Atak z użyciem noża na gliwickim dworcu PKP. Dwóch pracowników ochrony trafiło do szpitala

Atak na pracowników ochrony dworca PKP w Gliwicach. Młodociani sprawcy ranili dwie osoby. Interweniowała straż ochrony kolei i policja. Ostatecznie wszystkich trzech nastolatków udało się zatrzymać.

 
Pracownik ochrony dworca kolejowego w Gliwicach powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach, że na terenie holu dworca pracownicy ochrony firmy Zubrzycki podczas wykonywania obowiązków służbowych, zostali zaatakowani nożem przez trzech nastolatków, którzy zakłócali ład i porządek publiczny na ochranianym obiekcie. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Gliwicach. Powiadomiono również Komendę Miejską Policji w Gliwicach – tak Komenda Główna SOK relacjonuje zdarzenie z ostatniej środy.

Po przybyciu na dworzec, funkcjonariusze SOK i policji zastali ratowników, którzy udzielali już pomocy medycznej rannemu pracownikowi ochrony. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Mężczyzna został ugodzony nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha przez jednego ze sprawców. Natomiast drugi z pracowników ochrony dworca podał mundurowym cechy charakterystyczne sprawców, a także wskazał kierunek w którym zbiegli – przekazują SOKiści.

W wyniku wspólnych poszukiwań na terenie stacji Gliwice, mundurowi ujęli jednego z podejrzanych, który odpowiadał rysopisowi. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 16-letni młodzieniec razem z kolegami, są poszukiwani przez policję, bo samowolnie opuścili placówkę opiekuńczo-wychowawczą w Siewierzu.

W trakcie czynności wyjaśniających drugi pracownik ochrony firmy Zubrzycki nagle zasłabł – jak się okazało miał ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej.

Funkcjonariusze SOK niezwłocznie przystąpili do udzielenia niezbędnej pomocy, wzywając jednocześnie Pogotowie Ratunkowe, które po przybyciu udzieliło kwalifikowanej pomocy medycznej. W wyniku napaści drugi z poszkodowanych pracowników ochrony został przewieziony do Szpitala Miejskiego w Gliwicach – kontynuuje SOK.

 
Ujęty 16-letni nożownik został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Policjanci zatrzymali już dwóch pozostałych nieletnich napastników na terenie Gliwic i Pyskowic. Młodym przestępcom zostaną przedstawione zarzuty.

– Podejrzani to 16, 18 i 19-latek. Jednego zatrzymano na dworcu, kolejnego przy ulicy Dworcowej w Gliwicach, a ostatniego na terenie Pyskowic – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji. – Usłyszą zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia – dodaje.

(żms)/KG SOK
fot. KG SOK

27 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
wiesław
14/01/2023 20:33

Jak zwykle gliwicka prokuratura jest bardzo wyrozumiała dla bandziorów. Ofiara została ugodzona nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha co jest ewidentnie próbą morderstwa a nie pobiciem. No ale widać ktoś nieźle nasmarował, skoro taka kwalifikacja. No i jak to jest, że niebezpieczny bandzior zbiegł z poprawczaka i nikt go szczególnie nie szukał?

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu przez wiesław
SS3
14/01/2023 22:07
W odpowiedzi na  wiesław

Ryba psuje się od góry.

Beton
16/01/2023 10:11
W odpowiedzi na  wiesław

Rzeczywiście, jest to swego rodzaju przyzwolenie do szlachtowania ludzi. Ciekawe jaki zarzut otrzymałby ochraniarz, gdyby przypadkowo, w obronie własnej wepchnął gnoja pod jadący pociąg.

prawda
14/01/2023 19:47

Tylko kamienioomy o wodzie i suchym chlebie moga nas uratowac od takich przestepcow.

dariusz
15/01/2023 10:30
W odpowiedzi na  prawda

zgadzam sie 0 tolerancji

Gliwiczanin
14/01/2023 22:07

na organy z nimi a co zostanie do wora i do jeziora

Beton
16/01/2023 07:49
W odpowiedzi na  Gliwiczanin

Dokładnie, rozmontować na części zamienne. Tylu wartościowych ludzi potrzebuje organów, a te szmaty w ten sposób przyczyniłyby się do uratowania kilku istnień ludzkich.

Cliper
15/01/2023 06:44

Wyrok,jaki by on nie był..te osobniki nie są ludźmi a resocjalizacja więzienna spowoduje że będą, kwiatem’swiata przestępczego

AndrzejD
15/01/2023 10:52

” Po przybyciu na dworzec, funkcjonariusze SOK i policji zastali ratowników, którzy udzielali już pomocy medycznej rannemu pracownikowi ochrony” – czyli pogotowie przyjechało szybciej niż SOK który jest na dworcu po drugiej stronie torów. Brawo SOK – szybcy jesteście.

edwal
15/01/2023 10:08

Taki element to tylko do utylizacji, bo tylko kwestią czasu jest, kiedy oni kogoś zabiją.

stary dziad w eterze
14/01/2023 21:23

Czy pracownikom ochrony dworca towarzyszy grupa? Grupa inwalidzka? Może powinni przejść jakieś szkolenia, a po nich zostać wyposażonymi w jakieś ŚPB? Przynajmniej mogliby się bronić zamiast dotychczasowej funkcji estetycznej.

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu przez stary dziad w eterze
SS3
14/01/2023 22:11
W odpowiedzi na  stary dziad w eterze

Mogli by mieć nawet granatnik i tak nic by to nie dało.
Sam się doszkól bo bredzisz niesamowicie.

Neptunder
16/01/2023 20:45

To próba morderstwa , artykuł 13-15 Kodeksu Karnego .

fran
07/02/2023 10:34

„opuścili placówkę opiekuńczo-wychowawczą” – ani tam opieki, ani wychowania, więc po co takie hybrydy, tylko „ochotnicza” służba w brygadzie międzynarodowej SBU np. w Bahmucie, tam wykorzystają nabyte w Siewierzu umiejętności w używaniu noża

DD
14/01/2023 18:29

Ciekawe z jakich rodzin pochodzą te 500plusy? W kamasze i do Krainy U i wysłać niech mają przygodę na żywo.

Gang PiSena
14/01/2023 17:23

Dzięki reformie sądownictwa pomysłu prezesa tysiąclecia, wykonanej przez pana ministra Ziobro bo nikt inny nie chciał się tego podjąć a z której teraz wycofują się rakiem pod naciskiem Unii Europejskiej, sprawcy zostaną szybko osądzeni i jako skazani będą pracować na swoje utrzymanie w firmach kolegów pana Ziobry.

euroentuzjasta
14/01/2023 18:51
W odpowiedzi na  Gang PiSena

PiS leży na pysku przed eurokołchozem, wycofując się ze swoich pseudo reform bo bardzo potrzebuje kredytów z KPO zwanych pieniędzmi gdyż wbrew temu co głosi, bardzo lubi wykonywać rozkazy eurokołchozu bo ze środków KPO może tylko wybudować wiatraki bo wiatraki produkują Niemcy nie może zaś wybudować elektrowni atomowej bo Niemcy nie produkują elektrowni atomowych natomiast je likwidują a w zamian Niemcy uruchamiają kopalnie i elektrownie na węgiel brunatny.

AndrzejD
15/01/2023 15:07
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

@euroentuzjasta
Przyznaj się – głosowałeś grzecznie jak pan prezes przykazał, na zjednoczoną prawicę, a oni tak Cie wyr….li :)
Od pół roku skamlą o kasę z tej niedobrej Brukseli i Berlina, bo wszystkie inwestycje leżą i za chwilę zdechniecie. Gdzie twoja duma prawdziwego polaka ? Już wstaliście z tych kolan czy dalej jeszcze wstajecie ? Jak już to nastąpi to poinformuj nas tutaj.

euroentuzjasta
15/01/2023 15:26
W odpowiedzi na  AndrzejD

Nie głosuję na narodowych socjalistów, mają tyle wspólnego z prawicą co parówki z mięsem, faktycznie to zjednoczona socjalica albo lewica pobożna a w zasadzie pobożna na pokaz w odróżnieniu od lewicy bezbożnej.

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu przez euroentuzjasta
Prawo i SBrawiedliwość
14/01/2023 18:54
W odpowiedzi na  Gang PiSena

Ten chybiony pomysł z „reformą sądownictwa” to nie pomysł ziobry a tylko prezesa ? Niemożliwe, przecież prezes jest nieomylny.

SS3
14/01/2023 23:16
W odpowiedzi na  Gang PiSena

Mówisz o tym wspaniałym sądownictwie które nie potrafiło izolować śmiecia z 13 wyrokami, a jak mieszkańcy umieścili go tam gdzie jego miejsce broniąc się przed wymordowaniem to nagle przypomniał sobie o byciu karcącą ręką sprawiedliwości?

Gang PiSena
14/01/2023 23:26
W odpowiedzi na  SS3

Oczywiście że tak, można było to naprawić ale lepiej jest po pisowsku to z****ć.

Unio daj siana
15/01/2023 13:25
W odpowiedzi na  Gang PiSena

Klękając, mając obrzękłe kolana
skamlamy Unio daj trochę siana.
Idą wybory
a w skarbcu pustką wieje jak z nory.
Do diabła już z tą reformą sądów,
wszak tylko krowa nie zmienia poglądów.
A niepodległość przereklamowana,
wszystko oddamy, dajcie nam siana.
My posypiemy popiołem głowy,
wdrożymy każdy kamień milowy.
Ku utrapieniu obywateli,
chcieli do Unii, będą ją mieli.
Wszystko zrobimy Unio kochana
tylko daj siana, tylko daj siana.

Gang PiSena
15/01/2023 14:18
W odpowiedzi na  Unio daj siana

Po 7 latach sukcesów gospodarczych pisowskiego rządu, zgodnych z filozofią „wystarczy nie kraść” jesteśmy w tak czarnej d***e, że bez pieniędzy z Unii zdechniemy z głodu a sztandarowa pisowska reforma sądów okazała się niechcianym dzieckiem jakiegoś Ziobro, który z nie wiadomo skąd się przyplątał i z reformą sądów wyskoczył jak przysłowiowy Filip z konopi.

Greta
15/01/2023 16:13
W odpowiedzi na  Gang PiSena

Znacznie większym sukcesem PiS od sukcesu gospodarczego jest to że 2/3 Polek nie chce mieć dzieci.

Gang PiSena
15/01/2023 16:42
W odpowiedzi na  Greta

To kolejne genialne posunięcie prezesa, mniej ludności to mniejsza przestępczość.

Ampuła
14/01/2023 17:33

Jeżeli obniżenie średniego wieku rencistów z ochrony do poziomu choćby 78 lat nie jest możliwe z powodów ekonomicznych, to należy powołać Służbę Ochrony Służb Ochrony Kolejowo-Dworcowych.