“Będziemy kontynuować to dzieło. Stanowimy zespół”. Adam Neumann kandydatem na prezydenta Gliwic

Senator elekt i – do niedawna – prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, w czwartek oficjalnie wskazał swojego byłego zastępcę, Adama Neumanna, jako kandydata, którego poprze w nadchodzących wyborach prezydenckich w Gliwicach.

– Zamierzam się zaangażować w tę kampanię i wspierać pana Adama Neumanna w wyborach – deklaruje Zygmunt Frankiewicz podczas czwartkowej konferencji prasowej na skwerze Doncaster.
.

– Liczę na to, że te wybory nie będą trudne do wygrania i będzie kontynuowana linia, która prezentowaliśmy wspólnie przez wiele lat

– dodał były prezydent Gliwic

REKLAMA

– Jesteśmy przygotowani do tego aby kontynuować dzieło Zygmunta Frankiewicza, który 26 lat był prezydentem Gliwic – mówił Adam Neuman. – Za czasów tej prezydentury Gliwice rozwinęły się bardzo dobrze, są na świetnej ścieżce rozwojowej. Będziemy kontynuować to dzieło. Tak jak pan prezydent powiedział, stanowimy zespół. Zespół, który od wielu lat współpracuje ze sobą – dodał przyszły kandydat na prezydenta.

Przypomnijmy, prezydent Zygmunt Frankiewicz ubiegał się w niedzielnych wyborach parlamentarnych o mandat senatora. Z dużą przewagą głosów pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Krystiana Probierza, dostając się do Senatu. Z dniem wygrania wyborów, po 26 latach nieprzerwanego rządzenia miastem, przestał pełnić dotychczasową funkcję w samorządzie.

Gliwice czekają teraz na wskazanie komisarza, który przez okres 3 miesięcy będzie zarządzał miastem do momentu wybrania nowego prezydenta w przedterminowych wyborach. Te odbędą się najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku.

(żms)
wid. ŁG/24gliwice.pl

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
gliwiczanin

Gliwicom potrzeby jest młody, energiczny i pełen wizji i pomysłu gospodarz, a nie leśne wypalone dziadki, które swoją wizję na rozwój naszego miasta zakończyli ponad 10 lat temu.

STRZYKAWA

No to GDZIE ??? macie tego młodego ENERGICZNEGO wizjonera, który potrafiłby do siebie przekonać WYBORCÓW ? CZEMU nie pojawił się od ponad 20 LAT ?
Wolne wybory wygrywa TEN KTO potrafi spełnić oczekiwania większości mieszkańców ! I tak się dzieje zawsze ! .
No to gdzie ten WASZ GENIUSZ SIĘ ukrywa ?
Może to WY krytykanci jesteście WYPALENI ! Spójrzcie na siebie i swoje dokonania bo tu zaczyna się WASZ PROBLEM ! .
Pamiętacie ostatnie wybory w Gliwicach – co zaprezentowała opozycja ?
STO LAT PANIE SENATORZE ! PREZYDENCIE !

kotx

heheh takich klakierów ZF uwielbia!

fran

Pan Bodzioch?

Laszlo_egesz

Może pan Hodura?

anka

zaszył się w Uroczysku Buk..

Bobik

Aż rzygać się chce nawet za komuny nie było takich wazeliniarzy.
P.Neuman – więc niech się pochwali co przez tyle lat urzędowania uczynił? Jaką ma wizje, metody jej realizacji…
Nie, nie pochwali się bo nie ma czym – dla mnie to nieudacznik który ma zagwarantować poda 40 osobom trwanie w spółkach i zarządach za ogromne pieniądze.
Wybierzmy w końcu przyszłość a nie przeszłość po kolana uwaloną w komunie…

Adi

nie pozwolą…

DZIEŁO - kontynuacja

Zaglądnąłem na stronę internetową pana wiceprezydenta. Od wyborów samorządowych cisza, nic się nie dzieje, chociaż przed wyborami też się nie angażował. Konikiem pana Neumanna jest logistyka, któej chyba poświęca się bez reszty, co tłumaczy wysokie ceny gruntów i nadmierną liczbę ciężarówek w mieście. Niejakie światło na pracę kandydata na prezydenta rzuca galeria zdjęć, podzielona na część “w pracy” i “prywatnie”. “W pracy” wiceprezydenta widzimy jak się łamie opłatkiem z biskupem i uczestniczy w dożynkach, targach, konferencjach i spotkaniach… To jest jego “dzieło”, które chce kontynuować. “Prywatnie” pokazuje, że lubi turystykę rowerową, co niestety nie przekłada się specjalnie na inwestycje rowerowe… Czytaj więcej »

Leon

Teraz młodzi to ludzie ograniczeni nie zdolni do szerszego myślenia. Niestety dla młodych liczy się tylko kasa i kariera są zapatrzeni w siebie są egoistami nie są zdolni do poświęceń i chcą się tylko nachapać.

:)

Leon, ta charakterystyka,wbrew intencji, jak ulał pasuje do obecnego składu zarzadu miasta, nie do młodzieży, o której najwyraźniej masz pojęcie z czasów własnej młodości.

Bobik

A Frankiewicz to idealista…., a może Neuman…

Przemo

Tak, a najlepiej nasz wojewoda Jarosław Wieczorek. Impotent gospodarczy, który skalał się pracą w ten sposób, że prowadził jednoosobową agencję reklamową, która nie potrafiła na siebie zarobić.
Albo drugi orzeł tym razem lewicy Mr Widuch, który podobnie utrzymywał się jedynie z synekur kolegów z partii – spółek nierentownych zarządzanych przez władze publiczne.
Tak młody, jeszcze żeby umiał konno jeździć i szablę w ręku trzymać.
Wygląda jakby i u nas były farmy trolli i hitlerjugend prawicy i lewicy.
Gliwice twierdza niezdobyta przez żadne partie.

Babel

Jak syn wiceprezydenta Neumanna robiący reklamy dla UM Gliwice? Bo nikogo innego nie było, bo nikt inny się nie nadawał, bo o przetargu ktoś zapomniał? Zesr… się bida i jęczy z kompleksem oblężonej twierdzy.

Przemo

Dowód na trolli z PiS’u. Skończyły się wybory to rzucili siły na niezależne miasta. A więc jednak niewydarzony Jarosław Wieczorek.
Młody to chyba jedyny pozytyw, bo normalną pracą ten pan się jeszcze nie skalał w życiu.
Czekam na listę zasług, oprócz otrzymania stanowiska partyjnego wojewody za wynik lepszy od Budki w ostatnich wyborach prezydenckich.

Przemo

Tak,
a może podasz jakieś szczegóły, konkrety
bo jakoś ciężko uwierzyć, że jest tu choćby 1% prawdy.

Tom1983

Ładne bajeczki ludziom oociskasz. Po co kłamać. Jak jesteś nieudacznikiem to się innych nie czepia!

Rabarbar.

Postawiłbym swój głos na kobietę.

ToBi

Dlatego że jest kobietą? To chyba myśli Pan o jej uroku osobistym

Uświadomiony

Oczywiście “stanowimy zespół”. A może po prostu układ, który zabetonował się w tym mieście od 26 lat?
Jak otworzyć ludziom oczy, kiedy w Internecie (FB, itp.) grupy osób, zapewne trolli, związanych z tym układem, starając się pokazać jak ich wielu, wychwala tegoż wspaniałego kandydata, hejtując jednocześnie niepoznanego jeszcze kontrkandydata (bo z PIS, itp.)

guy fawkes

Franek nadal bezczelny. Będzie narzucal innym, żeby nie wystawiali swojego kandydata. Jego i jego kolesiom już dziękujemy. Skierowali Gliwice na dobry tor, ale od 10 lat już nic nowego i lepszego nie potrafią wnieść. Marzy im się lotnisko, a w chodnikach i jezdniach dziury. Wszędzie brud a zimą smog. Zieleń przyuliczna w opłakanym stanie i jest jej coraz mniej.

fana

Ty siebie słyszysz? dziurę to masz w głowie chłopie, uważaj bo z uszkodzonych gliwickich rynien deszczówka ci naleci.

Observer

Ha, głosy z UM boją się o swoje posadki, oj będzie jeszcze czyszczenie…

Tom1983

Heh no boją się bo jak przejrzycie nazwiska urzędników to układy rodzinne aż miło….

ti ti ta

Już nie wspomnę o miejskich terenach na obrzeżach, poza centrum. Dramat! Od ponad czterdziestu lat brak jakichkolwiek działań, zdewastowane chodniki, piaskownice z brudnym piaskiem, brak ławek, a teren gminy Gliwice i na nic prośby, pisma, zdjęcia, wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Piniendzy nima!

Wizjoner

To jak świetnie rozwijają się Gliwice można zobaczyć przyrównując je do Katowic. Katowice wyraźnie pną się do góry, pomyśleć można tylko jak mogłyby wyglądać Gliwice, gdyby miastem rządził ktoś komu się chce i kto faktycznie realizuje zapowiadane obietnice. Oczywiście zwolennicy ZF i magistratu wskazują zawsze by przyrównywać się do miast typu Zabrze czy Ruda Śląska. Moim zdaniem trzeba jednak mierzyć wysoko. Wybierzmy kogoś nowego kto faktycznie będzie realizował wizje rozwojowe, a nie tylko przedstawiał mniej lub bardziej udane wizualizacje.

Irek

masz szansę, za chwil parę wybory więc próbuj swoich sił. Przecież to takie proste
Tylko czy jaj Ci wystarczy?

Largo

A może ma zawiasy i nie takie wykształcenie przez co nie może startować.

treya50

Tylko kogo ? Odpowiednich kandydatów brak na horyzoncie :(

NY

Dlaczego tak nisko nas cenisz chcemy porównywać się do NY lub Los Angeles a nie do Zabrza.

Achim

Tępak nie wizjoner. Pewnie pisowska gwiazda

Qrt

Powiedz swojej starej żeby więcej nie modliła się do Donalda i weźmie się do uczciwej pracy pasożyt i weź tabletki od bulu d..ska

ti ti ta

Achim, nie gwiazdorz, gwiazdo pełowska!

ToBi

Wypowiedź – jej ton i treść wiele mówią – z logiki wynika że Pan jest anty Pisem – dziękuję za takich ludzi

Przemo

Prawdziwy troll z ciebie. Znam Katowice zapraszam na osiedla Załęże Ligota Giszowiec Bogucice etc. Albo na Rynek :)
Katowice mają handikap w postaci urzedow wojewódzkich wszelkiej masci delegatur jako stolica wojewodztwa. Pokaż mi inne miasto niewojewódzkie w Polsce z takimi osiagnieciami i tak rozwinięte pomimo problemow z upadkiem przemyslu ciezkiego w latach 90tych.

Jajcarze :)

Co będziecie kontynuować?! Dzieło??

AndrzejD

Będą kontynuować to żeby nikt im nie przeszkadzał w cooorwidołku który zbudowali z kolesiami z miejskich spółek i nie tylko miejskich.

krzysztof

zygmuś f namawia do pozostawienie KLIKI I UKŁADÓW po staremu , zależy mu na ciągu dalszym popierania układów i klik miejskich. WIDAĆ JAK DBA O SWOICH JAK NA ODCHODNE POWSADZAŁ ICH DO ZARZĄDÓW SPÓŁEK MIEJSKICH
ŚMIERDZI PRZEKRĘTAMI W GLIWICACH

Przemo

Lepiej niż Jarek Wieczorek ktory wsadzil kolezanke bez zadnego doświadczenia na komisarza w Sośnicowicach.

Babel

Krystek Tomala wsadził koleżankę ze wsi na szefa wydziału kultury. A jej marzeniem było zostać stewardesą, auć!

Wyborca

Pojawia się szansa na oczyszczenie miasta z tego “zespołu” (układu). Potrzebna mobilizacja. Nie zmarnujmy tego i wybierzmy kogoś kto będzie wsłuchiwał się w głos mieszkańców.

Tolik

“wybierzmy kogoś”-to powinno być hasło gliwiczan.
Od lat brak kandydata, brak pomysłu na zarządcę Gliwic…..

Olek

Dotychczasowy prezydent tez miał nieqiele wspólnego z zarządzaniem. Raczej z ciągłym trwaniem.

ti ti ta

Niestety, takie zakonserwowane rządzenie przez 26 lat sprawia, że ludzie sie przyzwyczajają i wydaje sie im, że przecież jest fajnie, a potencjalni nowi kandydaci nie garną się, wiedząc z góry, że sa skazani na przegraną. Ludziska przyzwyczaiły sie i wybiorą stare. Myślę, że czas skończyć z dożywotnimi kadencjami jak w wypadku pana prezydenta Frankiewicza. 10 lat wystarczająco dużo zeby sie wykazać i dać szansę innym. Nie ma ludzi niezastąpionych!

Tom1983

To wspaniałe co piszesz ale tutaj to nie ma żadnego znaczenia….

:)

“to dzieło”? Neumann mówi jak ojciec dyrektor i jego fanatyczni wyznawcy. W sumie nie ma między nimi różnicy, bo tak samo żyją dzięki “temu dziełu” dla własnych korzyści. Frankiewicz jest już taki słaby, że głos ledwie przebija się przez biały szum i jeszcze ten ministrant z wytrzeszczem… Naprawdę nie ma w tym mieści nikogo, kto przynajmniej zdradza objawy witalności i energii? Same ramole i tłuste koty. Ktoś proponował kota na prezydenta…

Zet

Kandyduj cwaniaku :) nikt ci nie broni

:)

Wyznaję zasadę, żeby nie pchać się do nie swojej roli. Niestety codziennie widzimy wielu, którzy tej zasady nie szanują.

Sdent

Neumanna i Frankiewicza różni tylko ****** A co do świetnego rozwoju miasta to mam pytanie do kandydata na prezydenta: kto wydaje zezwolenia na objazdowe reklamy ze szczekaczkami które całymi dniami krążą po mieście i zakłócają ruch uliczny i spokój? Takich rzeczy nie robi się w mieście!!!

Gliw

Popieram i dodam ,kto daje pozwolenia na budowę kolejnych marketów jest ich jak grzybów po deszczu A centrum miasta umiera , szczególnie ul Zwycięstwa

Tomasz

Nikt nie wydaje. Jeśli nie łamią przepisów mogą jeździć po drogach publicznych.

Dziadek

Koń był senatorem w Rzymie…to i tłusty kot lub ramol może prezydentem Gliwic zostać……jeśli taka będzie wola większości głosujących w wyborach na to stanowisko!!

The Tiger@

Polskie prawo nie przewiduje prawa wyborczego (ani aktywnego ani biernego) zwierzętom.

Dziadek

Prawo….prawem ,a w realnym życiu(we wszystkich wybieranych gremiach) całkiem sporo baranów,świń,owiec,lisów i lisków,wilków,różnej maści gadów,tłustych kotów,miśków ,osłów!
Jaki z powyższego wniosek?Według mnie,niestety również wśród mających czynne prawo wyborcze znajdują się i tacy jak powyżej jak również sporo leni!!!

The Tiger@

Władza jest po prostu obrazem społeczeństwa. I jeśli społeczeństwo jest takie, to i władza taka.

Dziadek

@ The Tiger@!

Tobie pazury nie przeszkadzają w pisaniu…..?…;)

The Tiger@

Nie, regularnie je podcinam ;)
Ciekawe czemu Cię dwa razy zminusowali?

AndrzejD

…no jak to – Neumann, toż to młody, rzutki, dynamiczny – normalnie wizjoner !
Rzygać się chce jak się patrzy na tych leśnych dziadów.

Malachiasz

Ha, ha, ha… Pan senator poszedł w warszawkę, aby walczyć z pisowską kliką. Taka republika kolesiów, jaka została misternie upleciona w naszym mieście to arcymistrzostwo. Pisowcy mogą się uczyć i tak nie dorównają.

Ja.

Kółeczko wzajemnej adoracji i klepania się po ramieniu.

Imiu

Gliwice aż płaczą…ze szczęścia. PO ponad 25 latach zstąpił ze stołka i usiadł gdzie indziej XD
Niech mu się wiedzie kolejne ćwierć wieku. Dobry “Nasz” Pan ;-D

MariannaA

Zgadzam się z jednym wyjątkiem. To nie pan, tylko chłopina.

Imiu

bezczelnie plugawisz imię “Naszego” Pana.
To jest Pan nad Pany wśród Panów ale racja w Polsce taki ustrój Panowania jest od 3 dekad i tak zostanie.

Xyeafc

Czy to nie ten Pan, który powiedział, że rower miejski to jakaś fanaberia?
Podziękuję.

Kuba

Nie, o rowerach wspominał w ten sposób śp. pan Wieczorek

Ba

Masakra, ci ludzie naprawdę powinni już sobie odpuścić. Zatrzymali się mentalnie gdzieś na początku lat 90. Czy oni nie podróżują? Nie wyjeżdżają nigdzie za granicę? Nie widzą, jak rozwijają się inne miasta? Są strasznie zacofani i co gorsza, nie dopuszczają tego do siebie. Beton.

cara

Frankiewicz, to moze sobie chciec. On juz raz wystawil, Marka Goliszewskiego, do wiatru. Frankiewicz tylko dlatego dostal sie do senatu, ze gliwiczanie chcieli sie go pozbyc z miasta.

anka

w punkt!!!!

Qrt

To jest układ nie zespół, ręka rękę myje sitwą nic więcej rzygam tymi Gliwicami

black_horse

Na emeryturę dziadek, a nie za rządzenie miastem się brać.

erat

Sa gotowi, zeby kontynuowac dziela zniszczenia Gliwic, miasta, z ktorego gliwiczanie uciekaja.

Observer

Emeryci polecają się nawzajem….

ja234

Popierać sobie można..inna sprawa czy wygra nojman…lub….pisior…albo ktoś z peło…czas pokaże.

“– Liczę na to, że te wybory nie będą trudne do wygrania i będzie kontynuowana linia, która prezentowaliśmy wspólnie przez wiele lat” Serio? tego nie wiadomo.Chyba, że glajwicki suweren poprze neumanna.Skoro ponoć “nie będą trudne do wygrania” to skąd ta strapiona mina?(1256)

kotx

hahahaah Jakie “dzieło” ? ten wszechobecny syf nazywasz dziadku jakimś dziełem ? No tak można papier pomazać g*** i tez nazwać że to dzieło… Wam panowie już dziękujemy. Życzę z całego serca abyście przegrali w wyborach. Odejdzie już od koryta na zasłużone emerytury i zakończcie te uwielbienie wobec ZF. Gorszego PR niż ten, że chcecie kontynuować politykę pana F nie można sobie już przypisać. Czcicie go jak papieża .. No czekam na ulicę imieniem pana F i koniecznie kamień węgielny upamiętniający jego osobę… !

Gość

Już wkrótce się doczekamy!

kotx

1:46 Neumann mówi o “dziele” A Frankiewicz sam się z tego śmieje… no chyba lepszej laurki sam nie mógł sobie wystawić. ten uśmieszek sam podkreśla te “WIELKIE DOKONANIA ” oraz do gdzie swoich wyborców ma pan F. Mam nadzieje że pan F zapłaci ze swoich pieniędzy za ponowne wybory w mieście przecież wprowadził w błąd mieszkańców podczas wyborów samorządowych.

XYZ

Świetna wizytówka. Podobnie jak wysypisko “Gliwice” przy autostradzie A4.

Ja.

Prośba do redakcji.
Czy moglibyście sprawdzić, co stało się z drzewami w parku Chrobrego wzdłuż Kłodnicy? Komu tym razem przeszkadzały?

Men

Wodolejstwo! Pani Neumann KONKRETY bo wygląda to jak konferencja pani Kruk, która potrafi coś tam coś tam… Gliwice są na ścieżce? Chyba odchodzą na drugi krąg … A zakończyć się to może jak 10 kwietnia…
Staną takie dziadki i zero konkretów. Nie potrafią nawet JEDNEGO sukcesu wymienić. No tak nie ma się co dziwić skoro tego nie ma. Niech żyje nam Prezes naszego klubu niech żyje nam… To mówię ja …

xxx

nie wiedziałem, że stołek prezydenta obejmuje się poprzez dziedziczenie …. Myślałem (a raczej łudziłem się), że następcę wskazują mieszkańcy w wyborach. Ale najważniejsze, że się tej Franzy w końcu pozbyliśmy. Niech spier….. jak najdalej i już tu nie wraca. Dla mnie jest persona non grata.

black_horse

O JAKIM DZIELE on bredzi? O Nie zrealizowanych obietnicach? O jednych i tych samych twarzach w radach nadzorczych, stołkach dyrektorskich, kierowniczych bez pojęcia o dziedzinie którą się zajmuje, o złotoustym rzeczniku? O deptaku na głównej przelotowej ulicy, o zastąpienie pojazdu elektrycznego silnikiem diesla? O komunikacji z zabetonowanymi liniami z lat 70tych? O centrum miasta przed dworcem, pl. Piastów? O hali Podium vel arena z deficytem 10 mln na rok? O nielicznych, drogich inwestycjach, które na tle całości wyglądają jak cukierki powtykane w gów. o? O szpitalach w zapaści finansowej, nieudolnie zarządzanych? O propagandzie sukcesu sączącej się z MSI I hojnie… Czytaj więcej »