Miękkie lądowanie wiceprezydentów? Zmiany w radach nadzorczych tuż przed wyborami


Wiceprezydent Adam Neumann pod koniec września został członkiem rady nadzorczej gliwickich wodociągów, a na początku października taką samą funkcję w Piaście Gliwice objął drugi z wiceprezydentów Gliwic, Krystian Tomala. Obaj stracą prezydenckie stanowiska, jeśli Zygmunt Frankiewicz wygra wybory do Senatu.

Wiceprezydenci trafili do rad nadzorczych miejskich spółek z powołania prezydenta. Być może była to jedna z ostatnich decyzji podjętych przez Zygmunta Frankiewicza, który w niedzielę będzie ubiegał się o mandat senatorski.

– Powodem dokonanych zmian była konieczność dostosowania składów rad nadzorczych spółek do nowych wyzwań stojących przed spółkami

– informuje Kamil Jany, Naczelnik Wydziału Nadzoru Właścicielskiego.


Jakie nowe zadania stoją przed Piastem i PWiK, tego magistrat nie precyzuje. Przedstawiciele miasta unikają też odpowiedzi na pytanie o czasową koincydencję podejmowanych zmian z nadchodzącymi wyborami.

Dla zastępców prezydenta działalność w radach nadzorczych gliwickich spółek komunalnych nie jest czymś nowym. Każdy z nich będzie teraz nadzorował dwie spółki. Adam Neumann do wiosny tego roku zasiadał w radzie nadzorczej Śląskiego Centrum Logistyki S.A., a obecnie jest członkiem RN Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Krystian Tomala oprócz nowych zadań w Piaście Gliwice, jest też członkiem rady nadzorczej wspomnianego Śląskiego Centrum Logistyki.

Z oświadczeń majątkowych prezydentów wynika, że jedynie z tytułu zasiadania w radzie nadzorczej ŚCL otrzymali w roku ubiegłym odpowiednio 55 tysięcy złotych (Tomala) i 58 tysięcy złotych (Neumann).

Jeśli Zygmunt Frankiewicz zdobędzie w niedzielę mandat senatorski, zastępcy prezydenta stracą swoje stanowiska w zarządzie miasta, a do Gliwic wejdzie komisarz rządowy.

Na funkcje kierownicze w gliwickim magistracie mogą wrócić po trzech miesiącach – jeśli wybory wygra kandydat ugrupowania prezydenckiego. Zygmunt Frankiewicz już wskazał, że na “następcę” namaści jednego z wiceprezydentów. Za faworyta uchodzi Adam Neumann, który przejął w ostatnich tygodniach od Frankiewicza funkcje reprezentacyjne i jest silnie promowany przez magistrackie media.

(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
krzysztof

KLIKA NIE MOŻE SIĘ OD KORYTA ODERWAĆ, **** wygodnie żyją na koszt mieszkańców

HAL

Gliwicki zarząd magistratu przypomina Komitet Centralny Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Jak już dostaniesz się do jego składu, to trwasz aż cię śmierć nie oderwie od koryta. Nie ma zwolnień, odejść, rotacji. Jedna Caban wymieniła posadę wiceprezydenta na dyrektora w miejskiej a nie prywatnej spółce. To pokazuje jakie standardy obowiązują w Gliwicach. Tomala jest najlepszym dowodem, że prezydentem może zostać każdy, pierwszy lepszy człowiek przechodzący pod magistratem. Trudno pojąć czemu Frankiewicz upiera się, że do zarządzania miastem są potrzebne jakieś wybitne kompetencje, jeżeli obejmując urząd sam takich nie miał i zatrudnia osoby bez innych kompetencji niż koleżeństwo. Nie uważam, żeby pisowski… Czytaj więcej »

ti ti ta

Oj, nie, nie! Nie każdy pierwszy lepszy przechodzący POd gliwickim magistratem może zostać choćby oddźwiernym! Wiem coś o tym! Nie wystarczą studia i tytuły jak brakuje tego czegoś, konkretnie słusznej opcji!

:)

Nie nadajesz się nawet na oddźwiernego? I masz żal do PO? Spróbuj w Urzędzie Marszałkowskim albo Wojewódzkim. Tam zostaniesz od razu dyrektorem, nawet bez szkoły.

ewa

Skąd tyle jadu i nienawiści, nie masz pewnie pojęcia o kwalifikacjach osób, które zarządzają miastem. Przejedź się po sąsiednich , zajrzyj w budżety i porównaj, jak jest lepiej to “weź onuce, wkładaj buty i …….” starsi wiedzą o co chodzi.

Malachiasz

Gliwiczanie!!! Miasto jest nasze!

zniesmaczona

Mam nadzieję, że w końcu przejrzymy na oczy i damy temu wyraz przy urnach wyborczych – jedyna okazja do powiedzenia……stop bezkarnemu panoszeniu się.

wyborca

Róbta co chceta, tu wszystko wolno!
( narazie)

:)

Oto widzimy jak prezydent Frankiewicz, kandydat do senatu, broni samorząd przed autorytaryzmem PiS. A bronił już wczesniej, kiedy umościł w miejskiej spółce byłego komendanta-złodzieja straży miejskiej, kiedy pozostawił na stanowisku rzecznika hejtera z wyrokiem skazującym, kiedy autokratycznie podejmował niekorzystne dla mieszkańców decyzje. Czas najwyższy zagłosować za jego odejściem do Senatu. Tam zdziwi się, jak niewiele znaczy.

Ostatni Sprawiedliwy

:). Nie uda Ci się ta manipulacja. Oddając głos na Frankiewicza, pozostawimy w Gliwicach stary układ a Frankiewicz wywinie się i w Senacie będzie robił krecią robotę. Nie oddajemy na niego głosu a tym samym nie wspieramy patologii. Frankiewicza rozliczymy na miejscu.

:)

Nawet ci już nie współczuję fiksacji na punkcie teorii spiskowych, bo to cecha charakterystyczna ultrapisowców. A co do rozliczania, to efekty są widoczne od lat i mieszczą się w cyfrze 0. I to nie tylko w Gliwicach ale w całym kraju. Może po wyborach prezes Polski spełni swoje marzenia i po prostu zaczniecie wsadzać ludzi do więzień po uważaniu i za to, że nie podzielają waszych fiksacji. No ale to jednak też nie będzie rozliczenie, tylko czysty faszyzm lub komunizm, jak wolisz.

Ostatni Sprawiedliwy

@:). Już Tobie raz pisałem, że daleko mi do PiS-u a Ty ciągle swoje. Zamiast skupić się na istocie sprawy, szukasz pretekstu, żeby przypisać “ultrapisowskość”. Mnie nie odpowiadają szemrane układy, układziki, roszady, kolesiostwo, knucie itd. – Ty wolisz skwitować to “teoriami spiskowymi”.
Może wytłumaczysz nam wszystkim tutaj na forum, jakie względy miał były Komendant Straży Miejskiej, że po dwóch wyrokach z Kodeksu Karnego nie został zwolniony ze stanowiska. Czy to nie jest patologia w czystej postaci? Przymykanie oczu na takie “występki” jest czystym faszyzmem lub komunizmem, tak ładnie wytłumaczone przez Neumanna, Sławomira Neumanna.

:)

Ja wiem, że autorytaryzm Jarosława to dla ciebie cienizna. Ty mierzysz wyżej, palcem wskażesz i bach, trup ściele się gęsto. I cóż mam ci wytłumaczyć, jeżeli ty sam ciągle czekasz nie wiedzieć na co z rozliczaniem. Bez Jarosława jeszcze długo poczekasz, chyba że wróżysz wygrane wybory przez Konfederację popaprańców. To kiedy zaczniesz, czy zaczniecie rozliczenia, bo jak stary komunista piszesz o sobie w liczbie mnogiej?

:)

A i jeszcze clou. Fiksacją na punkcie teorii spiskowych nazwałem twój nieprzytomny zarzut manipulacji. Mogę się założyć, że Frankiewicz zdobędzie więcej głosów niż twój kandydat i jak rozumiem będzie to wynik zmanipulowany? Wygrana Frankiewicza pozbawi was (zasadniczo ch.. wie kogo) możliwości rozliczania? Czy ty aby nie kandydujesz na tytuł “Oszołoma Roku”?

BiKo

Oto metoda totalnych – nazwać idiotami, pisiorami, etc. Jesteśmy normalnymi ludźmi którzy mają swoje zdanie które nie musi być zbieżne z jedynym słusznym w reprezentowanym propagandzie Frankiewiczów. W końcu jest demokracja czy “demokracja jedynie słuszna”

Dana

Kto i gdzie tak ciebie nazwał biedaku? Zacytuj.

wyborca

Tak rozliczysz, jak do tej pory rozliczałeś.
O naiwności!!

Wolne sądy!

Wy nie wspieracie patologii, wy już rozliczacie. Radny PiS z Opola, członek rady programowej TVP 3 i komisji egzaminującej instruktorów jazdy, przez 12 lat prowadził samochód mimo utraty prawa jazdy. Brał też kilometrówki z budżetu. Policjanci przyłapali go na tym sześć razy, za siódmym sprawa wpłynęła do prokuratury. Ta jednak poprosiła sąd o umorzenie i nowy sąd naprawiony przez PiS sprawę radnego PiS umorzył.

:)

@Wolne sądy! Nic dziwnego, że pani Basi zabrakło deklaracji członka PiS. W nowej Polsce Kaczyńskiego zamiast prawa jazdy będzie się okazywać legitymację jedynej słusznej partii nowej elity. Tymczasem Gliński i spółka dostała zatwardzenia, bo Tokarczuk ma Nobla!

ti ti ta

Sądy sa pełowskie nadal, a jednak umorzyły. Coś tu nie gra!

heyst

za”RADNY” Cimoszewicz lub Żakowski?:)

BiKo

Popieram, NIE GŁOSOWAĆ NA FRANKIEWICZA!
Nie ma co liczyć że jakiś jego namiestnik ma wizje miasta – jak by miał to wiedziałbym jak miasto będzie wyglądało za 5-10 lat, a tak nie jest.
Jeśli jest coś czemu należy się przyjrzeć to dobrze by odpowiedzialny był na miejscu a nie UKRYWAŁ SIĘ ZA IMMUNITETEM POSELSKIM.

:)

Taaa, to jest super strategia na pozbycie się Frankiewicza. Zatrzymać go nawet siłą w fotelu prezydenta na kolenych pięć lat… Dotąd się nie ukrywa za immunitetem, a jedyne co możecie mu zrobić, to opluć w internetach i nagwizdać pod magistratem. Cztery lata pisowskiej prokuratury i duda blada.

black_horse

Co tu się rozpisywać. Frankiewicz sprywatyzował miasto i wprowadzić chce system dynastyczny. Jego działania są dokładnie odwrotnością tego co przez lata wmawiał gliwiczanom: kolesiostwo, partyjniactwo, skok na kasę.

Ewa

A w dynastii syn czy córka?

Observer

Ale ten ZF ustawia to miasto… DNO!

Beton

To jest jawne walenie ludzi w konia i to w majestacie prawa. Dzielenie dużego koryta na kilka mniejszych, promowanie kolesiostwa i dawanie przykładu na to, jak władza niezależnie od szczebla i opcji politycznej ustawia swoich ludzi i jak mocno ma w du..e interes społeczny.

DD

Bo w tym kraju nie ma już prawdziwych mężczyzn tylko same muchomory zostały.

harry portier

Nie ma to jak doić miasto i podatników. Mam nadzieję, że Neumann wtopi wybory. Kolejny gość który nic nie zrobił dla mieszkańców. A Tomala niech wraca na Opolszczyznę i tam stara się o stołek wójta czy burmistrza.

Otto

Wójta? Burmistrza??? Sołtysa!!!

Zen

W jego przypadku wypadałoby zacząć od sołtysa. Powinien też zabrać z sobą ***** z okolicy, które zatrudnił w Gliwicach.

łabędziak

****** szczury uciekają z okrętu, bo może zatonąć.. Ciepłe posadki dla ***** są zapewnione !!

Cookie Monster

No to wiadomo już na kogo nie głosować w razie gdy będą wybory.

rysiek

Przypominam że po wyborze Frankiewicza na senatora, komisarz powołany przez wojewodę(PIS) ma prawo zmienić skład rady nadzorczej spółek miejskich. Także powodzenia panowie.

silverariel

Chyba, że Adam Neumann skojarzy się z Neumannem Sławomirem i nici z prezydentury

Lola

Na stanowisku komisarza pana Banasia bym najchętniej widziała. Zrobiłby w mieście to co każdy lubi a wstydzi się przyznać.

Puszcza

Polska PiSowska będzie wyglądać jak kamienica Mariana Banasia

Dana

Niektórzy to mają szczęście. Jeden dostaje od bezdomnego mercedesy, a drugi kamienice od akowca.

GLIWICZANIN

niech mi ktos powie ze mozna miec dosc niestety to juz plankton nie ludzie czyli bezmozgowce i to im sie nalezy

pkp

jak On mógłm im zrobić taki świństwo !!!!!!!!!!

Układzik się wali !!!!!!

ja234

Ale się boją,ale się boją…najpierw kumplowali się z pisiorami a teraz kombinują by nie stracić ciepłych posadek.
Mogą się rozczarować, jeśli wygra pisiorski kandydat, wtedy wszyscy wylecą z rad nadzorczych.A tego (wygranej pisiora)wykluczyć nie można.(1217)

Cliper

Każde,koryto’ jest obstawione przez elity rządzące.niezależnie od ugrupowania
Wydaje się to być naturalne bo kto chce współpracować z kimś niezaufanym..powodzenia wszystkim

HAL

Do czego w samorządzie, który rzekomo jest transparentny jak źródlana woda, potrzebne koleżeńskie zaufanie? Ciekawe, że takie “kolesiowe standardy” obowiązują wyłącznie w sferze opłacanej przez podatników. W biznesie prywatnym nikt nie kieruje się sympatiami, a umiejętnościami i skutecznością.

Omerta

Zaufanie przydaje się w sitwach. Przykład: były wiceprezydent Wieczorek i były komendant straży miejskiej, dziś szef i trener sekcji kolarskiej, której istnienie może być dla wielu zaskoczeniem – przez lata bezprawnie zasiadali w radach nadzorczych spółek prawa handlowego aż do ujawnienia złamania prawa przez Dariusza Jezierskiego. A to tylko wierzchołek góry bezprawia dla osobistych korzyści. Takiej samorządności broni dziś Frankiewicz. Czy zwrócili pieniądze, które bezprawnie pobierali? Czy prezydent Frankiewicz poniósł jakieś konsekwencje z tytułu bezprawnego zatrudniania w spółkach miejskich? Andrzej Nowak to były milicjant usunięty ze służby z wyrokiem za pobicie, były komendant straży miejskiej urlopowany przez prezydenta na czas… Czytaj więcej »

Sodomia i gomoria

Bez przesady z tym, że w sektorze prywatnym rolę nadrzędną odgrywają umiejętności i skuteczność. W prywatnym biznesie na kierownicze stanowiska też zatrudnia się niekompetentnych kolesiów.

Otwarte karty

Istny układ w Gliwicach. Co jeszcze musi się zadziać żeby ludzie przejrzeli na oczy na kogo tak naprawdę głosują od lat?

prawda

Skąd Frankiewicz jest taki pewny wygranej? Czyni wszystkie kroki znając już wynik wyborów. Czy wybory będą sfałszowane? Jeśli wygra Frankiewicz śmiem twierdzić, że tak.

DD

Aby owce się nie pogubiły to od tego są psy, którym one kompletnie nie zagrażają. Puzle muszą pasować co do jednego. Zatem do urny w niedzielę marsz i w podnieceniu oczekiwać na wyniki, można nawet przy piwie.

ja234

@prawda, “Skąd Frankiewicz jest taki pewny wygranej? ” Nie, jest pewny wygranej, jednakże wyciąga wnioski z wyborów prezydenckich kiedy to wygrywał w cuglach.Wie,że glajwicki suweren może chętnie na niego zagłosuje.Charakterystyczny jest brak jakiejkolwiek zauważalnej kampanii wyborczej prowadzonej przez zygmunta, gościu powiela mechanizm poprzednich lat kiedy wygrywał wybory w cuglach. ‘”Czyni wszystkie kroki znając już wynik wyborów. Czy wybory będą sfałszowane?” Zabezpiecza siebie i miasto, są to naturalne kroki zapobiegawcze,każdy by tak uczynił. I znowu patrz wyżej to co napisałem.Po prostu przewiduje, być możę trafnie, że dostanie się do senatu, patrząc na wyniki i popularność ma spore szanse,ale to się okaże… Czytaj więcej »

VAkk

Głosowanie na Frankiewicza to znacznie gorzej niż głupota, to błąd!

ta z sikornika

Nie jestem za jakąkolwiek partią, ale pamiętajcie, że własnie radni z PiS są za liczeniem za śmiesci OD METRAZU A NIE OD OSOBY !

:)

Narracja ci się sypnęła.

Brat sroki

Karyna trzeba włożyć trochę pracy i segregować śmieci.

ti ti ta

Kłamie pani bezczelnie!