„Bezpieczne wakacje” z centrum handlowym FORUM. Pokazy, warsztaty edukacyjne i wiele innych atrakcji

Centrum Handlowe Forum zaprasza na drugą edycję wydarzenia „Bezpieczne Wakacje”. To dobra okazja, aby przygotować się na letni wypoczynek, dbając o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

 
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim upragnione – nie tylko dla dzieci, ale także ich rodziców i opiekunów – wakacje. Z tej okazji CH FORUM na sobotę, 22 czerwca, przygotowało szereg atrakcji, ciekawych pokazów i warsztatów edukacyjnych, które poprowadzą zaproszeni partnerzy: Policja w Gliwicach, Ochotnicza Straż Pożarna Gliwice-Ostropa, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Gliwicach, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Stowarzyszenie Ratownicze NEMO oraz Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach.

W trakcie wydarzenia dzieci będą mogły nauczyć się zasad bezpiecznego poruszania się po mieście dzięki prelekcjom zorganizowanym przez policję, która będzie obecna przez cały czas trwania wydarzenia, od 11:00 do 16:00.

Najmłodsi będą mieli także okazję porozmawiać z funkcjonariuszem, wcielić się w rolę śledczych (zdejmowanie odcisków palców, szukanie śladów), a jeśli pogoda dopisze – obejrzeć z bliska policyjny motocykl.

Państwowa Inspekcja Sanitarna przygotowała m.in. prezentację modeli grzybów – jadalnych, niejadalnych i trujących. Na swoim stoisku, czynnym od 11:00 do 14:00 specjaliści będą się także dzielić swoją wiedzą na temat ochrony przed słońcem, jak również przed kleszczami podczas letnich wypraw do lasu. Warto skorzystać z tej możliwości i dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas grzybobrania oraz jak bezpiecznie spędzać czas na łonie natury.

Równie ciekawie zapowiada się prelekcja na temat profilaktyki raka skóry (czerniaka), przygotowana przez przedstawiciela Narodowego Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Gliwicach.

Dzieci będą mogły kolorować obrazki nawiązujące do tematyki bezpieczeństwa oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Gliwicach, w godzinach 11:00-13:00. To idealny sposób na naukę ważnych zasad poprzez zabawę.

Na scenie głównej swoje umiejętności zaprezentują trenerzy i instruktorzy fitness z klubu Interfit, znajdującego się w FORUM, którzy w godzinach 11:00-12:00 poprowadzą zajęcia sportowe, będące zachętą do aktywnego spędzania czasu. Chętni będą mogli także spróbować swoich w konkursie wiedzy o sporcie, w którym można wygrać karnety na siłownię. W akcję zaangażowali się także inni najemcy Centrum Handlowego FORUM: Sephora, Super-Pharm, Drogeria Natura oraz Hebe, którzy zaprezentują swoją ofertę kosmetyków do bezpiecznego opalania oraz będą służyć informacjami na temat ochrony przed słońcem.

Z pewnością nie lada atrakcją dla najmłodszych będzie obecność strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Gliwice-Ostropa, którzy zaprezentują swój sprzęt i wóz strażacki między 13:00 a 14:00.

Z kolei ratownicy ze Stowarzyszenia Ratowniczego NEMO im. Marka Zielińskiego przeprowadzą w godzinach 11:00-14:00 warsztaty pierwszej pomocy na kilku stanowiskach, ucząc dzieci i dorosłych podstawowych zasad ratowania życia. Na małych gości czekać będą również animatorki z Centrum Rozrywki Bajkowy Labirynt w FORUM, które chętnie pomalują dzieciom buzie i wykonają zmywalne tatuaże.

Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie z naszymi partnerami promować bezpieczne i świadome spędzanie letniego wypoczynku. Naszym celem jest nie tylko dostarczenie gościom i klientom FORUM radości i zabawy, ale przede wszystkim edukowanie ich w zakresie bezpieczeństwa, tak ważnego w codziennym życiu, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów. Pragnę podziękować wszystkim partnerom za zaangażowanie i wsparcie w organizacji tego wydarzenia. Bez ich pomocy nie byłoby możliwe stworzenie tak różnorodnego i wartościowego programu. Już dziś życzę wszystkim udanej zabawy, wielu niezapomnianych wrażeń, a co najważniejsze – bezpiecznych i udanych wakacji! – mówi Alicja Suchańska-Królica, menedżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

materiał partnera