Oficjalnie: Zygmunt Frankiewicz nie jest już prezydentem Gliwic. Został senatorem


Zygmunt Frankiewicz wygrał wybory do Senatu. Oznacza to, że automatycznie przestał pełnić funkcję prezydenta Gliwic. Swoje stanowiska utracili również trzej zastępcy prezydenta, Adam Neumann, Krystian Tomala i Mariusz Śpiewok.

Według oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, Zygmunt Frankiewicz pokonał popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość Krystiana Probierza uzyskując ponad 61 procent poparcia.

Najwyższe poparcie Zygmunt Frankiewicz uzyskał w samych Gliwicach – 69,16%, w powiecie gliwickim 55,75%.


Zgodnie z obowiązującym prawem, z chwilą objęcia mandatu przez prezydenta, jego kompetencje przejmuje na 3 miesiące komisarz powołany przez premiera, wcześniej wyznaczony przez wojewodę.

Nowe wybory prezydenckie odbędą się w Gliwicach prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku.

Prawie na pewno wystartuje w nich popierany przez Zygmunta Frankiewicza dotychczasowy I zastępca, Adam Neumann. Nie wiadomo jeszcze, kogo zgłosi opozycja. Jednym z najczęściej wymienianych nazwisk, jest doświadczony samorządowiec Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, wcześniej radny Rady Miasta w Gliwicach.

Zygmunt Frankiewicz funkcję prezydenta sprawował od ponad 26 lat.

2 września 1993 roku Rada Miejska w Gliwicach podjęła uchwałę o jego powołaniu na to stanowisko. Radni wybierali Zygmunta Frankiewicza ponownie w 1994 i 1998 roku. Po raz pierwszy w bezpośrednich wyborach prezydenckich Frankiewicz wystartował w 2002 roku. Wtedy o kontynuacji 9-letniej już prezydentury mogli zadecydować sami mieszkańcy, a nie radni.
Od 2015 roku Zygmunt Frankiewicz pełni też funkcję prezesa Związku Miasta Polskich. (mf)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
autobusiarz

A mnie zastanawiają dwie rzeczy. Jak to się stało, że wierni wyborcy wysłali w kosmos do Warszawy swojego ukochanego przywódcę? Może po prostu nie wiedzieli co robią, widzieli jego nazwisko, to znaczy: trzeba głosować? A druga rzecz, przecież tyle się nagimnastykował, żeby wytłumaczyć że tramwaje są zacofane, nieekologiczne, nieefektywne i w ogóle wstyd ze to jeździło w 21 wieku, a tu proszę, codziennie będzie widział, jak dziesiątki, a może setki tramwajów codziennie zasuwa wożąc tysiące pasażerów, zadając kłam jego wiedzy.

Ostatni Sprawiedliwy

I na dodatek to cholerne, elektryczne, podziemne metro.

Damian

Tramwaje zniknęły już ładnych parę lat temu, są w ich miejsce linie autobusowe a internetowe trole dalej płaczą za tramwajami, tylko po to by mieć wyimaginowany argument jaki to zły jest Frankiewicz. Bardzo dobrze że ten złom zniknął z Gliwic. Mnie jako kierowcy do szewskiej pasji doprowadzały te ulice poniszczone przez torowiska.

Ostatni Sprawiedliwy

@Damian. To jest kwestia infrastruktury i taboru. Pojedź na Ukrainę, tam drogi też są tylko z nazwy.

qwer

A to mamy rozumieć, że nie da się wybudować nowego torowiska, które byłoby prowadzone poza jezdnią? Bo jeszcze 11 lat temu były takie plany, ogłoszone oficjalnie przez urząd miasta – w wydawanej przez tenże urząd gazecie. Tylko że plany szybko porzucono, bo ważniejsza okazała się budowa hali podium (tak, przygotowania do tej budowy trwały już wtedy). A w kilka miesięcy potem zapadła decyzja o całkowitej likwidacji tramwajów. Więc to że nie mamy teraz tramwajów to tylko krótkowzroczność prezydenta. Pozostałe miasta w aglomeracji mają nowe tramwaje i odremontowane torowiska, a będzie coraz lepiej. W Gliwicach nie, bo UE już nie dofinansowuje… Czytaj więcej »

black_horse

Tramwaje poleciały, bo Frankiewicz liczył na dotacje z UE na halę . Nie dostał by dotacji i na halę i na tamwaje a hala była jego obsesją, dlatego wymyślił bajeczke jaki to tramwaj jest zły i je zlikwidował. Niektórzy w jego teorię wierzą do dzisiaj niestety wpisując jakieś bzdety o zlomie i wydzielonych torowiskach.

Tramwaj

Czy ktoś wogóle wie, że nowe torowisko i całe utrzymanie infrastruktury tramwajowej jest w obowiązkach Tramwai Śląskich? A oni nie mieli na to kasy bo w Gliwicach nie zarabiali na tyle na przewozach, dziury w imieniu Tramwai łataliśmy my (z podatków mieszkańców Gliwic).To tak jaby sąsiad co chwila was prosił, żebyście mu czynsz mieszkania płacili, bo go nie stać ….. już widzę jak pomagacie sąsiadowi. Yhym…

demos

Ciekawe jak innym miastom udało się dogadać z tym demonem – Tramwajami Śląskimi?
Zabrze to już w ogóle musi mieć z nimi jakiś pakt, bo nawet nowe, izolowane wibracyjnie, ciche torowiska budują a takie Katowice nowy cichobieżny tabor ma.

black_horse

@Tramwaj To prawda, torowiska są w gestii Tramwai Slaskich., których współwłaścicielem jako posiadacz bodajże 4% akcji jest miasto Gliwice. To tak jakb# z twoim mitycznym sąsiadem miał to mieszkanie na spółkę. Sam widzisz ze twoje wywody są błędne. Są wtedy 2 mozliwosci: albo remontuje ie na spółkę i razem korzystacie, albo olewaaz go i mówisz używasz – remontu. Nie praktykuje się trzeciej możliwości : to ja ci zburze salon i kuchnie, bo to moja cześć i basta. Nawet mimo tego ze to takie polskie.

Marcell

Jak coś jest nierentowne i się nie opłaca to się to likwiduje, żyjemy już kilka lat bez tej owianej legendami jednej linii nr 4, a porównywanie tego do burzenia salonu i kuchni …. demonizujesz kolego

The Tiger@

No właśnie… tramwaje to było takie poddasze z którego jeden członek rodziny korzystał… i to też tylko by odstawiać rzeczy. I się okazało, że w piwnicy też jest miejsce.

moh

Cieknące poddasze bez wizji na remont i inwestora

black_horse

@TheTiger, @Marcel. Błąd. Nie znasz zasad działania komunikacji miejskiej w dużych miastach. Linie tramwajowe to szkielet komunikacji który jest klatką schodową, przedpokojem i salonem. Autobusy pełnią rolę uzupełniającą, czyli kuchnia, pokoiki i łazienka. Strych to taksówki a piwnica Uber.
Jak coś jest nierentowne i się nie opłaca to się to likwiduje, żyjemy już kilka lat bez tej owianej legendami jednej linii nr 4, a porównywanie tego do burzenia salonu i kuchni …. demonizujesz kolego
Jak porównujemy to porównujmy. Burzenie torów to burzenie części mieszkania. Bo moje.Konsekwentnie kolego, konsekwentnie.

Marcell

linia nr 4 szkieletem ? czego karła? Piszesz o sytuacji gdzie system komunikacyjny oparty jest na liniach tramwajowych lub metra przypominam Ci że w Gliwicach była linia (jedna linia) nr 4 ładząca pętlę na Wójtowej Wsi z ul Chorzowską.

demos

Gdyby linia 4 była bez sensu zostałaby zlikwidowana a nie zastąpiona, flagową obecnie linią A4

Marcell

Dla kogo flagową jest linia 4 ? Mieszkańców Kopernika, Trynku, Sikornika, Łabęd, Wilcze Gardło. Obrońców Pokoju, Żerniki, Wojska Polskiego, Szobiszowice, Brzezinka, Stare Gliwice. Czechowice, Łabędy, Bojków. Sośnica.

Pominąłem tylko 4 dzielnice,

black_horse

@Marcell Nie znasz całej historii. Opowiem Ci ją. O ile pamiętam w Gliwicach były 3 linie (trzy linie). Wszystkie przez krótkowzroczną politykę oraz nieudolność w zarządzaniu przez ludzi, którzy nie znają się na swojej robocie zostały zlikwidowane. W perspektywie dzisiejszych czasów, gdzie dużo mówimy o elektromobilności, pojazdach elektrycznych, ekologii w transporcie było decyzją złą a wręcz szkodliwą. Linia 4 była szkieletem, ponieważ przechodziła przez całe miasto, i na jej bazie należało wybudować tylko odnogi do większości dzielnic w Gliwicach wliczając w to strefę, campus politechniki, który do dzisiaj nie jest skomunikowany z centrum. Dlatego że tramwaj to najefektywniejszy środek transportu… Czytaj więcej »

Marcell

Przedstawiasz historię tak jak to jest ci wygodne, poza marzeniami jest coś co nazywa się ekonomia, dyletanci wypowiadają się o budowaniu, projektowaniu, natężeniu ruchu, gawiedź to podchwyci i mamy wypociny … Jedno pytanie kiedy ostatni raz jechałeś komunikacją miejską, nie dlatego ze chciałeś/aś się przejechać tylko dlatego ze tak robisz codziennie. Większość pisze o komunikacji poczym wsiada do samochodu i jedzie co widać na przykład po parkingach pod marketami.

black_horse

Jeżeli komunikacja nie jest żadną alternatywą, to ludzie wybierają samochody. I tu znowu kłania się złe zarządzanie KZk GOP i GZM teraz. Przebieg linii, takt kursów, dublowanie linii, brak skomunikowana, autobusy jeżdżąc stadami a potem długo nic.

Marcell

Pozostaje Ci tylko jedno rozwiązanie: styczniowy start w wyborach na prezydenta i rozwiązanie wszystkich bolączek Gliwic i nie tylko, również Górnego Śląska wraz z reformą KZK GOP ( czy jak to się teraz nazywa) na obszarze całej aglomeracji. Wydaje mi się jednak że po wygranych wyborach czego ci życzę będziesz nadal mógł tylko ponarzekać. ….

Jumper

To należy wiedzieć. Tak jaździły tramwaje nr 4, 2, 1. Ta ostatnia do Rudy Śląskiej, nie na wioski jak je tu ktoś wymienia. Była jeszcze “4bis”, od dworca na “Wojtulę”. Jednak przybysze ze wsi o tym nie wiedzą. A wybory to parodia, manewry kukiełkami, by osiągnąć konkretne korzyści, ale nie dla Gliwic i nie dla Polski.

Marcell

Ignorancie te wioski to dzielnice Gliwic zatrzymałeś się w zamierzchłych czasach.

obserwator

Z pod poczty przy dworcu kolejowym jeździła też linia 2bis na Trynek ul.Pszczyńska- okolice dawnego dworca kolei wąskotorowej.Linię zlikwidowano na samym początku lat 70 ub.wieku /rozebrano tory od poczty przy dworcu kolejowym – do ul.Zwycięstwa,około 250 m/.

black_horse

w Gliwicach była linia (jedna linia) nr 4 ładząca pętlę na Wójtowej Wsi z ul Chorzowską
Dlatego na Wójtowej wsi należało zbudować małe centrum przesiadkowe na autobusy w kierunku Wilczego Gardła, Sośniciowic. A tak tramwaj niepotrzebnie był dublowany przez linię autobusową z dworca w kierunkach o których napisałem. O dublowaniu na Chorzowskiej nie wspomnę.

Maciej

Pewnie lepsza biedronka.lol

The Tiger@

Nie błąd, a inne podejście. Dla mnie linia tramwajowa to w przypadku Gliwic poddasze (w innych miastach to może być ważniejszy element). Poddasze dlatego, ponieważ nie był to główny środek transportu i można go było zastąpić linią A4 o takiej samej prędkości (nie licząc odcinku na Chorzowskiej). Ale też tramwaj w Gliwicach to nie takie ważne zagadnienie jak gospodarka, która jest i salonem i kuchnią zarazem.

black_horse

@The Tiger Linia tramwajowa nie była głównym środkiem transportu gdzie ? Na trasie Chorzowska-Wójtowa Wieś tramwaj był głównym środkiem transportu. Innego nie było w tej relacji. Poddaszem była linia z Placu Piastów na onkologię. Woziła tylko kierowcę.

The Tiger@

Głównym środkiem transportu w Gliwicach są samochody – stety albo niestety.

Cadyk

“Głównym środkiem transportu w Gliwicach są samochody – stety albo niestety.”

Komuś znanemu z nazwiska to zawdzięczamy. Bo jeszcze 20 lat temu gliwiczan było więcej a głównym środkiem transportu była komunikacja miejska. Długiej listy szkodliwości obecnego systemu nie ma sensu wyliczać bo dla każdego inteligentnego człowieka jest oczywista.

The Tiger@

Mnie akurat cieszy, że więcej Gliwiczan stać na samochody. A że Gliwiczan ubyło – trudno. Chociaż mnie cieszy wzrost cen nieruchomości.

:)

Ciebie cieszy, że gliwiczan (z małej litery, panie dyrektorze w spółce z zagranicznym kapitałem) stać nie na samochody, a na stare graty, które niszczą nasze zdrowie. Nowe w salonach to oni sobie tylko oglądają. A stać ich na graty dzięki rozdawnictwu PiS, czyli żadna ich zasługa, a radość z tego powodu jest oznaką wiadomo czego. Wzrost cen nieruchomości nikogo poza właścicielami nie cieszy, bo prowadzi do gentryfikacji, która jak nadmiar gratów na ulicach jest szkodliwa społecznie. Cyk! i masz co przemyśliwać.

The Tiger@

Owszem – pomyliłem się przy pisowni gliwiczan. I nie boję się do tego przyznać. Ty błędów nie popełniasz?
Nie, stać ich nie dzięki PiS, tylko dzięki temu, że zapracowali sobie. I to niektórzy na całkiem nowe samochody. Rozdawnictwo PiS w Gliwicach tylko mało na to wpłynęło.
Jestem właścicielem nieruchomości, a gentryfikacja nie jest mi obca. I nie jest mi straszna, bo można jej przeciwdziałać.

ti ti ta

Jasne, za PiS i pincet plus Polacy kupuja stare graty, tak jakby za PO starych gratów nie kupowali.Co za bzdety!

:)

@Tiger@ cyt: “tramwaj w Gliwicach to nie takie ważne zagadnienie jak gospodarka, która jest i salonem i kuchnią zarazem”

Olam gospodarkie miejskom twojego sznytu. Ale salon i kuchnia zarazem, to w polskich warunkach kawalerka z aneksem sypialnym, circa 30 m/kw. Wiedziałem, że ambicje gospodarcze elity, którą reprezentujesz są na miarę doliny krzemowej w dolinie smogu, ale przyszłość, jaką proponujesz młodym jest zaiste imponująca, 30 m.kw. i grat ze szrotu bez wsparcia rodziców, żeby była dyscyplina. Sukces i przyszłość w ch..j.

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Jakie są zatem Twoje niepolskie standardy? Mieć sracz w bawialni?

The Tiger@

Ambicje powinny być wysokie, ale mimo wszystko należy budować na tym co jest. I jak teraz mamy skromne M4 (co i tak jest lepsze niż warunki mieszkaniowe 80-90% świata), to możemy oczywiście myśleć o docelowej willi i oszczędzać na nią. Ale kluczowym tutaj jest słowo oszczędzanie.

:)

Oszczędzanie poprzez budowanie hal widowiskowych zamiast mieszkań komunalnych? Nic dziwnego, że o ekonomii masz pojęcie na poziomie brakujących 10-20%.

The Tiger@

A czy ja pochwalam budowę tej hali? Po prostu jej nie krytykuje, podobnie jak nie krytykuje likwidację tramwajów. Gdyby zostały albo hala nie została zbudowana, to też tego bym nie krytykował.

demos

“Jak coś jest nierentowne i się nie opłaca to się to likwiduje,”
To kiedy burzymy halę rezydenta?

Marcell

albo uruchamiamy hutę 1 Maja

Hann

@demos Pójdźmy za ciosem i zlikwidujmy UM i miejskie spółki bo co roku udowadniają, że bez nich jest szybciej, taniej i trwalej. Fotografie i filmy z prywatnych dronów kolesi powiązanych z UM są dobrym argumentem.

Azik

Hala Gliwice jest nierentowna. Miasto musi dopłacać grubą kasę z tytułu rzekomej promocji w trakcie imprez. Na 2019 zaplanowano z tego tytułu wydatki na prawie 10 mln zl z budżetu.
Zlikwidujmy halę, bo nierentowna.

Nie będę pisal o takich rzeczach jak np. drogi w mieście. Nie przynoszą żadnych zysków, a wydajemy tylko kasę na ich remonty. Do likwidacji.

black_horse

@Marcel Kolego, nie znasz realiów a się wypowiadasz. Cała komunikacja miejska jest nierentowna i jest dotowana przez miasto. Zresztą celem komunikacji publicznej nie jest wypracowanie zysków tylko zapewnienie ludziom przejazdów. Idąc Twoim tokiem rozumowania likwidujemy?

Marcell

i to miała zapewnić linia tramwajowa nr 4, bez której istnienia obywamy się już długi czas, jakie ty znasz realia, chcesz kosztem wszystkich spełnić swoje marzenia o tramwaju jakaś trauma z dzieciństwa chciałeś być konduktorem?

black_horse

@Marcel Oprócz “argumentów” ad personam masz jeszcze jakieś? Zapewniam cię że gdybyśmy zlikwidowali dworzec kolejowy, też byśmy musieli się bez niego obyć. Tylko czy to jest metoda?

Marcell

Można przywrócić wozy konne, ekologiczne bez spali tylko nie wiem co na to obrońcy zwierząt, pisząc ze nie znam realiów sam dopuściłeś się oceny oponenta. (ad personam) podaj mi choć jeden argumenty merytoryczny nad wyższością zlikwidowanego tramwaju gruchota z rozwalonym torowiskiem nad autobusami tej samej linii. Nie neguje systemowych nowoczesnych rozwiązań na przykład szybkiej kolejki, neguje tylko stawianie tramwaju a raczej tej mizernej “sieci” która stałą się tak wielkim problemem wg Ciebie że nie widzisz nic poza tym.

smoker

Ten argument nad wyższością tramwaju dostrzeżesz, gdy zamkniesz się na kilka godzin w zamkniętym pomieszczeniu z tramwajem na chodzie i dla porównania z autobusem na chodzie.
Tylko nie zamieniaj kolejności.
PS.
Oszczędź sobie frazesów o tym jak to elektrownie trują, bo wokół tej najbliższej – rybnickiej jest rezerwat przyrody. Podobnie jak wokół największej elektrowni cieplnej na niskoenergetyczny węgiel brunatny – El.Bełchatów, gdzie ostatnio widziałem czaple. W Gliwicach są czaple?

Marcell

czyli Zabrze nie ma smogu i ma czaple ?

Nie kłam

Nie obywacie się, bo linia nadal istnieje i jest jedną z najważniejszych w mieście, o ile nie najważniejszą.

kuklok

Gliwiczanie są w 60 % zacofani i u nich zawsze “nie zbudowali, ale pałażyli dom” Dlatego do dzisiaj mają taką mentalność odmienną od reszty

pok

Obecnie Gliwice posiadają 2,9% akcji Tramwajów Śląskich. W 2010 ten udział wynosił 4,6%. Wcześniejszych danych niestety nie posiadam. Można się spodziewać, że udział Gliwic przed decyzją o likwidacji tramwajów był jeszcze większy.

Ela

Mnie, jako kierowcę i mieszkankę Centrum Gliwic wkurzają spaliny i tarasujące wąskie ulice autobusy, których nie sposób wyminąć…

dzu

jak masz dwóch kandydatów do senatu to nie masz wyboru nie chcąc głosować na PIS – tak to się stało

w zgodzie z sumieniem

można było skreślić obu

ja234

Tylko, że wtedy głos byłby nieważny.Szkoda marnować głosu.(1213)

w zgodzie z sumieniem

Głos nieważny, to też głos

spełniona marzycielka

Radość o poranku …. wiem, wiem, nie dla wszystkich ale żeby było sprawiedliwie – gratulacje dla zadowolonych a kondolencje dla zasmuconych.

DD

A co z tą radością zrobisz, bo wilk w owczej skórze ma zawsze dwa plany przygotowane.

xz

To chyba jedyna dobra wiadomość z tych wyborów. Wreszcie Gliwice pozbyły się tego człowieka. Wiedział dobrze nie może juz w kolejnych wyborach startować to ucieka do Senatu. Ale pięknie. Lotnisko już wiadomo po co było … Będzie teraz Pan senator lądować w Gliwicach? Oby teraz tylko nie wygrał nikt reprezentujący ten beton w Gliwicach. Rozwalić te układy i układziki. Prześwietlić powiązania i wydatki w mieście. Niech Gliwice się w końcu rozwijają nie są tylko doją krową dla kilku notabli! Wara !

łabędziak

jak dla gliwiczan to najlepsza wiadomość..tego poranka, tego roku!! Każdy beton da się skruszyć..w styczniu o tym trzeba pamiętać !!

Iwona

Dziękuję z całego serca . Już nie ma kolesi i układów w urzędach miejskich. Dziękuję.

DD

Mam pytanie, kto ma prześwietlać, rozwalać układy, masz odwagę z tymi 25, którzy poparli Twój komentarz zaprosić NIK do Gliwic i to zaproszenie uzasadnić. A może piszesz pod kilkoma nickami, że do tej pory tego nie uczyniłeś tylko judzisz innych.

Noll

Nie mam takich narzędzi jak ABW CBŚ czy inne służby . Ale teraz myślę będzie łatwiej przyjrzeć się komu wpadają jakieś intratne kontrakty. Tak mam odwagę zaprosić . Jeśli ktoś jest niewinny to chyba nie ma się czego obawiać.

Noll

Frankiewicz zapłaci za to że wprowadził w błąd społeczeństwo startując w jednych a potem w kolejnych wyborach. ? Taki odpowiedzialny człowiek a pokazał środkowy palec i ucieka do Warszawy…

ame3n

frankiewocz i odpowiedzialny czlowiek?
chachacha chyba za wlasne konto w banku

xxx

zostanie powołany przez wojewodę, a mianowany przez Pinokia komisarz. Pamiętej, że ci dwaj są z PiSu. Nie popieram tej mafii, ale w tym przypadku może być z nich pożytek – może będą chcieli spradzić poczynania “konkurencji”? I oby tak się stało.

qwer

Przy okazji polecam prześledzić komentarze i zastanowić się dlaczego niektórym osobom tak bardzo zależy, aby przyszłym prezydentem Gliwic został kandydat wskazany przez Frankiewicza. To powinno dawać do myślenia.

kolik

Tak jest, rozwalić wszystko , niech zostanie piach!

z poziomu zero

cos jeszcze zostalo do rozwalenia?

Iwona

Dziękują miastu wszyscy rodowici Gliwiczanie. Za pozbycie się złego człowieka z Zygmunta Frankiewicza. Z poważaniem mgr Iwona Pietrzykowska

Ostatni Sprawiedliwy

Przy okazji El Comandante załapał się na egzorcyzmy?

jerzy

Dodaj komentarz…Masz słuszną rację ,jak zaczął rządzić Gliwicami to było przepiękne i bogate miasto . No a teraz zostawił same ruiny , totalny syf , nieprawdopodobne zadłużenie . Chciałbym się tylko od ciebie dowiedzieć w jakich to Gliwicach ty mieszkasz i żyjesz ,bo ja mieszkam tutaj od 1946 roku i widzę dokonania byłego już prezydenta Frankiewicza .

EDI

Tobie żal ….ę ściska i zazdrościsz kariery człowiekowi który Gliwice wyprowadził na “dobre tory”, a tak byś stał w korkach do 19 kończąc pracę o 15 .Żal Ci , że Ciebie nie ma w tych układach ???!!!!

qwer

Teraz możesz sobie tylko gdybać. Bo równie dobrze moglibyśmy mieć prezydenta, który rozwinąłby komunikację miejską do europejskiego poziomu. Że nie byłoby potrzeby jeździć autem, bo autobusy jeździłyby często, punktualnie, szybko, nie byłyby tak przepełnione i stanowiłyby realną alternatywę dla samochodu. Może doczekalibyśmy się szybkiej kolei miejskiej jak w Warszawie albo w Trójmieście. Może mielibyśmy obiekty Park&Ride przy wjeździe do miasta, więcej dróg rowerowych, infrastrukturę bardziej przyjazną dla pieszych. I problemów korków by w ogóle nie istniał. Niestety nigdy się nie dowiemy jak mogłoby być. Jak dla mnie Frankiewicz dobrze rządził do 2006, potem zupełnie przestał się starać. Od 2007 mamy… Czytaj więcej »

jerzy

Na pewno masz w domu młotek . Weż go mocno w obie ręce i walnij się w łeb . Może te wszystkie komórki mózgowe wrócą ci na miejsce i zaczniesz myśleć logicznie .Swoim wpisem obrażasz ponad 60% gliwiczan ,którzy na niego głosowali .Powodzenia w załatwieniu sprawy .

Bądźmy precyzyjni

60% z 20% gliwiczan, którzy na niego głosowali. Garstka czyli.

Marcin - jeszcze bez specjaliz

Nie zapominaj o tych, którzy nie wzięli udziału w wyborach, milcząco aprobując (popierając) wybór większości.

olewator

Wyborem większości było – olać wybory

Gośka

Judasz. Został wybrany przez nas na całą ostatnią kadencje. Cwaniak i tyle. Przez chwilę bezpartyjny a teraz wielki come back. Dodatkowe wybory w styczniu niech pokrywa z własnej kieszeni a nie z naszych pieniędzy.
Powinien zostać do końca kadencji a później niech sobie robi co chce. Ale cwaniak wie że później takiej szansy nie będzie. Wydymal wszystkich tych którzy na niego głosowali w wyborach prezydenckich naszego miasta. Taka jest prawda o panie Zygnuncie pseudonim Judasz

antyfrank

mów za siebie… Nie “przez nas” lecz przez was. Bo przeze mnie nie.

Ja

To jest chucpa

kolik

Gośka , albo ty czytać nie umiesz, albo z myśleniem u ciebie jest krucho!

Anomin

Taki też był Tusk, premier państwa a wybrał brukselkę i “konferansjerkę” …ten sam krwiobieg, PO+

Wrzodzisław

Jak był prezydentem, to na niego plułaś pisowskim jadem, jakbyś go litrami piła. Teraz nie jest prezydentem – po pisowsku dalej rzygasz jadem

Gośka

Był bezpartyjny dlatego zagloswalam na niego a teraz co pokazał? Plujesz i rzygasz to tutaj tylko Ty jak widać.

jerzy

Ja uważam , że Bóg dał ludziom mózg do myślenia .Ale jak widać nie wszyscy potrafią z niego korzystać . Skoro Frankiewicz był taki zły to co można mówić o ponad 60% gliwiczan ,którzy na niego głosowali .Co można mówić o prezydentach wielu Polskich miast ,którzy wybrali jego na przewodniczącego .Wiem ,że część ludzi w Gliwicach jest sfrustrowana ,ale należy życzyć wielu Polskim miastom takiego prezydenta .

:)

Polsce taki król się należy. Zobaczymy czy wybiorą go marszałkiem Senatu?

Marcell

POCZEKAJ AZ WYBIORĄ NOWEGO NIEZALEŻNIE KTO TO BĘDZIE MALKONTENCI I TAK BĘDĄ UTYSKIWAĆ.

krzysztof

kukułcze jajo w Senacie i dalej będzie żyć na koszt społeczeństwa

Asd

W Senacie mu szybko udowodnią, że nic nie może i jest tylko trybikiem w partyjnej machinie.

realista

Przecież On o tym wie.

DD

Oczywiście, że wie ile jeszcze na nas można skorzystać bez względu na to czy będzie w senacie potakiwaczem czy “rzekomą opozycją”.

4WD

I o to chodzi

wyborca

Ó jaka ulga !! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!!

mieszkanka Gliwic

Lubię rozpoczynać nowy tydzień z tak dobrą wiadomością. Oby ta informacja się potwierdziła.

Miasto się cieszy

Mieszkańcy się cieszą, bo to otwiera wreszcie nowe perspektywy rozwoju a nie zwoju.

Mania

Czy otwiera to się okaze

kolik

A ty głosowałeś na Frankiewicza , czy nie?

Tramwajarz

Nareszcie.

Mania

Nareszcie to będziesz mógł napisać jak bedzie DOBRY nastepny prezydent….bo moze byc Đuuuuuzo gorzej.

WD-40

Nie może

Dobra zmiana

26 lat katorgi w końcu się skończyło .Czas na zmiany na lepsze.Gliwice stać na lepszego prezydenta niż Frankiewicz.

z Gliwic

Do tej pory jakoś nigdy nie miał godnego, odpowiednio wcześnie dającego się poznać gliwiczanom, kontrkandydata. Co wybory to żarty. Nie miał konkurencji.

ti ti ta

Bzdura! Skąd wiadomo, że ktoś inny byłby mniej kompetentny? Rządził pan Frankiewicz tak sobie, ani dobrze, ani źle. Kilka spektakularnych przedsięwzięć i tyle. Ludzie nie lubią zmian. Przyzwyczaili sie jak do pana ojca i wybierali tak przez 26 lat.

Patriota

Tak dla waszej informacji,nie martwcie się o wiceprezydentów wasz prezydent już im znalazł stanowiska w spółkach miejskich,to jest sprawiedliwość o której mówicie zwolennicy KO.

Ewald

Dzięki Super Arenie podnieśli na 2020 dla firm podatki od gruntu,nieruchomości Dzięki że go nie będzie

Jan Pająk

Tak czekałem na tą chwilę z utęsknieniem.

ewa

I pędzisz z gratulacjami i życzeniami skutecznej pracy Pająku?

ti ti ta

No, nie dziwię się! Wszedł pan prezydent w konszachty z PO już oficjalnie i POsłuchał kogo trzeba z partii totalnej oPOzycji i wykiwał paru radnych POkazowo!

xxx

osobiście też na niego głosowałem, ale nie dlatego, że na to zasługuje i go lubię, tylko po to aby tego szkodnika i pasożyta wy….ć jak najdalej od Gliwic (niestety w ostatnich wyborach samorządowych to się nie udało). I co ta pier*****na Franza robi na koniec? Obsadza swoich kolesi, wiceprezydentów w radach nadzorczych Piasta, wodociągów itp…. Za PiSem też nie jestem, ale mam nadzieję, że wojewoda wyznaczy kogoś, kto to bagno posprząta i wyp….li kolesiów ze stołków. A może i prokuratura się temu przyjży ? A co do Franzy – mam nadzieję, że w Warszawie dadzą mu odczuć, jak mało znaczącym… Czytaj więcej »

xxx

No to do dzieła Franek – po pierwsze zlikwidować tramwaje w Warszawie !!!!! Ty to potrafisz.

W pogoni za octem

Wkońcu odszedł dewastator

ewa

Chwała Panu! Myślałam, że nie dożyję tej chwili. Po 26 latach niszczenia Gliwic jako rodowita gliwiczanka odetchnęłam z ulgą!!

ewa

Rozumiem ,że masz tak słabe okulary, że psinco widzisz, nie dostrzegasz tego co nowe tylko wydaje ci się , że jest jak było, polecam dobrych okulistów

smoker

Co wiesz o nowym? Chcesz porozmawiać o nowym właścicielu wieży ciśnień? A może o nowym właścicielu budynku lazaretu na Ziemowita? Nie? To może porozmawiamy o rentowności, przejrzystości, sensowności i nowym właścicielu hali rezydenta? O nowej starówce? O nowych autobusach w miejsce tramwaju? O smogu, o zabytkach, o teatrze, o nowym “klimacie” miasta? O nowym szpitalu? O zapachu miasta? Jakie nowe masz na myśli?

malik

Frankiewicz . Ty się cieszysz że wygrałeś? Ja bym raczej ze wstydu się pod ziemie zakopał. Gdyby do ciebie nie docierało… To że jedziesz na kolejny stołek to wynik tego, że mieszkańcy wywalili cię z miasta! Zatem żaden powód do dumy. I skończ z tym żenującym cwanym uśmieszkiem! I nie zapomnij zabrarać ze sobą swój dwór i klakierów oraz trolii internetowych, którzy będą teraz wielbić cię jako senatora! Matko ten kraj faktycznie jest dziki… Im więcej się spieprzy tym więcej się dostaje. Twoj wyjazd do stolicy pokazuje tylko tak naprawdę, że chodziło o karierę i kasę. Kilknaście miesięcy temu czułeś… Czytaj więcej »

malik

Wiecie jaki będzie pierwszy projekt autorstwa tego “senatora” :) ? Projekt ustawy o likwidacji transportu szynowego w całym kraju” Niech swoim kolegom z wielkich miast z którymi się tak często fotografuje niech zaproponuje by np Gdańsk czy Warszawa albo Poznań zlikwidowali tramwaje … A kolejny projekt to będzie “100 hal na 100 lecie siedzenia na stołku” FRANczyza zmienia zupełnie znaczenia :)

demos

I 30 hal widowiskowych na 30 lecie … trwania

Michael Scott

Do niezobaczenia!

Oli

Tylko PiS może przywrócić tramwaj!

The Tiger@

To sarkazm?

jerzy

Tyle miast wokół Gliwic posiada linie tramwajowe . Proponuję wszystkim stęsknionym za tramwajami wynieść się z tych wrednych i paskudnych Gliwic i nacieszyć widokiem tramwajów swoje puste mózgowniczki .

Taki kraj

Zapraszam do Olsztyna, tam wróciły tramwaje, po wielu latach nieobecności. Naprawdę można się nacieszyć.

co gdzie kiedy

i kolejkę wąskotorową?

Laszlo_egesz

W śladzie drogi rowerowej

Hanys

No to Gliwiczanom gratulujemy komisarza. A ponoć to miasto inteligenckie ;-)

Szota

Polinteligenckie

Mania

Smutne ze tacy jestesmy bezmyślnie…komisarz …tragedia

Ivonet

Niestety fakty są takie ,że przyjdzie następna ekipa ,która musi się najpierw nachapać nie będą patrzeć, żeby nam mieszkańcom żyło się lepiej a zobaczycie, że wymienią wszystkich urzędników i na stołkach posadzą swoich zaufanych tak to działa wystarczy sięgnąć do historii

demos

Idąc tym tokiem myślenia wracamy do dyktatury, bo jedną z cech demokracji są właśnie zmiany, rotacja u władzy. Rotacja, jak ta w strefach parkowania, którą nieudolnie próbowali wygenerować gliwiccy urzędnicy. Zresztą gdyby chcieć jednym słowem określić dotychczasowe rządy w G-cach to słowo -nieudolne- pasuje najbardziej. To co siędziało do tej pory to była parodia demokracji.

ti ti ta

No tak to działa, zawsze i wszędzie!

DD

Przestańcie z tą inteligencją, bo to w większości manipulanci, tchórze i egoiści.

ti ti ta

Ha, ha, ha….. niektórym gliwiczanom wydaje się, że jak głosują na PO to są inteligencją! Tak sobie POprawiają “prestiż” we własnych oczach !Śmiechu warta gliwicka “entelegencja”.

DD

Zapomnieliście, że płacimy za śmieci od powierzchni, coś Wam to mówi czy tylko klepać w klawiaturę dalej będziecie?

:)

Komisarz PiS zmnieni to w jeden dzień!

ti ti ta

Co ciebie tak boli ten komisarz PiS! Był wszak w PO!

ti ti ta

I o dziwo, najwięcej za śmieci płacą ci mieszkańcy pełowskiego miasta, którzy zajmują najmniejsze lokale. To tylko w Gliwicach!

Tom1983

Oby zapytał Schetyna lub Tuska kiedy mają zamiar oddać nasze miliony, które nam z funduszu zakosili, a które latami nam z wypłat potracali i to bez naszej zgody….

Observer

Najważniejsze, że uwolnił od siebie miasto. Sporo jednak swoich ustawił tam, gdzie trzeba… Teraz wielki pan senator… Buhahaha….

gość

zbytek optymizmu kadra osób związanych z prezydentem raczej nie wyjedzie

konkurent pajaca

polityczna emerytura. ciekawe kogo słuzby wyrały na następne lata? nornlany człowiek tyle lat na stanowisku nie jest w stanie si eutrzymac. ten kmusiął niezła ośmieronice stworzyć

Maciej

No to w Warszawie mogą się pożegnać z tramwajami.