Bezpłatne konsultacje dla zdrowia i urody. Do specjalistów obowiązują zapisy

W sobotę 18 listopada od godzinach od 10:00 do 14:00 podczas pikniku „Piękni i Zdrowi” będzie można skorzystać z wielu specjalistycznych porad i zabiegów.

Na mieszkańców Gliwic czekać będą bezpłatne zabiegi w strefie urody, konsultacje u lekarzy specjalistów, mistrzowskie pokazy fryzjerów, podstawowe badania zdrowotne, zbiórka włosów dla kobiet w trakcie chemioterapii oraz wiele innych atrakcji.

W Strefie Urody dostępne będą zabiegi na ręce, peeling kawitacyjny, wizaż, stylizacja paznokci, porady kosmetologa i brafitterki oraz zabiegi fryzjerskie wraz z pokazem mistrzów Wioletty Kopki (zwyciężczyni Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw CMC Polska w kategorii Barber Old Shool) i Lucjana Wosiek (właściciela pierwszego Barber Shopu na Śląsku).

Modelami będą niepełnosprawni uczniowie ZSS im. J. Korczaka. Fizjoterapeuci zapewnią rehabilitację (ćwiczenia i nordic walking) oraz porady z zakresu diety alkalicznej i menopauzy oraz masaże: ręki i nie tylko.  

Dla osób zainteresowanych dostępne będą również bezpłatne konsultacje z psychiatrą, seksuologiem, psychologami, dietetykami, tyflo- i surdopedagogami, neuro- i logopedami, lekarzem internistą ze specjalnością kardiologiczną oraz edukatorem diabetologicznym. Będzie można także skorzystać z przeglądu jamy ustnej połączonego z profesjonalnym instruktażem higieny oraz prelekcji dotyczących zdrowego snu oraz prawidłowego żywienia.

Uwaga. Do specjalistów obowiązują zapisy w dniach 13-16 listopada pod numerem telefonu: 511 291 422.  

Palaczom szczególnie zalecane są badanie spirometrem i smokerlyzerem (pomiar wartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu). Zmierzyć będzie można również poziom cholesterolu całkowitego, glikemii oraz ciśnienie tętnicze krwi. Wszystkie badania przeprowadzi Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Organizatorami Dnia Promocji Zdrowia i Urody „Piękni i Zdrowi” jest Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin „Podajmy-Sobie-Ręce” oraz Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka. Wstęp i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Miejsce: Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczaka przy ul. Dolnej Wsi 74.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
rrolch
rrolch

Zgadzam się w 100%. Zawsze twierdziłem, że zawsze jest lepiej być młodym, pięknym, zdrowym i bogatym niż starym, brzydkim, chorym i biednym.