Blisko tysiąc aktywnych przypadków koronawirusa w Gliwicach. Ogromny przyrost liczby zakażonych

fot. Polska Grupa Górnicza

Liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym mieście od połowy października lawinowo rośnie. Aktualnie w mieście mamy aż 999 aktywnych przypadków zakażenia – w ciągu dwóch tygodni testy okazały się pozytywne u aż 947 gliwiczan.

 
Od początku pandemii w Gliwicach wirusa Sars-Cov-2 wykryto u 1644 osób (w tym aż 111 minionej doby), z czego 22 zmarły (jeden zgon w ostatniej dobie), a 623 wyzdrowiały (mamy 7 nowych ozdrowieńców od środy).

Oprócz tego 694 mieszkańców objętych zostało kwarantanną, 24 przebywa pod nadzorem epidemiologicznym PPIS, a 8 podlega hospitalizacji z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem.


Dla porównania dwa tygodnie wcześniej, 15 października, mieliśmy w Gliwicach tylko 52 aktywne przypadki zakażenia (622 osoby zakażone od początku pandemii, 555 ozdrowieńców, 15 zgonów). Liczba chorych wzrasta więc bardzo szybko, pomimo wprowadzenia najpierw żółtej, a potem czerwonej strefy epidemicznej na terenie całej Polski.

Sytuacja epidemiczna w województwie i kraju

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 67,8 tys. testów na koronawirusa, z czego blisko co trzeci dał pozytywny wynik!

– Mamy 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (2633), mazowieckiego (2255), śląskiego (1994), małopolskiego (1927), łódzkiego (1794), lubelskiego (1700), kujawsko-pomorskiego (1403), podkarpackiego (1306), pomorskiego (953), podlaskiego (858), dolnośląskiego (857), świętokrzyskiego (599), zachodniopomorskiego (549), warmińsko-mazurskiego (525), opolskiego (482), lubuskiego (321). Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób – poinformowało Ministerstwo Zdrowia na twitterze.

(żms)
fot. PGG.pl

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Michał

Zastanawia mnie jedno 17 osób hospitalizowanych z powiatu! W samych Gliwicach mamy 3 duże i 1 mniejszy szpital + Pilchowice 1 . Jak to możliwe, że 17 osób zablokowało cały system W powiecie?

xx

Nie tylko osoby z Gliwic i powiatu gliwickiego leza w gliwickich szpitalach. W promieniu 50 km od Gliwic zaden szpital nie chce juz przyjmowac pacjentow covidowych bo wszedzie wszystko zapchane.

Laszlo_egesz

Można śmiało stwierdzić, że w świetle tego, co zgotowywują nam “miłościwie rządzący” te covidowe statystyki to najmniejszy problem.

lolek

Chcieliscie 500+ to macie. Za darmo nic nie ma.

Janek

Skoro zwiększono liczbę testów, to wzrosła liczba dodatnich wyników, nie ma w tym nic dziwnego.

Yttt

Z matematycznej symulacji wynika jasno że po manifach przyrost około 5 do 10 listopada będzie podwojony a może potrojonymspodxiewsmy się w kraju około 40 do nawet 59tys. Wówczas mamy koniec systemu lecznictwa czegokolwiek.. A w Gliwicach przyrost do około 200 przypadków dziennie

abc

Niestety prawdopodobnie tak bedzie.

Gruntowy przymrozek

Nie ma tylu testów, nie ma się czym stresować.

gliwicjus

Nawet jeśli tak będzie, to wykrywanie zainfekowanych ograniczone jest możliwościami przerobowymi laboratoriów, tak więc tu będzie tzw wąskie gardło i przynajmniej oficjalna liczba wykrytych zainfekowanych nie będzie wzrastać.

Laszlo_egesz

I co z tego? Panika jest sztuczna, nikt nie umiera na ulicach, większość nie ma objawów.

cc

Jeśli ktoś nie ma objawów, to nie ma go w tej statystyce.

Janek

NIeprawda, jeżeli ma wynik+ to jest w statystyce dodatnich wyników.

Mania

Przecież to na wolnym powietrzu wiec to co pis,esz to bzdura,ale wykorzystają to zeby w końcu przyznać się do prawdziwych zachorowań.

jarkko

Nie zgadzam się. Wybitny specjalista prof. Simon mówił, że na manifach jest bezpiecznie i wirus się nie rozprzestrzenia. Ale za to na cmentarzach…

eresa gliwiczanka

A gdzie ci co was namawiają do marszu siedzą w domku z dziecmi i się cieszą ze za nich wykonuje się czarna robotę

andu

Dodałbym na końcu kolumnę z informacją o liczbie aktywnych przypadków. Nie każdy potrafi sobie to policzyć a to jest w sumie (biorąc pod uwagę aktualny stan pandemii i ewentualne zagrożenie) informacja dalece ważniejsza niż to ile osób miało dodatni wynik korona wirusa od początku pandemii

Ad

Za mało dramaturgii, powinno być Ogromny, lawinowy, makabryczny przyrost i dużo czerwonego koloru.

A ilu mamy obecnie chorych na grypę, że tak spytam?

Gruntowy przymrozek

Ludzie są wylękani. Dlatego władza próbuje ich wziąć za mordę budując sztuczny strach przed covidem.

Xsenofob

Zaczął się coroczny sezon grypowy, ale ludzie wolą chorować na COVIDA.
A tak poważniej – testy nie odróżniają wirusa grypy od COVIDA.

Informacja Turystyczna

Niekoniecznie sami ludzie wolą – tylko szpitale (te łase na dopłatę) i miłośnicy tępego terroru bo “nowy” wirus stanowi doskonały straszak.

andu

Ale bzdura.

andu

A ile osób zmarło na grypę i jej powikłania w zeszłym roku? A ile osób chorych na grypę potrzebowało hospitalizacji? A ile osób chorych na grypę potrzebowało terapii tlenowej bo miało saturację poniżej 90%? A ile osób chorych na grype potrzebowało wsparcia respiratora? A ile osób chorych a grypę potrzebowało ecmo? ŻĘ TAK ZAPYTAM – zadawanie pytań to sztuka. Ucz się, czytaj ksiązki – a nie pierd…l

Ad

Odpowiadanie pytaniem na pytanie jest niegrzeczne, ale rozumiem, że nie znasz odpowiedzi na moje pytanie a chciałeś zabłysnąć “elokwencją” na forum.

andu

Odpowiedź na twoje pytanie jest na stronie GUS aktualizowana co tydzień. Ale przecież nie o to chodzi żeby dotrzeć do wiadomości ale o to żeby pier…ć głupoty. Jakbyś chciał faktycznie dowiedzieć ilu obecnie choruje na grypę to chyba byś nie pytał o to na forum dotyczącym wzrostu zakażeń korona wirusem w Gliwicach do tego wcześniej ironizując – no chyba że jesteś idiotą.

Ad

Chciałem Ci coś konkretnego odpowiedzieć, ale mam uzasadnione podejrzenia, że byś nie zrozumiał.

Imiu

Gliwice to aktywne miasto

Jasiu-wężykiem

Na piatek Lempart zaprasza wsztystkich oszołomów na Corona-party.!
Zyczę zdrowia.

andi

ile kasy dostają za pociskanie takich farmazonow te urzędasy i za wymyślanie sobie statystyk A gliwiczanie lykaja te bzdury jak pelikan

andu

słaby jesteś

nie znasz

Dziwne ze tylko tysiac biorac pod uwage zmasowana liczbe koronainfektorow na manifestacjach ulicznych w ostatnich dniach.

Tymon

Spokojnie, daj tak tydzień koronce na wyklucie się w demonstrantach. Z tego co wiem, wiele osób lżej chorych ma troszkę wywalone by się zgłaszać i robić test (co ja rozumiem), także osobniki mniej odporne będą zaraz w natarciu

Gustaff

Typowo pisowski przekaz dnia

nie znasz

Nigdy w zyciu nie zaglosowalem na pis. To ze ktos stwierdza fakt ze liczne manifestacje na ulicach przyspieszaja wzrost liczby zakazonych na koronawirusa nie znaczy ze jest wyznawca pisu.

Tymon

Tak to jest w Polsce albo z nami albo przeciw nam. I tak krzyczą na siebie dwie skrajne mniejszości.
Także każdy zdrowo rozsądkowy wpis jest od razu obrzucany błotkiem i argumentem ad personam, co potwierdza racjonalność wpisu.

Urko

A który , np. twój wpis ma status “zdroworozsądkowego” ? Jak na razie co jeden, to czysta bździna intelektualna. pasująca do każdej sytuacji , w każdym miejscu na świecie. Zero treści czysty kontent . Zawartość intelektualna na poziomie treści książek Jadwigi Courths-Mahler albo P. Coelho .

Informacja Turystyczna

No spoko, moc papierzaka zawsze z nami i na organizowanych w “pandemi” koncertach przez PiS już się nic nie roznosiło. Tak samo jak nic się nie rozniosło między biskupami, wszak piuska chroni tak samo jak maseczka, a konsekrowane ręce nic a nic nie rozniosły dalej podczas bierzmowań i innych słusznych spędów.
Faktu, że PiS wprowadza godzinę policyjną dla młodzieży a nie dla moherów (z lubością okupujących kasy od 9) też bardzo “obiektywnie” nie zauważasz.
Więc jakby nie patrzeć, obojętnie czy i na kogo głosowałeś 3.14$$$ niczym gwiazdy TVP.
No prawie, bo o pierunach SS brakło.

nie znasz

Wybacz ale nie rozumiem tego belkotu opetanego fanatyka.

Próbuj dalej

@ nie znasz
Nie poddawaj się.

andi

ile jest aktywnych przypadków wodoglowia w urzędach i sanepidzie

Obserwujący

Efekty beztroski suwerena i tzw.rządu dojno -zmianowego.
Było nosić maseczki,ale gdzie tam.
Nie płaczcie teraz, jest na to za późno.