kosztuje 18 zł , a w pozostałe dni w całym roku jest bezpłatny co ma bardzo duże znaczenie z uwagi na to , że stąd do plaży jest tylko ok . 700m. pieszo . Da się ? Da . Można ? Można panie Frankiewicz .

Achtung
Achtung

Niestety, ‘gieniusze’ plażę w Gliwicach zrobili na starówce pod kościołem. Parking się nie przyda, chyba że studentom, ale oni od małego są uczeni, że parkować trzeba pod drzwiami domu, sklepu, uczelni… No, nie przyda się, a taki piękny zbudowali.

ja234
ja234

Więc właśnie, klajster innowacji na wstecznym wysypał piach…. i tyle.Przyczep z żarciem nie ma.Pewnie się nie dogadali.

Ja
Ja

No można. Więc w Gliwicach również jest płatnytylko w dniach imprezy. Można się dowiedzieć? Można. Zamiast pisać komentarze.

Nat
Nat

To czemu nikt nie parkuje jak to takie bezpłatne szczęście?

DKF "Iksik"
DKF "Iksik"

Ten żenujący zawieszony na odpie**dol baner coś mi przypomina .Zaraz, zaraz. Czyż nie podobnym banerem w filmie Barei “Alternatywy 4” dozorca Anioł witał delegację najbardziej rozwiniętych miast ? BRAWO PANIE FRANKIEWICZ ! Klawo jak cholera (to z innego filmu)

Ja
Ja

Za te nieszczęsne banery odpowiada organizator a nie frankiewicz.

polej
polej

Fundacja RADAN robi taką siarę? A miała być profesjonalna z gwiazdami marketingu wywalonymi ze Stadionu Narodowego.

łąbędziak
łąbędziak

no i co jest doktorku…???? Pierwsza wielka impreza otwierająca działalność hali w glajwicach za ponad 500 baniek.. i co jest qrna?? Cisza jak makiem zasiał..? a może się nie odbyła..może Armin nie dojechał..tak jak nie dojechał na glajwicki Rynek? Nikt z redaktorków..z poczytnych łam gazetowych i internetowych nie został zaproszony na to inauguracyjne otwarcie..??? Nie było darmowych wejściówek dla mistrzów pióra i fotoreporterów? Na darmochę weszli znajomi królika z Radanu, Wodociągów i UM ??? Chyba mieszkańcy, którym zafundowano ten gigantyczny przekręt do spłacenia, mają prawo do informacji czy w ogóle ta hala ma szansę się spłacić i zarobić coś w… Czytaj więcej »

Achtung
Achtung

Nie strzelajcie! Nicht schiessen! Zgadzam się, że śmieszny populik bawi dzieci, a marzenia podstarzałych rodziców o Tinie Turner i Kajagoogoo idą w piach. Za późno!
Bardziej mnie dziwi reklama światowej sławy imprezy. Kpię nieco, a jak nieco, każdy może sam wygooglać. Ze łzami oglądam zdjęcia prezentujące “wyjątkowe wydarzenie” i widzę klasyczne polskie płachty bieda reklamy jak na każdym płocie w Polsce, zawsze źle powieszone, zawsze tanio zrobione. Ale łzy znikają, kiedy widzę jak ta światowa trasa jest oprawiona w innych krajach. Sok z buraka.

Anomin
Anomin

“Na teren imprezy nie można wnosić profesjonalnych bądź półprofesjonalnych aparatów fotograficznych i kamer. Dotyczy to również kamer typu GoPro. Nie można wnosić również selfiesticków. ”
Ciekawe czy ten kto jedzie na to coś o tym wie? gimbala może wnieść ale kamery już nie ;-)
Aaa i ciekawe czy trzepać ich beda jak kiboli którzy wnoszą świece dymne :) na mecze, czy tak jak Endriu przyjechał na plac krakowski, że nawet telefon trzeba było odblokować…

Ampuła
Ampuła

Czyli nie da się wyjść do samochodu, żeby się za nim odlać i wrócić do środka?! A na Galę Masztalscy Szow Bawarski Plus Hildegarda i Rudolf Tryjo w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu podchodzisz do włazu z trzema promilami na czworakach. Żona na tobie siedzi bardziej z przodu, za nią teściowa. Ochroniarz w stroju górniczo-hutniczym i masce św. Barbary wpuszcza do izby z siedzeniami. Żona podtyka trwałą ondulację, a ten w stroju wtyka w nią trzy patyki od krupnioków: jeden obłamywany na pakiet 3 wizyt 3-minutowych w wucetach, drugi na wymianę za posiłek regeneracyjny w antrakcie (pół krupnioka w… Czytaj więcej »

treya50
treya50

Dlaczego odlać się za autem ? Przecież w hali są toalety !

Ampuła
Ampuła

Są drzwi ze zwyczajowym oznakowaniem toalet. Z tym, że to atrapy drzwi. Po nieudanych próbach wyszarpania ich z zawiasów każdego opanuje potrzeba udania się “za samochód” albo między urządzenia rozrywkowe w parku.

AndrzejD
AndrzejD

Bo kibole typu Ampula tak mają. Toalety to jeszcze nie ich poziom rozwoju cywilizacyjnego. Oni leją gdzie popadnie. Zwłaszcza po obaleniu kraty piwa z Biedronki

Anomin
Anomin

Słabe…

śledź
śledź

Nie bądź taki surowy. W mieście przyszłości ciągle nierozwiązanym problemem jest cywilizowane oddanie się tyleż przyziemnej co przyjemnej konieczności pozbycia się niechcianego balastu. Pokaż takie miejsca, chociażby na oczywistej trasie rynek-dworzec, którą podąża większość klientów zwabionych słynną ofertą miasta nocnej rozrywki? Masz? A teraz wymień gdzie można to zrobić na innych kierunkach rozchodzących się gwiaździście ze starówki… A precyzyjnie: nigdzie jeszcze nie przeczytałem, że odbyły się wszystkie konieczne odbiory i są wszystkie zezwolenia, wszystko działa i nigdzie nie ma kartki “no order”. Nagła cisza zapadła nad tą kwestią, którą na ogół władze wybijają na pierwszy plan dumne z własnego profesjonalizmu.… Czytaj więcej »

Kryspin
Kryspin

Ciekawe czy toalety płatne 10 czy 20zł?

Ja
Ja

Jak taki ciekawy, to wystarczyło przyjść i sprawdzić zamiast siedzieć i snuć teorie spiskowe

Maria
Maria

Skończ klakierować boś nudny

Prostata blues
Prostata blues

Płatne nie były. Były zamknięte.

asdf
asdf

Tylko czy są to toalety czynne? Mam wątpliwości, skoro ostatni przetarg PWiK na wykonanie instalacji sanitarnej w Hali nie został rozstrzygnięty.

gliwicjus
gliwicjus

No i jak było???? Dowiemy się wreszcie czy nie?? Wszechświatowe otwarcie przecież nie mogło się nie udać, prawda?

Szota
Szota

Mam św spokoj bo nie chodze na badziejstwo wystawiane w hali im .frankiewicza

ja234
ja234

No to zacznie się cyrk na kółkach.Jedyna większa impreza w hali-bankrucie.
Miasto będzie goliło fanów aż miło.

mieszkaniec Gliwic
mieszkaniec Gliwic

ŻENADA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak i to pseudoforum!!!!!!!!!!!!!!!