Bezdomny koczował pod wiaduktem na ulicy Baildona. Od wielu miesięcy odmawiał pomocy

Bezdomny mężczyzna od wielu miesięcy przebywał pod wiaduktem przy ulicy Baildona. Funkcjonariusze straży miejskiej wiele razy proponowali mu pomoc, lecz on za każdym razem odmawiał jej przyjęcia.

Zima to szczególnie ciężki okres dla osób bezdomnych, szczególnie tych, które z różnych względów nie chcą korzystać z placówek pomocowych. Z tego powodu strażnicy miejscy i policjanci sprawdzają miejsca, w których potencjalnie mogą szukać schronienia. W jednym z nich bytował od pewnego czasu 57-latek.

REKLAMA

– Wczoraj wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadziliśmy wspólne działania, których celem było udzielenie pomocy 57–letniemu bezdomnemu. W związku z panującymi na zewnątrz zimowymi warunkami mężczyznę udało się nakłonić do przewiezienia do Schroniska św. Brata Alberta – relacjonują strażnicy miejscy w komunikacie na stronie internetowej.

Jak podkreślają, czasami wystarczy jeden telefon do straży miejskiej 986, by uratować komuś życie.

Oprócz tego w okresie od 1 listopada do 31 marca uruchamiana jest co roku infolinia dla bezdomnych – 987. Jest to całodobowy bezpłatny numer z telefonów stacjonarnych i komórkowych dla osób potrzebujących zapewnienia schronienia.

Fot. SM Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
EuGeniusz

Jak mówiła w telewizji toruńskiej jedna pani z przypiętą ogromną broszką “W czasie wielkich mrozów bezdomni powinni ograniczyć do minimum wychodzenie z domu”

Ewa

jego sprawa, po co na siłe go uszczęśliwiać?

:)?

Żeby nie umarł?

Olo

Może chce?

GOŚĆ

Fajnie jak może umrzeć nie radzący sobie w dzisiejszych czasach człowiek mniej zaradny? Odsunięty być może przez innych na margines. No, bomba podejście. Ale jak powiedział klasyk “Spiep…aj dziadu” i pozwolił na wredne działanie.

Imię

Twój punkt widzenia jest adekwatny do twojego punktu siedzenia. Bezdomność to stan umysłu, nie tylko brak lokum. Nie zdajesz sobie sprawy jak funkcjonuje człowiek, którego potrzeby życiowe zostały zredukowane do poziomu “coś zjeść i nie zamarznąć”.

Alien

choć nie wiem jak Ci na imię, to widzę, że masz szeroką wiedzę na temat problemu bezdomności…brawo Ty

Imię

Miałem okazję poznać kilka osób, którym udało się z tego wyjść. Wiedzy praktycznej w tym zakresie nie posiadam i nie chciałbym jej posiąść.

Czar Par

Ciekawe, czy on i wielu innych bezdomnych, a także ludzi na skraju bezdomności i w realnej biedzie są dumni z tego, w jakim kierunku podążają firmy z branży nowoczesnych technologii, zlokalizowane na terenie Nowych Gliwic czy Parku Naukowo-Technologicznego Technopark Gliwice? Materiał reklamowy powyżej sugeruje, że powinni być dumni. Może nawet wdzięczni. Chyba nie są, a mogliby, gdyby tylko miejski autobus zawiózł ich do Opery Narodowej w Warszawie, gdzie odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu. Prezes BCC, organizator fety i nieudany kandydat prezydenta Frankiewicza na senatora RP mógłby przy okazji robienia biznesu nakarmić tych gliwiczan, którzy sobie nie radzą. Jest… Czytaj więcej »

Bajtek

Bierzesz udział w jakimś konkursie na najgłupszy komentarz? Jaki związek ma pijaczek, który odmawia wizyty w noclegowni bo musiałby wytrzeźwieć, z prywatną firmą technologiczną? Jeden uczy się i pracuje, a drugi pije denaturat. Chcesz za to winić ludzi, którzy coś osiągnęli? Może po prostu zaopiekuj się tym bezdomnym, daj dobry przykład, bo od klepania w klawiaturę na pewno mu się nic nie poprawi.

Czar Par

Jesteś wychowankiem Balcerowicza, jak Petru? I ich idoli ośmieszonych i zdezawuowanych już na przełomie XX i XXI wieku wszędzie oprócz Polski? Ciągle jesteś przesiąknięty neoliberalnym stereotypem pijaczka spod mostu i nieudacznika z czynszowego bloku, którzy sami są sobie winni za nędzę, bo wszystkich takich traktujesz wg schematu, który został ci wbity do głowy przez lepiej urodzonych, z lepszą rodziną i możliwościami? I dlatego licytujesz się na najohydniejszą postawę społeczną i łeb z pustaka? Wygrałeś. Bo nie wyszedłeś ze slamsowej nędzy do pieniędzy i willi pod miastem dzięki wybitnej determinacji i wyjątkowym zdolnościom. Skąd miałbyś takie mieć pochodząc z rodziny od… Czytaj więcej »

Bajtek

Nie marnuj czasu na klepanie w klawiaturę, tylko zorganizuj pomoc dla pana spod wiaduktu. Na koniec podziel się z nami szczegółami. Skoro wymagasz tego od innych, to zacznij od siebie, daj przykład.

Poza tym wolę być wychowankiem Balcerowicza niż tow. Gomułki.

Czar Par

Wszystkich mierzysz swoją miarą nieczułego, ślepego i głuchego na biedę innych Scrooge’a, Balcerowicza i Gomułki, ale chętnie poczytasz jak inni pomagają tym, których razem z ww masz za błoto na swojej drodze? Gdybyś naprawdę był taki wybitnie wyedukowany, zajęty karierą i bogaty, to nie marnowałbyś czasu ze mną na idiotyczne przepychanki na podrzędnym portalu. W ogóle nie marnowałbyś czasu na czytanie takich portali. Ale jak się jest lokajem na usługach tych, którzy nie mają czasu i ochoty, to trzeba się kreować na lepszego od kloszarda spod mostu. Jaka szkoda, że chociaż nieprzekonywująco, to tak komicznie. :)

flow

@Bajtek, a właściwie dlaczego bezdomny gliwiczanin, a nawet pijaczek albo prostytutka nie mogą być dumni z osiągnięć technoparku? Ty jesteś dumny, wygrywasz konkurs na najgłupszy komentarz a wiele się nie różnisz.