Atak z użyciem noża na gliwickim dworcu PKP. Dwóch pracowników ochrony trafiło do szpitala

Atak na pracowników ochrony dworca PKP w Gliwicach. Młodociani sprawcy ranili dwie osoby. Interweniowała straż ochrony kolei i policja. Ostatecznie wszystkich trzech nastolatków udało się zatrzymać.

 
Pracownik ochrony dworca kolejowego w Gliwicach powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach, że na terenie holu dworca pracownicy ochrony firmy Zubrzycki podczas wykonywania obowiązków służbowych, zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków, którzy zakłócali ład i porządek publiczny na ochranianym obiekcie. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach. Powiadomiono również Komendę Miejską Policji w Gliwicach – tak Komenda Główna SOK relacjonuje zdarzenie z ostatniej środy.

Po przybyciu na dworzec, funkcjonariusze SOK i policji zastali ratowników, którzy udzielali już pomocy medycznej rannemu pracownikowi ochrony. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Mężczyzna został ugodzony nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha przez jednego ze sprawców. Natomiast drugi z pracowników ochrony dworca podał mundurowym cechy charakterystyczne sprawców, a także wskazał kierunek w którym zbiegli – przekazują SOKiści.


W wyniku wspólnych poszukiwań na terenie stacji Gliwice, mundurowi ujęli jednego z podejrzanych, który odpowiadał rysopisowi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 16-letni młodzieniec razem z kolegami, są poszukiwani przez policję, bo samowolnie opuścili placówkę opiekuńczo-wychowawczą w Siewierzu.

W trakcie czynności wyjaśniających drugi pracownik ochrony firmy Zubrzycki nagle zasłabł – jak się okazało miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej.

Funkcjonariusze SOK niezwłocznie przystąpili do udzielenia niezbędnej pomocy, wzywając jednocześnie Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu udzieliło kwalifikowanej pomocy medycznej. W wyniku napaści drugi z poszkodowanych pracowników ochrony został przewieziony do Szpitala Miejskiego w Gliwicach – kontynuuje SOK.

 
Ujęty 16-letni nożownik został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Policjanci zatrzymali już dwóch pozostałych nieletnich napastników na terenie Gliwic i Pyskowic. Młodym przestępcom zostaną przedstawione zarzuty.

– Podejrzani to 16, 18 i 19-latek. Jednego zatrzymano na dworcu, kolejnego przy ulicy Dworcowej w Gliwicach, a ostatniego na terenie Pyskowic – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji. – Usłyszą zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia – dodaje.

(żms)/KG SOK
fot. KG SOK